Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 07:04.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM 
Autor/ica Poruka
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 01 vel 2011, 22:20
Postovi: 570
Lokacija: Vidovice
Post LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Zanima me da li netko ima iskustva s ovakvim načinom lova? Da li je bolje koristiti aluminijske ili karbon strijele, odnosno koja je brža? Unaprijed zahvalan na svakoj pomoći!! Poozzz

_________________
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.


09 ožu 2011, 23:27
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 18:53
Postovi: 193
Lokacija: Zagorje
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
U same problematicne teme diras :)
Najbolje da procitas neku literaturu, a ako i imas polozen lovacki ispit, a vjerojatno imas kad se zanimas za oruzje, onda bi trebao znati da je lov lukom zabranjen :A24:


09 ožu 2011, 23:35
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2008, 12:51
Postovi: 384
Lokacija: zg
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
da si pitao za mete, ok, ali ovako da znaš osnove streličarstva i barem nešto o lovu, sam bi odavno znao odgovor na ovako glupa pitanja. žuti karton.

_________________
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us


10 ožu 2011, 01:05
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 01 vel 2011, 22:20
Postovi: 570
Lokacija: Vidovice
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Ispričavam se ako sam dirnuo u tako nezgodnu temu, ali samo sam pitao iz razloga što je to u nekim državama sasvim normalno, npr. u SAD čak imaju zakonom regulirano kada se smije loviti takvim oružjem!! Još se jednom ispričavam jer nisam znao da je tako osjetljiva tema! Pozzz

_________________
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.


10 ožu 2011, 05:43
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 06:40
Postovi: 72
Lokacija: čakovec
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Gledaj ovo je forum o oružju i kao takvom nije uopće poželjno da se na njemu raspravlja o stvarima koje izlaze van zakonskih okvira, samim tim što se bavimo oružjem pojedinci nas svrstavaju u pod "čudake, luđake..." a kad bi se počeli baviti i sa stvarima s one strane zakona mislim da bi i tijela gonjenja počela malo više biti na foumu a i ovako ih ima a što u konačnici i nije tako loše jer pojedinci su dobro potkovani sa znanjem o oružju.

_________________
Pištolj je bolje imati a ne trebati, nego ne imati a trebati.


10 ožu 2011, 08:15
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 30 ruj 2008, 12:51
Postovi: 384
Lokacija: zg
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
loviti u RH ne možeš, ali o tome možemo i smijemo pričati, tražiti promjenu zakona ili otići i loviti van granice gdje je dozvoljeno.karton si dobio radi preskakanja par godina učenja i treninga (koji bi ti odgovorili na drugačije postavljeno pitanje) da bi mogao uopće pristupiti lovu.

_________________
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us


10 ožu 2011, 12:05
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 pro 2010, 00:44
Postovi: 150
Lokacija: zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
ne razumijem zakaj bi netko išao loviti lukom i strijelom ako postoji vatreno oružje. smatram da "lovci" koji koriste takva oružja nisu uopče lovci nego obični krvnici jer u 90% slučaja pogodak životinje nije smrtonosan i životinja se muči i krvari i ugiba u jakim bolovima. moje mišljenje je da bi se takav lov trebao svuda zabraniti jer je preokrutan i sadistički. u istu kategoriju svrstavam lovce koji love srneču divljač s 22lr. svrha lovaca je uglavnom da održe neku prirodnu ravnotežu na nekom području , a ne da izigravaju krvnike i love i pucaju na divljač iz čistog gušta i zezancije. samo kaj se sve više i više lov svodi na to jer ima sve manje pravih lovaca a sve više tzv. lovaca. mislim da ce se večina pravih lovaca složiti samnom

lp


10 ožu 2011, 15:17
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 17 kol 2010, 15:05
Postovi: 65
Lokacija: SKOPJE
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
A zasto bi se slozili?
Sta mislite kako je vepru koji ostavlja crijeva okolo po granama a trci jos kilometar-ipo.
Pogogjen sa dobrim "grom"-om, naravno.
Da nije bilo tih strijela, ne bi bili na ovom svijetu ni Vas ni moj dida, a kamo li mi.
Ljude je na ovoj planeti odrzao lov i sposobnost ophogjenja sa zivotinjama (pripitomljavanje).
Svakako... nisam za mucenje.Zato sa sobom imam 357 Mag. uvjek u planini (u lovu).
Taj nacin lova ima svoju draz.
Po meni blizi je vitestvu nego li sadizmu.
Duboko mvjerujem da ljudi koji se hoce, (i koji se bave) tim tipom lova da su daleko od sadista.
Licno lovim da bih ulovio.
Pored toga ima jos nekih gusta koji mi prijaju tokom lova (ljudi-drustvo, planina-cist zrak, dobro
znojenje ... itd itd).
A oko toga "prirodna ravnoteza".... nazalost, vec odavno je narusena i to opasno po neke vrste.
Ne idem da bih odrzavao tu ravnotezu, nego idem da lovim, a o ravnotezi na tom terenu,
neka se brinu oni koji su placeni za to.
Nek me puste u loviste ili ne, oni to najbolje znaju.
Da ne budem krivo svacen (da sam i ja jedan od onih "sadista"), ovdje je zabranjena srna za lov-trajno
ali ima ljudi koji je krivolove (kao i svuda) a ja licno ne dizem pusku na nju ijako sam imao desetine
bliskih susreta sa njima.
Volim da odem sa lovocuvarima na prihranjivanje, ne pucam na matorice u prvom mjesecu (jer su kod nas vec onda "pune" veci dio njih).
Tako da sve ima svoju draz sto je u okvirima zakona.
Kad se vec to nemoze raditi zakonski kod Vas onda...
Rekli ste samo svoje misljenje o toj vrsti lova, ja sam rekao dio svojeg.

_________________
POZDRAV IZ SKOPJA


10 ožu 2011, 16:16
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 18:53
Postovi: 193
Lokacija: Zagorje
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Kao svaki nacin lova, tako i ovaj ima svojih drazi. U ovom obliku je to prvenstveno sposobnost prici divljoj zivotinji na udaljenost na kojoj mozes uspjesno pogoditi, a i sami znate kako je tesko prici nekoj zivotinji da te ne cuje, i kad koristis i pucas sa vatrenim oruzjem, a kamoli doci na kojih 20-30 metara za pogoditi l lukom. Nema smisla kritizirati lovce lukom u zemlji u kojoj je on dozvoljen, svak lovi kako on zeli, ali i svatko ima pravo na svoje misljenje. :A25:


10 ožu 2011, 17:18
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 pro 2010, 00:44
Postovi: 150
Lokacija: zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
ja prihvačam vaše mišljenje sve ok ali gledao sam dosta filmova na youtube o lovu lukom i strijelom na životinje i tu nema nikakvog viteštva. životinja se teško ranjava i umire dugo i u mukama a često je gađaju i po tri četiri puta da bi je usmrtili. zato postoji određeni kalibar za određenu životinju, pravi pogodak sa pravim zrnom trebao bi usmrtiti lovinu odmah ili barem par sekundi nakon pogotka. Pravi pogodak sa pravim zrnom divljač pada na mjestu nema traženja po šumi i neznam kaj.

i ne kritiziram nikoga samo iznosim svoje mišljenje :) nadam se da se nitko neće naći uvrijeđen

lp


10 ožu 2011, 17:25
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 18:53
Postovi: 193
Lokacija: Zagorje
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Ma ni mene ne zanima lov lukom niti malo, ali one koje zanima, nek love kako zele, ja znam da nebi vepru, buffalu ili slonu isao na par metara, meni je za to karabin i ta vrsta lova :A25:


10 ožu 2011, 17:54
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 stu 2009, 17:57
Postovi: 189
Lokacija: Karlovac
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
može biti tisuću objašnjenja gdje je bio lovac, a gdje medvjed u trenutku pogotka, i koliko mu je trebalo- ali jedna stvar bi trebala biti definitivna- medvjed je odstrijeljen lukom i strijelom.

inače, slika je preuzeta sa facebooka http://www.facebook.com/album.php?aid=166627&id=268871353537#!/photo.php?fbid=403809158537&set=a.388502638537.166627.268871353537&theater


Privitak/ci:
13448_403809158537_268871353537_4247605_8112420_n.jpg
13448_403809158537_268871353537_4247605_8112420_n.jpg [ 165.27 KIB | Pogledano 48333 put/a. ]
10 ožu 2011, 19:36
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 18:53
Postovi: 193
Lokacija: Zagorje
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
On bio na drvu, a medu setao sumom :A19:


10 ožu 2011, 19:53
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 pro 2010, 00:44
Postovi: 150
Lokacija: zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
nitko nije rekao da se nemože loviti nego koliko je to "humano" prema životinji ako nije pogođena u srce koliko dugo umire i koliko je dugo lovac traži? i ostale posljedice tipa ranjena životinja je najopasnija i sl...

http://www.youtube.com/watch?v=juGDmRfy ... re=related , završetak je ipak sa vatrenim oružjem i životinja umire prvim hicem a ne od 6.strijele


10 ožu 2011, 20:52
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Puno manji broj zivotinja umre od luka i strijele nego od vatrenogo oruzja, na stranu viteštvo, ali treba puno više truda vještine i znanja da bi se prislo zivotinji u domet luka i strijele i da ju se odstrijeli sa istim nego sa vatrenim oruzjem, a da ne spominjem i puno veci rizik i moguce ozljede lovaca sa lukom i strijelom, kao sto je i puno veca mogucnost zajeba i promasaja, ako stavimo na stranu to da zivotinja nastreljena strijelom umire od iskrvarenja za razliku od zivotinje koja je nastreljena vatrenim oruzjem koja umire od shocka, gledao sa strane potrebne vjestine strelicari su puno vještiji lovci od strijelaca i taj dio iznimno cijenim. Meni se osobno ne svidja niti jedna vrsta lova (a bome ni kolinje kod kuce), ali nisam licemjer, volim pojesti meso, pa samim time pokusavam shvatiti obije strane medalje.

Uostalom, ako cemo se doticati vitestva, sto ima viteski u engleskom snobovskom lovu na lisicu gdje ju copor pasa nasmrt rastrga? Jes' da je stetocina ali ako vec brijemo na neku humanost... A Englezi se sto se lova tice kao prilicno drze tradicije i lovacke etike zar ne?

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


10 ožu 2011, 21:28
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 18:53
Postovi: 193
Lokacija: Zagorje
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
http://www.youtube.com/watch?v=gaf_YR1G ... re=related

A vidi ovo, lav pada i ostaje na mjestu nakon prve strijele, istina pogodjen je gdje treba, ali lav je izrazito otporan na hitac pa ga i nekoliko kugli iz 9.3 koje zavrsavaju u vitalnoj zoni ne zaustavlja pa i napada lovce. A od ovih dva ne znas tko je ludji, i to samo 2 idu, bas me zanima kud bi ih sve bilo da je krenu lav prema njima.


10 ožu 2011, 22:06
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 pro 2010, 00:44
Postovi: 150
Lokacija: zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
...pada ali se i vidi da lik ispaljuje još 2 strijele poslje... 3komada svezajedno, a i ovaj cuvar pored njega ima karabin za svaki slučaj :) , i u engleskom lovu na lisice nema ni humanosti ni viteštva. osobno ne vidim nikakvo viteštvo u bilo kojem lovu. ali kažem ako se vec životinja mora usmrtiti neko bude to što brže i "bezbolnije"


11 ožu 2011, 11:40
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2009, 22:35
Postovi: 931
Lokacija: Sesvete
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
PUNISHER1987 je napisao/la:
Zanima me da li netko ima iskustva s ovakvim načinom lova? Da li je bolje koristiti aluminijske ili karbon strijele, odnosno koja je brža? Unaprijed zahvalan na svakoj pomoći!! Poozzz


tema je počela sa ovim pitanjem, a to jel humano ili nije spada u neku drugu temu, interesantno je kako smo svi humani a fina nam je kobasa od divljači, i kad ju jedemo ne pitamo jel životinja humano odstreljena . . .

_________________
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm


11 ožu 2011, 11:46
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 17 kol 2010, 15:05
Postovi: 65
Lokacija: SKOPJE
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Stovani g-dine "skorpac".
Pre svega izvinjenje i vama i ostalima sto pisem "kao direktno" nekome.
To je valjda mali zuti kartoncic na forumima (ne razumjem se puno u forume),
volim licno popricati ljudima i najvise mi je krivo sto sam dovoljno daleko da ne mogu
da se sretnem sa bilo kojim od Vas forumasa.
Gotovo sam siguran da se kod Vas radi o prilicno mladoj osobi (moji su sinovi 29 i 26 god.)
Imate ( po meni) dobar odnos i pogled prema prirodi i zivotinjama.
Malo sam htio (namerno) biti provokator da vidim i ostala misljenja.
Nisam po prirodi grub (ni izbliza) kao sto sam pisao ali znam da je i takav tok
razmisljanja normalan kod ljudi koji se bave lovom.
Opet skrecemo sa teme ali... neka.
Evo, ljudi tamo prate dogagjaje u svijetu za tu vrstu lova i neke stvari i ja prvi put vidim.
Bogami kad je u pitanju onaj grizli... nit topola ne bi bila dovoljno visoka.
Gledao sam kako Los od oko 700kg pada od jedne stijele na 40-tak metara kao pokosen gromom.
Nama se dogodilo jednom da vepar od oko 150 kg hoda nizbrdo (kao pijan) jos vise od 100 metara
a pogodak je bio tacno kroz srce.
Tako da u pogledu ranjavanja ili "brze smrti"(opet van teme) to je sve relativno.
G-din Torello je nes natuknuo oko samoozlegjivanja lovca tim oruzjem.
Kolk'o ja pratim tu tematiku to su veoma retki, retki slucajevi.
Ako se covjek stim povrijedi onda taj nesmije u sumi ni prackom ili obicnom toljagom
ko nasi pra,pra,pra djedi.
Bas me interesuje zasto je u RH zabranjen lov na taj nacin-koja su objasnjenja vlasti za zabranu (valjda ih ima).
Iliti uvjek ona idijotska recenica: "zadrzavaju diskreciono pravo da ne obrazloze zasto je.....

_________________
POZDRAV IZ SKOPJA


11 ožu 2011, 15:18
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 01 vel 2011, 22:20
Postovi: 570
Lokacija: Vidovice
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Ali trebali bi razmotriti i to da kod takvog načina lova nema uznemiravanja ostale divljači kao kod lova karabinom iz razloga što se pucanj ne čuje, tako da se ne remeti mir u lovištu. Mislim da bi RH trebala u Zakonu o lovu i Zakonu o oružju uvesti i ovaj dio kojim bi punoljetnim osobama bilo dozvoljeno posjedovati takvo oružje i loviti s njim, ne bi trebala dozvola ali svakako prijava u nadležnoj policijskoj postaji jer iako nije vatreno oružje ipak je opasno!!

_________________
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.


11 ožu 2011, 18:18
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 175 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan