Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 09:12.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
luger P 08 pomoć,traži se 
Autor/ica Poruka
Civil
Civil

Pridružen/a: 24 tra 2010, 17:59
Postovi: 2
Post luger P 08 pomoć,traži se
luger P 08



molim ostale forumaše za malu pomoć..naime, prije nekog vremena sam nabavio jedan P08..mauserova vojna produkcija iz 1936..oznake na koljenu zatvarača S/42..sve je ok osim jedne stvari a to je da u okvir staje 7 metaka a ne 8..nigdje još nisam naišao na podatak da su okviri lugera rađeni sa kapacitetom od 7 metaka..čak sam pokušao samoinicijativno povečati spremnik na način da sam skratio za cca 1 cm dio donjeg čepa koji zatvara dno okvira i na taj način, bez problema zbilja dobio prostor za još jedan metak..međutim tako napunjen okvir sa osam metaka nikako nisam mogao ugurati u pištolj jer je jednostavno zaglavljivao na jednom mjestu i nije ga bilo moguće gurnuti do kraja..sa sedam i dalje ide bez problema..

pa tako ako itko ima spoznaja o tome o kavim se okvirima radi bio bih mu zahvalan da mi odgovori(na okviru stoji natpis "haenel schsmaiser patent"..pored toga je još utisnut njemački orao sa svastikom i veliko slovo L..također po naćinu izrade rekao bih da je okvir od neke aluminijske lehure i da je izrađen glodanjem a ne prešanjem(to je moja procjena koja ne mora biti točna)

također na drvenoj dršci u visini dugmeta utvrđivaća okvira, negdje po sredini drške i to one lijeve se nalazi bijeli plastićni krug promjera 7-8 mm..isti po mojoj procjeni nema nikavu drugu ulogu do dekorativnu i po načinu izvedbe mi se čini da je postavljen originalno..
buduči da nigdje još nisam naišao na fotografije sličnih lugera volio bih ako netko zna nešto preciznije o tome da mi napiše..

također namjeravam kupiti još jedan okvir za lugera pa ako netko prodaje ili zna gdje bi se moglo narućiti


moj mail ursus_arc@yahoo.com

unaprijed hvala svima


26 tra 2010, 15:09
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2008, 18:31
Postovi: 357
Lokacija: Umag
Post Re: luger P 08 pomoć,traži se
Schmeisser Haenel spremnik za Luger P.08 prima 8 metaka, a ujedno je jedan, ako ne i najbolji spremnik. Pogriješio si što si kratio dno jer si mu uništio autentičnost. Oznaka "L" znači da je korišten kao policijsko naoružanje. Svaki spremnik nosi i serijski broj pištolja, pa ako se poklapa (u što sumnjam) imaš sreće. Pošalji fotografije Lugera i spremnika.

Savjetujem ti da nabaviš novi Mec-Gar spremnik (Made in Italy). Kod nas ih nema, a u Italiji trebaš nabavnu dozvolu. Ako imaš nekoga u Njemačkoj ili Austriji, potrudi se.

http://www.mec-gar.com/product.html


26 tra 2010, 16:38
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2009, 22:35
Postovi: 931
Lokacija: Sesvete
Post Re: luger P 08 pomoć,traži se
jel moguće da je tom lugeru neko zamijenio cijev, tj. stavio cijev cal. 9 para, a da je prije bila cal. 7,65 para, pa radi nedostatka streljiva je izvršena zamjena. u spremnik 7,65 para išlo je 8 komada a 9 para 7 komada u isti spremnik. ovo pišem jer sam početkom devedesetih godina imao lugera u cal. 7,65 para a čovijek koji ga je kupio od mene rekao je da će odmah promijeniti cijev u 9 para.

_________________
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm


26 tra 2010, 16:59
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan