Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 04 svi 2024, 17:59.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 57 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Čuvanje oružja 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6745
Post Re: Čuvanje oružja
andrej je napisao/la:

Ne želim biti taj koji ga je natjerao na zadnju kap koja je prelila čašu ;)

Naravno. U zakljucku - prodati oruzje za mir u kuci. To se podrazumijeva! :A25:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


09 pro 2023, 01:09
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Čuvanje oružja
Takva dvojba kod mene ne bi prošla.


09 pro 2023, 11:35
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Čuvanje oružja
Pita žena muža sto bi želio da mu kupi za nadolazeći rođendan. Kaže muž, ja bi da mi kupiš pušku. Ne, ne može, biraj nešto drugo, ali pušku nećeš dobiti.
Sutradan pita ona njega ponovo što bi za rođendan, kaže on opet, ja bi pušku. Ma hebem te gluhoga, jesam li ti rekla da pušku nećeš dobiti, a znaš kad ja nešto kažem, onda bude tako,
valjda si do sada skužio da ako se oko nečega ne možemo složiti da uvijek bude po mome? Pa jesam, baš zato i želim tu hebenu pušku.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


16 pro 2023, 18:00
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 01 ruj 2023, 00:41
Postovi: 53
Post Re: Čuvanje oružja
Da ja ubacim cisto svojih par centi/lipa. Nisam ozenjen al sam zarucen i jedno smo 7 i pol godina zajedno (zenimo se za par mjeseci). Do prije 2 godine je bilo, nece nikad bit oruzje samnom u kuci/stanu. Ali kroz razgovore se sve to uspilo rijesit, samo mora druga osoba razumna bit. I dalje osobno smatra da je glupo oruzje, ali ne bi joj palo na pamet branit mi da imam tako nesto, jer i ona i ja imamo svoje stvari kojima se bavimo i necemo ista jedan drugome branit jer to samo dize animozitet. Danas joj nije cak ni bed pridrzat dio pomoc mi pocistit il dodavat stvari, pa cak je i pistolj par puta primila da mi doda (u futroli doduse). Stvari se mijenjaju sa vremenom, a i nadam se da ce tvoja druga polovica s vremenom malo popustit ako je razumna osoba.

Sretno :)


15 sij 2024, 22:53
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Čuvanje oružja
Tako bi i trebalo biti.


15 sij 2024, 23:01
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6745
Post Re: Čuvanje oružja
rbanic je napisao/la:
Da ja ubacim cisto svojih par centi/lipa. Nisam ozenjen al sam zarucen i jedno smo 7 i pol godina zajedno (zenimo se za par mjeseci). Do prije 2 godine je bilo, nece nikad bit oruzje samnom u kuci/stanu. Ali kroz razgovore se sve to uspilo rijesit, samo mora druga osoba razumna bit. I dalje osobno smatra da je glupo oruzje, ali ne bi joj palo na pamet branit mi da imam tako nesto, jer i ona i ja imamo svoje stvari kojima se bavimo i necemo ista jedan drugome branit jer to samo dize animozitet. Danas joj nije cak ni bed pridrzat dio pomoc mi pocistit il dodavat stvari, pa cak je i pistolj par puta primila da mi doda (u futroli doduse). Stvari se mijenjaju sa vremenom, a i nadam se da ce tvoja druga polovica s vremenom malo popustit ako je razumna osoba.

:A25:
Tolerancija, razumijevanje, povjerenje je osnova odnosa dvoje ljudi.
Ako nisi kriminalac, drogeras, ovisnik o kocki, zenskar i sl, i ako je odnos ugrozen samo unilateralnim nerazumnim ucjenama radi banalne stvari poput bavljenja lovom, to nisu zdravi odnosi.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 sij 2024, 05:53
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 22 pro 2011, 08:35
Postovi: 271
Post Re: Čuvanje oružja
Nisam sklon dijeljenju bračnih savjeta... ali ako je situacija takva kakva jest, možda da samo zamijeniš
adrese prebivališta i boravišta, a oružje ostaviš kod roditelja na adresi boravišta.
Pretpostavljam da loviš u Gorskom Kotaru, a ne u Zagrebu pa će ti i oružje biti bliže lovištu.
Možda ćeš nakon preseljenja u Zagreb ćešće posjećivati i roditelje kojima to sigurno neće smetati, a ne bi
trebalo niti gospođi supruzi.


16 sij 2024, 06:49
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6745
Post Re: Čuvanje oružja
Kolega Silvije (OP), nam se zadnji put prijavio 7. prosinca.
Nadajmo se da su forumski bracni savjeti urodili pozitivnim rjesenjem situacije. ;)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 sij 2024, 08:32
Profil
Online
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 780
Post Re: Čuvanje oružja
Evo nesto vezano uz ovu temu.

Bio sam na godisnjem u Austriji, zemlji koja ima razvijenu poprilicno zdravu kulturu oruzja, od kupovanja metaka i karabina bez ikake dozvole, pa do jako lagane dozvole za poluautomatsko oruzje, a cak je i neko automatsko dozvoljeno.


Hotel sa 5 zvijezdica nema uslugu cuvanja oruzja, i jos su me zbunjeno gledali kad sam ih pitao o tome. Takodjer su me odbili kada sam pitao moze li mi oruzje stajati zakljucano u Pelicanu u mojoj sobi, rekli su ne.

Njihov prijedlog je bio da ga ostavim na cuvanju u nekoj trgovini oruzja.

Nisam imao oruzje kod sebe ali me zanimalo, posto sam dozivio neke "manje" hotele da su imali sobu gdje si mogao ostavit oruzje.


16 sij 2024, 10:39
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Čuvanje oružja
Različito je to.
Neujednačeno.
Netko ima , netko ne.


16 sij 2024, 15:45
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Čuvanje oružja
Ovdje možeš bit sretan ak vidiš da nema naljepnice sa prekriženim pištoljem.
Iako s obzirom na razinu sigurnosti u većini naših gradova, reko bi da je i dovoljno sigurno ostavit zaključano u autu.
Osim ako auto na dulje vrijeme ostavljaš negdje dalje di ga ni ne vidiš.


16 sij 2024, 15:53
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 01 ruj 2023, 00:41
Postovi: 53
Post Re: Čuvanje oružja
Meni je uvijek bed ostavit makar na 5 minuta u autu. Neki dan nisam stigao nazad doma iz postaje dok sam izao registrirat onu papovku i morao sam ju u autu ostavit (u futroli). Posto nije stala ikako u gepek isla je iza siceva polozena i deka preko nje, al ne mogu rec da nisam razmisljao svih 50 minuta na fizikalnoj terapiji jel sve ok. (A auto sam vidio iz prozora sobe).


16 sij 2024, 16:01
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Čuvanje oružja
rbanic je napisao/la:
Meni je uvijek bed ostavit makar na 5 minuta u autu. Neki dan nisam stigao nazad doma iz postaje dok sam izao registrirat onu papovku i morao sam ju u autu ostavit (u futroli). Posto nije stala ikako u gepek isla je iza siceva polozena i deka preko nje, al ne mogu rec da nisam razmisljao svih 50 minuta na fizikalnoj terapiji jel sve ok. (A auto sam vidio iz prozora sobe).


Ako je u autu, dobro bi bilo i da je, osim što je skrivena, također i sama zaključana, pa i pričvršćena za auto ako je moguće.


16 sij 2024, 16:41
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 01 ruj 2023, 00:41
Postovi: 53
Post Re: Čuvanje oružja
Nazalost nemam u Golfu bas neku mogucnost takve montaze rekao bih. Ovo je bas bilo izvanredno, a i ajde bilo je 200m do policijske postaje. Kako bi mogao uopce take neku montazu slozit? I kako mislis da je ona sama zakljucana? Lanac kroz frame ili?


16 sij 2024, 16:46
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Čuvanje oružja
Da, nemaju svi auti, al recimo moj u prtljažniku dolje u kutu ima nešto metalno kao obruč pa se za to može lokotom zaključat oružje (kroz ulaz spremnika i otvor za ćahure). Valja detaljno pogledat prtljažnik, pogotovo ispod tepiha.


16 sij 2024, 16:51
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5385
Lokacija: Zagreb
Post Re: Čuvanje oružja
U autu je najbitnije da nitko ne vidi bilo što od vrijednosti.
Tada nema razloga provaljivali.


16 sij 2024, 18:50
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 11:08
Postovi: 63
Post Re: Čuvanje oružja
"Zamračiti" prozore na autu i pokriti oružje. Prilika čini lopova. Ako ne bide ništa neće ništa nit napraviti


16 sij 2024, 18:53
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 57 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan