Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 11:09.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
leupold ili zeiss? koju odabrati? 
Autor/ica Poruka
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Pri nami Zagorci ima drugacije inicijale...I.M. ( Isus mater..)! Jel mislimo na istoga ili...

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


03 vel 2014, 21:28
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
da te moja babica pokojna čuje mam bi z partvišem po hartišu dobil....


03 vel 2014, 22:22
Profil YIM Web stranica
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
lex-lutor je napisao/la:
mirkof je napisao/la:
...Sve je samo pitanje koliko netko ima volje da te traži. Mijenjanje MAC adrese i korištenje WiFi hotspotova se radilo i pred deset godina valjda, stvarno misliš da nisu odavno našli način da zaobiđu tu prepreku?


Vjeruj mi da nisu, ma koliko got te pokusali zastrasiti da jesu! Cista matematika koju je nemoguce pobiti, osim ako ti znas nekoga tko moze rijesiti jednadjbu sa >5 faktora od kojih su svih 5 nepoznanice! Neke informacije se plasiraju u javnost samo da bi ljudi imali strah, na kraju krajeva ta metoda potice jos sa pojavom I.K. ( Uplasi radju sa necim sto ne mogu provjeriti i imas ucinkovitost > 80%)


Vjeruj mi, znam o čem pričam jer mi se posao u jednom trenutku naslanjao na slične stvari. Ponavljam opet - samo je pitanje koliko netko misli resursa utrošiti na to da te nađe. Ako si visokoprofilna meta, nađen si u trenu.


04 vel 2014, 13:49
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
mirkof je napisao/la:
...Vjeruj mi, znam o čem pričam jer mi se posao u jednom trenutku naslanjao na slične stvari. Ponavljam opet - samo je pitanje koliko netko misli resursa utrošiti na to da te nađe. Ako si visokoprofilna meta, nađen si u trenu.


Eto bas mi je drago da netko kuzi malo stvari, pa hajde da se poigramo malo na prvom nivou za sada samo sa jednom nepoznanicom:

- kako ces naci odakle sam ako ti se spajam ne neki Wifi spot ,( u gradu npr. tipa Zagreb, Osijek, Split ), sa cca 10-15 km udaljenosti, a recimo antenski snop mi je sirine 10 metara tako da mogu birati katove nebodera koje zelim..kada to odgovoris idemo dalje.... na drugi X ???

_________________
Nemoguće je Nemoguće


04 vel 2014, 16:02
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Za početak, scenarij ti je nemoguć jer WiFi spotovi po kafićima i sl. uglavnom koriste omnidirekcionalne antene slabog dobitka i nikakvog položaja. Možeš se ti naoružati neznam kakvim usmjerenim antenama no drugu stranu ne kontroliraš i nećeš moći primiti signal s nje. Komunikacija ide u oba smjera.

Za udaljenosti o kojima ti pričaš (10-15km) se koriste dvije direkcionalne antene usmjerene jedna u drugu.

A i nije za odbaciti količina interferencija u većim gradovima zbog velikog broja wifi uređaja. Danas je teško ljudima koji žive u zgradama imati jasnu komunikaciju sa vlastitim APovima u vlastitim stanovima upravo zbog velike količine emisija na ograničenom broju kanala. Tebi na toj udaljenosti ostaje samo imati nikakav SNR odnosno N komponenta ti je izrazito visoka. Baš zato bolja oprema sve češće koristi 5GHz pojas jer većina home routera taj pojas ne koristi zbog cijene dodatnog radia u samom uređaju.


05 vel 2014, 13:44
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
>Za početak, scenarij ti je nemoguć jer WiFi spotovi po kafićima i sl. uglavnom koriste omnidirekcionalne antene slabog dobitka i >nikakvog položaja. Možeš se ti naoružati neznam kakvim usmjerenim antenama no drugu stranu ne kontroliraš i nećeš moći ?>primiti signal s nje. Komunikacija ide u oba smjera.

Kao prvo scenarij nije nemoguc jer kao sto si i sam rekao komunikacija ide dvosjmerno, u svakom slucaju to znaci da antena pojacava jednako i prijemni i predajni signal, cim uredjaj prepozna signal na ulazu uz zadovoljavajuci S/N omjer postoje realne sanse za spajanje. Cak i da iskljucimo private AP ostaju nam public koji cesto imaju neke sektorske ili omni antene na visim kotama fasada i zgrada.

>Za udaljenosti o kojima ti pričaš (10-15km) se koriste dvije direkcionalne antene usmjerene jedna u drugu.

Nije nuzno osim ako nije u pitanju potreba za velikom pojsanom sirinom koja u ovom slucaju nije bitna.


Upravo da zanemarimo sve gore napisano i da se stavimo u okvire 5 km, to ionako nista ne mijenja na stvari jer imas osobu-X spojenu na AP-123, sa lokacije-Y, u vremenu Z. Za 10 minuta je moguce da imas situaciju sa AP-222 a da je sve drugo ostalo isto...

Kuzis sto ti hocu reci, ako sam napisao da se mogu spojiti onda to znaci da mogu, predpostavimo da imam sa cime i znam kako. E sto sada dalje ??? Protokoli kojima se traze "gresnici" su odlicni kada je u pitanju netko stalno zakacen i sa standardnom opremom.....one spojene zicom ne treba ni spominjati jer ih se prati u realnom vremenu, ali samo do zadnjeg Routera ako je isprogramiran kako treba ili Intraneta.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 vel 2014, 15:47
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
lex-lutor je napisao/la:
Kao prvo scenarij nije nemoguc jer kao sto si i sam rekao komunikacija ide dvosjmerno, u svakom slucaju to znaci da antena pojacava jednako i prijemni i predajni signal, cim uredjaj prepozna signal na ulazu uz zadovoljavajuci S/N omjer postoje realne sanse za spajanje. Cak i da iskljucimo private AP ostaju nam public koji cesto imaju neke sektorske ili omni antene na visim kotama fasada i zgrada.


Uf, zapeli smo odmah na prvom dijelu, a to je kod RF-a. Antena ništa ne pojačava niti to može. Antena je pasivni element. Antena samo može koristiti svoju konstrukciju da bi imala različite dijagrame zračenja odnosno žrtvuje prijam van dijagrama da bi imala bolji prijam unutar dijagrama. Dobra usporedba je sa žaruljama recimo - obična žarulja okačena u sredini sobe jednoliko širi svjetlost svuda no njome ne možeš osvjetliti susjedovu kuću. No ako oko te žarulje napraviš reflektor, kao što je u ručnim baterijama, ona može dobaciti svjetlost dosta dalje.

Ako je ulazni signal nepostojeći nema tu antene da ga pojača, pa ni aktivnih pojačala. Zakoni fizike i širenja valova.

Citat:
Upravo da zanemarimo sve gore napisano i da se stavimo u okvire 5 km, to ionako nista ne mijenja na stvari jer imas osobu-X spojenu na AP-123, sa lokacije-Y, u vremenu Z. Za 10 minuta je moguce da imas situaciju sa AP-222 a da je sve drugo ostalo isto...

Kuzis sto ti hocu reci, ako sam napisao da se mogu spojiti onda to znaci da mogu, predpostavimo da imam sa cime i znam kako. E sto sada dalje ??? Protokoli kojima se traze "gresnici" su odlicni kada je u pitanju netko stalno zakacen i sa standardnom opremom.....one spojene zicom ne treba ni spominjati jer ih se prati u realnom vremenu, ali samo do zadnjeg Routera ako je isprogramiran kako treba ili Intraneta.


To je kad ne razmišljaš out-of-the-box i koncentriran si isključivo na točku spajanja i ništa više. Kao što rekoh, već sad te velike kompanije poput Googlea i Facebooka prate neovisno o tvom pristupu. Oni se naveliko oslanjaju na tzv. fingerprinting iako ni to samo po sebi nije nepobjediva metoda no problem je što postoji toliko različitih metoda da moraš paziti na jako puno detalja.

Kažem još jednom - uzmi lijepo vremena i pročitaj sve dokumente koje je objavio Snowden. Ima dosta tehničkih detalja koje koristi NSA za špijuniranje, i to jako širokog spektra - od toga da namjerno oslabljuju enkripciju koju ljudi koriste (utjecanjem na RNG generatore, bilo softverske bilo hardverske, backdooranjem komercijalnog softvera) pa do aktivno-pasivnog praćenja prometa. Jako zanimljivo štivo.


06 vel 2014, 12:31
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
>Uf, zapeli smo odmah na prvom dijelu, a to je kod RF-a. Antena ništa ne pojačava niti to može. Antena je pasivni element. >Antena samo može koristiti svoju konstrukciju da bi imala različite dijagrame zračenja odnosno žrtvuje prijam van dijagrama da >bi imala bolji prijam unutar dijagrama. Dobra usporedba je sa žaruljama recimo - obična žarulja okačena u sredini sobe jednoliko >širi svjetlost svuda no njome ne možeš osvjetliti susjedovu kuću. No ako oko te žarulje napraviš reflektor, kao što je u ručnim >baterijama, ona može dobaciti svjetlost dosta dalje.

E jebi ga sada.....trebali bi ovu pricu maknuti u novu temu " tehnika uz vatreno oruzje " jer smo zaglibili u podrucje koje vecinu ovjde vjervatno uopce ne zanima...ali da nastavimo sa igrom da bude zanimljiva do kraja.

- Pojam pojacanja antena je nesto sto smo svi u struci prihvatili kao neki standard jer moramo imati neke dogovorene velicine da se mozemo sporazumijevati, uglavnom izmedju povecanja optike na pusci i antena NEMA nikakve razlike osim medija koji se koristi, u optici je to svijetlost a u svijetu RF-a su elek.magnetski valovi. Na 1000m ti ne vidis metu prostim okom ali to ne znaci da ona ne postoji, no kada koristis pravu optiku vidis je toliko dobro da cak i pucas u nju...jel tako ili nije ??? Uglavnom sve je ovo NEBITNO za nasu prvu stepenicu za koju ja inzistiram da je prihvatis bas onako kako sam napisao...

>To je kad ne razmišljaš out-of-the-box i koncentriran si isključivo na točku spajanja i ništa više. Kao što rekoh, već sad te >velike kompanije poput Googlea i Facebooka prate neovisno o tvom pristupu. Oni se naveliko oslanjaju na tzv. fingerprinting >iako ni to samo po sebi nije nepobjediva metoda no problem je što postoji toliko različitih metoda da moraš paziti na jako puno >detalja.

Pravi problem je u tome sto su se navike velike vecine pocele smatrati nekim standardom ponasanja na NET-u i sasvim logicno je bilo vrlo lako naci neke zajednicke faktore prema kojima se slozi protokol monitoringa koji ce prema nekim nasim podsvjesnim navikama moci izdvojiti profilirane korisnike....

>Kažem još jednom - uzmi lijepo vremena i pročitaj sve dokumente koje je objavio Snowden. Ima dosta tehničkih detalja koje >koristi NSA za špijuniranje, i to jako širokog spektra - od toga da namjerno oslabljuju enkripciju koju ljudi koriste (utjecanjem >na RNG generatore, bilo softverske bilo hardverske, backdooranjem komercijalnog softvera) pa do aktivno-pasivnog praćenja >prometa. Jako zanimljivo štivo.


Ma stivo je odlicno i nije mi nepoznato, pokusavam ti samo problem prikazati u drugom svijetlu koje nema puno veze sa standardnim korisnicima mreza ali nikako da dobijem bilo kakav konkretan odgovor....krenuli smo od toga da imas osobu XY koja se povremeno pojavljuje na net-u, ima prazno racunalo smo za takve namjene, i moze pristupiti vecini mreza sa odaljenosti do 10km....I recimo objaviti masu "cudnih informacija"

_________________
Nemoguće je Nemoguće


06 vel 2014, 13:12
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
mirkof je napisao/la:
lex-lutor je napisao/la:
E koji su to njegovi TAJNI podaci, od kada je ime i prezime prevaranta tajni podatak, posalji mu ti onda 2 soma kuna pa nek ti vrati ciglu u paketu....
Ako imaš broj nečijeg računa u banci, a netko ti iskopa podatke čiji je to račun - to je nedozvoljeno. Isto vrijedi i za brojeve telefona (ako su označeni kao skriveni), brojeve kreditnih kartica, podatke u MUPu i slično. Osobni podaci poput tih su zaštićeni i ustavom i zakonom. Na to sam mislio.

da bi nekome uplatio novce putem internet bankarstva ili preko saltera nije ti dovoljan samo broj racuna, treba ti jos ime i i prezime i mjesto stanovanja (ali ne i tocna adresa, samo mjesto) dakle, sasvim dovoljno javnih tj ne tajnih podataka...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


09 vel 2014, 23:35
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
lex-lutor je napisao/la:
Neki lik sa kojim se pocela brojati 0-godina...pa do danas...puno se spominje u Bibliji...
to onaj sto je prije 2000g. osnovao ribicko drusto koje i dan danas ima clanove?

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


09 vel 2014, 23:43
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
:A25: :A25:

DA ali im se nekako omrzla riba i drveni kalezi....Nekako im daleko bolje ide sa kavijarom, zlatom, audijima i meckama te onixim i granitom... Prava skromnost nema sto.....

Ali kako bi jedan moj frend rekao ( da stvar bude gora svecenik )..." Nemojte Vi gledati sto ja radim, SLUSAJTE sto Vam govorim !!"

_________________
Nemoguće je Nemoguće


09 vel 2014, 23:58
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
u srednjem vijeku ribičima omrzlo petkom jest ribu pa su barske ptice proglasili za ribe... kroz tjedan udri po pajcekim, divljači i telcima, a petkom po guskama, patkama, šljukama, labudovima, čapljama, rodama, gnjurcima i inim palcima kurcima


10 vel 2014, 15:44
Profil YIM Web stranica
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Tehno...ti same o pajcekima mislis...


Privitak/ci:
IMG_29186895489634.jpeg
IMG_29186895489634.jpeg [ 93.62 KIB | Pogledano 27182 put/a. ]

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.
10 vel 2014, 19:55
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Pa normalno... kolko pajcekof pojem, već sam počel ličiti na jednoga....


10 vel 2014, 20:38
Profil YIM Web stranica
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
technotronic je napisao/la:
Pa normalno... kolko pajcekof pojem, već sam počel ličiti na jednoga....

Hahaha...nasel sam jos jednu gujdu...konzumnu...


Privitak/ci:
IMG_53895117065265-2.jpeg
IMG_53895117065265-2.jpeg [ 37.47 KIB | Pogledano 27174 put/a. ]

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.
10 vel 2014, 23:26
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
kolko pa to ima kil?


11 vel 2014, 00:23
Profil YIM Web stranica
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Kolko hoce...tj znaju se slikati!

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.


11 vel 2014, 00:27
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
http://www.youtube.com/watch?v=O3_QOEZYV5Q

očito je korišten isti kut snimanja ko u ovoj reklami....


11 vel 2014, 00:33
Profil YIM Web stranica
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 27 srp 2013, 04:29
Postovi: 1378
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Pajcek svejedno grdo zgleda, ali kak velis, znaju i ,kut, najti...isto kak i z ovim ,nuzljubom,!


Privitak/ci:
IMG_254773983806217.jpeg
IMG_254773983806217.jpeg [ 46.48 KIB | Pogledano 27167 put/a. ]

_________________
Head in the City. Hearth in the Field.
11 vel 2014, 04:25
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
tak se bum i ja slikal drugi put kad nekaj strelim....


11 vel 2014, 06:33
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan