2. Zagreb Field Target Open

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 08 Feb 2012, 15:43

Poštovani!

Veliko mi je zadovoljstvo i čast pozvati Vas na natjecanje u Field Target disciplini koje će biti održano 01.04.2012. na MK streljani Maksimir, Oboj 2 u organizaciji streljačkog kluba "ZAGREB" i Streljačkog saveza Zagreba.

Poziv možete preuzeti ovdje.

Field Target je disciplina u kojoj se zračnim oružjem puca na padajuće mete. Mete su postavljene na proizvoljnoj udaljenosti od 9 do 50 metara na otvorenom prostoru i zadatak je svakog strijelca da procijeni udaljenost i vremenske prilike te sruši metu pogotkom u odgovarajuće područje. Ova disciplina je prisutna duži niz godina u svijetu i postaje sve popularnija okupljajući sve veći broj zaljubljenika u zračno oružje.

Natjecanje će biti održano u tri kategorije:
• PCP 16 kategorija (najviša dozvoljena energija 16,3 Joule)
• PISTON 16 kategorija (najviša dozvoljena energija 16,3 Joule)
• OPEN kategorija (PCP i PISTON puške jače od 16,3 Joule-a)

Ako će u OPEN kategoriji biti dovoljno natjecatelja, bit će podijeljena na PISTON i PCP kategorije.

Natjecanje je pojedinačno.

Natjecatelj se može prijaviti za natjecanje u više kategorija.

Nagrade
• Tri prvoplasirana natjecatelja u najbrojnijoj kategoriji dobiti će ručno izrađene unikatne plakete.
• Tri prvoplasirana natjecatelja u ostalim kategorijama dobiti će medalje.
• Prvoplasirani natjecatelji u svim kategorijama biti će nagrađeni poklonima sponzora.

Natjecanje će biti održano prema "Pravilniku za Field Target disciplinu Streljačkog kluba ZAGREB" koji možete pronaći na ovoj adresi: http://www.shuro.info/field-target/FTpravilnik1.1.pdf

Svi učesnici dužni su poznavati pravila opisana u pravilniku.

Naknada za učešće za sve koji se prijave na natjecanje, uplate naknadu i prime potvrdu o prijavi do 01.03.2012., je 50 kn.
Naknada za učešće za sve koji se prijave na natjecanje u razdoblju od 02.03.2012. do 30.03.2012. ili prije samog natjecanja iznosi 70 kn.
Obrazac za prijavu možete pronaći na ovoj adresi http://www.shuro.info/field-target/Prijava.doc
Popunjeni obrazac pošaljite na e-mail adresu streljacki.klub.zagreb@gmail.com.

Satnica natjecanja

9:00 – 10:00 prijava natjecatelja, priprema opreme za natjecanje, tehnička kontrola opreme
10:00 – 10:30 uvodna riječ i tumačenje pravila
10:30 – 15:00 početak natjecanja
15:30 – 16:00 proglašenje pobjednika

Organizator zadržava pravo izmjene satnice ovisno o broju natjecatelja.

Za dodatne informacije slobodno se javite na e-mail streljacki.klub.zagreb@gmail.com ili na broj telefona +385 99 2190 473.

Nadam se da ćete se u što većem broju odazvati na ovaj događaj koji je prvenstveno zamišljen kao druženje zaljubljenika u zračno oružje.

Srdačan pozdrav!

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 12 Feb 2012, 23:07

Eto i plakata

Image

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 20 Feb 2012, 13:24

Obzirom na sve veći broj upita može li se nastupiti sa zračnim pištoljima eto dopunskih informacija.
Dakle svi zainteresirani mogu nastupiti i sa zračnim pištoljima. S mehaničkim ili optičkim ciljnikom.
Biti će razvrstani u PISTON ili PCP kategoriju ovisno o vrsti pištolja.
Ako će biti dovoljno prijavljenih s pištoljima, možda ćemo ih smjestiti u vlastitu kategoriju.

Slobodno se obratite sa svim dodatnim idejama i upitima!

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 20 Mar 2012, 11:36

1. travanj nam se sve više bliži, pa tako i druženje na Oboju.
Zahvaljujem svima koji se nisu prijavili u veljači nego će to učiniti tek sad jer će nam biti puno lakše pokriti sve troškove za natjecanje s dodatnih 20kn. ;)

Dakle obzirom da očekujem dolazak većeg broja ljudi (nego što ih je bilo prošli put), na Oboju će biti poslužen i jako dobar grah (poznat strijelcima koji dolaze na Oboj na razna streljačka natjecanja) po cijeni od 10kn porcija, a biti će dostupna i osvježenja u obliku sokova i piva. Sok na razrjeđivanje, a pive po cijeni od 10 kn (ako sam dobro zapamtio).

Sad imate priliku izraziti i želju za pivom (Ožujska, Karlovačka, neki Radler) pa ćemo pokušati nabaviti traženi brand.

Za par dana bismo trebali imati i nekakav dogovor s potencijalnim sponzorom, pa će vjerojatno na druženju biti moguće vidjeti i isprobati neke od pušaka iz njihove ponude, ali o tome za par dana, pa pratite novosti.

Također ako mislite doći na Oboj, molio bih da pošaljete prijavu par dana prije samog događaja kako bih uspio odraditi papirologiju ranije da prije početka natjecanja nemamo dodatnog posla s prijavama.

Za one koji odluče prijavljivati se na mjestu događaja, prijave su od 09:00 do 09:30.

Samo da ponovimo. Dakle možete se prijaviti sa springericama, sa PCPjkama i sa pištoljima. Tehnička kontrola svih pucaljki kojima ćete se natjecati (dakle mjerenje brzina) raditi će se od 09:00 do 09:30. U 10:00 počinjemo s natjecanjem, a kojim redoslijedom ćemo se natjecati i koje grupe će kojim redom pucati... to ćemo odrediti an licu mjesta.

Pozdrav!

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by oštrostrijelac » 26 Mar 2012, 18:01

Nakon lovačkog, slijedi streljački vikend :idea:

Postoje li negdje balističke tablice za dijabole :?: :?: :?:
Oštri

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 26 Mar 2012, 18:37

Naravno, ako ih sam napraviš.
Ako mi se pridružiš, možeš koristiti moje tablice :A03:
Znači li to da dolaziš na grah, čevape i pucanje u mete?

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by oštrostrijelac » 26 Mar 2012, 19:29

U subotu prijepodne moram zadovoljiti znatiželju oko 35-ice, a možda i ponešto korisno napraviti oko uređenja streljane nakon zimske pauze.
U nedjelju zadovoljavam znatiželju oko FieldTargeta, vjerojatno samo u svojstvu gledatelja.
Bakanalije zmaja od Oboja večini su dobro poznate i nezaobilazne.
Vidimo se. :A25:

U svezi glede tablica mislio sam da postoji nešto slično Norminom balističkom kalkulatoru za VK zrna, a u koji bi ubacio tip dijabole, težinu i početnu brzinu, pa bi ti onda on izbacio podatke o paraboli i možda i odstupanja po pravcu uzrokovana bočnim vjetrom.
Oštri

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by Mike_Torello » 26 Mar 2012, 22:00

Ja jos uvijek neznam hocu li doci... za sad sam u ZG, i puska je samnom, svakako bih ju ponesao, ali nista od natjecateljskog pucanja s njom buduci da optika jos nije ustimana do kraja, dakle samo druzenje...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 26 Mar 2012, 22:09

Ako je samo do optike, nemaš brige.
Ja sam svoje dvije optike "upucao" onako od oka. Dakle malo vještine i puno sreće i pogodak je siguran :A03:
Danas mi se javio kolega koji se pripremao za natjecanje i kaže da mu je vrisnula optika... Dakle izgledi za zamjenu prije nedjelje su skoro nikakvi.
Vjerujem da ni drugi neće biti pripremljeniji. Tako da ako ikako možeš, nemoj da ti "neuštelana" optika pokvari izglede. Štoviše. moći će se tamo prije natjecanja upucavati optika pa ako dođeš dosta rano...

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by Mike_Torello » 26 Mar 2012, 22:50

Posto sam bio razmontirao pusku, i ponovno upucavao optiku, koja jos nije sjela, dakle POI se jos uvijek pomice i bit ce tako dok ne ispalim nekih 100-200 diabola (dok malo cvrsce pritisne gumu od gamo scope stoppera)... onda se umiri i drzi nulu...

Uglavnom, ide li tko iz smjera ZG ZAPAD? (Spansko/Malesnica) da se utrpam za prijevoz?

Cujem da ce grah i cevapi biti dobri =)

Karabalić, ti dolazis ili strajkas?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by Spinnaker » 27 Mar 2012, 19:23

zoki, koliko ima prijava do sada?
i ja cu morati svoju upucati rano ujutro

User avatar
oštrostrijelac
Poručnik
Poručnik
Posts: 1070
Joined: 09 Aug 2009, 16:16
Location: Zaprešić

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by oštrostrijelac » 27 Mar 2012, 20:36

Mike_Torello wrote: Uglavnom, ide li tko iz smjera ZG ZAPAD? (Spansko/Malesnica) da se utrpam za prijevoz?
Ja idem iz Zaprešića Bolognom, pa mogu skrenuti po tebe.
Čujemo se u subotu ujutro kad budem na Oboju, pa se dogovorimo za nedjelju.
Pozdraf.
Oštri

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by Mike_Torello » 27 Mar 2012, 21:23

Ides im pomagati sloziti mete? I ja sam mislio ici i u subotu pomoci ako sto treba i jos pusku upucati, tak da se javi jos u petak =)

BTW. jel' tamo hladno ujutro?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 27 Mar 2012, 22:45

Ajme sto je tema zivnula. :)
Neznam točan broj prijava, ali očekujem oko 15 natjecatelja.

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 28 Mar 2012, 20:03

Za sve one koji nikad nisu probali i ne znaju kako izgleda Field Target disciplina, eto dva filmića:

U ovom prvom je prikazana meta, najčešći stav i kako se gađa meta. Čovjek je i promašio pa možete vidjeti da nije sve bajno i krasno, ali isto tako nije ni kraj svijeta ako ne pogodite.

http://www.youtube.com/watch?v=YFisAVmfw0I


U ovom drugom filmiću je prikazana tehnika određivanja udaljenosti pomoću optike i korekcija optike pomoću određene udaljenosti i tablice korekcija.

http://www.youtube.com/watch?v=vFAuaGI_l-c

Pa ako već ne možete prisustvovati i jesti grah i ćevape. onda barem pogledajte na youtube-u kako to izgleda.

User avatar
brankec
Desetnik
Desetnik
Posts: 307
Joined: 11 Oct 2010, 20:18

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by brankec » 31 Mar 2012, 11:10

Evo i nagrada.

Priča veli da su tri male zločeste vjeverice ukrale Zmaju od Oboja skupocjene mete. Da pomognu Zmaju, sastala se grupa zračnostrijelaca da ulove vjeverice i vrate mete. Dirnut ovom pomoći dobri Zmaj od Oboja rekao je zračnostrijelcima " Ako ulovite vjeverice mete su vaše."
zagi.jpg
Sretno svima!! :A29:
Zakaj nosim .45 - zato jer ne delaju .46 !!

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by Mike_Torello » 31 Mar 2012, 17:35

Zasto na najvecoj vjeverici sa druge strane piše, "Shuri za osvojeno prvo na 2. Zagreb FT natjecanju"? :A19:
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 31 Mar 2012, 18:03

Vjeverice su bolje nego prošle godine... Savršene :A28:

@Mike Zato jer ja zbog zalaganja, za svaki pogodak dobivam 3 boda dok ostali dobivaju samo po jedan. Pa ti upotrijebi matematiku :-)

Eto streljana je pripremljena za sutrašnje druženje i sve što nam treba sutra je dobar grah i čevapi i ljudi koji će to pojesti.

Zahvaljujući neumornom Oštrom koji je pokosio svu travu (da mi je samo znati tko ga je nagovorio na to...) imat ćete puno lakši posao.

Hvala Oštri! :A25:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by Mike_Torello » 31 Mar 2012, 18:20

Oštri se zbilja puno angažirao, hvala mu, (zato na srednjoj vjeverici pise njegovo ime) =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
shuro
Narednik
Narednik
Posts: 405
Joined: 14 Aug 2008, 12:38
Location: Zagreb
Contact:

Re: 2. Zagreb Field Target Open

Post by shuro » 02 Apr 2012, 01:05

Sad sam preumoran za dojmove, pohvale i zahvale pa ću to ostaviti za sutra.

Zasada eto samo preliminarne tablice s rezultatima.

Pozdrav i laku noć!
Attachments
Zagreb FT Open 2012 - Results.pdf
(185.67 KiB) Downloaded 45 times

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest