Search found 14 matches
- 31 Oct 2021, 04:24
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: Gdje se u Zagrebu može obojati pištolj?
- Replies: 1
- Views: 151
Gdje se u Zagrebu može obojati pištolj?
Pozdrav svima,
iako ovo donekle spada u podforum ''Zračno/Plinsko oružje'' odlučio sam pisati ovdje jer se radi o lakiranju oružja općenito.
Znači ovako,planirao sam kupiti određeni model plinskog pištolja u crnoj boji,ali ga nidgdje nisam mogao naći osim na par stranica koje ne dostavljaju u HR ...
iako ovo donekle spada u podforum ''Zračno/Plinsko oružje'' odlučio sam pisati ovdje jer se radi o lakiranju oružja općenito.
Znači ovako,planirao sam kupiti određeni model plinskog pištolja u crnoj boji,ali ga nidgdje nisam mogao naći osim na par stranica koje ne dostavljaju u HR ...
- 09 Nov 2019, 03:23
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: Može li se napraviti novi navoj za prigušivač?
- Replies: 2
- Views: 328
Može li se napraviti novi navoj za prigušivač?
Pozdrav svima,
Imam jedno pitanje,ali prvo da kažem da iako se radi o plinskom pištolju,stavio sam temu pod ''vatreno oružje'' jer mi treba usluga servisa,pa sam mislio da bi ovdje bilo prikladnije,pošto nema servisa plinskokg oružja.Ukoliko se admin ne slaže,molio bi ga da preseli temu.
Ovako ...
Imam jedno pitanje,ali prvo da kažem da iako se radi o plinskom pištolju,stavio sam temu pod ''vatreno oružje'' jer mi treba usluga servisa,pa sam mislio da bi ovdje bilo prikladnije,pošto nema servisa plinskokg oružja.Ukoliko se admin ne slaže,molio bi ga da preseli temu.
Ovako ...
- 11 Jun 2018, 21:04
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Re: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Zanimljivo, nisam ni znao da imaju prigušivači za startno/plinsko. Gdje se to može nabaviti?
Kupiš prigušivač za signalno startni pištolj i problem rijesen... Ja ga imam za svoj Walther P22 i dosta ga utiša...
Kupio bi ga ja,samo što je moj pištolj Top Fire,što znači da ima potpuno blokiranu ...
Kupiš prigušivač za signalno startni pištolj i problem rijesen... Ja ga imam za svoj Walther P22 i dosta ga utiša...
Kupio bi ga ja,samo što je moj pištolj Top Fire,što znači da ima potpuno blokiranu ...
- 11 Jun 2018, 14:12
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Re: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Kupio bi ga ja,samo što je moj pištolj Top Fire,što znači da ima potpuno blokiranu cijev i da vatra izlazi iznad zatvarača.Stanky069 wrote:Kupiš prigušivač za signalno startni pištolj i problem rijesen... Ja ga imam za svoj Walther P22 i dosta ga utiša...
- 07 Jun 2018, 14:56
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Re: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Ispričavam se što radim dupli post,ali ne mogu editati prijašnji.
Inače,zanima me kako bi prošlo na granici/carini ako bi naručio taj pištolj koji ima blokadu?
Da li bi ga tretirali kao C ili D?
Inače,zanima me kako bi prošlo na granici/carini ako bi naručio taj pištolj koji ima blokadu?
Da li bi ga tretirali kao C ili D?
- 06 Jun 2018, 23:33
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Re: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Može li mi samo još netko reći koja je kategorija taj Ekol Firat Magnum?
On je startni,ali mi je prodavač u Hunter KŽ-u rekao da bi bio C kategorija osim ako nema blokiranu cijev naprijed što ga čini ''top fire'' ili ''top venting'' što znači da čak ni vatra ne izlazi iz cijevi,nego iznad zatvarača ...
On je startni,ali mi je prodavač u Hunter KŽ-u rekao da bi bio C kategorija osim ako nema blokiranu cijev naprijed što ga čini ''top fire'' ili ''top venting'' što znači da čak ni vatra ne izlazi iz cijevi,nego iznad zatvarača ...
- 05 Jun 2018, 12:54
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Re: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Koliko ti godina imaš?
Na kog se odnosi pitanje? :A00:
na postavljača teme... ja sam sa 8 godina pucao emgejcem po stanu i s balkona, onda mi je tata kupio na štandu onaj tiši na crvene plastične metke, za po doma, a emgejac je bio za u šumi pucat... možda je to rješenje na gore postavljeno ...
Na kog se odnosi pitanje? :A00:
na postavljača teme... ja sam sa 8 godina pucao emgejcem po stanu i s balkona, onda mi je tata kupio na štandu onaj tiši na crvene plastične metke, za po doma, a emgejac je bio za u šumi pucat... možda je to rješenje na gore postavljeno ...
- 30 May 2018, 18:05
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Re: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Da li netko zna gdje u Hrvatskoj mogu kupiti Half Load Blank streljivo?
To streljivo je 50% tiše od standardnog 9mm P.A.K.
Zvao sam Lovac,Monster RBS,i KŽ Hunter,ali kažu da ga nemaju.
Vani ga mogu naručiti za 30 dolara,ali je poštarina 60-ak dolara.
Molim pomoć
To streljivo je 50% tiše od standardnog 9mm P.A.K.
Zvao sam Lovac,Monster RBS,i KŽ Hunter,ali kažu da ga nemaju.
Vani ga mogu naručiti za 30 dolara,ali je poštarina 60-ak dolara.
Molim pomoć
- 29 May 2018, 21:23
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Re: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Prvi put cujem da neko zeli smanjiti buku na blank pistolju.Pa njegov jedini smisao je da pravi buku :lol:
Ma znam,mislio sam da ga mogu koristiti ''indoor'' za vrijeme zime.
Mogu li te samo pitati,znaš li možda kakav je postupak uvoza tog pištolja iz Amerike?
Da li trebam dozvoli,i hoće li ...
Ma znam,mislio sam da ga mogu koristiti ''indoor'' za vrijeme zime.
Mogu li te samo pitati,znaš li možda kakav je postupak uvoza tog pištolja iz Amerike?
Da li trebam dozvoli,i hoće li ...
- 29 May 2018, 00:13
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Re: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Nisam mogao urediti prijašnji post,pa pišem novi.
Zanima me da li je moguće naručiti izvana ovaj pištolj i legalno ga pretvoriti u ''Top Fire'',odnosnoo u ''D'' kategoriju?
http://www.balistas.com/blank-pistols/e ... m/#diskuse
Zanima me da li je moguće naručiti izvana ovaj pištolj i legalno ga pretvoriti u ''Top Fire'',odnosnoo u ''D'' kategoriju?
http://www.balistas.com/blank-pistols/e ... m/#diskuse
- 28 May 2018, 22:13
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
- Replies: 27
- Views: 2685
Postoji li način za umanjiti buku (startni pištolj)?
Pozdrav svima
imam par pitanja vezano uz startni pištolj Voltran - Ekol - Jackal Dual 9mm P.A.K.
Naime,našao sam ga u trgovini Monster RBS.Nazvao sam prodavača i pitao u koju kategoriju pištolj spada.
Rekao mi je da spada u ''D'' jer ih on prodaje sa blokadom,i da su to ''Top Fire''.
Pošto mi nije ...
imam par pitanja vezano uz startni pištolj Voltran - Ekol - Jackal Dual 9mm P.A.K.
Naime,našao sam ga u trgovini Monster RBS.Nazvao sam prodavača i pitao u koju kategoriju pištolj spada.
Rekao mi je da spada u ''D'' jer ih on prodaje sa blokadom,i da su to ''Top Fire''.
Pošto mi nije ...
- 20 Feb 2017, 22:15
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Trebam li dozvolu/prijavu za Flobert 4mm revolver?
- Replies: 20
- Views: 1684
Re: Trebam li dozvolu/prijavu za Flobert 4mm revolver?
Tražio sam malo po internetu,ali nisam našao ima li ili nema prečku (gledao sam rastavljanje).
Jedino me zbunjuje na Zorakijevoj stranici što piše ''gas,signal,and blank''jer da piše gas znao bi da je plinski (C kategorija ako se ne varam),ako je startni znao bi da je D,a oni napisali sva tri ...
Jedino me zbunjuje na Zorakijevoj stranici što piše ''gas,signal,and blank''jer da piše gas znao bi da je plinski (C kategorija ako se ne varam),ako je startni znao bi da je D,a oni napisali sva tri ...
- 20 Feb 2017, 21:26
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Trebam li dozvolu/prijavu za Flobert 4mm revolver?
- Replies: 20
- Views: 1684
Re: Trebam li dozvolu/prijavu za Flobert 4mm revolver?
Puno hvala svima na odgovorima.
Da,piše da je gas (plinski) signal (signalni) i Blank (ćorci),pogledajte ovaj video na kojem tip gađa u letvu:
https://www.youtube.com/watch?v=ITslBb7UzuE
On ispaljuje flobert 4mm,ali mislim da se mogu ispaljivati i ćorci,jer piše ''blank'' samo nisam 100% siguran ...
Da,piše da je gas (plinski) signal (signalni) i Blank (ćorci),pogledajte ovaj video na kojem tip gađa u letvu:
https://www.youtube.com/watch?v=ITslBb7UzuE
On ispaljuje flobert 4mm,ali mislim da se mogu ispaljivati i ćorci,jer piše ''blank'' samo nisam 100% siguran ...
- 20 Feb 2017, 16:00
- Forum: Zračno i plinsko oružje
- Topic: Trebam li dozvolu/prijavu za Flobert 4mm revolver?
- Replies: 20
- Views: 1684
Trebam li dozvolu/prijavu za Flobert 4mm revolver?
Pozdrav svima,
molio bi pomoć vezano uz kupnju revolvera koji ispaljuje 4mm flobert metke.
Htio bi ga naručiti iz Slovačke ili Njemačke,ali me zanima da li ga moram prijaviti u MUP ili je to kategorija D?
Zvao sam u Petrinjsku,i tamo mi je gospođa rekla da pitam na forumu ili nazovem neku trgovinu ...
molio bi pomoć vezano uz kupnju revolvera koji ispaljuje 4mm flobert metke.
Htio bi ga naručiti iz Slovačke ili Njemačke,ali me zanima da li ga moram prijaviti u MUP ili je to kategorija D?
Zvao sam u Petrinjsku,i tamo mi je gospođa rekla da pitam na forumu ili nazovem neku trgovinu ...
