Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 18 tra 2024, 19:53.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM 
Autor/ica Poruka
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Ne slazem se s tobom! Lov srnece divljaci sa 22 lr nikako nije human. 22 lr treba ostaviti tamo
gdje mu je i mijesto...za sitne predatore i mete!

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


03 tra 2014, 19:40
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 24 kol 2008, 17:30
Postovi: 372
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Ma sto će te baciti lovu na skupu opremu

[url]
https://m.youtube.com/watch?v=av2pSSfW-WI[/url]


03 tra 2014, 19:47
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
ma najbolje bi bilo dozvoliti lov samo s kopljima... ajde dobro... i s toljagama

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


03 tra 2014, 20:26
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Woolf Blaser je napisao/la:
U sj. Americi je situacija znatno povoljnija za strelicare! Naime, lov lukom i strijelom je dozvoljen
mjesec dana ranije nego lovcima sa puskama! Divljac uslijed toga nije toliko senzibilna i isplasena,
pa je lakse doci u priliku za uspjesan hitac.

ma da... ali to je zato da se izžive malo ovi sa lukom i strijelom, pa da onda lovci s puškama i dokrajče sve one beštije
što lutaju šumama sa strelicama u vratu, butu, leđima... :D

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


03 tra 2014, 20:32
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Woolf Blaser je napisao/la:
Ne slazem se s tobom! Lov srnece divljaci sa 22 lr nikako nije human. 22 lr treba ostaviti tamo
gdje mu je i mijesto...za sitne predatore i mete!


Naravno da se na slazem sa lovom na Srnecu divljac sa M.K puskom .To je bio sarkazam i kazem da postoji logican razlog zasto lov tim kalibrom na srnecu divljac nije legalan iako on moze ubiti srnu cak i svinju i penetrirat ce duboko kao strela, a mislim da je razlog human i siguran odstrel.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


Zadnja izmjena: Darko11; 03 tra 2014, 20:46; ukupno mijenjano 1 put/a.



03 tra 2014, 20:34
Profil Web stranica
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Decki...sve to stoji...samo mi nije jasno zasto covjeku spamate post! Izgleda da to postaje
neko ,pravilo, na ovome forumu.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


03 tra 2014, 20:45
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Pa ne spamamo,pogledaj pocetne postove teme i o cemu je tema.Ok ako zakon dopusti prica je suvisna i to je to lovit ce se lukom.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 tra 2014, 20:49
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Da me netko krivo ne shvati, ne bih želio da se itko nađe prozvan ili uvrijeđen, ali nisam za lov lukom ili samostrelom. Koliki je postotak divljači koja odlazi s mjesta nastrijela vatrenim oružjem? Osobno mislim da je prevelik. Neka me isprave ako griješim, ali oružje s tetivom pravi štetu kao i bodež ili koplje, otprilike. Prije nekoliko dana, imao sam priliku pucati na čaglja, no udaljenost je bila oko 250m i puhao je prilično jak vjetar. Odustao sam iz straha od ranjavanja. Svi me kore da je to glupost, jer kažu da je vrlo teško moguće da čagalj odnese pogodak V-max zrnom u 243 Winchester kalibru. Nemam lovačkih iskustava, no mislim da ipak nije tako. Jesam li propustio priliku za prvi odstrel, nikad neću saznati, no bolje i to nego nastrijel. Skrenuo sam s teme, ali hoću reći da će se u lovu oružjem s tetivom naći ljudi koji tek trebaju u praksi potvrditi ili opovrgnuti svoje stavove o učinkovitosti oružja s tetivom, a to bi moglo rezultirati velikim brojem ranjene, i nerijetko izgubljene divljači. Budući da kod nas do sad nije bio dozvoljen lov oružjem s tetivom, lovci nisu na legalan način mogli steći iskustva u takvom lovu, te spoznati mogućnosti svog oružja s tetivom.
Pozdrav svima!


03 tra 2014, 22:14
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2008, 12:51
Postovi: 384
Lokacija: zg
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
sve što postoji može se zloupotrijebiti. kao što postoji sportsko i lovačko vatreno oružje postoji isto tako sportska i lovačka streličarska oprema. u idealnim uvjetima sa čeke sportska lagana strijela sa sportskim vrhom iz laganog luka će se zabit vepru u leđa par centimetara i pri tome uglavnom prelomiti. izgubljena lovina i polagana smrt. lovačka strijela s lovačkim vrhom prolazi ~25 cm u vepra od 200kg koji umire radi obilnog krvarenja. čelični vrh probija i plećku a žileti prosijecaju meso ako koji i otpadne putem. neću sad o humanom odstrelu (koji oksimoron), padu u vatri, spaljenom tenku itd... odavno smo etiku i savjest opravdali riječima a ne djelima.
penetraciju strijele najlakše je objasniti usporedbom na kojoj dubini ispod površine možete pogoditi ribu vatrenim ili streličarskim oružjem.
jedini razlozi zašto je lov strijelama zabranjen su relativna tišina (poput malokalibarke, iz složenog luka) i nemogućnost kontrole oružja.
što se tiče iskustva stecalo se više po mađarskoj nego u domaćim ogradama s obaveznim krvosljednicima koji nisu svima dostupni.

_________________
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us


04 tra 2014, 08:45
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
da... i zamisli ove logike...
kako bi bilo da se dozvoli lov s tetivom, a lov s puškom i prigušivačem ne... :roll:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


04 tra 2014, 09:00
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:13
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Darko11 je napisao/la:
Zbog premale zaustavne moci ,nisam za lov tim oruzjem.Ako luk moze biti lovno oruzje onda moze i zracna puska za sitnu divljac,i to je dozvoljeno u Americi a zasto ne i Srna sa Mk? I 22 lr ubija vise penetracijom, koja je veca ili jednaka kao kod luka, nego zaustavnom moci.Zasto ne i zracne puske?


Da takav stav proizlazi iz neznanja. Tako je i nama u našoj nam HR . Na svim poljima odlučuju ljudi koji misle da znaju pa se koprcamo u neimaštini i nikakvim zakonima kao o oružju , gdje se metak naziva "projektil" da nepolemiziram više o tome.
Pa ponoviti ću da strijela ima veću probojnu moć od bilo kakvog lovačkog vatrenog oružja u mekoj prepreci.( Testirao sam po uzoru na testove probojnosti , da sam pucao prijateljevom puškom kalibra 8x68S u veću sa pijeskom i lukom i strijelom. Pogađate niti jedno zrno nije izašlo van dok strelica pri svakom pokušaju. ) Lovački špic strelice konstruiran je tako da se odbija odnosno klizne uz kost. Divljač ugiba brže iskvarenja nego kod zrna ( dokazano ).
Ima dio balistike koja se naziva TERMINALANA proučava ponašanje projektila kada pogodi metu. Zbog velikih brzina na mjestu pogotka tkivo odumire i krvarenja su samo zbog uništenja i trganja tkiva, jer organizam instiktivno braneći se je u šoku i trenutno sužuju se krvne žile te zaustavlja se na neko vrijeme krvarenje.
Kod prolaska strelice sa rezom noževa efekat je drugačiji. Dešava se to kao kada se porežete žiletom ili britvom samo u daleko većoj mijeri. Divljač da si gledao koji lov lukom vidio bi da divljač nemože registrirati šta se u stvari desilo jer mu je i u prirodi situacija da se na nešto ubode. U većini slučajeva ne bježi bezglavo kao kod prostrela zrnom.
To ti je nešto malo važnih informacija , ali koje ćeš i onako ignorirati!
Treba čitati, učiti, savijetovati se tek onda suditi!
Kao šta sam rekao na samom početku javljana neki će uvijek biti protiv a neznaju o čemu govore i usporđuju stvari koj se ne daju uspoređivati. ( u životu nisu vidjeli luk u živo )


04 tra 2014, 09:12
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:13
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
jolly je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
Svaka zivotinja na svijetu ce biti odstreljena sa MK samo sto nece pasti u vatri.

Slon?
Bivol?
Divlja svinja?
Medvjed?

Ne treba pretjerivati.


Da i to se itekako lovi lukom!


04 tra 2014, 09:13
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:13
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Darko11 je napisao/la:
jolly je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
Svaka zivotinja na svijetu ce biti odstreljena sa MK samo sto nece pasti u vatri.

Slon?
Bivol?
Divlja svinja?
Medvjed?

Ne treba pretjerivati.


A lukom ce biti odstreljeni kao sto kolega rece ????Razlikuj odstrel i padanje u vatri kao pojmove.

Imaj u vidu da najjaci samostrel na svijetu pse tactical probija otprilike kao mali 7,65 pistolj,ne vise,nije to neki ucinak kao u Rambo filmovima.


Ti si naoružan neznanjem i nesposobnošću!!!!
Spominješ dotični samostrel. Da si imao priliku probati i loviti kao ja tim strojem onda bi znao o čemu je riječ.
Nisi vrijedan više komentara !


04 tra 2014, 09:16
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6733
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
PSE je napisao/la:
jolly je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
Svaka zivotinja na svijetu ce biti odstreljena sa MK samo sto nece pasti u vatri.

Slon?
Bivol?
Divlja svinja?
Medvjed?

Ne treba pretjerivati.


Da i to se itekako lovi lukom!


ovo sam napisaao darku, na njegovo spominjanje 22lr..., medjutim za lov lukom i strijelom, znam da se
sve navedeno lovi uspjesno. Potvrdjeno u praksi.
lp

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


04 tra 2014, 09:34
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:13
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Jolly krivo sam dako komentar i nisam ni mislio na tebe , nego na Darka, a on neka i dalje gunđa i može samo plakati !


04 tra 2014, 10:43
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Kao sto je kolega rekao, nije vrijedno spomena.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


04 tra 2014, 10:54
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
PSE je napisao/la:
Jolly krivo sam dako komentar i nisam ni mislio na tebe , nego na Darka, a on neka i dalje gunđa i može samo plakati !


PSE ja necu plakati,volim sve vrste oruzja i mrzim restriktivne zabrane ali mislim da ipak iz ljubavi prema lovu lukom nisi objektivan.Niko ne zna sve ali nismo u kamenom dobu i mozemo vidjeti na netu kako izgleda odstrel lukom.Tvoja tvrdnja da luk probija vise od 8x57 stoji ako usporedjujes vrecu pjeska jer vrece pjeska razaraju brzo puscano zrno ,poznato ti je da sluze kao grudobrani ,strela je spora i probija vrecu naravno ali vreca pjeska nije simulacija mesa.Cak i slabiji kalibar poput 7,62x39 sa fmj vojnim zrnom probija deblo bora 50 cm debelo,probaj to probiti sa lukom,a probija i svinju na drugu stranu a 8x57 je dvostruko i vise jaci .Lovci da zele probojnost koristili bi vojna probojna i cvrsta zrna ali u lovu se to ne trazi a samo da ti kazem da je zabiljezeno da je lik sa MK pogotkom u odredjeno mjesto ubijao Slona natjeravsi ga da iskrvari i pucajuci sa male daljine.Dakle sve je moguce kad nemas bolje oruzje i postoje ekstremi i iznimke ali manite se zamisli da se lukom odstreljuje slon .I nemoj se ljutiti nemam nista protiv tebe niti kojeg stelicara osobno ali vjerovatno je postojao razlog zasto se do prije nekoliko godina moglo loviti lukom ali samo u OGRADJENOM lovistu.Samostrel PSE tactical ima udarnu snagu 200 J i mislim da taj stroj tesko moze nadmasiti karabin od 4000 Joula.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


04 tra 2014, 12:44
Profil Web stranica
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Gle, ovaj forum se temelji na iskustvima strijelaca i lovaca, a ne ,iskustva, sa neta! Kad bi se
svi drzali neta i linkova koje stalno udaras ovaj forum nam ne bi bio ni potreban! Ljudi su
uspijeli ugraditi (tj na dobrom su i izglednom putu da to ucine) u zakon lov lukom i strijelom
i na tome im svakako treba cestitati! Pojedini strelicari bolje rezultate imaju sa strelama nego
prilican broj lovaca! Bavljenje strelicarstvom je i prilicno skupo i dobar luk nerijetko sa cijenom
premasuje cijenu prosijecne puske! Osobno postujem lovce koji love lukom i strijelom jel to
iziskuje puno vise truda i vjestine! To sto nekome smeta sto se pojavi netko sa drugacijim idejama
i sto ima volje i hrabrosti da to izrealizira to je njegov problem, ali to nas je i dovelo dovde gdje
jesmo i ja jos jednom cestitam strelicarima i apsolutno ih podrzavam u tome!

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


04 tra 2014, 13:36
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Dečki.....sori na OT

ali vidim da je ovo jedina aktivna tema zadnja dva dana i da se samo ona čita

mala obavijest: Sniženje u Alpina dučanima 40%...pa kome trebaju gojze trk u Alpinu

LP, i ugodan ostatak dana


04 tra 2014, 13:37
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Woolf Blaser je napisao/la:
Gle, ovaj forum se temelji na iskustvima strijelaca i lovaca, a ne ,iskustva, sa neta! Kad bi se
svi drzali neta i linkova koje stalno udaras ovaj forum nam ne bi bio ni potreban! Ljudi su
uspijeli ugraditi (tj na dobrom su i izglednom putu da to ucine) u zakon lov lukom i strijelom
i na tome im svakako treba cestitati! Pojedini strelicari bolje rezultate imaju sa strelama nego
prilican broj lovaca! Bavljenje strelicarstvom je i prilicno skupo i dobar luk nerijetko sa cijenom
premasuje cijenu prosijecne puske! Osobno postujem lovce koji love lukom i strijelom jel to
iziskuje puno vise truda i vjestine! To sto nekome smeta sto se pojavi netko sa drugacijim idejama
i sto ima volje i hrabrosti da to izrealizira to je njegov problem, ali to nas je i dovelo dovde gdje
jesmo i ja jos jednom cestitam strelicarima i apsolutno ih podrzavam u tome!


Ja osobno najvise postujem lovce koji su lovili sa kopljima,to je prava vjestina,ako bi bio koji koji lovi samo nozem,e to je tek pravi lovac i nebi bilo lovaca i lovackih prica na sve strane kad bi se islo samo nozem na vepra.Trebalo bi biti "baja" pa biti lovac.Osobno po istoj analogiji mislim da bi se onda trebalo dopustiti lov na zeca i sl sa zracnim puskama iznad 40 J.Odstreli su sigurni.Takodjer na svu sitnu divljac sa MK jer odstreli su takodjer sigurni a puno je vece umjece odstreliti patku sa jednom kuglom nego sacmom.Zasto ne pistoljem i revolverom,potrebno je daleeeko vece umjece nego sa puskom a uboitost je neupitna.Dozvolio bih ili sve ili zabranio sve osim karabina i sacmarice.Zasto se nesmiju kao sto neko rece koristiti prigusivaci na vatrenom a luk je priguseno oruzje i mozda ce se moci koristiti?Sto kad krivolovci saznaju za tako tiho oruzje? Sve dosadasnje zabrane za gore navedena oruzja imale su neke razloge i zakone nisu pisali bas potpuni tudumi i neiskusni ljudi.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


04 tra 2014, 14:44
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 175 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan