Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 08:39.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Koji je ovo metak?? 
Autor/ica Poruka
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 19 ožu 2011, 19:58
Postovi: 268
Lokacija: Split/Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
ovaj mbbest jer 100% ženga se rješitskica neka,pa ne može muško pitat ''jeli opasno imati ovaj metak i kako ga se rješit na pravilan način ako jeste''
opasan je ako ces ga mlatit cekicen,a ako ces ga vracat na policiju radije pošalji neko dite jer ce se tebi nasmijat...


20 kol 2013, 09:26
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:11
Postovi: 496
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
ćuturica je napisao/la:
Berto je napisao/la:
Zakonski ne smiješ posjedovati taj metak bez oružnog lista u tom kalibru , a takav metak možeš naci i dan danas, ja ih koristim uredno i imam par kutija iz 43 (posjedujem oruzni list u tom kalibru) ništa neobično niti rijetko , od 1945(ovisno kad je kuca izgrađena) pa do dana današnjeg je mogao zalutati u tvoju kuću na bilo koji način i bilo kada , ne znam zašto misliš da je teoretski nemoguce.
Mislim da ti nisam spamao temu , postavio si pitanje na koje ti je covjek odgovorio do detalja , nije napisao mislim ili možda nego dao konkretan odgovor, a malo je glupo da nakon takvog odgovora ides proturijecit i pisat gluposti tipa "45...ni otac mi se tad nije rodia i ne vjerujem" ( to je za mene trolanje), a radi se o stvari kojoj nisi imao pojma i tražio si odgovore, vecina na ovom forumu bez razmišljanja zna o cemu je rijec (mozda ne proizvođača i oznake) ali da je riječ o metku kalibra .45 ratne proizvodnje.

kako mozes imat par kutija metaka iz 43. kad ti se otac nije rodija tada ??? :D
Je ali mi se deda rodio puno prije toga. :D


20 kol 2013, 09:46
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
ćuturica je napisao/la:
ovaj mbbest jer 100% ženga se rješitskica neka,pa ne može muško pitat ''jeli opasno imati ovaj metak i kako ga se rješit na pravilan način ako jeste''
opasan je ako ces ga mlatit cekicen,a ako ces ga vracat na policiju radije pošalji neko dite jer ce se tebi nasmijat...
Ma bistar si ka ćuturica :A25: (uz dužno poštovanje ćuturi..)
Berto je napisao/la:
Je ali mi se deda rodio puno prije toga. :D
Dida mi je završia 4 razreda osnovne ali brate bia je znatno pametniji od tebe :A05:


20 kol 2013, 14:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Koji je ovo metak??
Moja baba uvjek je govorila - ko je zavrsio cetiri razreda pucke skole prije 41, taj je bio obrazovaniji nego ovi danas sa modernim fakultetom.
LOL

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


20 kol 2013, 16:03
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:11
Postovi: 496
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
Dida mi je završia 4 razreda osnovne ali brate bia je znatno pametniji od tebe :A05:
Ja tebe nisam vrijeđao niti se tebi obratio u onom postu, ali kad vec trazis , jabuka ne pada daleko od stabla, a i ti bome djeluješ kao da si završio samo 4 razreda osnovne škole. :A24:


20 kol 2013, 19:34
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Koji je ovo metak??
Gospodine Bbbest,ovo zbilja nije lijep nacin komunikacije i granici sa dobrim ukusom.
Kolege s foruma su si dali truda da Vam u najboljoj namjeri i u skladu sa zakonom objasne
Vas ,problem, i doista su to ucinili vrlo kvalitetno. Najmanje sto zasluzuju je da im se nakon
vrlo iscrpnih i korisnih informacija koje ce mozda olaksati probleme i nekog drugog tko se nadje
u slicnoj situaciji poput Vase pomoci da ispravno postupi i da izbjegne neku nevolju koja bi se
mogla dogoditi usljed NEZNANJA. Upravo zbog Vaseg Neznanja i svoje dobre namjere moramo
svi skupa trpjeti ovaj neukus kojem nikako nije mjesto na ovom forumu do kojeg nam je stalo
i koji zelimo odrzati u najvecoj mogucoj mjeri u skladu sa zakonom RH,kolegijalnosci i respektom
prema drugim clanovima foruma. Sto se izobrazbe tice na ovom forumu ima puno visokoobrazovanih
clanova ali to nije ni bitno jel i onaj tko nema fakultatsku diplomu takodje posjeduje vrlo visoko
znanje u ovoj materiji koje je stekao kroz visegodisnje iskustvo i to znanje je sigurno u rangu
nekog inzenjera iz drugog podrucja.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


20 kol 2013, 20:09
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Poštovani,

Prema tekstu Vaše poruke, donosim dva zaključka:

1. Vi niste uopće pročitali temu i odgovore.
2. Vi podcjenjivate moje obrazovannje i stručnost u više različitih područja.

Da obrazložim...

Vi ste došli tu s ugodnim, podcjenjivačkim tonom, autoritativno se postaviti i dijeliti pravdu, a da uopće temu niste pročitali, jer da jeste, primijetili bi da sam fino postavio upit, dobio još finije odgovore, ugodno se više puta zahvalio i tu je tema završila. Potom dolaze dva. možda tri člana, po mojem osobnom i skromnom mišljenju, nižih intelektualnih sposobnosti (ovo nije uvreda niti je izrečena u tom smislu), koji NE odgovaraju na moje pitanje niti pomažu u niti jednom smislu, već su došli liječit dosadu, komplekse ili nešto treće.

U skladu s istima ja se postavljam na njihovu razinu jer drukčije nije moguće komunicirati s takvim osobama.
Prema Vašem tekstu, vidljivo je da ste fina, vjerovatno osoba srednjih ili viših godina, obrazovan i kulturan, međutim svoje zaključke o meni ste donijeli na temelju krivo utvrđenog činjeničnog stanja, vjerovatno čitajući samo drugu stranicu ove teme.

Bilo bi mi drago kad bi ste odvojili malo vremena pa pažljivo pročitali temu od početka.

Zahvaljujem,
M.B. dipl. iur


Berto je napisao/la:
Ja tebe nisam vrijeđao niti se tebi obratio u onom postu, ali kad vec trazis , jabuka ne pada daleko od stabla, a i ti bome djeluješ kao da si završio samo 4 razreda osnovne škole. :A24:
Ajme pročitao si me... :A25:

Ispričavam se ako su te pogodile moje izjave, mislio sam da ti nesmeta vrijeđanje kad već vrijeđaš druge odnosno mene, uostalom kakvo si ti to muško s oružjem koji se tako lako uvrijediš? :A13:


20 kol 2013, 21:04
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Koji je ovo metak??
Molim,nema na cemu. Prihvacam Vase obrazlozenje. Na forumu se cesto dogodi( i ja
sam kratko na forumu ) da razgovor krene u smjeru neke bezazlene zajebancije,sto
mi osobno odgovara i uvijek sam za dobru zajebanciju jel u konacnici mi muski smo
samo velika djeca a sto smo stariji to su nam ,igracke, skuplje. Molim Vas da ako Vam
se ubuduce dogoodi tako nesto da to i prihvatite u kontekstu humora jel kao sto znate
ovakav nacin komunikacije (preko tipkovnica) je vrlo nezahvalan a sam sam cesto nesto
pogresno shvatio. Ovi decki su vrlo korektni.
Lijep pozdrav.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


20 kol 2013, 21:30
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
M.B. dipl. iur

a jebate... pa ne mogu virovat...
Mbbest... u prva tri posta ispa si, u najmanju ruku, budala (oprosti), a u svakom daljnjem postu to samo potvrđuješ...
a ovo: "dipl. iur" ti je ka šlag na torti...
da ti još kažen što moreš napraviti s tom tvojom diplomom... naljutija bi se... pa neću...

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


20 kol 2013, 22:11
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Woolf Blaser je napisao/la:
Molim,nema na cemu. Prihvacam Vase obrazlozenje. Na forumu se cesto dogodi( i ja
sam kratko na forumu ) da razgovor krene u smjeru neke bezazlene zajebancije,sto
mi osobno odgovara i uvijek sam za dobru zajebanciju jel u konacnici mi muski smo
samo velika djeca a sto smo stariji to su nam ,igracke, skuplje. Molim Vas da ako Vam
se ubuduce dogoodi tako nesto da to i prihvatite u kontekstu humora jel kao sto znate
ovakav nacin komunikacije (preko tipkovnica) je vrlo nezahvalan a sam sam cesto nesto
pogresno shvatio. Ovi decki su vrlo korektni.
Lijep pozdrav.



Da, vjerujte mi odmah čim sam vidio u kojem smjeru ide tema zatražio sam da se tema zaključa ili izbriše pošto sam dobio više preciznih odgovora i sve mi je bilo jasno, ali admin/mod nije to učinio, valjda je takva praksa ovdje.

A sve iza toga kad je krenulo u krivom smjeru, je samo moje gubljenje vremena dok mi je dosadno, to što nemam oružje ne znaći da nisam ratoboran :A27: ponosim se dalmatinskim temperamentom :) pa u skladu s tim i odgovaram na provokacije i uvrede (barem ih ja tako vidim/čitam..)

Evo i sad pozivam nekoga iz nadzornih službi da izbriše temu jer joj neće biti kraja ako i dalje neki članovi nastave pucat po meni :A03:

Imam pripravnu i tešku aljtiljeriju ako zatreba haha :A31:


I taman dok sam Vama pisao odgovor pojavi se jedan od članova za kojeg Vi kažete sve najbolje, evo citat:

Hawk je napisao/la:
Mbbest je napisao/la:
M.B. dipl. iur

a jebate... pa ne mogu virovat...
Mbbest... u prva tri posta ispa si, u najmanju ruku, budala (oprosti), a u svakom daljnjem postu to samo potvrđuješ...
a ovo: "dipl. iur" ti je ka šlag na torti...
da ti još kažen što moreš napraviti s tom tvojom diplomom... naljutija bi se... pa neću...



S obzirom da sam se danas već nekoliko puta spuštao na tvoju razinu, a na utjecaj gosp. Woolf Blasera, odlučim ostati na svojoj razini. Nemoj se ti suzdržavati kazati što želiš, puno sam ja toga prošao u životu, a takvih kao ti milijun pojeo za doručak, da bi mi sad smetalo nešto što ti kažeš :A13:


Zadnja izmjena: Mbbest; 20 kol 2013, 22:35; ukupno mijenjano 1 put/a.



20 kol 2013, 22:28
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
Evo i sad pozivam nekoga iz nadzornih službi da izbriše temu jer joj neće biti kraja

ne ne... neka ovo još ostane i ostalima da vide, a tebi da sve pročitaš još par puta i na kraju možda skužiš di si to i na koji način uprska...
pa da na nekom slijedećem forumu ne upaneš u istu trapulu...
da Dalmatinac... :roll: ... da bar to nisi spomenija... :mrgreen:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


20 kol 2013, 22:34
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Hawk je napisao/la:
Mbbest je napisao/la:
Evo i sad pozivam nekoga iz nadzornih službi da izbriše temu jer joj neće biti kraja

ne ne... neka ovo još ostane i ostalima da vide, a tebi da sve pročitaš još par puta i na kraju možda skužiš di si to i na koji način uprska...
pa da na nekom slijedećem forumu ne upaneš u istu trapulu...
da Dalmatinac... :roll: ... da bar to nisi spomenija... :mrgreen:


Važi, neka ostane otvoreno :)

Ali prijatelju tebi na sramotu ako možeš to shvatiti :A25:


20 kol 2013, 22:36
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:11
Postovi: 496
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
Woolf Blaser je napisao/la:
Molim,nema na cemu. Prihvacam Vase obrazlozenje. Na forumu se cesto dogodi( i ja
sam kratko na forumu ) da razgovor krene u smjeru neke bezazlene zajebancije,sto
mi osobno odgovara i uvijek sam za dobru zajebanciju jel u konacnici mi muski smo
samo velika djeca a sto smo stariji to su nam ,igracke, skuplje. Molim Vas da ako Vam
se ubuduce dogoodi tako nesto da to i prihvatite u kontekstu humora jel kao sto znate
ovakav nacin komunikacije (preko tipkovnica) je vrlo nezahvalan a sam sam cesto nesto
pogresno shvatio. Ovi decki su vrlo korektni.
Lijep pozdrav.



Da, vjerujte mi odmah čim sam vidio u kojem smjeru ide tema zatražio sam da se tema zaključa ili izbriše pošto sam dobio više preciznih odgovora i sve mi je bilo jasno, ali admin/mod nije to učinio, valjda je takva praksa ovdje.

A sve iza toga kad je krenulo u krivom smjeru, je samo moje gubljenje vremena dok mi je dosadno, to što nemam oružje ne znaći da nisam ratoboran :A27: ponosim se dalmatinskim temperamentom :) pa u skladu s tim i odgovaram na provokacije i uvrede (barem ih ja tako vidim/čitam..)

Evo i sad pozivam nekoga iz nadzornih službi da izbriše temu jer joj neće biti kraja ako i dalje neki članovi nastave pucat po meni :A03:

Imam pripravnu i tešku aljtiljeriju ako zatreba haha :A31:


I taman dok sam Vama pisao odgovor pojavi se jedan od članova za kojeg Vi kažete sve najbolje, evo citat:

Hawk je napisao/la:
Mbbest je napisao/la:
M.B. dipl. iur

a jebate... pa ne mogu virovat...
Mbbest... u prva tri posta ispa si, u najmanju ruku, budala (oprosti), a u svakom daljnjem postu to samo potvrđuješ...
a ovo: "dipl. iur" ti je ka šlag na torti...
da ti još kažen što moreš napraviti s tom tvojom diplomom... naljutija bi se... pa neću...



S obzirom da sam se danas već nekoliko puta spuštao na tvoju razinu, a na utjecaj gosp. Woolf Blasera, odlučim ostati na svojoj razini. Nemoj se ti suzdržavati kazati što želiš, puno sam ja toga prošao u životu, a takvih kao ti milijun pojeo za doručak, da bi mi sad smetalo nešto što ti kažeš :A13:


S obzirom na pitanja u prvom postu i onima poslije izgledalo je kao da je neki klinac našao metak među tatinim stvarima i sad ga strah tatu pitat što je to, pa postavlja pitanja tu na forumu , zato je moj prvi odgovor bio takav,a ni postovi iza toga nisu izgledali bolje i tvoji postovi su od pocetka na nizoj razini tako da se nemoraš spuštat još niže, bilo bi ok kad bi malo podigao tu razinu, a ovo sa diplomom podsjeca me na jednog mog bivšeg susjeda kada je ne znajuci da u zgradi ima još tri dipl. iur ili više , u nekoj raspravi kad je on bilo glavni krivac za probleme (poplava) poceo spominjat titule i kao ja najpametniji što vi znate.
Nisam rekao da sam se uvrijedio nego sam ti samo htio skrenuti pozornost da ti insinuacija nije bila na mjestu i spada pod vrijeđanje članova(prouci zakon i red foruma gosp. dipl. iur), mislim na školu ne na tvog djeda iako mi nije jasno zašto spominješ stalno oca i djeda?
Ne znam gdje sam se ja spusto na tvoju razinu prije toga, dobio si samo moju kritiku na post prije toga i potvrdu onaga što ti je Tomi odgovorio.


21 kol 2013, 00:12
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: Koji je ovo metak??
Ne znam sto reci na sve ovo osim da je jako isprazno i nepotrebno. Ako budemo
tako nastavili nisam bas siguran da ce se netko skoro javiti s nekim pitanjem, a to
bi bila velika steta. Mislim da znam puno a siguran sam da cu umrijeti glup!!!
S obzirom da smo odrasli ljudi trebali bi biti iznad svojeg temperamenta,ega i slicnog
i ne dozvoliti prvo sebi samome da nas dovede do ovakvih besmislenih rasprava,
ali to je samo moje misljenje.

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


21 kol 2013, 01:38
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
Berto je napisao/la:

S obzirom na pitanja u prvom postu i onima poslije izgledalo je kao da je neki klinac našao metak među tatinim stvarima i sad ga strah tatu pitat što je to, pa postavlja pitanja tu na forumu , zato je moj prvi odgovor bio takav,a ni postovi iza toga nisu izgledali bolje i tvoji postovi su od pocetka na nizoj razini tako da se nemoraš spuštat još niže, bilo bi ok kad bi malo podigao tu razinu, a ovo sa diplomom podsjeca me na jednog mog bivšeg susjeda kada je ne znajuci da u zgradi ima još tri dipl. iur ili više , u nekoj raspravi kad je on bilo glavni krivac za probleme (poplava) poceo spominjat titule i kao ja najpametniji što vi znate.
Nisam rekao da sam se uvrijedio nego sam ti samo htio skrenuti pozornost da ti insinuacija nije bila na mjestu i spada pod vrijeđanje članova(prouci zakon i red foruma gosp. dipl. iur), mislim na školu ne na tvog djeda iako mi nije jasno zašto spominješ stalno oca i djeda?
Ne znam gdje sam se ja spusto na tvoju razinu prije toga, dobio si samo moju kritiku na post prije toga i potvrdu onaga što ti je Tomi odgovorio.


Dobro jutro :A03:

Ovako...čekaj da spustim IQ na 80.... :mrgreen:

Ti neke stvari ne kopčaš, jbga neznam, možda trebam nacrtat, ali hajde probam tekstualno:

1. Jesam li JA glup kad je u pitanju znanje o oružju? NARAVNO, jer da znam iti osnove očito bi više znao o onom metku. Moj otac i je problem u svemu ovome jer je on govrio da je to bezopasno i da svijetli..a pazi, on je bio u ratu, vojne obuke po cijeloj bivšoj jugoslaviji i sigurno zna što je, zato sam ga i "natrao" kad ste rekli o čemu se radi, ispalo je da mi otac obožava lagat :mrgreen: . Pretpostavljam da ti znaš sve i svašta o oružju, pa tebi takva pitanja zvuče smiješno i glupo, međutim, tvoj intelekt bi ti trebao sugerirati da postoje ljudi koji ne znaju ništa o oružju, koji nemaju vojnu obuku niti su ikad držali oružje u ruci. Ja sam stručnjak na području prava, tehnologije/informatike i elektronike niskog napona, i siguran sam da si barem u jednom od tih područja "glup", što meni nebi bio povod da ti to govorim da kojim slučajem postaviš na nekom forumu pitanju na te teme, već bi ti jednostavno odgovorio na pitanje.

2. Isto tako vidim da nemožeš razumjeti pozadinu dipl.iur, to je bio izričiti odgovor na gosp. Woolf Blasera, i nema veze s temom niti odgovorima prema drugim članovima. Malo pozornije pročitaj na koji dio sam njemu odgovarao. Isto tako da ti je intelekt malo jača strana znao bi da znanje i intelekt nisu striktno povezani, to što netko ima diplomu ili znanje na nekom području ne čini ga inteligentnim. jer danas bilo koji fakultet možeš završiti s iq80. Tako da zadnje što bi bilo pametno je hvalit se danas s diplomom. Ona se spominjala isključivo u kontekstu obrazovanja članova na ovom forumu. Uostalom pitaj gosp. Woolf Blasera, on je razumio za razliku od tebe koji je to shvatio kao natjecanbje tko je pametniji....

3. Vezano uz oca i spominjanje njega (upravo ga jedino ti opetano spominješ..) očito si zaboravio pročitati dio moje poruke na početku teme, mislim post br 11:
Mbbest je napisao/la:
Gle, isto toliko koliko se razumiš u oružje nerazumiš se u situaciju i razloge zbog kojih ja mislim da je "nemoguće teoretski" i kako je to povezano s mojim ocem, pa koliko god glupo da ja preispitivam nečiju stručnost ovdje toliko je glupo da ti preispitivaš moje razloge o kojima ništa ne znaš niti sam ih iz određenih razloga spominjao.


Možda sam pre-komplicirano odgovorio i složio riječi za tebe da bi razumio? Ako je tako onda si trebao se javit da nerazumiš i ja bi to prilagodio za tebe posebno. Kažu da ponekad neke stvari treba pročitat dva puta, pa probaj možda ti bude korisno i primjetiš ključne riječi u tom odgovoru.



Woolf Blaser je napisao/la:
Ne znam sto reci na sve ovo osim da je jako isprazno i nepotrebno. Ako budemo
tako nastavili nisam bas siguran da ce se netko skoro javiti s nekim pitanjem
, a to
bi bila velika steta. Mislim da znam puno a siguran sam da cu umrijeti glup!!!
S obzirom da smo odrasli ljudi trebali bi biti iznad svojeg temperamenta,ega i slicnog
i ne dozvoliti prvo sebi samome da nas dovede do ovakvih besmislenih rasprava,
ali to je samo moje misljenje.


Vi razmišljate kao ja samo ste puno mirniji i pitomiji od mene :A03:
Berto pročitaj ovo od g.Woolfa, više mudrosti ima u tih dvi tri rečenice nego u cijeloj ovoj temi.


------------------

Who wants more?? Come get some!

slika

(Berto je pas, a Hawk ona daska u pozadini :A05: )


21 kol 2013, 07:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
Možda netko može pomoć i reći kakvi je ovo metak na slici? Izgleda mi kao nešto za signal tj SOS ili što već.
Ugrubo promjer je 12mm a visina 30 i koji milimetar.


Gdje se to može zbrinit? Je li opasno? Izgleda u lošem stanju..ruzina okolo..


slika

Hvala


Prijatelju,
Ja sto duze imam oruzje u kuci to vise sam uvjeren da s tim stvarima treba oprezno postupati.
cak sam se uhvatio u razmisljanju da metalni sef u kojem ga drzim zastitim jos jednim metalnim vratima tipa kovane resetke, jer opreznosti nikad dosta. Djeca mi nece kroz metalna vrata, ali dobar provalnik bi mogao -pa je bolje jos malo pojacati zastitu.

Strelljivo bez oruzja mozda izgleda bezopasno, ali bas zato ima potencijalno jos vecu opasnost.
Recimo niko ne pazi na metak jer izgleda bezopasno bez pripadajuceg oruzja - dohvati ga neko dijete i udari ga kamenom ili cekicem. Ili ga baci u vatru.
i evo ti zla.

Najbolje ti je lijepo da ga stavis u neku kovertu i odneses na najblizu postaju mup-a.
Ili nazovi mup - pa nek oni dodju da ga uzmu. (Uostalom to oni sami preferiraju "radi sigurnog rukovanja i odlaganja opasnog sredstva" - ili tako nekako formuliraju.
Ljudi koji predaju oruzje na takav nacin ne podljezu nikakvom gonjenju, i to se rijesava anonimno.
i problem rijesen. da li je iz 43 ili 45, kalibar 12mm ili 11.43mm - to batali, nije bitno. Osima ako bas ne istrazujes neku svoju obiteljesku povijest.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 kol 2013, 08:39
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:11
Postovi: 496
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
:A06:
Mbbest je napisao/la:
Berto je napisao/la:

S obzirom na pitanja u prvom postu i onima poslije izgledalo je kao da je neki klinac našao metak među tatinim stvarima i sad ga strah tatu pitat što je to, pa postavlja pitanja tu na forumu , zato je moj prvi odgovor bio takav,a ni postovi iza toga nisu izgledali bolje i tvoji postovi su od pocetka na nizoj razini tako da se nemoraš spuštat još niže, bilo bi ok kad bi malo podigao tu razinu, a ovo sa diplomom podsjeca me na jednog mog bivšeg susjeda kada je ne znajuci da u zgradi ima još tri dipl. iur ili više , u nekoj raspravi kad je on bilo glavni krivac za probleme (poplava) poceo spominjat titule i kao ja najpametniji što vi znate.
Nisam rekao da sam se uvrijedio nego sam ti samo htio skrenuti pozornost da ti insinuacija nije bila na mjestu i spada pod vrijeđanje članova(prouci zakon i red foruma gosp. dipl. iur), mislim na školu ne na tvog djeda iako mi nije jasno zašto spominješ stalno oca i djeda?
Ne znam gdje sam se ja spusto na tvoju razinu prije toga, dobio si samo moju kritiku na post prije toga i potvrdu onaga što ti je Tomi odgovorio.


Dobro jutro :A03:

Ovako...čekaj da spustim IQ na 80.... :mrgreen:

Ti neke stvari ne kopčaš, jbga neznam, možda trebam nacrtat, ali hajde probam tekstualno:

1. Jesam li JA glup kad je u pitanju znanje o oružju? NARAVNO, jer da znam iti osnove očito bi više znao o onom metku. Moj otac i je problem u svemu ovome jer je on govrio da je to bezopasno i da svijetli..a pazi, on je bio u ratu, vojne obuke po cijeloj bivšoj jugoslaviji i sigurno zna što je, zato sam ga i "natrao" kad ste rekli o čemu se radi, ispalo je da mi otac obožava lagat :mrgreen: . Pretpostavljam da ti znaš sve i svašta o oružju, pa tebi takva pitanja zvuče smiješno i glupo, međutim, tvoj intelekt bi ti trebao sugerirati da postoje ljudi koji ne znaju ništa o oružju, koji nemaju vojnu obuku niti su ikad držali oružje u ruci. Ja sam stručnjak na području prava, tehnologije/informatike i elektronike niskog napona, i siguran sam da si barem u jednom od tih područja "glup", što meni nebi bio povod da ti to govorim da kojim slučajem postaviš na nekom forumu pitanju na te teme, već bi ti jednostavno odgovorio na pitanje.

2. Isto tako vidim da nemožeš razumjeti pozadinu dipl.iur, to je bio izričiti odgovor na gosp. Woolf Blasera, i nema veze s temom niti odgovorima prema drugim članovima. Malo pozornije pročitaj na koji dio sam njemu odgovarao. Isto tako da ti je intelekt malo jača strana znao bi da znanje i intelekt nisu striktno povezani, to što netko ima diplomu ili znanje na nekom području ne čini ga inteligentnim. jer danas bilo koji fakultet možeš završiti s iq80. Tako da zadnje što bi bilo pametno je hvalit se danas s diplomom. Ona se spominjala isključivo u kontekstu obrazovanja članova na ovom forumu. Uostalom pitaj gosp. Woolf Blasera, on je razumio za razliku od tebe koji je to shvatio kao natjecanbje tko je pametniji....

3. Vezano uz oca i spominjanje njega (upravo ga jedino ti opetano spominješ..) očito si zaboravio pročitati dio moje poruke na početku teme, mislim post br 11:
Mbbest je napisao/la:
Gle, isto toliko koliko se razumiš u oružje nerazumiš se u situaciju i razloge zbog kojih ja mislim da je "nemoguće teoretski" i kako je to povezano s mojim ocem, pa koliko god glupo da ja preispitivam nečiju stručnost ovdje toliko je glupo da ti preispitivaš moje razloge o kojima ništa ne znaš niti sam ih iz određenih razloga spominjao.


Možda sam pre-komplicirano odgovorio i složio riječi za tebe da bi razumio? Ako je tako onda si trebao se javit da nerazumiš i ja bi to prilagodio za tebe posebno. Kažu da ponekad neke stvari treba pročitat dva puta, pa probaj možda ti bude korisno i primjetiš ključne riječi u tom odgovoru.



Woolf Blaser je napisao/la:
Ne znam sto reci na sve ovo osim da je jako isprazno i nepotrebno. Ako budemo
tako nastavili nisam bas siguran da ce se netko skoro javiti s nekim pitanjem
, a to
bi bila velika steta. Mislim da znam puno a siguran sam da cu umrijeti glup!!!
S obzirom da smo odrasli ljudi trebali bi biti iznad svojeg temperamenta,ega i slicnog
i ne dozvoliti prvo sebi samome da nas dovede do ovakvih besmislenih rasprava,
ali to je samo moje misljenje.


Vi razmišljate kao ja samo ste puno mirniji i pitomiji od mene :A03:
Berto pročitaj ovo od g.Woolfa, više mudrosti ima u tih dvi tri rečenice nego u cijeloj ovoj temi.


------------------

Who wants more?? Come get some!

slika

(Berto je pas, a Hawk ona daska u pozadini :A05: )


Daj malo pojednostavi ja te ništa ne razumijem. :A06:


21 kol 2013, 09:34
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 kol 2013, 15:12
Postovi: 15
Post Re: Koji je ovo metak??
jolly je napisao/la:

Prijatelju,
Ja sto duze imam oruzje u kuci to vise sam uvjeren da s tim stvarima treba oprezno postupati.
cak sam se uhvatio u razmisljanju da metalni sef u kojem ga drzim zastitim jos jednim metalnim vratima tipa kovane resetke, jer opreznosti nikad dosta. Djeca mi nece kroz metalna vrata, ali dobar provalnik bi mogao -pa je bolje jos malo pojacati zastitu.

Strelljivo bez oruzja mozda izgleda bezopasno, ali bas zato ima potencijalno jos vecu opasnost.
Recimo niko ne pazi na metak jer izgleda bezopasno bez pripadajuceg oruzja - dohvati ga neko dijete i udari ga kamenom ili cekicem. Ili ga baci u vatru.
i evo ti zla.

Najbolje ti je lijepo da ga stavis u neku kovertu i odneses na najblizu postaju mup-a.
Ili nazovi mup - pa nek oni dodju da ga uzmu. (Uostalom to oni sami preferiraju "radi sigurnog rukovanja i odlaganja opasnog sredstva" - ili tako nekako formuliraju.
Ljudi koji predaju oruzje na takav nacin ne podljezu nikakvom gonjenju, i to se rijesava anonimno.
i problem rijesen. da li je iz 43 ili 45, kalibar 12mm ili 11.43mm - to batali, nije bitno. Osima ako bas ne istrazujes neku svoju obiteljesku povijest.


Hvala na odgovoru, potpuno se slažem s tobom, znaš s oružjem pa te strah, a sad zamisli kako je meni koji neznam ništa o oružju, gledam u metak i sumnjiv mi do boli od starosti, a moj otac me uvjeravao da je to bezopasno, da samo svijetli (a ja naivčina povjerovao) i stoji već tako 18 godina u ovoj "novoj" kući gdje živim, sve do prije nekoliko dana dok mi nije zasmetao kad sam naišao opet na njega pri pospremanju. Stajao je na klupici prozora, 1 metar od poda, mogao ga je svatko uzet, ili da padne (znam da nemože to tek tako lako se aktivirat ali ovaj je u jako lošem stanju). Zato sam i došao ovdje provjerit što je to i koliko je opasno.

Međutim evo čak i među vama znalcima foruma ima onih koji dijele ovakav savijet:

ćuturica je napisao/la:
...ako ces ga vracat na policiju radije pošalji neko dite jer ce se tebi nasmijat...


Meni moral i zdrav razum nedozvoljavaju da taj metak bacam u škovace ili gdje već osobe poput člana kojeg sam stavio u quote, zbrinjavaju svoje viškove, pa makar se radilo i o samo jednom metku. Ide on na regularno zbrinjavanje, briga mene hoće li to bit smiješno policajcu ili nekom članu ovdje.


Berto je napisao/la:

Daj malo pojednostavi ja te ništa ne razumijem. :A06:


Ma to ja tebe malo bockam nebi li te zapalio :A05:
Ukratko vidim da sam pretjerao...ispricavam se, ali samo tebi, onu ćuturu i hawka držim na nožu :mrgreen:


21 kol 2013, 10:08
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Koji je ovo metak??
Mbbest je napisao/la:
...onu ćuturu i hawka držim na nožu

ma slušaj MbPest...
uz duboke isprike svim članovima foruma, koji ovo čitaju, ovo ti moran reći:
i ja i ćuturica smo Dalmatinci i tribali bi te razumiti bolje od ostalih... ali
nabijem na onu stvar i tebe i tvoje diplome i tvoj IQ i tvoju pristojnost...
a reka bi da i ćuturica isto tako misli, samo što se suzdržaje...

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


21 kol 2013, 10:36
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:11
Postovi: 496
Lokacija: Zagreb
Post Re: Koji je ovo metak??
Šalu na stranu .
Ovo gore što si napisao ja sam stavio u jednu recenicu prije toga ali ocito me nisi razumio tj, mozda sam trebao malo više napisat moja pogreška(nemoj ovo opet krivo shvatit).
Razgovor u živo i text na forumu su dve različite stvari i svatko iterpretira na svoj način, mislim da sam bio malo oštar u prvom postu ali s razlogom jer oružje nije igračka i slažem se sa Jolly-em.
Tako kako si ti mene doživio ja sam doživio tebe, pa mislim da ovo stvarno ne vodi nikamo.
Cinjenica je da nisi samo meni djelovao tako nego i drugim članovima, a uz to način na koji vodiš komunikaciju nije baš najprimjereniji, podcjenjivajuci i vrijeđajuci ostale clanove na forumu, doduse bilo je malo i provokacija, ali kao reakcija na bahato ponašanje o temi kojoj si sam rekao da nemaš pojma.


21 kol 2013, 10:43
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan