Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 08:12.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
leupold ili zeiss? koju odabrati? 
Autor/ica Poruka
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Mogu te zvati na taj broj čistim napikavanjem ali taj broj nigdje ne smije biti izlistan i povezan na tebe imenom i prezimenom.

Pogledaj na http://www.azop.hr/news.aspx?newsID=208&pageID=25 što kaže Agencija za zaštitu osobnih podataka na tu temu.


28 sij 2014, 12:53
Profil
Brigadir
Brigadir
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2009, 18:15
Postovi: 4074
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Ma da,.... kako natipkaju slučajno...???? kad me teta pita ja bih trebala tog i tog.....i moj broj je godina baš zbog takvih skriven....a imaju sve...a kad ih pitam kako odgovore slučajnim odabirom...a ime....onda ne znaju.....

_________________
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....


28 sij 2014, 14:58
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
E pa vidiš, onda ih lijepo prijavi gore AZOPu jer to ne smiju.


28 sij 2014, 15:56
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 pro 2010, 00:44
Postovi: 150
Lokacija: zagreb
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
lex-lutor je napisao/la:
Drago mi je da si to provjerio, sumnjao sam u cijelu pricu od pocetka ali mi je trebao jos netko da ga navuce i da potvrdi sumnje, ja sam ga navuako da mi da broj racuna kako bih mu odmah mogao platiti na sto je odmah pristao, sada samo cekam da mi kolegica provjeri podatke o imenu i prezimenu pa nek se zna ime kretena jasno i glasno.


ne samo da je protuzakonito nego i kolegica riskira izvanredni otkaz i sudsku tužbu zbog odavanja tajnih podataka. A i ti lex zbog iznošenja tih podataka koji su nezakonitim putem pribavljeni riskiraš sudsku tužbu.
Nemože tebi netko provjeriti nekoga bez sudskog naloga! svi podaci, kao što su kolege naveli, su zaštićeni i ako vlasnik ne pristane na iznošenje nemože nitko javno iznositi podatke na svoju ruku.
Ako kolegica radi u banci,poreznoj ili MUP-u ako dođe do nekog sranja tamo točno piše koji je službenik pregledavao podatke i onda je pizdarija.
radi kaj hočeš ali pazite se jer danas zgubiti posao nije mala stvar....

lp


29 sij 2014, 12:29
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
hammmm, kaj je bilo s onom babom koja je otkrila stanje računa Ankice Tuđman? I nisu li javno u novinama iznešeni stanja računa od sanaderovih kćeri?


29 sij 2014, 12:37
Profil YIM Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Lepej. Dobila je otkaz, i mislim da se nije vise zaposlila.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 sij 2014, 12:40
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2009, 08:23
Postovi: 2153
Lokacija: južna ISTRA
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
viewtopic.php?f=13&t=5749#p69980 klik na link i tu piše tko je prevarant: DARIO POSAVEC,Greda 1, Maruševec

_________________
SCORE:245 COMPETITION/162MEDAL; 88 GOLD 52 SILVER 22 BRONZE
3 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana


29 sij 2014, 12:46
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
skorpac je napisao/la:
...ne samo da je protuzakonito nego i kolegica riskira izvanredni otkaz i sudsku tužbu zbog odavanja tajnih podataka. A i ti lex zbog iznošenja tih podataka koji su nezakonitim putem pribavljeni riskiraš sudsku tužbu.
Nemože tebi netko provjeriti nekoga bez sudskog naloga! svi podaci, kao što su kolege naveli, su zaštićeni i ako vlasnik ne pristane na iznošenje nemože nitko javno iznositi podatke na svoju ruku.
Ako kolegica radi u banci,poreznoj ili MUP-u ako dođe do nekog sranja tamo točno piše koji je službenik pregledavao podatke i onda je pizdarija....


Skopac, u kojoj ti zemlji zivis, vjerovatno ne u HR...ili pak u oblacima ???

Sustav u HR ti danas funkcionira tako da se vecina stvari rijesava putem telefona po sistemu " alo frende....daj pogledaj to i to" pa ako nesto smrdi onda se pise nalog koji ima pokrice i smisao....! Zasto je sustav OIB-a prozivan od onih koji malo vise poznaju detalje, upravo zato jer NEMA evidencije tko je i kada i zasto kopoao ne necijim podacima, tj. backtraceom se to moze i naci ali je to puno manji problem posto sustav NE trazi razlog zasto je Pero Peric analizirao status Miki Mausa i svega sto je vezano uz OIB.

Za broj racuna jos jednostavnije, ispuni tocan broj racuna i napisi npr. ime Rocco Silfredi pa kad dodjes kod tete na salter samo je zamolis da provjeri ako je sve u redu, a onda ti kazes pa kako sada to...cije je to racun mozda od mame ili tate..i teta ti sve kaze......naravno moras ici u istu banku kod koje je racun...

A cim ti netko posalje svoj broj racuna na mail ili SMS znaci da to moze bit hackirano na 101 nacin i dostupno svima sa dva zrna soli u glavi i malo spretnije prste na PC-u....

E-mailovi NISU nikada bili tajni ma sto got raja misli o tome....

_________________
Nemoguće je Nemoguće


29 sij 2014, 14:09
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Svi misle da je sve "okej" i da "tako kod nas funkcionira" dok se stvar nekome ne obije u lice. A onda ide kukanje.

Sam se igrajte, ipak neznate koga imate s druge strane i koliko je daleko taj spreman ići...


29 sij 2014, 15:34
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
mirkof je napisao/la:
Svi misle da je sve "okej" i da "tako kod nas funkcionira" dok se stvar nekome ne obije u lice. A onda ide kukanje.
Sam se igrajte, ipak neznate koga imate s druge strane i koliko je daleko taj spreman ići...


MirkoF..STO to zapravo zelis reci ??

DA ljudi koji budu prevareni NEMAJU pravo JAVNO reci tko ih je prevario i na koji nacin, nas sustav je mozda katastrofa ali molim te da mi objasnis koji to zakon stiti Peru Petrovica koji ima broj racuna 2360000-1234656789 ( kojeg ti je osobno poslao) i kojem si npr. osobno ti uplatio 1500Kn Iphone 5 pa ti je frajer poslao ciglu ili nije cak nista ni poslao....

Po tvojem ti bi trebao sutjeti, pokriti se usima i dodatno potrositi jos cca 500 EUr na advokate da vratis svojih 200 Eur u sudskoj parnici koja ce trajati cca 3 godine, jer je iznos takav da drzava NE poduzima nista Ili sam te ja krivo shvatio....???

_________________
Nemoguće je Nemoguće


29 sij 2014, 16:06
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 pro 2010, 00:44
Postovi: 150
Lokacija: zagreb
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
lex-lutor je napisao/la:
mirkof je napisao/la:
Svi misle da je sve "okej" i da "tako kod nas funkcionira" dok se stvar nekome ne obije u lice. A onda ide kukanje.
Sam se igrajte, ipak neznate koga imate s druge strane i koliko je daleko taj spreman ići...


MirkoF..STO to zapravo zelis reci ??

DA ljudi koji budu prevareni NEMAJU pravo JAVNO reci tko ih je prevario i na koji nacin, nas sustav je mozda katastrofa ali molim te da mi objasnis koji to zakon stiti Peru Petrovica koji ima broj racuna 2360000-1234656789 ( kojeg ti je osobno poslao) i kojem si npr. osobno ti uplatio 1500Kn Iphone 5 pa ti je frajer poslao ciglu ili nije cak nista ni poslao....

Po tvojem ti bi trebao sutjeti, pokriti se usima i dodatno potrositi jos cca 500 EUr na advokate da vratis svojih 200 Eur u sudskoj parnici koja ce trajati cca 3 godine, jer je iznos takav da drzava NE poduzima nista Ili sam te ja krivo shvatio....???


Možeš ga tužiti i to je to. ako ti je on poslao broj računa to je za tebe i u povjerenju da izvršiš uplatu ništa više. Taj broj NE SMIJEŠ javno iznositi bez pristanka druge strane! Ako dođeš na sud bit ćeš 100%optužen. Osobno sam radio u prodaji i kad podpisuješ ugovor (kao i svaki drugi ugovor pri zaposlenju) piše lijepo da je iznošenje podataka o stranci ili o firmi poslovna tajna i kažnjivo dijelo po nekom članku i nakon prestanka rada u toj firmi. To se ne smije i po zakonu si kriv. To kaj tebi nekog neko provjeri nije frka sve dok taj neko tebe ne tuži, a vjeruj mi tvojih 1500kn nebu nikaj u usporedbi kaj bude on tražio kad tuži tebe i to poduzeće zbog odavanja poslovne tajne. osobno znam čovjeka koji je dobio otkaz iz jedne banke zbog toga i više se nije zaposlio ni u jednoj banci a bogme ni slično.
Zato ti imaš pravo tužiti tu osobu, mislim da ga možeš javno prozvati imenom i prezimenom (to neka neki pravnik potvrdi), ali ne smiješ odavati nikakve druge podatke!


02 vel 2014, 12:54
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Ma sve 5 znam na sto ciljas, no valjda ti je jasno da takve stvari nece nitko odraditi pod svojim imenom i prezimenom ili Nickom kojeg svi znaju....

Za to se fino uzme neki notebook, sa WiFi karticom generacije kojoj se moze mijenjati MAC adresa, sjedes u gradsku kafanu i spojis se na Free WiFI pa pod imenom " John Smith" te odradis sto got zelis ...... Jos se nije rodio taj koji ce uci u trag takvoj informaciji ....pa uptravo da te trazi Merkelica osobno....

_________________
Nemoguće je Nemoguće


02 vel 2014, 13:22
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 pro 2010, 00:44
Postovi: 150
Lokacija: zagreb
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
lex-lutor je napisao/la:
Ma sve 5 znam na sto ciljas, no valjda ti je jasno da takve stvari nece nitko odraditi pod svojim imenom i prezimenom ili Nickom kojeg svi znaju....

Za to se fino uzme neki notebook, sa WiFi karticom generacije kojoj se moze mijenjati MAC adresa, sjedes u gradsku kafanu i spojis se na Free WiFI pa pod imenom " John Smith" te odradis sto got zelis ...... Jos se nije rodio taj koji ce uci u trag takvoj informaciji ....pa uptravo da te trazi Merkelica osobno....


lol nemojte se ljutiti ali mislim da previše gledate američke filmove. :)
samo sam Vam želio ukazati na to da se pravno to ne smije, a sad kaj netko hoče raditi neka radi. mislim da 99% nas nebi poduzeli takav pothvat s karticama cybercaffe i sl :) ali tko voli nek izvoli :)


02 vel 2014, 13:39
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Hahahahah...

Dobra.....no da budem iskren nisam te skuzio kakve to veze ima sa Americkim filmovima ?

Na svu srecu anonimnost na netu je jos uvijek moguca bez obzira sto se narod pokusava zastrasiti kako je nemoguce nesto ANONIMNO pisati i slati po internetu, postaje sve teze to je istina ali sa druge strane expanzijom WIFI-a, smartphonea i slicno desava se zapravo problem kradje indentiteta sto ce zapravo biti najveci problem za korisnike.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


02 vel 2014, 14:17
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Anonimnost na Internetu? Praktički nemoguće, pitanje je samo koliko netko ima interesa da te razotkrije. Ako si pratio sve silne programe NSA koje je razotkrio Snowden vidjet ćeš da su imali prilično lukavih trikova u rukavu i da su imali načine da znaju tko si čak i ako koristiš Tor mrežu ili čak i enkriptirane kanale ili medije.

Sve je samo pitanje koliko netko ima volje da te traži. Mijenjanje MAC adrese i korištenje WiFi hotspotova se radilo i pred deset godina valjda, stvarno misliš da nisu odavno našli način da zaobiđu tu prepreku?

Uostalom, čak i komercijalne tvrtke poput Googlea i Facebooka te uredno trackaju po netu, ni ne moraš biti njihov korisnik.


Biti anoniman je moguće samo ako jaaaaaaaako dobro znaš što i kako radiš.


03 vel 2014, 11:48
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
mirkof je napisao/la:
...Sve je samo pitanje koliko netko ima volje da te traži. Mijenjanje MAC adrese i korištenje WiFi hotspotova se radilo i pred deset godina valjda, stvarno misliš da nisu odavno našli način da zaobiđu tu prepreku?


Vjeruj mi da nisu, ma koliko got te pokusali zastrasiti da jesu! Cista matematika koju je nemoguce pobiti, osim ako ti znas nekoga tko moze rijesiti jednadjbu sa >5 faktora od kojih su svih 5 nepoznanice! Neke informacije se plasiraju u javnost samo da bi ljudi imali strah, na kraju krajeva ta metoda potice jos sa pojavom I.K. ( Uplasi radju sa necim sto ne mogu provjeriti i imas ucinkovitost > 80%)

_________________
Nemoguće je Nemoguće


03 vel 2014, 13:21
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
kaj je to I.K.?


03 vel 2014, 13:37
Profil YIM Web stranica
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Neki lik sa kojim se pocela brojati 0-godina...pa do danas...puno se spominje u Bibliji...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


03 vel 2014, 19:22
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
aka Ježuš ;)


03 vel 2014, 19:42
Profil YIM Web stranica
Brigadir
Brigadir
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2009, 18:15
Postovi: 4074
Post Re: leupold ili zeiss? koju odabrati?
Jezuš Kristuš!

_________________
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....


03 vel 2014, 19:52
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan