Search found 788 matches
- 02 Feb 2026, 10:04
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: POVRATAK CZ 75 (BEZ "B")
- Replies: 5
- Views: 2797
Re: POVRATAK CZ 75 (BEZ "B")
Jolly u prvom postu ti je slika tvorničkog broja 00001, ne od aktualnog modela.
Ovdje dosta možete saznati o tim pištoljima:
https://www.youtube.com/watch?v=vIhLBhZ8UjQ
https://czfirearms.us/index.php?topic=104108.0
Ovdje dosta možete saznati o tim pištoljima:
https://www.youtube.com/watch?v=vIhLBhZ8UjQ
https://czfirearms.us/index.php?topic=104108.0
- 31 Jan 2026, 19:50
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: POVRATAK CZ 75 (BEZ "B")
- Replies: 5
- Views: 2797
- 23 Jul 2025, 10:30
- Forum: Mali OGLASI
- Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
- Replies: 6
- Views: 7945
- 09 Jul 2025, 08:51
- Forum: Mali OGLASI
- Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
- Replies: 6
- Views: 7945
Re: P: Glock 19, gen 5, MOS
i dalje na prodaju..
- 30 Jun 2025, 16:37
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
Moš mislit, ide preko drugih kanala. Za dva mjeseca će ugasiti firme ako ne budu izvozili.
- 17 Jun 2025, 14:37
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
Baš bih volio vidjeti procjenu da je baš on za tu počasnu bojnu (ne razumijem se u vojsku, ali zvuči kao nešto za najbolje).
Koliko ja shvaćam, moguće da sam u krivu, netko je procjenio da je on materijal za čuvanje predsjednika države.
Morbidno.
Koliko ja shvaćam, moguće da sam u krivu, netko je procjenio da je on materijal za čuvanje predsjednika države.
Morbidno.
- 07 Jun 2025, 13:50
- Forum: Opća rasprava
- Topic: Voji rok DA ili NE ?
- Replies: 102
- Views: 80919
Re: Voji rok DA ili NE ?
Znači, po ovoj logici naše države:
Država propisuje da se nju može braniti silom.
Država propisuje da sam sebe ne možeš braniti silom.
Ako pristanem braniti državu silom, svjedno sebe i dalje ne mogu braniti silom.
Zaključak:
Zašto bi itko pristao braniti državu silom, ako svakako ne može sebe ...
Država propisuje da se nju može braniti silom.
Država propisuje da sam sebe ne možeš braniti silom.
Ako pristanem braniti državu silom, svjedno sebe i dalje ne mogu braniti silom.
Zaključak:
Zašto bi itko pristao braniti državu silom, ako svakako ne može sebe ...
- 28 May 2025, 11:40
- Forum: Mali OGLASI
- Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
- Replies: 6
- Views: 7945
Re: P: Glock 19, gen 5, MOS
bump, 900€, može i zamjena za nešto ozbiljnije, shadow1 pa prema gore
- 24 May 2025, 20:31
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: Prijedlozi nadopuna i izmjena u zakonu o oružju i HUVO
- Replies: 65
- Views: 4038
Re: Prijedlozi nadopuna i izmjena u zakonu o oružju i HUVO
zanimljivo da se uz tu silnu "digitalizaciju" povećao broj službenika koji rade te poslove.
u mom mjestu dok nije bilo računala katastar je imao 6 ljudi, sada ima 20+
u mom mjestu dok nije bilo računala katastar je imao 6 ljudi, sada ima 20+
- 25 Apr 2025, 07:37
- Forum: Mali OGLASI
- Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
- Replies: 6
- Views: 7945
- 23 Apr 2025, 21:20
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: Prijedlozi nadopuna i izmjena u zakonu o oružju i HUVO
- Replies: 65
- Views: 4038
Re: Prijedlozi nadopuna i izmjena u zakonu o oružju i HUVO
Možda sam ja lud, ne razumijem nešto...
Ako je pravilo za lov da možeš imati 2 metka u PA puški, čemu pobogu ograničenje spremnika na 2?
Svatko tko ima oružje, mora znati brojati do 2. Neovisno koliki spremnik bio, umetne 2 metka u njega i sve je u redu.
Npr: imate IPSC natjecanje, produkcija je 15 ...
Ako je pravilo za lov da možeš imati 2 metka u PA puški, čemu pobogu ograničenje spremnika na 2?
Svatko tko ima oružje, mora znati brojati do 2. Neovisno koliki spremnik bio, umetne 2 metka u njega i sve je u redu.
Npr: imate IPSC natjecanje, produkcija je 15 ...
- 18 Apr 2025, 06:12
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
https://i.ibb.co/v6FTZnJm/1en1y7ni09ve1.jpg https://i.ibb.co/pj8ddcg8/Snimka-zaslona-2025-04-18-060508.jpg
Izgleda da je ovo stvarno, vidim da u katalogu više i nema ništa od 75 serije.
P-01 će zamjeniti s novim "Shadow 2 Carry", evo prve slike gore. U biti to je P-01 sa OR, a zove se Shadow ...
Izgleda da je ovo stvarno, vidim da u katalogu više i nema ništa od 75 serije.
P-01 će zamjeniti s novim "Shadow 2 Carry", evo prve slike gore. U biti to je P-01 sa OR, a zove se Shadow ...
- 17 Apr 2025, 20:14
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
Iako mi se ne sviđa ni kvaliteta ni politika firme u zadnjih par godina, mislim da 75 ostaje, ovo je 50. godina tog modela.
Shadow 1 više nema.
No, ništa me ne bi iznenadilo, u tom smjeru sve ide.
Shadow 1 više nema.
No, ništa me ne bi iznenadilo, u tom smjeru sve ide.
- 17 Apr 2025, 17:49
- Forum: Vatreno oružje
- Topic: HS Produkt 2024
- Replies: 83
- Views: 10840
Re: HS Produkt 2024
Dal se može is HS-a naručit i dostavom poslat djelovi za pištolj, a koji nisu bitni ?
Točnije htio bi uzet i ugradit si na XD-9 G2 novu kočnicu rukohvata, onu izbočenu kakvu ima XDM, a sada i XD-9 G3. Također bi uzeo i ugradio ravni okidač kakav je isto na XDM/XD G3.
Da li bi uz ove izmjene ...
Točnije htio bi uzet i ugradit si na XD-9 G2 novu kočnicu rukohvata, onu izbočenu kakvu ima XDM, a sada i XD-9 G3. Također bi uzeo i ugradio ravni okidač kakav je isto na XDM/XD G3.
Da li bi uz ove izmjene ...
- 14 Apr 2025, 18:20
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
....Sve je moguce.
Pitanje je jednako nezamislivo kao da je neko pred 50 godina rekao, moze li se ukinuti socijalizam.
...
Na zalost u EU se niti jedan porez tipa (PDV) NE moze vise UKINUTI nego samo zamjeniti drugim porezom ili drugim imenom !
Stvar je i vise nego jednostava, to je vrsta ...
Pitanje je jednako nezamislivo kao da je neko pred 50 godina rekao, moze li se ukinuti socijalizam.
...
Na zalost u EU se niti jedan porez tipa (PDV) NE moze vise UKINUTI nego samo zamjeniti drugim porezom ili drugim imenom !
Stvar je i vise nego jednostava, to je vrsta ...
- 14 Apr 2025, 09:37
- Forum: Mali OGLASI
- Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
- Replies: 6
- Views: 7945
Re: P: Glock 19, gen 5, MOS + HOLOSUN SCS MOS
https://i.ibb.co/3PQVBJk/viber-slika-2025-04-14-09-27-58-058.jpg https://i.ibb.co/wj8DjdF/viber-slika-2025-04-14-09-27-58-078.jpg https://i.ibb.co/KjPBtdy6/viber-slika-2025-04-14-09-27-58-103.jpg https://i.ibb.co/4RwcS6Fz/viber-slika-2025-04-14-09-27-58-130.jpg https://i.ibb.co/Z63GGqCp/viber-slika ...
- 09 Apr 2025, 19:11
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
nit je normalno nit moralno nit pametno da se ukine PDV samo na američku robu. treba ga ukinuti za sve, svuda i uvijek.
nisam ni čuo da je to netko tražio.
jedini "pravedan porez", lol, je na dohodak i dobit u flat tax-u i da je što manji.
sve drugo (fiskalno, parafiskalno, direktno, indirektno ...
nisam ni čuo da je to netko tražio.
jedini "pravedan porez", lol, je na dohodak i dobit u flat tax-u i da je što manji.
sve drugo (fiskalno, parafiskalno, direktno, indirektno ...
- 09 Apr 2025, 15:02
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
Krivo sam se izrazio, isprike.
PDV kao "workhorse" (glavni, najizdašniji) porez je karakteristika zaostalih država.
Jer je to u svojoj biti porez na potrošnju.
Ako imaš plaću 1000€, velika vjerojatnost je da si sve od toga dao za kruh, stan, auto, odjeću, obuću, gorivo, struju i sl.
Znači da je ta ...
PDV kao "workhorse" (glavni, najizdašniji) porez je karakteristika zaostalih država.
Jer je to u svojoj biti porez na potrošnju.
Ako imaš plaću 1000€, velika vjerojatnost je da si sve od toga dao za kruh, stan, auto, odjeću, obuću, gorivo, struju i sl.
Znači da je ta ...
- 09 Apr 2025, 13:30
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
Sve to znamo.
EU predlaže 0% za 0%.
Kramp kaže ne....!?
ajmo probat s jednostavnom matematikom
osnovica + carina + davanja državi= ukupna cijena
staro stanje:
1+0+0,5 = 1,5 USA proizvod u EU
1+0+0,1 = 1,1 EU proizvod u USA
1,1≠1,5
trenutno "Trump" stanje:
1+0+0,5 = 1,5 USA proizvod u EU
1+0,4 ...
EU predlaže 0% za 0%.
Kramp kaže ne....!?
ajmo probat s jednostavnom matematikom
osnovica + carina + davanja državi= ukupna cijena
staro stanje:
1+0+0,5 = 1,5 USA proizvod u EU
1+0+0,1 = 1,1 EU proizvod u USA
1,1≠1,5
trenutno "Trump" stanje:
1+0+0,5 = 1,5 USA proizvod u EU
1+0,4 ...
- 09 Apr 2025, 11:53
- Forum: Opća rasprava
- Topic: CHAT
- Replies: 2041
- Views: 1853895
Re: CHAT
Trumpu je problem PDV (VAT), smeta ga tih 19%. Da čuje za 25%, poludio bi. Iako PDV ne pravi razliku američke i europske robe, opet smanjuje potrošnju, a time i protok roba i usluga. Snižavanje PDV-a i ozdravilo gospodarstvo, ali bi trpjeli sisači proračuna.
Do te mjere ide mržnja prema Trumpu da ...
Do te mjere ide mržnja prema Trumpu da ...

