Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 14 svi 2024, 20:34.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Vježba gađanja u fiksnu metu 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 13 vel 2009, 16:47
Postovi: 12
Post Vježba gađanja u fiksnu metu
Iz do sad pročitanih postova jasno mi je da se bavite mnogo ozbiljnijim stvarima,što je za svaku pohvalu,ali imam iz tipkovnice amatera početnika:može li neko u kratkim crtama opisati način vježbe gađanja obzirom da u mom gradu nema streljane niti stručnog lica da me uvede u osnove gađanja,dakle,pitanje se odnosi na slj.kolika udaljenost od mete,koliko hitaca i u koji dio mete pa da se može reći da je gađanje bilo ako ništa barem zadovoljavajuće,disanje,preticanje,sam čin okidanja,nišanjenja...i na kraju kakv bi rezultat trebao biti da bi se moglo reći da je to sasvim dovoljno za jednog rekreativca koji se ne bavi streljaštvom?Unaprijed hvala!


17 vel 2009, 00:23
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
zracno, malokalibarsko ili vatreno? kao pocetniku preporucam da pocnes sa zracnim na 10m sa metama odgovarajucih dimenzija (netko ce vec znati tocne da ne lupam na pamet). nisi napisao s cime i gdje mislis vjezbati? koje uvjete i opremu imas i sa koliko sredstava raspolazes.... treba puno vise detalja da bi ti mogli pomoci.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


17 vel 2009, 01:07
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2008, 13:09
Postovi: 523
Lokacija: Karlovac
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
...a i bilo bi dobro da u profilu napise od kuda je.. ;)


17 vel 2009, 10:44
Profil YIM
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 13 vel 2009, 16:47
Postovi: 12
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
Javljam se iz Bugojna(BiH),dakle kao što rekoh ne postoji streljana,a pitanje se odnosilo na gađanje iz vatrenog oružja(HS-9) uz jednu napomenu,gađao sam i do sad iz vatrenog oružja(TT M57) ali je to sve bilo ono bez veze,hoću reći da sam upoznat sa rukovanjem i održavanjem ali bi htio školski da mi neko da upute kako da vježbam na ispravan način,kako da ispravno nišanim,okidam i tako dalje.Ako ste čitali prijašnje postove vidjeli ste da se ne mislim baviti aktivnim streljaštvom nego isključivo rekreativno jer sam planinar i spasilac GSS-a.Dakle lično radi sebe želim da naučim gađati ili što bi se žargonski reklo da se "upucam".
Ako ima raspoloženih za diskusiju volio bih da to i učine,velik značaj dajem edukativnom sadržaju a praksa će valjda doć sama od sebe.Hvala!


17 vel 2009, 18:05
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
Stari, tebi zbilja treba gan dok klatiš po planinama, nikada se nezna na što možeš naletjeti. Inače, svaka čast na GSS-u, za to treba imati srce i muda.
Gledaj, teško je nešto objašnjavati ovako, ali pogledaj si na http://www.hoplon.info, ima fotki i video klipova, da vidiš otprilike kako izgleda praktično streljaštvo, a imaš i linkove na temama ovdje na forumu.
Netko bi ti trebao objasniti i pokazati kako se pravilno drži pištolj, kako se mijenja spremnik i još štošta, ali, malo je nezgodno ovako.
U svakom slučaju, pregledaj malo postove i klipove, pa se javi sa pitanjima o sveme što te zanima, možeš i na PP ili kako ti odgovara.

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


17 vel 2009, 18:15
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
dok me IPSC-ači ne preteknu :A05:

ako znaš engleski tu ima pametnih savjeta: http://www.bullseyepistol.com/

meta R-50 ili slična ( http://farm4.static.flickr.com/3221/286 ... 8fba80.jpg )
prvo na 10m pa na 15 pa na 25m

stav i okidanje, bez puno teoretiziranja najbolje je da si pogledaš malo na youtube.com (pistol stance), s obzirom da radiš sam bez trenera.

treniranje usavršava :A25: za ostalo pitaj :A25:

I UVIJEK ALI UVIJEK SE PRIDRŽAVATI PRAVILA SIGURNOSTI :A26:


aaaaa pretekli me :A18:

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


17 vel 2009, 18:29
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 13 vel 2009, 16:47
Postovi: 12
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
nobile157 je napisao/la:
Stari, tebi zbilja treba gan dok klatiš po planinama, nikada se nezna na što možeš naletjeti. Inače, svaka čast na GSS-u, za to treba imati srce i muda.
Gledaj, teško je nešto objašnjavati ovako, ali pogledaj si na http://www.hoplon.info, ima fotki i video klipova, da vidiš otprilike kako izgleda praktično streljaštvo, a imaš i linkove na temama ovdje na forumu.
Netko bi ti trebao objasniti i pokazati kako se pravilno drži pištolj, kako se mijenja spremnik i još štošta, ali, malo je nezgodno ovako.
U svakom slučaju, pregledaj malo postove i klipove, pa se javi sa pitanjima o sveme što te zanima, možeš i na PP ili kako ti odgovara.

Hvala na komplimentu,upravo iz tog razloga sam i rekao da želim da se "upucam",jer nerijetko se nađem i sam u šumi a šta će mi gun ako služi samo kao ukras mada bi lično volio da nikad ne dođem u situaciju da ga upotrijebim.A što se tiče osnovnih stvari pri rukovanju već sam to naveo da sa tim nemam problema,znam rukovati,rastavljati itd. ali želim sistematski krenuti sa vježbom gađanja a znam da ste vi po tom pitanju profi liga pa znate i na šta najviše treba obratiti pažnju.U svakom slučaju hvala jer je svaki dobronamjeran savjet koristan!


17 vel 2009, 23:44
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 12 kol 2009, 01:42
Postovi: 6
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
Ima u Sarajevu u sportskoj dvorani Zetra streljana, daleko jeste, ali čisto da isprobaš na 10, 15, i 20 metara i ispucaš jedno 60 metaka bilo bi dobro. Također negdje u Rajlovcu (Blizu Sarajeva 17 km) ima za praktično streljaštvo poligon.


27 kol 2009, 00:15
Profil
Poručnik
Poručnik
Avatar

Pridružen/a: 24 srp 2008, 17:53
Postovi: 1053
Lokacija: Zagreb
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
Reci, gdje ćeš fizički vježbati velikim kalibrom? Imaš li neko mjesto, kotlinu, kamenolom? Kako je i koliko zaštićeno za druge?


27 kol 2009, 09:53
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 20:20
Postovi: 246
Lokacija: Rijeka
Post Re: Vježba gađanja u fiksnu metu
Oooooo fuka.
Pa mi smo onda kolege alpinisti,jesi li iz gss Hrvatska?
Jesi dolazio kada radi u fus kod nas u octopus?

a...pozdrav fuka :D


27 kol 2009, 10:55
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 10 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan