Search found 788 matches

by timmy75
02 Feb 2026, 10:04
Forum: Vatreno oružje
Topic: POVRATAK CZ 75 (BEZ "B")
Replies: 5
Views: 2797

Re: POVRATAK CZ 75 (BEZ "B")

Jolly u prvom postu ti je slika tvorničkog broja 00001, ne od aktualnog modela.

Ovdje dosta možete saznati o tim pištoljima:

https://www.youtube.com/watch?v=vIhLBhZ8UjQ

https://czfirearms.us/index.php?topic=104108.0
by timmy75
31 Jan 2026, 19:50
Forum: Vatreno oružje
Topic: POVRATAK CZ 75 (BEZ "B")
Replies: 5
Views: 2797

Re: POVRATAK CZ 75 (BEZ "B")

Image

evo moja dva, ali originala :D

ako ima još koji u HR neka se javi
by timmy75
23 Jul 2025, 10:30
Forum: Mali OGLASI
Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
Replies: 6
Views: 7945

Re: P: Glock 19, gen 5, MOS

800€
by timmy75
09 Jul 2025, 08:51
Forum: Mali OGLASI
Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
Replies: 6
Views: 7945

Re: P: Glock 19, gen 5, MOS

i dalje na prodaju..
by timmy75
30 Jun 2025, 16:37
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

Moš mislit, ide preko drugih kanala. Za dva mjeseca će ugasiti firme ako ne budu izvozili.
by timmy75
17 Jun 2025, 14:37
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

Baš bih volio vidjeti procjenu da je baš on za tu počasnu bojnu (ne razumijem se u vojsku, ali zvuči kao nešto za najbolje).

Koliko ja shvaćam, moguće da sam u krivu, netko je procjenio da je on materijal za čuvanje predsjednika države.

Morbidno.
by timmy75
07 Jun 2025, 13:50
Forum: Opća rasprava
Topic: Voji rok DA ili NE ?
Replies: 102
Views: 80919

Re: Voji rok DA ili NE ?

Znači, po ovoj logici naše države:

Država propisuje da se nju može braniti silom.
Država propisuje da sam sebe ne možeš braniti silom.
Ako pristanem braniti državu silom, svjedno sebe i dalje ne mogu braniti silom.

Zaključak:
Zašto bi itko pristao braniti državu silom, ako svakako ne može sebe ...
by timmy75
28 May 2025, 11:40
Forum: Mali OGLASI
Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
Replies: 6
Views: 7945

Re: P: Glock 19, gen 5, MOS

bump, 900€, može i zamjena za nešto ozbiljnije, shadow1 pa prema gore
by timmy75
24 May 2025, 20:31
Forum: Vatreno oružje
Topic: Prijedlozi nadopuna i izmjena u zakonu o oružju i HUVO
Replies: 65
Views: 4038

Re: Prijedlozi nadopuna i izmjena u zakonu o oružju i HUVO

zanimljivo da se uz tu silnu "digitalizaciju" povećao broj službenika koji rade te poslove.
u mom mjestu dok nije bilo računala katastar je imao 6 ljudi, sada ima 20+
by timmy75
25 Apr 2025, 07:37
Forum: Mali OGLASI
Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
Replies: 6
Views: 7945

Re: P: Glock 19, gen 5, MOS

bump
by timmy75
23 Apr 2025, 21:20
Forum: Vatreno oružje
Topic: Prijedlozi nadopuna i izmjena u zakonu o oružju i HUVO
Replies: 65
Views: 4038

Re: Prijedlozi nadopuna i izmjena u zakonu o oružju i HUVO

Možda sam ja lud, ne razumijem nešto...
Ako je pravilo za lov da možeš imati 2 metka u PA puški, čemu pobogu ograničenje spremnika na 2?
Svatko tko ima oružje, mora znati brojati do 2. Neovisno koliki spremnik bio, umetne 2 metka u njega i sve je u redu.

Npr: imate IPSC natjecanje, produkcija je 15 ...
by timmy75
18 Apr 2025, 06:12
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

https://i.ibb.co/v6FTZnJm/1en1y7ni09ve1.jpg https://i.ibb.co/pj8ddcg8/Snimka-zaslona-2025-04-18-060508.jpg


Izgleda da je ovo stvarno, vidim da u katalogu više i nema ništa od 75 serije.
P-01 će zamjeniti s novim "Shadow 2 Carry", evo prve slike gore. U biti to je P-01 sa OR, a zove se Shadow ...
by timmy75
17 Apr 2025, 20:14
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

Iako mi se ne sviđa ni kvaliteta ni politika firme u zadnjih par godina, mislim da 75 ostaje, ovo je 50. godina tog modela.
Shadow 1 više nema.
No, ništa me ne bi iznenadilo, u tom smjeru sve ide.
by timmy75
17 Apr 2025, 17:49
Forum: Vatreno oružje
Topic: HS Produkt 2024
Replies: 83
Views: 10840

Re: HS Produkt 2024

Dal se može is HS-a naručit i dostavom poslat djelovi za pištolj, a koji nisu bitni ?
Točnije htio bi uzet i ugradit si na XD-9 G2 novu kočnicu rukohvata, onu izbočenu kakvu ima XDM, a sada i XD-9 G3. Također bi uzeo i ugradio ravni okidač kakav je isto na XDM/XD G3.

Da li bi uz ove izmjene ...
by timmy75
14 Apr 2025, 18:20
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

....Sve je moguce.
Pitanje je jednako nezamislivo kao da je neko pred 50 godina rekao, moze li se ukinuti socijalizam.

...

Na zalost u EU se niti jedan porez tipa (PDV) NE moze vise UKINUTI nego samo zamjeniti drugim porezom ili drugim imenom !

Stvar je i vise nego jednostava, to je vrsta ...
by timmy75
14 Apr 2025, 09:37
Forum: Mali OGLASI
Topic: P: Glock 19, gen 5, MOS
Replies: 6
Views: 7945

Re: P: Glock 19, gen 5, MOS + HOLOSUN SCS MOS

https://i.ibb.co/3PQVBJk/viber-slika-2025-04-14-09-27-58-058.jpg https://i.ibb.co/wj8DjdF/viber-slika-2025-04-14-09-27-58-078.jpg https://i.ibb.co/KjPBtdy6/viber-slika-2025-04-14-09-27-58-103.jpg https://i.ibb.co/4RwcS6Fz/viber-slika-2025-04-14-09-27-58-130.jpg https://i.ibb.co/Z63GGqCp/viber-slika ...
by timmy75
09 Apr 2025, 19:11
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

nit je normalno nit moralno nit pametno da se ukine PDV samo na američku robu. treba ga ukinuti za sve, svuda i uvijek.
nisam ni čuo da je to netko tražio.
jedini "pravedan porez", lol, je na dohodak i dobit u flat tax-u i da je što manji.

sve drugo (fiskalno, parafiskalno, direktno, indirektno ...
by timmy75
09 Apr 2025, 15:02
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

Krivo sam se izrazio, isprike.
PDV kao "workhorse" (glavni, najizdašniji) porez je karakteristika zaostalih država.

Jer je to u svojoj biti porez na potrošnju.

Ako imaš plaću 1000€, velika vjerojatnost je da si sve od toga dao za kruh, stan, auto, odjeću, obuću, gorivo, struju i sl.
Znači da je ta ...
by timmy75
09 Apr 2025, 13:30
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

Sve to znamo.
EU predlaže 0% za 0%.
Kramp kaže ne....!?

ajmo probat s jednostavnom matematikom

osnovica + carina + davanja državi= ukupna cijena

staro stanje:
1+0+0,5 = 1,5 USA proizvod u EU
1+0+0,1 = 1,1 EU proizvod u USA
1,1≠1,5

trenutno "Trump" stanje:
1+0+0,5 = 1,5 USA proizvod u EU
1+0,4 ...
by timmy75
09 Apr 2025, 11:53
Forum: Opća rasprava
Topic: CHAT
Replies: 2041
Views: 1853895

Re: CHAT

Trumpu je problem PDV (VAT), smeta ga tih 19%. Da čuje za 25%, poludio bi. Iako PDV ne pravi razliku američke i europske robe, opet smanjuje potrošnju, a time i protok roba i usluga. Snižavanje PDV-a i ozdravilo gospodarstvo, ali bi trpjeli sisači proračuna.

Do te mjere ide mržnja prema Trumpu da ...