Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 15:06.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 175 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM 
Autor/ica Poruka
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 pro 2010, 00:44
Postovi: 150
Lokacija: zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
gospon Makedonac nema potrebe za isprikama pa tu smo da komentiramo i raspravljamo o nekim temam zato i postoje forumi. istina je da sam madi lovac prije 4g sam položio lovački, ali s lovcima sam od malena jer su mi i pradjed i djed i tata lovci.
ispričavam se ako sam nekoga oštetio u svojem komentiranju nije bilo namjenjeno nikome, samo sam iznosio svoje mišljenje. i isprika za skretanje s teme.

lp


11 ožu 2011, 18:28
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
MAKEDONAC je napisao/la:
G-din Torello je nes natuknuo oko samoozlegjivanja lovca tim oruzjem.
Nope, krivo shvaćeno, spominjao sam RIZIK i opasnost, a ne samoozljeđivanje, zbilja bi covjek morao biti idiot da sam sebe pogodi strijelom, ....pod rizik sam mislio opasnost od zivotinja koje se love jer im se prilazi toliko blizu da ih se moze rukom dohvatiti... jelen npr. nije bezopasna zivotinja, a o medvjedima da ne govorimo... nije isto kad si oci u oci sa jelenom na pola metra s lukom i strijelom ili kad ga gledas sa ceke sa .300 Win Mag u rukama...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


12 ožu 2011, 23:35
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2009, 22:35
Postovi: 931
Lokacija: Sesvete
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
mike, pretjerao si, kakvih pola metra od jelena, taj kojem bi mogao prići na pola metra je ili slijep i gluh ili već davno mrtav, isto je sa svakom drugom životinjom, od čovjeka bježi sve živo, bez obzira na veličinu ili snagu, no ako se nađe u situaciji da ne vidi mogučnost za bijeg onda pokušava napadom riješiti svoju muku. lukom i samostrelom se isto lovi s čeke, barem je tako u lovištima gdje sam bio i gdje je lov lukom i strijelama dozvoljen ( u Mađarskoj). ima i u HR jedno lovište gdje se -moglo?? ,ili još uvijek može, loviti lukom i samostrelom, kad provjerim sa vlasnikom lovišta napisati ću nešto više, ne bih želio nešto napisati a da nije provjereno.

_________________
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm


13 ožu 2011, 10:34
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
valdop je napisao/la:
mike, pretjerao si, kakvih pola metra od jelena
Oh, jesam li? =) http://www.youtube.com/watch?v=t2qe4x5vavI

A sto se tice rizika koji sam spominjao.... http://www.youtube.com/watch?v=0BZ_fMnikDA

Meni dovoljno...

Citat:
lukom i samostrelom se isto lovi s čeke, barem je tako u lovištima gdje sam bio i gdje je lov lukom i strijelama dozvoljen (u Mađarskoj). ima i u HR jedno lovište gdje se -moglo?? ili još uvijek može, loviti lukom i samostrelom, kad provjerim sa vlasnikom lovišta napisati ću nešto više, ne bih želio nešto napisati a da nije provjereno.
Mislim da lov sa samostrelom nije dozvoljen ili je rijetko gdje dozvoljen za razliku od lova s lukom...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


13 ožu 2011, 20:56
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2009, 22:35
Postovi: 931
Lokacija: Sesvete
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Mike_Torello je napisao/la:
, ....pod rizik sam mislio opasnost od zivotinja koje se love jer im se prilazi toliko blizu da ih se moze rukom dohvatiti... jelen npr. nije bezopasna zivotinja, a o medvjedima da ne govorimo... nije isto kad si oci u oci sa jelenom na pola metra s lukom i strijelom ili kad ga gledas sa ceke sa .300 Win Mag u rukama...


velika je razlika u tome što pišemo, kako sam trideset godina aktivni lovac znam o čemu pišem barem što se lova tiče, imao sam tu sreču biti toliko miran da me srna došla pomirisati i polizati mi ruku, nemoguče je doći toliko blizu a da divljač ne odjuri, no nema veze, a što se tiče lova lukom i samostrelom, bilo je u HR lovište (Prezid) možda je još uvijek, pokušavam ih kontaktirati da vidim može li se još uvijek tamo loviti

_________________
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm


13 ožu 2011, 23:09
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 17 kol 2010, 15:05
Postovi: 65
Lokacija: SKOPJE
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
G-din Torello je napisao:
..."a da ne spominjem i puno veci rizik i moguce ozljede lovaca sa lukom i strijelom, kao sto je i puno veca mogucnost zajeba i promasaja,....."
Stvarno mi nije tol'ko bitno (a sto pisem kad mi nije bitno?),
ali neznam kako da shvatim drugacije gorenavedeni pasus.

U svakom slucaju interesantan nacin lova. Trazi puno zivaca i kondicije.
Zamislite da idete na koze, najcesce trebate biti iznad nje da vas ne oseti prerano.
A sunjati se kroz sumu na male distance do divljaci.... to su nervi.
Eeee, na ceki je sve O.K. i za medvjeda i za srnu.
Sto se tice "koliko blizu?":
Kao da srne znaju da ne pucam na njih pa ih do sada imam prijeko 20 na razdaljini
da ih gojzericom pogodim.One nes' dalje vec sam i prestao brojati.
Rekord mi je srndac na oko 3 metra.

_________________
POZDRAV IZ SKOPJA


14 ožu 2011, 15:34
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
MAKEDONAC je napisao/la:
G-din Torello je napisao:
..."a da ne spominjem i puno veci rizik i moguce ozljede lovaca sa lukom i strijelom, kao sto je i puno veca mogucnost zajeba i promasaja,....."
Stvarno mi nije tol'ko bitno (a sto pisem kad mi nije bitno?), ali neznam kako da shvatim drugacije gorenavedeni pasus.
ah, igra rijeci =) trebalo je znaciti da covjek koji ide u lov sa lukom i strijelom puno ima veci rizik i moguce ozljede uzrokovane napadom divljaci, nego lovac koji u lov ide sa puskom i samim time je na vecoj udaljenosti od divljaci i manji je rizik i moguce ozljede od napada divljaci. Nisam mislio da se to odnosi na lovce medjusobno ili prema samima sebi, nego u smislu da veci rizik OD NAPADA DIVLJACI ima onaj koji zbog svoje vrste oruzja mora STO BLIZE prici divljaci...

A ono sto si ti pro pomislio, da, vece su sanse da se ozbiljno samoozljedi netko sa vatrenim oruzjem nego sa lukom i strijelom...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


14 ožu 2011, 17:33
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 17 kol 2010, 15:05
Postovi: 65
Lokacija: SKOPJE
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Da, u pravu ste.
To je to...
U kontekstu toga(opet van teme),
poznajem ljude koji se ozlegjuju i sa obicnim ribolovnim stapom u rukama.
ha,ha

_________________
POZDRAV IZ SKOPJA


18 ožu 2011, 10:40
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 22 svi 2011, 21:40
Postovi: 12
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
PUNISHER1987 je napisao/la:
Zanima me da li netko ima iskustva s ovakvim načinom lova? Da li je bolje koristiti aluminijske ili karbon strijele, odnosno koja je brža? Unaprijed zahvalan na svakoj pomoći!! Poozzz


Poštovanje svima! Vidim da se povela rasprava, da ili ne, takav oblik lova. Ta je rasprava uzaludna, uvijek će netko biti za netko protiv. No stvari stoje drugačije, takav lov postoji i postojat će, negdje dopušten negdje ne, razlozi: manje bitni. Ali evo nekih odgovora u vezi pitanja. U zemljama gdje je dopušten, propisi su vrlo rigorozni, potreban je lovački ispit i dozvola za odstrel kao i u ostalim vrstama lova. Oprema, minimalna snaga natega luka 40#(funti,libri=0,453 kg). Strijele se koriste bilo kakve s tim da po inch-u dužine moraju biti teške 5 greina (100 grein= cca 6,5 grama). Priča o brzini tu pada u vodu jer je zadana min. težina, bitnija je snaga natega luka pa samim time dolazi i brzina. Vrhovi sa više oštrica moraju imati min. širinu reza 7/8 inch-a. Znam da se klasični lovci neće složiti ali dokazano je da životinja ne osjeti veću bol od one kad se mi porežemo žiletom i umire od hemoralgije. Strijele moraju biti neizbrisivo označene tako da svaka ima "ime i prezime" lovca (zrno?) kazne za nepronađenu ranjenu divljač su vrlo rigorozne. Koristi se debljina strijele cca 9,3 mm gdje se mogu mijenjati vrhovi. Neki misle sad ću kupiti opremu pa u lov, pogrešno, potrebno je puno treninga da se nauči pucati pa još toliko da se ostane u formi. Oprema koja zadovoljava ovakve uvjete košta min.500-600E, pa do 1500E i više. Počeci su uglavnom na compound lukovima a ameri su istražili da se već s nekoliko mjeseci treninga mogu postići dobri rezultati, to u prijevodu znači jedna sezona na otvorenom. Pogrešno je uvjerenje da je to jednostavno, nije, potrebno je svakodnevno vježbanje, razvoj određene skupine mišića, zbog snage lukova (lovi se prosječno s snagom 60#) što velika većina ljudi ne bi mogla ni nategnuti. O vještini prikradanja i odjeći neću pisati jer je poznata. U prosjeku svaki deseti lov donosi rezultat, nema lova noću, daljinomjer je poželjan, ne može se pucati iz vozila, krivolov sveden na minimum, upravo zbog neuvježbanosti i cijene opreme a i ne možete neviđeni otići u lovište po danu.
Pozzz...... :)


22 svi 2011, 22:30
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:13
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Pozdrav !
Evo nerijetko se uključujem u takove teme jer kao što vidimo iz priloženoga ima onih za i onih protiv.
Tema na forumu je oružje, a rasprava se vodi dali lov lukom ili ne no dobro. Lovac sam 20 godina i vlasnik karabina kalibra .338 Win. Mag , te revolvera 44 Mag., bavim se i streličarstvom 6 godina i to ponajviše disciplinom 3D što je kao imitacija pravog lova jer se puca na gumene replike životinja. Da bi se čovjeka obučio da može pogađati , a ne samo gađati treba 1-2 godine treninga i takmičenja. Amerikanci lov lukom smatraju sportom iz razloga što se svi bave streličarstvom i na takmičenjima testiraju svoju vještinu i educiraju se izmjenom iskustava i informacija. ( da je kolega koji je započeo temu krenuo redosljedom nauči hodati pa trčati do njegovog neutemeljenog pitanja ne bi ni došlo) Kada završi sezona takmičenja svi odlaze u lov ! Amerikanci imaju 20 mil. Registriranih streličara lovaca ( lovna organizacija IBO ). Dao bi na sve ove komentare i ubjeđivanja jedan komentar jer vidim da ste u temi o kojoj niste na svome. Zašto lov lukom ili ne pogledajte na http://www.bowhunter.hr da sada ne objašnjavam. Lov lukom je još jednom moram reći sport, jer treba trenirati minimum 2 puta tjedno da bi se bilo u formi . Lov puškom kojem i ja pripadam je takav da nisam bio u lovu 4 godine i ove uzmem pušku i kao da se nije ništa desilo na probi na sto metara 5 kom u promjer 5 cm. Toga sa lukom nema ! Švedski kolega lovac kaže da puno ljudi vozi auto, ali malo formulu 1. To je komparacija nas lovaca puškom i lovaca lukom.
Oni koji misle da divljač pada teže i u mukama od strelice moraju tu tematiku više upoznati. Evo tu se spominju video isječci na kojima je prikazan lov lukom, a pogledajte i one sa puškom kada se puca po 4-5 puta na divljač kao ona se ne muči.
Moram komentirati i ozljeđivanje, odnosno rizik da nastradate od lovine. To je potpuno točno, ali kako reče Mike-T. ti su lovci ludi. Da to je taj adrenalin i rizik kada lovite grizlija sa zemlje na udaljenosti 20 m. Bio je i komentar on na drvu a medo šeta . Ja sam iz goranskih krajeva i nisam čuo da je netko odstrelio medvjeda sa tla i to puščerinom !( bez zamjerke )Upoznat sam sa lovovima na medvjeda na području Ravne Gore gdje je lovac pucao kalibrom 300 Wetherby , a medvjed ode do N. Vinodolskog , e taj se nije mučio.
Da sada na kraju kažem da se ja osobno zalažem za legalizaciju lova lukom i predsjednik sam iste uduge “ bowhunter „ i tu se ne bi treba prepucavati oko da i ne lova lukom, jer on je u svijetu prihvaćen , a što nije kod nas to je tvrdoglavost odgovornih jer ne vide draž takovog lova već samo novce, a da im se malo napuni lisnica evo nam lova. To kažem jer u svojim pokušajima sam naišao na takove stvari, a i na one debilske kada lov lukom nije prihvaćen jer se ne čuje, a poslije komentiraju ne može se ništa odstrijeliti jer životinja ne ugiba ???!!! Toga se dotakao Makedonac, Mike-T.
Na kraju nemojte mi zamjeriti ako se tko našo prozvan jer nisam imao namjeru nikoga uvrijediti već pokušati educirati.
Za sve one koje misle se baviti streličarstvom i naučiti nešto o luku kao oružju slobodno mi se javite, rado bi vidio novog streličara.


Privitak/ci:
lov.jpg
lov.jpg [ 324.03 KIB | Pogledano 28452 put/a. ]
3D Brijne 2010.jpg
3D Brijne 2010.jpg [ 72.25 KIB | Pogledano 28804 put/a. ]
25 svi 2011, 10:52
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Dobra kvalitetna rasprava, nema zamjerki i samo nastavite. LP

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


25 svi 2011, 11:19
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 22 svi 2011, 21:40
Postovi: 12
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Pozdrav"bowhunter" delnice!
Čast mi je upoznati Vas,makar i preko foruma.Već neko vrijeme se bavim streličarstvom,i znam što je to ,ali Vaš tekst je vrhunski.Trenutno sam još na metama ali tko zna što život nosi.Kod nas je najveći problem neinformiranost,netko nešto kaže pa onda svi to prihvate ne pokušavajući ući u dubinu teme.Po meni najveći cilj ove teme bi bio razuvjeriti neke ljude,što će biti vrlo,vrlo teško.Dobar rezultat bi bio kad bi bar jedan kolega otišao na trening bilo koje discipline pa probao,"navlakuša" je zagarantirana.Ali treba otići,vidim kad dolaze novi ljudi,malo im je neugodno ali ne treba biti.Sve je to normalno,sport je malo podcijenjen,vrlo je kompleksan ako se to tako kaže (kompliciran)potrebno je spojiti mnogo elemenata da bi se nešto pogodilo.Za mene osobno to je bio izazov i nisam pogriješio,sam sam sebi rekao,pa zar drugi mogu a ja ne.Puška je puška ali dodir s nečim što nas je hranilo stoljećima ima u sebi nešto posebno draž viteštva jednostavno povratak u prošlost,dio djetinjstva kad smo svi sanjali da smo "robin",pa pogledavši "deliverence" auuuuu.Kao što je kolega rekao htjeli mi to ili ne takav lov postoji,zemlje koje to dopuštaju imaju vrlo velike prihode od takvog turizma,uglavnom su to ljudi koji znaju što hoće, mogu i žele to platiti.Ali kod nas se na to gleda drugačije,u smislu što će nama to.O takvim stvarima bi se dalo pričati danima,nikome ne bi donijelo korist ,pa zato probajte gospodo,mete vas čekaju.
Pozzzz.........!


25 svi 2011, 21:31
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:13
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Bog!
Moram priznati da sam ugodno iznenađen za sada, a nadam se da neće biti debilskog prepucavanja već kao što netko spomene tko voli takav lov neka mu , a mi ostali lovit ćemo puškama i slušati , a bogami se diviti ljudima koji love grizlija sa zemlje.
Nebi za sada ulazio u temu lova već streličarstva , jer moramo ići postepeno. Kako kaže kolega" punto" kada dođeš na takmičenje evo navlakuše i gotovo. Počeo sam sa puškom mislim na neka tamičenja , pa onda ideja da bi pištolj ( to mi ide ) , ali sreljana, municija i sve ostale zakonske zavrzlame. U streličarstvo me uveo moj pokojni prijatelj Rajko Ožbolt i njegov brat Zoran iz Prezida dvojica ljudi osnivači i pokretači lova lukom i 3D takmičenja. Počelo je na način ajde dođi vidi , pa probaj i gotovo niti neznaš šta te šnašlo. Počinješ rasprodavati puške da bi kupio luk i opremu. Pa kreneš na tamičenja družiš se sa ljudima koji su isto tako zanesenjaci. Savjetovao bi svima koji imaju i malo afiniteta za takav sport da ne treniraju samo doma , jer moraju negdje naučiti osnove a kasnije se i usavršavatii jer u streličarskoj opremi uvijek nešto novo. Kada razgovaram sa ljudima koji su samo u domeni puške i podijeli sa njima način pripreme luka za funkciju pucanja od upucavanja, izradu strijela odabid istih prema tvrdoći, pa špic, težište, pera, snaga luka, debljina tetiva, servinga, okidača, opreme , a ima još onda nastaje tajac. Puška , optika , solidna municija, upucam i gotovo. Lukom pucam u Rijeci gdje stanujem iza zgrade na 50 m nikome ne smetam , susjedi oduševljeni šta ja to radim. Trening I do 5 puta tjedno po dva pa koji puta i 3 sata ispucanih 200 strelica po treningu. Pokušavam vam prenjeti mislim na one koji nemaju doticaj sa lukom a vole pucati da je to ono pravo !


Privitak/ci:
2010-12-08204915.jpg
2010-12-08204915.jpg [ 87.04 KIB | Pogledano 28449 put/a. ]
3D Novi Marof 2010.jpg
3D Novi Marof 2010.jpg [ 154.18 KIB | Pogledano 28449 put/a. ]
25 svi 2011, 22:56
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 22 svi 2011, 21:40
Postovi: 12
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Još jedan pozdrav svima!
Dobra priča.Kolega PSE zna što govori,pa ako je i PSE OMEN u vlasništvu,onda je savršeno.Za zainteresirane riječ je o najbržem luku ili jednim od najbržih u svijetu.Kao što rekosmo, nikad nije kasno.Ne mora svatko ići u lov,ali probati se isplati svakako.Tako sam i ja počeo,nemam baš ni tako malo godina malo nelagode kako će klinci reagirati,ali dobiješ samo riječi podrške .Ja sam počeo obrnutim redosljedom,nešto mi se svidjelo,ja kupio pa što bude.Za neodlučne pravilo ne kupovati prvo probati,pa vidjeti da li je to to.Razumijem i lovce oružjem, ista strast samo prema nečem drugom.Priča o tehnologiji luka većinu ljudi pa i lovaca ne ostavlja ravnodušnima.Jedna je i ona o luku i strijeli i pancirki.O tome drugom prilikom.Rasprava o opravdanosti mora biti konstruktivna odnosno da svi koji komentiraju moraju poznavati temu kako puške tako i luka što nije slučaj,nego se sve završi čuo sam,netko je rekao,ja sam protiv itd.Dok ljudi ne probaju ili nešto nauče,tekstova o tome ima dosta,rasprava je bez smisla.Evo,velika većina nas je probala vatreno oružje,a obrnuto.........?Pozzzz.......


26 svi 2011, 10:46
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:13
Postovi: 35
Lokacija: Rijeka
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Pozdrav !
Da to je način kada se počinje ne samo lukom već i drugim stvarima u životu sviđami se, to želim i krećem. Naslušao sam se tih priča da probam doći ću do tebe, pa ako mi ide uzet ću. Od toga ništa jer tom teotijom neznam tko bi vozio pa i auto. Mora se znati mislim opet na one koji nemaju doticaj sa lukom, pa i one kji imaju luk ali su to kupili, ajmo reć u nekom neznanju da važna stavka kod compaund luka je dužina natega. Nemože isti luk koristiti čovijek visine 1,80cm i 1,85 ,a kamoli 200cm. Stoga sam se i uključio na forum da dam neki koristan savjet onima koji posjeduju luk i onima koji ga misle nabaviti da mogu kasni je uživati.
Šta se tiče slike Omena taj nije moj, ali moj stiže za koji dan iz USA. Evo slike!
Bog !


Privitak/ci:
2.jpg
2.jpg [ 203.15 KIB | Pogledano 28449 put/a. ]
26 svi 2011, 12:02
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 22 svi 2011, 21:40
Postovi: 12
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Bok....
How much? Izgleda da smo samo nas dvojica ovdje. Nema veze, čekamo ih........


26 svi 2011, 20:45
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Bez brige, ima i onih koji samo citaju... nemam bas sta pisati kad nemam pojma, al' zanimljiva mi je tema =) iako me samostreli puno vise zanimaju od lukova...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


26 svi 2011, 21:43
Profil
Brigadir
Brigadir
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2009, 18:15
Postovi: 4074
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Samo vi lijepo pišite pratimo mi vas...ne bojte se i te kako pozorno.... ipak smo mi stari MUFOVCi....samo pamet u glavu, kaj ne bude kasno!!!! :A18:

_________________
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....


26 svi 2011, 21:59
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2009, 14:09
Postovi: 188
Lokacija: Sisak
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
Mike_Torello je napisao/la:
Bez brige, ima i onih koji samo citaju... nemam bas sta pisati kad nemam pojma, al' zanimljiva mi je tema =) iako me samostreli puno vise zanimaju od lukova...


samostrel ti po mnogočemu zaostaje za lukom ali to će majstori bolje objasniti.po meni to je zapravo puška i zbog svoje jednostavnosti vrlo brzo me prestao zanimati.

kad smo već kod dužine natega....pitanje je možda glupo ali vjerujem da ima rješenje:
ako mi je dužina natega na luku podešena na maximum i ako mi je i to prekratko,šta onda činiti?
načuo sam neke teorije o izradi duže tetive ali kako bi to utjecalo na njegovu jačinu itd.?

_________________
u šumi je puno bolje organizirana civilizacija


26 svi 2011, 22:51
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 21 lis 2010, 12:25
Postovi: 100
Post Re: LOV LUKOM I STRIJELOM ILI PAK SAMOSTRELOM
sad punoljetne osobe i mogu to posjedovati,kao i zračnicu enormne snage,bez prijave na mup-u i to je ono što mi se osobno ne dopada jer se to prečesto zlorabi. hoću reći da većina onih koji kupe takvu stvar a nisu lovci u prvom planu imaju krivolov.nejedanput sam bil u lov.dućanu kad dođe tip i kupuje zračnu ili samostrel i prvo pitanje mu je na kolko metri pada srna ili fazan od toga..sad slažem se da treba puuno više vježbe i vještine da bi se lovilo lukom i da se mogu tim uloviti velke zveri i svaka im čast na tome ali..bil sam jedanput u prilici videti kak to izgleda uživo.i je,pala je košuta u vatri i onda smo 15 minut čekali da krepa dok joj nismo muke pištoljem riješili. slijedećeg lopatara je pogodil malo lošije pa smo ga po cijelom gateru lovili..da nismo bili u gateru ode on..možda se u zakonu i to dopusti s vremenom jer je i vani to dopušteno,samo se nadam da će se onima koji kane tak loviti omogućiti nekakvo obrazovanje i praksa. dotad sve ovo kaj smo pisali su lijepe želje i mišljenja,dakle akademski. osobno smatram da je pračovjek imal karabin mislite da bi se i dalje igral strelicama? :D ali opet zanimljiva tema.pohvalnica :A28:


26 svi 2011, 23:27
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 175 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan