Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 19 tra 2024, 23:18.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Par pocetnickih 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 28 stu 2010, 00:26
Postovi: 58
Lokacija: Zg, Trešnjevka
Post Par pocetnickih
Interesira me nabava neke puske i pistolja za vikend izlete na streljanu. Buduci da trazim nesto jeftino i dostupno, sto se puske tice izbor bi bio PAP.
Procitao sam vecinu tema na forumu i jasno mi je da postoje dva puta, jedan preko lovackog a drugi preko streljackog saveza. Kako ne mislim loviti niti se natjecati, interesira me koji je brzi, tj. po kojoj proceduri mogu prije dobiti dozvolu ?
Takodjer, mogu li dobiti dozvole i za PAP i za pistolj i kao clan streljackog kluba (kao lovac pretpostavljam da mogu) ?
Kako stoje stvari s individualnim uvozom (postom) "dodatne opreme" za oruzje (nisani, kundaci i slicno), da li je to moguce/dozvoljeno ?

Hvala,
Mario


17 pro 2010, 21:59
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2009, 22:35
Postovi: 931
Lokacija: Sesvete
Post Re: Par pocetnickih
sve je moguće . . .

viewtopic.php?f=11&t=1603

_________________
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm


17 pro 2010, 22:02
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 28 stu 2010, 00:26
Postovi: 58
Lokacija: Zg, Trešnjevka
Post Re: Par pocetnickih
Ako si me upozorio da upisem lokaciju, rijeseno.
E sad, jos uvijek nemam nikakvu informaciju o vremenskim rokovima.
Takodjer, kako zakon gleda na modifikacije oruzja (samo "namjestaj", iako, mozda ekstremna (bullpup) prerada) ?

Hvala


18 pro 2010, 10:15
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:22
Postovi: 988
Lokacija: Zagreb
Post Re: Par pocetnickih
XI. POPRAVLJANJE I PREPRAVLJANJE ORUŽJA

Članak 73.
Popravljanjem i prepravljanjem oružja mogu se baviti trgovačka društva i obrti koji prije upisa u sudski, odnosno obrtni registar dobiju odobrenje Ministarstva unutarnjih poslova.
Odredbe članka 66., 67., 68., 69., članka 70. stavka 1. i 2. i članka 71. ovoga Zakona primjenjuju se na odgovarajući način i na popravljanje i prepravljanje oružja.
Članak 74.
Prepravljeno oružje podliježe obveznom prokušavanju.
Trgovačka društva i obrti koji su registrirani za popravljanje i prepravljanje oružja smiju primiti na popravak ili prepravak samo registrirano oružje.
O prepravkama oružja trgovačko društvo, odnosno obrt koji je registriran za obavljanje takve djelatnosti mora izvijestiti nadležno tijelo u roku od osam dana od dana prepravke.
Članak 75.
Oružje koje je primljeno radi popravka ili prepravka ne smije se iznositi iz prostorija određenih za rad do njegove predaje vlasniku.
Iznimno, oružje koje je primljeno radi popravka ili prepravka smije se iznositi iz prostorija određenih za rad do njegove predaje vlasniku ako je to potrebno radi popravljanja, prepravljanja ili prokušavanja oružja.
U svrhu prokušavanja učinka prepravljenog oružja trgovačka društva i obrti koji su registrirani za obavljanje takve djelatnosti mogu nabavljati i držati potrebne vrste i količine streljiva.


18 pro 2010, 10:36
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2009, 22:35
Postovi: 931
Lokacija: Sesvete
Post Re: Par pocetnickih
zakon je nedorečen (ponovljeno po ko zna koji puta), slažem se sa njime kad je riječ o preradama na samim bitnim dijelovima oružja; cijev, zatvarač; ali kad mijenjam - gumu na kundaku, nišan, alku za remen, nosač optike i slične stvari, zašto bi nosio oružje puškaru već to sam napravim a prije toga i nabavim, da li na domaćem tržištu ili naručim poštom izvana, koga briga, zakon opet propisuje vrijednost koju možeš uvesti bez carinjenja, za vlastite potrebe. naravno da će te neko pitati zašto uvoziš 1000 alkica za remen a imaš dvije puške !?? (ako skuže što je u paketu). osobno izvana naručujem nosače optika i same optike, poneki gumeni amortizer, nogice za pušku i nikad me niko ništa nije pitao.

_________________
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm


18 pro 2010, 12:33
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Par pocetnickih
Niti će te pitati ako ne naručuješ "bitne dijelove" oružja.

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


18 pro 2010, 16:13
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Par pocetnickih
OrMar je napisao/la:
Takodjer, mogu li dobiti dozvole i za PAP i za pistolj i kao clan streljackog kluba (kao lovac pretpostavljam da mogu) ?
Kako stoje stvari s individualnim uvozom (postom) "dodatne opreme" za oruzje (nisani, kundaci i slicno), da li je to moguce/dozvoljeno ?
Da, za streljacko mozes dobiti PAP i M48 ili K98 bez problema, tako isto i za bilo koje kratko oruzje prema tablici dozvoljenih kalibara za sportsko oruzje... Brzi i mozda jeftiniji* ti je streljacki nacin, dakle, moras se natjecati barem jednom na godinu, nije bitno na kojem ces mjestu zavrsiti, bitno je samo da se nalazis na popisu u biltenu. Lovački te više košta u startu, i duže traje proces, a kasnije te kosta minimalno 150kn godisnje ako ne zelis biti clan drustva ili nesto... za streljacki nisam 100% siguran, mozes li ga dobiti ako nisi clan niti u jednom klubu, ako moras biti clan, racunaj da su clanarine od 100 do 500kn godisnje, (+ upisnina). To moras pronaci konkretan streljacki klub, vidjeti njihove cijene i tarife pa si malo stavi na papir sto ti se vise isplati kroz vise godina, streljacka ili lovacka opcija. Ja npr ima lovacku za sada, ali planiram i streljacku, onda sam zbrinut u svim smjerovima =)

sto se tice dodatne opreme, moze se narucivati te sitnice bez problema, jedino je za kundak malo upitno, sve zavisi hoce li ga carinici protumaciti kao bitan dio oruzja ili ne. Mislim da do sada to nitko od nas nije uvozio izvana pa nemam nekih saznaja za to.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


18 pro 2010, 20:06
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2009, 22:35
Postovi: 931
Lokacija: Sesvete
Post Re: Par pocetnickih
Mike_Torello je napisao/la:
sto se tice dodatne opreme, moze se narucivati te sitnice bez problema, jedino je za [*]kundak [*]malo upitno, sve zavisi hoce li ga carinici protumaciti kao bitan dio oruzja ili ne. Mislim da do sada to nitko od nas nije uvozio izvana pa nemam nekih saznaja za to.

uvezao sam prije nekoliko godina dva komada sintetičkih kundaka za M-98, na pošti carinjenja su samo pogledali jedan jer je na sebi imao metalne dijelove, nit je postavljeno pitanje kome, što i zašto, i nije ih iznenadilo pa sam imao osjećaj da ja nisam jedini koji je to naručio izvana

_________________
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm


18 pro 2010, 21:17
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 8 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan