Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 11:39.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Kupnja streljiva 
Autor/ica Poruka
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 19 ožu 2011, 19:58
Postovi: 268
Lokacija: Split/Zagreb
Post Kupnja streljiva
ima li neko ko bi mi moga kupit B&P streljivo u kalibru 12 u Osijeku,Vinkovcima,ĐakovuŽupanji ili Valpovu u ducanu venatio?


21 sij 2015, 19:34
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 07 ruj 2013, 23:56
Postovi: 63
Post Re: Kupnja streljiva
Pa stace ti netko kupovat!? A
ko imas oružije onda imaš i dozvolu a samim time možeš sam kupit.


21 sij 2015, 21:13
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 19 ožu 2011, 19:58
Postovi: 268
Lokacija: Split/Zagreb
Post Re: Kupnja streljiva
a bice da mi nisu ti gradovi na ruku


21 sij 2015, 22:58
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Kupnja streljiva
Čemu Bellot kad ima boljeg streljiva di oćeš.


22 sij 2015, 11:08
Profil
Poručnik
Poručnik
Avatar

Pridružen/a: 09 kol 2009, 16:16
Postovi: 1070
Lokacija: Zaprešić
Post Re: Kupnja streljiva
Baschieri & Pellagri je vrhunski sačmeni metak.
Talijani su zakon za patrone.

_________________
Oštri


22 sij 2015, 12:05
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 703
Post Re: Kupnja streljiva
Molim pomoć!

Hoću kupiti streljivo iz Češke Republike.

Ne ide mi se fizički u Češku. Kontaktiram trgovinu u Češkoj e-mailom. Pitam jel mogu poslati streljivo u RH. Odgvaraju da može ali trgovini ovlaštenoj za prodaju streljiva, pa ja onda od HR trgovine kupim normalno kao i sve druge. OK, to mi odgovara. :D

Ako netko može malo detaljnije pojasniti kakva je procedura dalje, da li je to uopće isplativo raditi, jel traje previše i je li komplicirano? :A00:

Zahvaljujem.

P.S. Ne bi opterećivao poznanika vlasnika trgovine ako mu treba 20 papira i dozvola od xyz ustanova za 100 metaka, pa zato pitam kakva je procedura...

_________________
Put your money where your mouth is.


05 sij 2016, 15:58
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Kupnja streljiva
Ako se radi o S&B, sve nude i u HR, osim ako imas neki neki egzoticni kalibar kojeg se malo trazi pa uvoznik nema racunice uvoziti ?

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 sij 2016, 18:47
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 703
Post Re: Kupnja streljiva
Nije S&B. Neko rusko je, a našao sam ih na lageru kod par trgovina u Češkoj. Ništa posebno, 7,62x39, malo težeg zrna. Uzeo bi 100-tinjak komada i probao kako idu kroz papovku i mini mauser...

Jel to moram raditi preko nekoga tko je baš "ovlašteni uvoznik", "neka uhljebnička izmišljotina d.o.o." ili kako god se to zvalo, ili mogu preko običnog dućana sa streljivom koji je u svakom gradu...? Molim pomoć konkretno oko postupka i je li uopće izvedivo, vrijedno živaca, hoće trajati 10 mjeseci, hoću si natovariti SOA-u za vrat i sl.

Bože kako je komplicirano, jel ne može nekako da skeniram dozvolu i platim, a ljudi mi pošalji i svi sretni...

Evo ovako su mi napisali iz Češke firme šta mi treba:
Citat:
1. I need copy of their permit.
2. Order from them
3. Before you make the order please you have to count with some extra charges on top of the ammunition which would be:
transport cost and permission cost.

_________________
Put your money where your mouth is.


05 sij 2016, 21:08
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Kupnja streljiva
Po onome sto se cita na stranim forumima to je unutar EU postalo vrlo jednostavno, posaljes kopiju oruznog lista i trgovac ti posalje streljivo dostavnom sluzbom koja takvu vrstu robe prihvaca.

E sada problem ( opet ) nastaje kod nas jer ocito nismo puno stvari uskladili a trebali smo !!! Prema zadnim informacijama koje sam dobio kod nas NITI JEDNA dostavljacka sluba nije dobila dozvolu za prijevoz ( expolzivnih tvari - a tu spada i municija) oruzje ide bez problema od posiljatelja do primatelja.

Mozda se nesto i promjenilo pa ako netko zna neka nadopuni tocnim informacijama,,,,,, jer mi ocito jos par godina nacemo biti punopravna clanica EU-a...????

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 sij 2016, 21:40
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 703
Post Re: Kupnja streljiva
probat ću nekako doći do streljiva u surdanji s lokalnim dućanom, PU, itd... pa ako uspijem uz neku relativno normalnu cifru € izvjestim vas ovdje..

_________________
Put your money where your mouth is.


06 sij 2016, 08:42
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Kupnja streljiva
I meni je zanimljivo teže zrno za 7.62x39,imali gdje tako nešto?? Ima MFS ali je nemoguće naći.


06 sij 2016, 11:00
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Kupnja streljiva
A zasto ne kontaktiras Agica ( bullet d.o.o.) vjerujem da bi napravio dobru cijenu za pristojnu kolicinu ? Napravit ce ti metak kakav zelis, samo reci koje zrno trebas i koju brzinu zelis. Mislim da ce na kraju biti financijski povoljnije nego zajebancija sa uvozom, dostavom, itd..itd...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


06 sij 2016, 14:36
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Kupnja streljiva
Trebalo bi nositi pušku gore,a to mi je komplicirano.Jedino ako nema neki recept za PAP.


06 sij 2016, 15:01
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 703
Post Re: Kupnja streljiva
lex-lutor je napisao/la:
A zasto ne kontaktiras Agica ( bullet d.o.o.) vjerujem da bi napravio dobru cijenu za pristojnu kolicinu ? Napravit ce ti metak kakav zelis, samo reci koje zrno trebas i koju brzinu zelis. Mislim da ce na kraju biti financijski povoljnije nego zajebancija sa uvozom, dostavom, itd..itd...


Ja nisam ni znao da ovo postoji, sutra ujutro ih zovem, hvala za informaciju!!! :A28: :A28:

_________________
Put your money where your mouth is.


06 sij 2016, 16:30
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Kupnja streljiva
Streljivo koje proizvodi Franjo, cijenom je povoljno i vrlo kvalitetno. Kupujem od njega već nekoliko godina, a i sve više mojih kolega lovaca, koji su probali, traže baš njegovo. Istina radi se o 8x57 sa Barnes zrnom od 14,2 gama. Nije neki razvikani kalibar, ali je u mom društvu prilično zastupljen. Cijenom je malo viši od najjeftinijeg PPU-a, a razlika u kvaliteti je nemjerljiva.
:A28: za Franju!


06 sij 2016, 19:54
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: Kupnja streljiva
Mislim da ce te kolega poslati u krasan k.... Ako se upusti u to.

za nabavku municije kao i oruzja iz E.U. potrebno je ishodovati odobrenje od ministarstva gospodarstva.

Znam da ce mnogima to biti smijesno,ali je tako. Nista se nije promijenilo od ulaska u E.U.

Radije nadi nekog vozaca da ti to "poveze" ukoliko trgovac zeli prodati xy osobi bez papira-a nece sigurno. Niti ce netko imalo normalan to htjeti voziti kroz dve-tri drzave,jer kazne su jebacke ukoliko te ulove,a nisi prijavio streljivo niti imas valjan oruzani list za taj kalibar.


06 sij 2016, 21:45
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Kupnja streljiva
Ja se isto ne bi zaje.... sa "švercom" preko granice. U situaciji sa imigrantima, mudžahenima, talibanima, teroristima, kriminalcima, kurvama... i da ne nabrajam dalje, par kutija streljiva moglo bi nekoga koštati ko .... Vidiš da su Francuzi već počeli prvo pucati, a onda pitati što si htio, a nakon toga zaključivati šta si mislio.


08 sij 2016, 12:28
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Kupnja streljiva
BEDASTO i neodgovorno je davati savjete u kojima se od trece osobe trazi usluga prevoza streljiva izvan RH a pogotovu ako jos i nema nikakvih papira. Da posjeduje taj kalibar uz EU-propusnicu sasvim druga stvar.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


08 sij 2016, 13:52
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: Kupnja streljiva
lex-lutor je napisao/la:
BEDASTO i neodgovorno je davati savjete u kojima se od trece osobe trazi usluga prevoza streljiva izvan RH a pogotovu ako jos i nema nikakvih papira. Da posjeduje taj kalibar uz EU-propusnicu sasvim druga stvar.


zato sam i napisao da trgovac sigurno neće htjeti prodati , niti bi itko normalan to povezao sa sobom u RH

al kakvih ljudi ima.....


08 sij 2016, 13:55
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: Kupnja streljiva
dejandlesk je napisao/la:
Streljivo koje proizvodi Franjo, cijenom je povoljno i vrlo kvalitetno. Kupujem od njega već nekoliko godina, a i sve više mojih kolega lovaca, koji su probali, traže baš njegovo. Istina radi se o 8x57 sa Barnes zrnom od 14,2 gama. Nije neki razvikani kalibar, ali je u mom društvu prilično zastupljen. Cijenom je malo viši od najjeftinijeg PPU-a, a razlika u kvaliteti je nemjerljiva.
:A28: za Franju!

pošto je barnes ukoliko mu doneseš svoje čahure?


08 sij 2016, 23:17
Profil YIM Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan