Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 19 tra 2024, 10:19.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
preporuke oružja za određenu namjenu 
Autor/ica Poruka
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 05 stu 2008, 16:10
Postovi: 92
Lokacija: Međimurje
Post preporuke oružja za određenu namjenu
Mollim lijepo savjet...
kako mi je u proceduri nabavna dozvola za sportsko streljaštvo "VK pištolj" (9 mm) molim sveprisutnu gospodu da daju preporuke...

a mislim da je tema dosta zanimljiva što se tiće ostalih sudionika,ako nabavljaju bilo što za neku posebnu namjenu (svaki savjet i iskustvo je dobrodošlo)... :A25:

_________________
strah veže ruke i zamračuje um,strah je najveći saveznik tvog neprijatelja
who dares-wins


03 pro 2008, 14:44
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
ja bi nekaj preporučil ali budu me pojeli živoga :A36:

tak da bum preporučil CZ SP-01 Shadow ali je malo skuplji, a prolazi i za ISSF i za IPSC namjenu.

http://www.czub.cz/index.php?p=32&idp=1 ... 08&lang=en

7.098 kn kod Lovca


inače za ISSF kaj strela naš klub, bitno da možeš kontinuirano smještati 10-tke :!:

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


03 pro 2008, 18:23
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 05 stu 2008, 16:10
Postovi: 92
Lokacija: Međimurje
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
fakat super izgleda... a prednji je ciljnik vrlo interesantan...
moram još pronjuškat po netu... videl sam i glock 34,navodno da je izrađen baš za gađanja... :A25:

_________________
strah veže ruke i zamračuje um,strah je najveći saveznik tvog neprijatelja
who dares-wins


04 pro 2008, 21:41
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
Glock 34 je "navodno" izrađen za IPSC, ali u kalibru 9 mm nije za production kategoriju jer ima predugačku cijev, pa se u pravilu koristi model 35 u kalibru .40 S&W za kategoriju STANDARD. Možeš pucati snjime i ISSF, ali to ipak nije to.

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


05 pro 2008, 22:46
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2008, 13:09
Postovi: 523
Lokacija: Karlovac
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
Mene interesira koji se je pistolj pokazao kao najbolji za IPSC odnosno koji se najcesce koristi?


06 pro 2008, 00:58
Profil YIM
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 16 lis 2008, 16:07
Postovi: 529
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
MrNo, da bi olakšao potragu za idealnim pištoljem za svoje potrebe moraš postaviti nekoliko preciznih parametara
1.- namjena
2.- kalibar
3.- cijenovni razred

Za "ne dihat" discipline kod izbora kalibra stvar je jednostavna - 9mm ili .38WC. Pištolj mora još zadovoljiti neke tehničke norme - ukupnu težinu, dužinu, širinu, debljinu i silu okidanja i stati u kutiju za mjerenje.
Nisu dozvoljenmi kompenzatori i dodatni utezi na cijevi a rukohvat mora biti otvorenog tipa bez oslonca za brid dlana i da ne prelazi zglob šake.
Dozvoljeni su podesivi ciljnici.
U Hr najčešći model na natjecanjima je ČZ75 a u zadnje vrijeme sve češći su SP 01 ili CZ75 Tactical sport
Moj bi izbor bio Tactical sport. 5,4" cijev, okidač SA sa podešavanjem sile okidanja i "propadanja". iako je njegova osnovna namjena pucanje u kategoriji STANDARD "spray & pray" svojom preciznošću zadovoljava i "ne dihat" strijelce a zadovoljava i povoljnom cijenom pa postaje best by na Hr tržištu. Mali problem je neophodnost promjene u sistemu za okidanje kako bi se dovela sila okidanja na 1500gr.
Privitak:
cz75 tactical sport.png
cz75 tactical sport.png [ 193.21 KIB | Pogledano 26420 put/a. ]

_________________
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!


06 pro 2008, 06:51
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
iako je njegova osnovna namjena pucanje u kategoriji STANDARD "spray & pray"


Možeš li nam molim te objasniti koja je to disciplina "spray & pray" - malo mi to nije jasno????

Ukoliko ovdje misliš na IPSC i kategoriju tj. division STANDARD moram te ispraviti, i za one ostale posjetitelje ovog foruma koje isto streljaštvo zanima, objasniti kako su ravnopravni segmenti IPSC streljaštva - snaga, preciznost i brzina.
"Spray & pray" je sasvim nešto drugo i pripada u neku drugu kategoriju koja hvala Bogu nije niti u jednoj kategoriji i vrsti streljaštva.

Ne mogu vjerovati da si to zaboravio.... prema mojim informacijama i ti si nekada pucao IPSC (nadam se ne "spray & pray" tehnikom) :D :D :D

_________________
D-V-C
M R K I


08 pro 2008, 22:25
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
toni_u je napisao/la:
Mene interesira koji se je pistolj pokazao kao najbolji za IPSC odnosno koji se najcesce koristi?


Ukoliko govorimo o Production Division (tvorničko oružje sa minimalnim dopuštenim izmjenama i dodacima) koja se najčešće i za ssada jedino puca u Hrvatskoj pištolji su definitivno HS-9, Glock 17 te u zadnje vrijeme XDM, a pomalo ulazi i CZ SP01, sve u kalibru 9 mm PARA. Kada govorimo o tome koji je pištolj najbolji to je većinom do strijelca, ali većina strijelaca se u zadnje vrijeme slaže kako je to CZ SP01 Shadow, kojom puca i aktualni svjetski prvak Adam Tyc u ovoj diviziji. Razloga je više i sada bi se malo odužilo da pišem o svakom pojedinačno....

Ukoliko govorimo o Standard Division teško je reći o kojem se oružju radi jer ima masu vrlo kvalitetnih i rađenih isključivo za tu diviziju, ali sam 99% siguran kako je kalibar .40 S&W najzastupljeniji.

Ukoliko govorimo o Open Division također je teško reći o kojem se oružju radi jer ima masu vrlo kvalitetnih i rađenih isključivo za tu diviziju, ali sam 99% siguran kako je kalibar .38 Super najzastupljeniji. Pištolje možeš pogledati u podforumu IPSC open division - link viewtopic.php?f=3&t=690.

Division OPEN I STANDARD za sada se ne pucaju u RH ali u regiji i Europi su dosta aktivne.

ovo je vrlo široka tema i zahtjeva puno vremena i detaljnijih odgovora, ali nadam se da sam ti barem malo pomogao.

_________________
D-V-C
M R K I


08 pro 2008, 22:37
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
mrki, "spray and pray" je IPSC isto kak je ISSF "ne dihati" i jedno i drugo su streljačke discipline sa svojim pripadajučim nadimcima, nastalima na ovom forumu, barem "ne dihati" !

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


08 pro 2008, 23:18
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
Original_G je napisao/la:
mrki, "spray and pray" je IPSC isto kak je ISSF "ne dihati" i jedno i drugo su streljačke discipline sa svojim pripadajučim nadimcima, nastalima na ovom forumu, barem "ne dihati" !


Pretpostavih ja to, samo do sada na forumu nisam vidio nigdje taj nadimak (a pročitah sve forume koji se dotiču IPSC-a) a obzirom da znam tko je napisao post na koji je odgovor bio namjenjen morao sam reagirati i neke stvari pojasniti.

Ukratko - meni koji se aktivno bavim IPSC streljaštvom ne sviđa se taj nadimak, ali ako je nastao na forumu i prihvaćen je od ostalih forumaša koji se bave istim streljaštvom - :A24: but RESPECT - poštujem različitosti.... iako sam još uvijek skeptičan.....

_________________
D-V-C
M R K I


08 pro 2008, 23:57
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
eh sve su ti lagana prc prc raznih disciplina, da imamo više strijelaca ISSF disciplina siguran sam da bi puškari pištoljaše malo prc i sl.... dok je dobronamjerno je super :A25:

šteta bi bilo (kaj je i aktualno) da se prepucavaju strijelci raznih disciplina ili saveza (ISSF<->IPSC, trap<->lovci) s obzirom da streljaštvo ionak nije nešto popularno kod medija, mada je to prvi organizirani sport u svijetu (1480g.) i u RH (1784g.)! I jedna od prvih i najjačih olimpijskih disciplina (posle atletike!)....

siguran sam da natjecanje u bilo kojoj disciplini ISSF-a ili IPSC-a može samo koristiti i nikako škoditi, razvijaju se različite stvari kaj u konačnici može samo koristiti jer natjecatelj ionak razvije svoj specifični stav i način rješavanja zadatka !

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


09 pro 2008, 12:19
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
Nadimak "ne dihat" sam uporabio za ISSF discipline, a čak se svidio i ISSF strijelcima, (ima negdje na postovima) jer nije pogrdan, a u principu je i točan (mislim da ne moram objašnjavati zašto). Međutim, "spray & pray" je pogrdni naziv za IPSC koji sa istim nema apsolutno nikakve veze, a znači " pucaj puno i moli se da pogodiš". Onaj tko se razumije u IPSC zna da je PRECIZNOST, SNAGA i BRZINA osnova tog sporta, a kako se za bodovanje u papirnatu metu puca DVA metka, izuzetno je važno PRECIZNO i BRZO pogoditi sa kalibrom najmanje 9x19 mm u centar mete. Svaki više ispaljeni metak slabi postignuti rezultat i znači da prva dva pogotka nisu bila dobra (ako popravljaš).
Dakle, taj naziv doista nema nikakve veze sa IPSC sportom i može se smatrati pogrdnim, barem ga ja takvim doživljavam. Da mi je netko rekao da ga nazi "ne dihat" vrijeđa, ja ga više ne bih koristio.

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


09 pro 2008, 18:55
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
Citat:
dok je dobronamjerno je super :A25:

slažem se i ne protivim ako je dobronamjerno, ali sam skeptičan :( - zbog toga sam i reagirao i svaki puta ću....

šteta bi bilo (kaj je i aktualno) da se prepucavaju strijelci raznih disciplina ili saveza .....
siguran sam da natjecanje u bilo kojoj disciplini ISSF-a ili IPSC-a može samo koristiti i nikako škoditi, razvijaju se različite stvari kaj u konačnici može samo koristiti jer natjecatelj ionak razvije svoj specifični stav i način rješavanja zadatka !


Potpisujem

_________________
D-V-C
M R K I


09 pro 2008, 19:12
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
ok ok, IPSC je IPSC :A25:

vređanje na nadimak nije sportski bez obzira kaj se niko nije našel uvređen na "ne dihati" ne znači da to nije nadimak :A25: čitatelju sa strane "ne dihati" ne znači ISSF isto kak ni "spray and pray" ne znači IPSC.... pa u smislu lakšeg razumijevanja i manje nerazumijevanja (ili vrijeđanja) idemo koristit ispravne nazive....

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


09 pro 2008, 21:26
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 05 stu 2008, 16:10
Postovi: 92
Lokacija: Međimurje
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
Bok gospodo!
bilo kako bilo,koristili mi "nadimke" il ne koristili,prilikom komunikacije se nekad neko izgubi... i ja sam se na početku gubio,al kad shvatiš nije problem... tko voli nek izvoli... :A16: svatko ima pravo da se ljuti kao i da ljuti drugog,inače postane monotono... :A21:

_________________
strah veže ruke i zamračuje um,strah je najveći saveznik tvog neprijatelja
who dares-wins


09 pro 2008, 22:18
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
Nisam se ja naljutio - nego jednostavno smatram izabrani nadimak neprimjerenim za IPSC.

Kako do nedavno (kada sa na to reagirao) na bilo kojem forumu koji se dotiče IPSC-a nisam primjetio taj nadimak niti mi je bilo poznato da su ga forumaši prihvatili, reagirao sam. Razlog je vrlo jednostavan jer tehnika zvana "spray & pray" označava "pogrdan" naziv za one koji pucaju bez ciljanja, poštivanja osnovnih mjera sigurnosti i svih drugih elemenata streljaštva, da dalje ne nabrajam..... te Vam ponovno ponavljam ono što već svi znamo- IPSC TO NIJE.

_________________
D-V-C
M R K I


09 pro 2008, 22:33
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 05 stu 2008, 16:10
Postovi: 92
Lokacija: Međimurje
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
ok! svi koji se bavimo nekom streljačkom disciplinom znamo da streljaštvo bilo koje vrste zahtjeva određene "kvalitete" osobe ... mislim da nikome nije cilj omalovažavati drugu disciplinu il nešto slično... no nadimci će uvijek postojati... :roll:

_________________
strah veže ruke i zamračuje um,strah je najveći saveznik tvog neprijatelja
who dares-wins


09 pro 2008, 22:47
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
nemam ja ništa protiv nadimaka ukoliko nisu pogrdni

_________________
D-V-C
M R K I


09 pro 2008, 22:48
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 05 stu 2008, 16:10
Postovi: 92
Lokacija: Međimurje
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
nadajmo se da ih više neće biti (barem ne pogrdnih)... :A26:

_________________
strah veže ruke i zamračuje um,strah je najveći saveznik tvog neprijatelja
who dares-wins


09 pro 2008, 23:03
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:57
Postovi: 322
Post Re: preporuke oružja za određenu namjenu
posto su razjasnjene sve nejasnoce vezane uz nadimke, molim da se ponovo vratite na temu :A20:

takodjer bih ovim putem htjela zamoliti sve clanove ovog foruma da ubuduce ne koriste doticne nazive za oznacavanje odredjenih streljackih disciplina :A20:

hvala na razumijevanju!

_________________
"A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes,
the action is the brain, and the barrel is the heart.
But you, the man behind the rifle, you are the soul."


09 pro 2008, 23:14
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 58 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan