Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 12 svi 2024, 01:18.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
cijev od M57 "tetejca" 
Autor/ica Poruka
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post cijev od M57 "tetejca"
Poz ljudi novi sam na forumu i ne mogu bas nigdije nista nac za cijev tetjca 9 mm tj verziju m70.Dobio sam temu za diplomski rad obrada i proizvodnja ciejvi 9 mm za tetjca pa ako neki ima nekih tehnicki dokumentcije ili crteza u vezi ove cijevi,ili video kako se to radi ili ako je neko zna i radio je vec molio bih vas da mi bar me malo olaksate... :?: :shock:


10 sij 2020, 16:27
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6755
Post Re: Traži se.....
Interesantna tema diplomskog!
Iz znatizelje, koji si studij?

Inace za tvoje pitanje, mislim da ti je najbolje poslati upit direkno proizvodjacu.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


10 sij 2020, 17:02
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Traži se.....
radi se gotovo identicno kao i cijev za neki 1911, na tu temu ces naci sigurno vise rezultata na internetu

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


10 sij 2020, 17:04
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Traži se.....
nick x326 je napisao/la:
Poz ljudi novi sam na forumu i ne mogu bas nigdije nista nac za cijev tetjca 9 mm tj verziju m70.Dobio sam temu za diplomski rad obrada i proizvodnja ciejvi 9 mm za tetjca pa ako neki ima nekih tehnicki dokumentcije ili crteza u vezi ove cijevi,ili video kako se to radi ili ako je neko zna i radio je vec molio bih vas da mi bar me malo olaksate... :?: :shock:
dobio ime po TT-33, TT, TE-TE, TE-TE-JAC, tetejac

Nego, kad si upisao Mašinski Fakultet u Mostaru?

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


10 sij 2020, 17:12
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Traži se.....
Da pokušaš pitati nekoga iz struke-orużara,puškara?


10 sij 2020, 20:09
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
Masinski il strojarski fakultet u Mostaru sam upisao 2014 a tu sam temu dobio za odbranu diploskog rada jer sam je ja zahtijevao jer sam stravestveni lovac i ljubitelj oruzija,i kad nesto volim i interesuje me princip rada itd.Al izgleda da sam se prevario jer nema nigdije nista o ovoj cijevi konkretno.proveo sam sate i sate citajuc po ibnteretnu i nekim knjigama i JNA al nigdije nista sto meni treba


Zadnja izmjena: nick x326; 16 sij 2020, 02:08; ukupno mijenjano 1 put/a.



16 sij 2020, 02:04
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
Mirok je napisao/la:
Da pokušaš pitati nekoga iz struke-orużara,puškara?:/

pitao sam ga al mi nije mogao nista konkretno rec osim sto je svima opce poznato broj zlijegbova duzina itd.Kaze da si me pitao o bruniranju i zastiti mogao bih ti puno vise rec al ovako i ne bas


16 sij 2020, 02:10
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
nick x326 je napisao/la:

dobio ime po TT-33, TT, TE-TE, TE-TE-JAC, tetejac

Nego, kad si upisao Mašinski Fakultet u Mostaru?[/quote]
Masinski il strojarski fakultet u Mostaru sam upisao 2014 a tu sam temu dobio za odbranu diploskog rada jer sam je ja zahtijevao jer sam stravestveni lovac i ljubitelj oruzija,i kad nesto volim i interesuje me princip rada itd.Al izgleda da sam se prevario jer nema nigdije nista o ovoj cijevi konkretno.proveo sam sate i sate citajuc po ibnteretnu i nekim knjigama i JNA al nigdije nista sto meni treba


16 sij 2020, 02:12
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
nick x326 je napisao/la:
dobio ime po TT-33, TT, TE-TE, TE-TE-JAC, tetejac

Nego, kad si upisao Mašinski Fakultet u Mostaru
nick x326 je napisao/la:

dobio ime po TT-33, TT, TE-TE, TE-TE-JAC, tetejac


Masinski il strojarski fakultet u Mostaru sam upisao 2014 a tu sam temu dobio za odbranu diploskog rada jer sam je ja zahtijevao jer sam stravestveni lovac i ljubitelj oruzija,i kad nesto volim i interesuje me princip rada itd.Al izgleda da sam se prevario jer nema nigdije nista o ovoj cijevi konkretno.proveo sam sate i sate citajuc po ibnteretnu i nekim knjigama i JNA al nigdije nista sto meni treba


16 sij 2020, 02:13
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
nick x326 je napisao/la:
dobio ime po TT-33, TT, TE-TE, TE-TE-JAC, tetejac

Nego, kad si upisao Mašinski Fakultet u Mostaru
nick x326 je napisao/la:

dobio ime po TT-33, TT, TE-TE, TE-TE-JAC, tetejac


Masinski il strojarski fakultet u Mostaru sam upisao 2014 a tu sam temu dobio za odbranu diploskog rada jer sam je ja zahtijevao jer sam stravestveni lovac i ljubitelj oruzija,i kad nesto volim i interesuje me princip rada itd.Al izgleda da sam se prevario jer nema nigdije nista o ovoj cijevi konkretno.proveo sam sate i sate citajuc po ibnteretnu i nekim knjigama i JNA al nigdije nista sto meni treba


16 sij 2020, 02:13
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6755
Post Re: Traži se.....
nick x326 je napisao/la:
.Al izgleda da sam se prevario jer nema nigdije nista o ovoj cijevi konkretno.proveo sam sate i sate citajuc po ibnteretnu i nekim knjigama i JNA al nigdije nista sto meni treba


Ne vidim po cemu bi se ta cijev razlikovala po izradi od ostalih cijevi koje rade u Zastavi.
Danas se cijevi kuju. A u staro dobe prije ww2, i do malo iza su narezivali zlijebove.
Napisi o te dvije metode. (opcenito)

A najbolje ti je direktno njih kontaktirati, pitaj s kim bi mogao razgovarati, i nastoj izvuci neki pismeni materijal.

Ima jos jedna opcija.... Najveci teoretski poznavalac (zastavinog) oruzja, je gosp. Branko Bogdanovic, autor nekoliko knjiga i brojnih clanaka na tu temu.
probaj i njega nekako kontaktirati. Moje misljenje je da on zna vise, neko cijeli arhiv i cijela nova generacija mladjih strucnjaka tamo.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 sij 2020, 05:10
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
jolly je napisao/la:
nick x326 je napisao/la:
.Al izgleda da sam se prevario jer nema nigdije nista o ovoj cijevi konkretno.proveo sam sate i sate citajuc po ibnteretnu i nekim knjigama i JNA al nigdije nista sto meni treba


Ne vidim po cemu bi se ta cijev razlikovala po izradi od ostalih cijevi koje rade u Zastavi.
Danas se cijevi kuju. A u staro dobe prije ww2, i do malo iza su narezivali zlijebove.
Napisi o te dvije metode. (opcenito)

A najbolje ti je direktno njih kontaktirati, pitaj s kim bi mogao razgovarati, i nastoj izvuci neki pismeni materijal.

Ima jos jedna opcija.... Najveci teoretski poznavalac (zastavinog) oruzja, je gosp. Branko Bogdanovic, autor nekoliko knjiga i brojnih clanaka na tu temu.
probaj i njega nekako kontaktirati. Moje misljenje je da on zna vise, neko cijeli arhiv i cijela nova generacija mladjih strucnjaka tamo.


NE znam imal neke razlike al istrzujem da mi je bilo sta nac, znam i ja to al prilikom pisanja rada trreba mi konkretan izvor i navest ga jer ne moze ja mislim.Sinoc sam im poslao email zastavi al nema jos nikakvog odgovra,a od Branka trazim email il neki kontakt upravo


16 sij 2020, 11:36
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Traži se.....
od svih cijevi svih oruzja za koje su dostupniji materijali na internetu ti odaberes nesto sto se vise ni ne proizvodi vjerojatno. Da si uzeo npr. 1911 mogao bih te uputiti na covjeka koji ih custom proizvodi npr, u americi ima prilicno dosta proizcvodjaca puscanih karabinskih cijev, i to samo cijevi, ne cijele puske, da si odabrao lovacke sacmarice, ima toliko videa i toliko tvornica u EU koje to rade i preko kojih bi se dalo naci materijala za pisanje diplomskog.

Sad sam malo prelistao literaturu koju ja imam, uglavnom nalazim rezultate za cijev od M57 u 7.62x25mm, ali ne i za M70 u 9x19mm

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


16 sij 2020, 14:19
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6755
Post Re: Traži se.....
Probaj se obratiti u casopis kalibar, novina Vlada Mitrovic.
Pitaj kontakte, i sta on zna
http://www.kalibar.rs/code/navigate.php ... icleId=423

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 sij 2020, 14:27
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
Mike_Torello je napisao/la:
od svih cijevi svih oruzja za koje su dostupniji materijali na internetu ti odaberes nesto sto se vise ni ne proizvodi vjerojatno. Da si uzeo npr. 1911 mogao bih te uputiti na covjeka koji ih custom proizvodi npr, u americi ima prilicno dosta proizcvodjaca puscanih karabinskih cijev, i to samo cijevi, ne cijele puske, da si odabrao lovacke sacmarice, ima toliko videa i toliko tvornica u EU koje to rade i preko kojih bi se dalo naci materijala za pisanje diplomskog.

Sad sam malo prelistao literaturu koju ja imam, uglavnom nalazim rezultate za cijev od M57 u 7.62x25mm, ali ne i za M70 u 9x19mm


gotvo je sad skonto sam i ja da sam se zjb posteno al kasno,a izabrao sam ovo jer sam mislio da cu imat vise materijala jer je nas domaci proizvod sa balkana,a proizvodi se i dalje u crvenoj zastavi..


16 sij 2020, 15:06
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
jolly je napisao/la:
Probaj se obratiti u casopis kalibar, novina Vlada Mitrovic.
Pitaj kontakte, i sta on zna
http://www.kalibar.rs/code/navigate.php ... icleId=423


Evo upravo sam im poslao email hvala na pomoci nadam se da ce mi oni bar na neki nacin pomoc jer ovi iz zastave ocito da ne znaju odg na email il nece


16 sij 2020, 15:10
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Traži se.....
U Zastavi sigurno znaju,ali izgleda da opet prevladava balkanizam......


16 sij 2020, 16:55
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 10 sij 2020, 16:06
Postovi: 61
Post Re: Traži se.....
Mirok je napisao/la:
U Zastavi sigurno znaju,ali izgleda da opet prevladava balkanizam......

Normalno da znaju samo se to se prave da ne znaju,logicno lakse mi je sa domacim necim barem sam mislio da jest.Ne binto jel iz srbije,hrvaste il bosne neg sa necim lijevim sto nisam nikad ni vidio


16 sij 2020, 17:15
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Traži se.....
Nick,a da ipak pokušaš još jednom ovima u Zastavi objasniti da ti je hitno, i za što ti je potrebno?
To ti savjetujem jer mislim da su oni prava adresa koja ti može pomoći.
I slažem se sa tobom što si odabrao nešto iz regiona,a što sad,tu smo svi.........


16 sij 2020, 17:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6755
Post Re: Traži se.....
Ili mijenjaj temu... sta se tice izrade cijevi, postoje 4-5 metoda, i nekoliko materijala.... pa raspleti po tome.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 sij 2020, 18:02
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 53 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan