Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 02 svi 2024, 07:23.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 96 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Odstrel štetoćina . Koje su opcije? 
Autor/ica Poruka
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 668
Lokacija: Šibenik
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
lex-lutor je napisao/la:
...ja bih rekao da imamo sve veci broj kretena i idiota zajedno sa idiotkinjama mentalno sjebanih koji ne shvacaju zivot izvan betona i asfalta a svma sole pamet kako bi trebali zivjeti i tretirati zivotinjski svijet. Dokazano je da Vegetarijanci nakon nekog vremena budu mentalno poremeceni jer organizam za ispravan rad treba bjelancevina i proteina zivotinjskog porjekla, a mozak u covjeka se poceo razvijati tek nakon sto je poceo termicki obradjivati hranu... :-)
Jedna stvar je što je takvih sve više i to jest problem, ali ono što je puno gore od toga je što te osobe, koje su još uvijek samo glasna manjina, nameću svoje vrijednosti na cijelo društvo. Mislim da se mi, kao normalne osobe koje shvaćaju kako svijet i život funkcioniraju, moramo aktivirati i početi se aktivno boriti protiv ovoga. Ako se budemo skrivali i autocenzurirali, već smo izgubili i prepustili društvo tim ekstremistima.

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


16 sij 2022, 03:17
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Barut je napisao/la:
Jedna stvar je što je takvih sve više i to jest problem, ali ono što je puno gore od toga je što te osobe, koje su još uvijek samo glasna manjina, nameću svoje vrijednosti na cijelo društvo. Mislim da se mi, kao normalne osobe koje shvaćaju kako svijet i život funkcioniraju, moramo aktivirati i početi se aktivno boriti protiv ovoga. Ako se budemo skrivali i autocenzurirali, već smo izgubili i prepustili društvo tim ekstremistima.[/quote]

Za ovo si u pravu, ali ovo se moze raditi samo na slijedeci nacin:

- Edukacija javnosti, argumentom i znanjem (ne tvrdnjama mi smo jadni, nas gaze, itd).
Zasto streljastvo?
Zasto lov?
I na koji nacin zajednica ima koristi od tog.
(citiranje drugog amandmana, ljudskih prava, nece mjenjati stavove javnosti)

- Dovesti prijatelja, i vise njih, na streljanu, u lov, usmjeriti ih na lovacki ispit. itd...

U vecini slucajeva ovo se ne radi, jer smo kao vlasnici oruzja na niskom nivou drustvene i javne komunikacije.
Lovacka drustva i streljacki klubovi, u javnosti su neprisutni. Ne populariziraju se, ne educiraju javnost. I nekom izvan tog kruga tesko je uci u klub ili drustvo, Zatvorena smo zajednica. I zbog tog izumiremo.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 sij 2022, 08:44
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Apropo veprova u dvorani, ima veprova i u sumi.
https://www.novilist.hr/rijeka-regija/o ... d-lovrana/

Mogu li se usporediti ova dva slucaja?
U prvom slucaju, kaznjen nastavnik.
U drugim slucaju, nikom nista.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 sij 2022, 11:13
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Puno je tu pitanja....?
Vidio je vepra,pa se vratio drugi dan ?
Držao za kljove krmaču ?
Držao je jednom rukom,a drugom tukao ?
Mislim da tako baš ne bi išlo,a čini mi se da je on naišao i vidio mlade,htio im se približiti......,a onda je uletila mama !?


21 sij 2022, 12:09
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Mene nimalo ne cudi pritisak javnosti na lovce.Na drustvenim mrezama su redovitno snimci svinja koje drpaju psi ,a jos su žive i nema samilosnog hica,sve popracenju skikom i krvi.U lovackim grupama opravdaju ranjavanje zene u masliniku neki dan,ranjavanje slucajnog prolaznika, i ti "lovci" strasno sablaznjavaju zajednicu, cak i mene koji sam lovac.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


21 sij 2022, 12:30
Profil Web stranica
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
jolly je napisao/la:
Apropo veprova u dvorani, ima veprova i u sumi.
https://www.novilist.hr/rijeka-regija/o ... d-lovrana/
Mogu li se usporediti ova dva slucaja? U prvom slucaju, kaznjen nastavnik. U drugim slucaju, nikom nista.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma ovo su priče za malu dicu.
Krmača od 200 Kg, napad kao udar vlaka, a uspio je uhvatiti za kljovu, držao je jednom rukom, a drugom je tukao šakom. :roll: Ovo ni Chuck Norris ne može :lol:
Obilno krvario, pola litre krvi iscijedio iz trenerke, a na slikama nigdi rane, skoro pa ni ogrebotine :roll:
A ovo na slici je nazime od max 60 Kg, znam da to nije on slikao, novinari izvukli iz arhive i po običaju slika im nema veze sa pričom, ali što oni o tome znaju ??? :roll:
Onda kažemo da moramo paziti što i kako pišemo, radi percepcije javnosti o lovcima :lol: Ma možemo mi biti sveci, ali s ovakvim novinarima nikad na zelenu granu.

A kako usporediti ta dva slučaja ???
U prvom, nastavnik nije smio biti kažnjen, prase je ušlo u dvoranu na njegov teren, a ovo drugo je bilo na krmačinom terenu, ili bar neutralan, a goloruku samohranu krmaču tukao je i kamenom :lol:
Tu ima utuživih elemenata definitivno. :lol: Uznemiravanje krmače sa mladima i prekomjerna upotreba sile za samobranu :lol:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


21 sij 2022, 13:22
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Darko11 je napisao/la:
Mene nimalo ne cudi pritisak javnosti na lovce.Na drustvenim mrezama su redovitno snimci svinja koje drpaju psi ,a jos su žive i nema samilosnog hica,sve popracenju skikom i krvi.U lovackim grupama opravdaju ranjavanje zene u masliniku neki dan,ranjavanje slucajnog prolaznika, i ti "lovci" strasno sablaznjavaju zajednicu, cak i mene koji sam lovac.


Znam za slicne slucajeve koji su urodili pritiskom medija i izbacajem lovca iz drustva.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 sij 2022, 13:33
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Darko11 je napisao/la:
Mene nimalo ne cudi pritisak javnosti na lovce.Na drustvenim mrezama su redovitno snimci svinja koje drpaju psi ,a jos su žive i nema samilosnog hica, sve popracenju skikom i krvi.U lovackim grupama opravdaju ranjavanje zene u masliniku neki dan, ranjavanje slucajnog prolaznika, i ti "lovci" strasno sablaznjavaju zajednicu, cak i mene koji sam lovac.

Ma to ustvari i nisu lovci.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


21 sij 2022, 14:05
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Darko11 je napisao/la:
Mene nimalo ne cudi pritisak javnosti na lovce.Na drustvenim mrezama su redovitno snimci svinja koje drpaju psi ,a jos su žive i nema samilosnog hica,sve popracenju skikom i krvi.U lovackim grupama opravdaju ranjavanje zene u masliniku neki dan,ranjavanje slucajnog prolaznika, i ti "lovci" strasno sablaznjavaju zajednicu, cak i mene koji sam lovac.


Upono ponavljam svim svojima, kada se ide u lov i na pijanku "MOBITELE U LADICU NA ZAKLJUCAVANJE" ... Svi ce biti sretni i zadovoljni, a ne ovako... to je neozbiljno...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


22 sij 2022, 19:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
lex-lutor je napisao/la:
[

Upono ponavljam svim svojima, kada se ide u lov i na pijanku "MOBITELE U LADICU NA ZAKLJUCAVANJE" ... Svi ce biti sretni i zadovoljni, a ne ovako... to je neozbiljno...

Pojedina drustva brane vec slikanje u lovu, na zbornom mjestu, uz streku.. itd... Podrzavam! :A25:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


22 sij 2022, 21:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Normalno ponašanje,slike i slikanje je ok.
Ali razumijemo na što Lex ukazuje.
I TO je u redu.


22 sij 2022, 21:42
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Uvijek volim ukazati na potencijalne probleme koje fotografija u javnosti moze donijeti.
Prica:
Viskoprofilno loviste, visoko profilni uzvanici u lovu i nikome ne pada napamet bilo kakva nepravilnost.
Stovise, rade usput i reklamni video za promociju lovista, a za neke scene iz zraka koriste dron.
Znaci sve je planirano po PS-u.

Dronom snime streku. Iz zraka. Divljac slozena po pravilima, pocast divljaci, desni bok, itd 10 grla u red, 8 redova po deset svinja, i jedan red od 6.
Lako za prebrojati, a impozatna streka, mami da se pobroji iz zraka, vrlo lako.
Ovo je sad iz novina:


“U predmetnom obrascu navedeno je da je odstrijeljeno 85 grla svinje divlje“, stoji u odgovoru Ministarstva poljoprivrede za Telegram. No pukim prebrojavanjem divljači koja leži poredana ispred lovaca na video snimci dolazimo do 86 grla.


Dakle, nastavljam:
Pobrojano je 86 svinja na streki na javnom mediju iz video snimke, a prijavljeno 85.
Zavrsilo je istragom drzavnog inspektorata.
I drugi dan hitnim povlacenjem reklamne video snimke sa medija i yuotuba.
Blamaza za neke od ucesnika jer im se ime povacilo po novinama
Kako je inpsktorat to dalje rjesavao, i jel bilo prijava ne znam.

Zakljucak, nije im trebala video snimka obajvljena u javnosti.

PS clanak sam zapamtio jer su mi neki sudionici poznati, pa sam ga lako opet nasao na internetu. Proguglajte ako vas zanima. godina 2020.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


22 sij 2022, 23:14
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
E sada,je li netko krivo prebrojio ili krivo napisao,ili nešto treće ?
Kako god, to je ev problem ekonomskoga i administrativnoga tipa,to ništa ne govori o lovu i lovcima.
A sada,netko može to sve proglasiti pokoljem,a ne lovom i odstrelom,jer zamisli pobili su skoro sto svinja....
A sve je po propisu i zakonu i to treba naglašavati,a ne da smo uvijek u nekoj defanzivi i da se moramo opravdavati.
To je jednostavno takva djelatnost,naročito u komercijalnim lovištima.


22 sij 2022, 23:31
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Jedna neprijavljena svinja. Dokazano slikom i dokumentacijom. (dvije nepobitne cinjenice)
Ili ovako se moze reci, jedna svinja bez markice. Kako se zove takav prekrsaj?

Skandal u javnosti, malo jaci.
Istrage. Imena po novinama.
Sve to Radi slike.
A ja mislim da je samo administrativna pogreska, bez zle namjere, mala nepaznja. Velike posljedcice.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


23 sij 2022, 00:00
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Da Vam skratim trosenje vremena... moji prastari su me davno naucili necem vrlo jednostavnom: SUTNJA JE ZLATO !

Cim za nesto zna vise od JEDNE osobe imas PROBLEM !

AMEN !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


24 sij 2022, 14:09
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6743
Post Re: Odstrel štetoćina . Koje su opcije?
Lex, mudro zboris.
U ovom kontekstu mozemo reci da je sutnja, isto kao i nedostatak javne fotografije.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


24 sij 2022, 14:35
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 96 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan