Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 tra 2024, 01:08.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Pomoc pocetnik 
Autor/ica Poruka
Civil
Civil

Pridružen/a: 06 vel 2024, 09:18
Postovi: 4
Post Pomoc pocetnik
Pozdrav,
Ako sam u krivu temu otvoria novi topic molim neka admin/moderator poprave ili ako nije po pravilima izbrišu post.
Ovako inace pocetnik sam u klasicnom streljastvu i dosao je red na odabir pistolja. Najvise mi se dojmio cz shadow2 pa me zanima iskustva iskusniji clanova da li je on ok za prvi pistolj? Nigdje na internetu nisam pronasao da li je straznji nisan na shadow 2 podesiv u svim smjerovima ili samo gore/dole. E da do sada sam pucao sa cz 75, cz 75b i glock 17. Najbolje mi je legao u ruci cz75,dok me cz75b nekako žuljao neznam zasto obicbi 75 mi je puno bolhe legao. Glock 17 mi nikako nije legao zbog dugog hoda okidaca. Eto zanima me da li je ok ici ba shadow2 za prvi pistolj ili uzeti nesto jeftinije. Da moram naglasit da shadow 2 nisam nikad drza u ruci samo sam ga vidia na slikama. Eto ako bi mi mogli malo pomoc bia bi zahvalan. Hvala od srca


15 ožu 2024, 16:05
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Pomoc pocetnik
CZ Shadow 2 nema nišan podesiv po pravcu, tj. ima ali ne mikrometarski nego guranjem cijelog nišana.

Za klasično streljaštvo, precizu bi prije uzeo TS2 nego Shadow 2.

_________________
Put your money where your mouth is.


15 ožu 2024, 17:51
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 06 vel 2024, 09:18
Postovi: 4
Post Re: Pomoc pocetnik
timmy75 je napisao/la:
CZ Shadow 2 nema nišan podesiv po pravcu, tj. ima ali ne mikrometarski nego guranjem cijelog nišana.

Za klasično streljaštvo, precizu bi prije uzeo TS2 nego Shadow 2.


A čitao sam vamo na forumu o ts2 da za klasicno ne moze na natjecanja zbog gramaže okidanja ako sam ja dobro shvatio postove on ima 800g,a 1350g je za natjecanja dopušteno.


15 ožu 2024, 18:02
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Pomoc pocetnik
Zele je napisao/la:
Pozdrav,
Ako sam u krivu temu otvoria novi topic molim neka admin/moderator poprave ili ako nije po pravilima izbrišu post.
Ovako inace pocetnik sam u klasicnom streljastvu i dosao je red na odabir pistolja. Najvise mi se dojmio cz shadow2 pa me zanima iskustva iskusniji clanova da li je on ok za prvi pistolj? Nigdje na internetu nisam pronasao da li je straznji nisan na shadow 2 podesiv u svim smjerovima ili samo gore/dole. E da do sada sam pucao sa cz 75, cz 75b i glock 17. Najbolje mi je legao u ruci cz75,dok me cz75b nekako žuljao neznam zasto obicbi 75 mi je puno bolhe legao. Glock 17 mi nikako nije legao zbog dugog hoda okidaca. Eto zanima me da li je ok ici ba shadow2 za prvi pistolj ili uzeti nesto jeftinije. Da moram naglasit da shadow 2 nisam nikad drza u ruci samo sam ga vidia na slikama. Eto ako bi mi mogli malo pomoc bia bi zahvalan. Hvala od srca


Ako govorimo o klasicom streljastvu na 25 metara, na dobrom si putu.
Baci oko na pravilnik o VK pistolju 10+10.
Dopusta cijev od 6 incha, i silu okidanja 1.36 kg
Trazi pistolj koji je unutar tih parametara. Cijev od 6 incha daje najdulju nisansku liniju i ergonomski je najbolja za ciljanje radi duze nisanske linije

Preporucio bih CZ75B Sport 2, ili Taipan. Drska je CZ 75 ergonomije, a realno ima i jako puno back market drski kao alternativa ako ti ne odgovora tvojoj ruci.

Pistolj s kojim je najvise medalja ostvareno na drzavnom prvenstvu u VK pistolju, vjerojatno je SIG HAMERLI P240 38 Special Wad cutter, koji se vise ne proizvodi, ali ima jako dobrih i ocuvanih u polovnoj varijanti, pogledaj i to.

Baci oko na ovu temu:
viewtopic.php?f=3&t=6689

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 ožu 2024, 18:06
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Pomoc pocetnik
Lako napravis okidanje na 1,36 na TS2, nikakav problem. Ali kako ti je i Jolly preporučio ako ti odgovaraju 75ice po hvatu, slušaj njegov savjet, nećeš se pokajati.

_________________
Put your money where your mouth is.


15 ožu 2024, 18:52
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 06 vel 2024, 09:18
Postovi: 4
Post Re: Pomoc pocetnik
A jel zadnji nišan kod ts2 isti kod shadow2 ili ne,mislim na podešenja.


15 ožu 2024, 19:14
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Pomoc pocetnik
Kod baznog modela isti slucaj

_________________
Put your money where your mouth is.


15 ožu 2024, 20:16
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 11:08
Postovi: 62
Post Re: Pomoc pocetnik
Da ne otvaram novu temu...mislim da će mene uskoro moriti slični problemi. Isto sam bacio oko na CZ Shadow 2 i Canik Rival-S

E sad, odlučio bih se na taj izbor zbog omjera uloženo/dobiveno (par guglajući) jer mi je budžet oko 1300 €

Još jedna napomena, sudjelovao bih na natjecanjima ali ne ciljam na medalje i visoke pozicije. Otkrio sam u kasnim godinama da volim pucati i to bi bilo amatersko/sportsko sudjelovanje a opet želim kvalitetan pištolj.

I još nešto, koliko god se netko zgražao, želim da mi se pištolj estetski sviđa :A03:

Uzeo bih i VHS-2 jer super izgleda :A03:


15 ožu 2024, 20:49
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Pomoc pocetnik
andrej je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu...mislim da će mene uskoro moriti slični problemi. Isto sam bacio oko na CZ Shadow 2 i Canik Rival-S

E sad, odlučio bih se na taj izbor zbog omjera uloženo/dobiveno (par guglajući) jer mi je budžet oko 1300 €

Još jedna napomena, sudjelovao bih na natjecanjima ali ne ciljam na medalje i visoke pozicije. Otkrio sam u kasnim godinama da volim pucati i to bi bilo amatersko/sportsko sudjelovanje a opet želim kvalitetan pištolj.

I još nešto, koliko god se netko zgražao, želim da mi se pištolj estetski sviđa :A03:

Uzeo bih i VHS-2 jer super izgleda :A03:


Imas primjeren pristup.
Ako je motiv rekreacija/sport po tom prioritetu, onda tako i biras oruzje.
Oruzje se u konacnici bira ko zena ili ljubavnica, kako god obrnes i okrenes, mora dobro izgledati.

U konacnici, imas sto ti srce pozeli, a kad se zazelis boljih rezulteta, uzmes jos jedno oruzje ako je takva potreba.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 ožu 2024, 21:04
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 11:08
Postovi: 62
Post Re: Pomoc pocetnik
Pa da, želim da mi je to uživancija....odlično si to opisao, kao da biraš ljubavnicu :)

Što bi preporučio u budžetu od 1300€

Počeo sam bacat oko i na revolvere


15 ožu 2024, 21:21
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Pomoc pocetnik
andrej je napisao/la:
Pa da, želim da mi je to uživancija....odlično si to opisao, kao da biraš ljubavnicu :)

Što bi preporučio u budžetu od 1300€

Počeo sam bacat oko i na revolvere


slika slika

O kojoj disciplini se radi?
Shadow 2 vs. Rival-S? Turci nisu ni blizu, pogtovo lijev rama (nije da se ČZ tu proslavila) izgleda kao da se igrao netko u lokalnoj kovačnici.

_________________
Put your money where your mouth is.


Zadnja izmjena: timmy75; 15 ožu 2024, 21:47; ukupno mijenjano 1 put/a.



15 ožu 2024, 21:43
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 06 vel 2024, 09:18
Postovi: 4
Post Re: Pomoc pocetnik
Tako je i kod mene 1300-1500e budzet.
Ne ciljam ni ja na neke ozbiljne pozicije.
Opet sta kaze Jolly možda za početak kupit nešto jeftinije pa lako se pribacit na bolje,al onda me strah da mi rezultati nece bit kako sam zamislio pa da cu se razocarat.
Iskreno izbor sam suzia
1. Shadow 2 i priminit straznji nisan
2. Cz 75 ili 75b al tu isto moram minjat straznji nisan i neznam da li jos nekakav upgrade treba radit
3. Zapeo mi je za oko cz p09 neznam vi iskusniji kakav je on za klasicno?

P.s. disciplina bi bila 25m vk 10+10 precizno/brzo


15 ožu 2024, 21:44
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 11:08
Postovi: 62
Post Re: Pomoc pocetnik
Zele je napisao/la:
P.s. disciplina bi bila 25m vk 10+10 precizno/brzo

Eto, to bi bila i moja disciplina


15 ožu 2024, 21:49
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: Pomoc pocetnik
Zele je napisao/la:
Tako je i kod mene 1300-1500e budzet.
Ne ciljam ni ja na neke ozbiljne pozicije.
Opet sta kaze Jolly možda za početak kupit nešto jeftinije pa lako se pribacit na bolje,al onda me strah da mi rezultati nece bit kako sam zamislio pa da cu se razocarat.
Iskreno izbor sam suzia
1. Shadow 2 i priminit straznji nisan
2. Cz 75 ili 75b al tu isto moram minjat straznji nisan i neznam da li jos nekakav upgrade treba radit
3. Zapeo mi je za oko cz p09 neznam vi iskusniji kakav je on za klasicno?

P.s. disciplina bi bila 25m vk 10+10 precizno/brzo


Nisam to bas tako rekao....
Nacelno je sto bolje uzeti u pocetku, Jer u pocetku skupis iskustvo, ali onda dodjes u jednu fazu kad si u nedoumici. Nedostaje malo za vrhunski rezultat, pa ne znas jel to zbog tebe, ili zbog pistolja. Ali u tom trenutku mjenjaju se motivi kad prelazis iz rekreacionog u natjecateljsko streljastvo.

Za CZ 75(B) uobicajene dorade su ugradnja LPA ciljnika i Hogue grips, ili Karl Nill Grips. Ovo ti je best bet, za klasicni full size pistolj

Za CZ P09, sumnjam u vrhunski rezultat, ali za rekreaciono pucanje ispunit ce svrhu. U jednom trenutku s njim ces doci u nedoumicu koju sam prethodno opisao. To je sluzbeni pistolj, pa koliko izvuces iz njega. Nije mi poznat polymer frame pistolj, koji u klasicnom streljastvu postize vrhunski rezulat.
Polymer frame nacelno znaci heavy duty, lagan za nosenje, i terenska funkcija.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 ožu 2024, 22:23
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Pomoc pocetnik
andrej je napisao/la:
I još nešto, koliko god se netko zgražao, želim da mi se pištolj estetski sviđa :A03:


Ne znam dal iko kupuje oružje bez da mu se fizički izgled sviđa, meni je fizički izgled kod zračne puške prvi i najbitniji kriterij.
Sad čak razmišljam da si kupim HS H11, to malo govno mi nebi ničem služilo nit bi vjv pucao s njime, ali je baš lijep da ga moram imat kad tad.

A tek ovaj...
https://www.oldcolt.com/cdn/shop/produc ... 1519314480


16 ožu 2024, 12:40
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pomoc pocetnik
Pazi da u zahtjevu za nabavnu ne napišeš da je razlog nabave to da ti se sviđa.


16 ožu 2024, 13:20
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Pomoc pocetnik
Mirok je napisao/la:
Pazi da u zahtjevu za nabavnu ne napišeš da je razlog nabave to da ti se sviđa.


To ću reć teti na šalteru, razumjet će me :D


16 ožu 2024, 13:31
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pomoc pocetnik
Hoće,hoće...
Da ti se ne desi ko mom frendu..... :roll:


16 ožu 2024, 14:36
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 18 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan