Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:36.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Pretjerivanje s oglasima? 
Autor/ica Poruka
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Pretjerivanje s oglasima?
Nadam se da ce oni koji koriste ovaj forum samo radi oglasa (visestrukih i uzastopnih, uredno sa 3 znamenkastim ciframa) sudjelovati i u donacijama za odrzavanje istog foruma koji im omogucava besplatno oglasavanje među ljubiteljima raznih vrsta oruzja. Pogotovo oni koji imaju preko 70% svojih postova u velikim i malim oglasima! Sto znaci, oglasi su dobrodosli, ali treba sudjelovati i na "izgradnji" foruma, a ne "sudjelovati" samo radi vlastitog financijskog profita.

Sto mislite o ovome?

Hvala, Uprava!

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


Zadnja izmjena: Mike_Torello; 08 stu 2009, 17:58; ukupno mijenjano 3 put/a.

YFI: Aukcije.hr recimo naplacuju oko 3% od prodajne cijene za sve ostvarene prodaje preko njihovog sajta.



08 stu 2009, 17:54
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2009, 14:45
Postovi: 258
Lokacija: Rijeka
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
slažem se, :A25: samo da se na kraju to opet ne uvali kupcima na teret... :A14:


08 stu 2009, 17:57
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
smatram da onaj tko ostvaruje profit preko foruma treba nesto i uloziti u sustav preko kojeg se BESPLATNO reklamira...

I ako se rade "aukcije" na forumu onda se treba pridrzavati nekih pravila aukcijske prodaje.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


08 stu 2009, 18:08
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 22 lip 2009, 09:39
Postovi: 155
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Čini mi se da se ova tema odnosi na mene ( zbog danjašnjih oglasa ) i moram reći da se slažem da treba učestvovati više u izgradnji foruma. Što se tiče profita, do sada sam prodao dva noža, jedan za 450 kn ( koštao 600 kn ) i drugi za 700 kn ( koštao 1000 kn ). Ne kažem da ih nisam prodao ali mislim da to nije ostvarivanje profita. Prodajem isključivo svoje noževe, svoju kolekciju, ne trgujem noževima. Mislim da je, na neki način i ovo izgradnja foruma, jer ljudi koji žele ovakve noževe ( dakle, potpuno nove ) ne mogu baš sve kupiti. Ovo im je prilika ( također i Vama ) da veoma povoljno dođete do skoro potpuno novih noževa. Takve noževe ne mogu prodavati ispod cijene plastične Spyderco Endure. Na ideju da dam ovako puno oglasa došao sam jer nitko ne bi kupio kolekciju a ne zbog toga da se bolje prodaju. Nisam mislio da će to izazvati negativne reakcije.


08 stu 2009, 19:13
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 05 tra 2008, 19:57
Postovi: 287
Lokacija: .::Dalmatia::.
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
iako to sta govoris sve stoji mislim da to moze samo otjerati ovih dvoje troje korisnika koji prodaju ... oni ce jednostavno otici negdje drugdje aukcije, njuskalo ... mislim da nije to u tolikom opsegu da bi se moglo traziti nesto od njih a clanovi foruma imaju koristi jer nabave nozeve

mene malo muce ove aukcije jer ako kupac nece ici ispod neke cijene onda bi trela biti navedena ili makar modu poslana a ne nikakva cijena ili neka premala ... tipa 50 kn za military a niko normalan ga nebi dao ni za 500 a aukcija mozda ne dodje ni do 300...

_________________
..jebo EU..

Ako napravis pitu od govna - to je opet govno a ne pita!

zene su krive


08 stu 2009, 19:18
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Da se razumijemo, u globalu nemam ama bas nista protiv oglašavanja al' ajmo uvesti malo reda...
cabala je napisao/la:
Čini mi se da se ova tema odnosi na mene ( zbog danjašnjih oglasa ) i moram reći da se slažem da treba učestvovati više u izgradnji foruma.
Ne samo na tebe (nhf) i na ostale koji su se oglasavali u vecoj mjeri...

npr. kod tebe, zato sto su svi ovi nozevi vec 2x prije toga bili postavljeni na oglase, jednom skupno i jednom pojedinacno (tada je pocetna cijena bila 500kn) i sada opet sa pocetnom cijenom od 50kn a ako netko ponudi samo 100kn i nebude drugih ponuda neces mu prodati taj noz jeli tako? Onda stavi najmanju cijenu za koju ga mislis prodavati ili nemoj raditi "Aukciju" pa kad recimo bude pocetna cijena za noz 50kn a realno vrijedi 500kn i onda nema ponuda za vise od 300kn ces odjebati potencijalnog kupca jer ti ne pase njegova ponuda, ili ces mu reci, "ovaj noz bi mogao ici za 500 ili ga necu prodavati!" to je drkanje ljudi, ako zelis najmanje 500kn za noz koji prodajes onda i stavi takvu cijenu, ako ga moras posto-poto prodati onda stavljaj minimalnu pocetnu kakvu hoces pa prodaj ga najboljem ponuđaču. Jer ta mala pocetna cijena ne sluzi nicemu (jer po toj cijeni sigurno neces htjeti prodati) nego samo da navuce ljude! Slazemo se?

zmenk je napisao/la:
iako to sta govoris sve stoji mislim da to moze samo otjerati ovih dvoje troje korisnika koji prodaju... oni ce jednostavno otici negdje drugdje aukcije, njuskalo ... mislim da nije to u tolikom opsegu da bi se moglo traziti nesto od njih a clanovi foruma imaju koristi jer nabave nozeve
Njima je ustvari svejedno, prodajom ovdje mogu povoljnije proci... zasto? Zato sto ovdje ima puno vise interesanata za takvu tematiku, a na kraju krajeva i svi mi sa foruma znamo za aukcije i njuskalo, ali prodaja preko njih zahtjeva proviziju, forum NE ZAHTJEVA proviziju za prodaju na ali bi bilo pristojno barem sudjelovati u drugim dijelovima foruma kad se istim vec koristi za oglasavanje i prodaju. Jedan od oglasivaca je samo na meni zaradio 450kn (s tim da sam kao vlasnik foruma dobio oko 50kn popusa jer sam kupovao vise artikala inace bi platio 500kn) a njegovih oglasa je bilo prilicno. Neznam jeli ostalo prodano ili nije i koliko je tko prodao i koliko je zaradio, ali na forumu imamo ljude koji su donirali od 30 do 300kn za zakup novog servera na forumu, a da nemaju nikakve koristi od istog osim druzenja, i imamo tvrtku koja je platila godisnje 400kn da dobije exkluzivno pravo da se reklamira na forumu. Ne zelim ja nikoga otjerati s foruma, meni je drago da ima oglasa, jer ujedno i privlace ljude, al' nemojmo pretjerivati, OK?

zmenk je napisao/la:
mene malo muce ove aukcije jer ako kupac nece ici ispod neke cijene onda bi trela biti navedena ili makar modu poslana a ne nikakva cijena ili neka premala ... tipa 50 kn za military a niko normalan ga nebi dao ni za 500 a aukcija mozda ne dodje ni do 300...
O tome i ja razmisljam zadnjih par dana da formiramo nekakva pravila za aukcije na forumu unutar pravila oko oglasa. Ako ce se raditi aukcija onda se treba pridrzavati barem osnovnih aukcionarskih pravila, REALNA minimalna cijena i vrijeme zavrsetka aukcije. Slazem neka pravila za aukcije pa cu to iznesti kao prijedlog.


Poanta ovo topica je to da kad se vec oglasavaju bilo bi ok da se za clanove foruma formira malo povoljnija cijena nego sto bi bila u oglasima (tako se to inace radi na forumima), samo to neces napraviti ako si na forumu iskljucivo radi prodaje svojih predmeta a ne i kao aktivni clan, ja sam prodavao novi noz za istu cijenu za koju sam ga i kupio, taman da ostanem na pozitivnoj nuli... no kad sam drugi prodavao na aukcijama cijena je bila visestruko nabrijanija, jer sam taj prodavao s namjerom da zaradim i iz istog razloga ga nisam zato zelio ponuditi na forumu. A drugo, bila bi lijepa gesta od ljudi koji imaju vecinu oglasa u ovom podforumu kad bi dali i neku donaciju za forum, jer neki od najjacih oglasivaca se nisu javili kad su se skupljale donacije da bi mogli produziti zakup servera koji smo BTW morali povecati za vise nego duplo, sa 500MB na 1250MB, a bome je i samo obnavljanje visilo u zraku hoce li forum nastaviti zivot ili ne... javili su se i donirali oni ljudi koji forum smatraju mjestom za dobro druzenje, učenje i zabavu, da ga odrze na zivotu. I sitno je bitno.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


08 stu 2009, 19:59
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 14 stu 2008, 23:49
Postovi: 137
Lokacija: Hrv. Dubica, ZG
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Dobro zboriš Mike.
Bilo bi odlično kada bi imali neku vrstu aukcija s jasnim pravilima.
Naprimjer "korak povećanja" ponude(ne znam kako bi ga drugačije nazvao)
jer glupo je da ozbiljnog kupca netko nakraju zezne za 1 ili 5 kn

_________________
Homo sum: humani nihil a me alienum puto!


08 stu 2009, 20:43
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Korak povecanja je lako za definirati, odredi ga prodavac kad postavlja aukciju...

ono sto mene najvise brine je ako predmet ne postigne željenu cijenu pa prodavac zajebe najboljeg ponuđača!

Zavrsetak aukcije je najbolje postaviti recimo za Nedelju recimo oko 21h, tada vise manje svi mogu biti na forumu i pratiti "aukciju".
postavi se minimalna cijena i odredi korak podizanja (5 ili recimo 50kn ovisno o vrijednosti predmeta)
moze se postaviti i KUPI ODMAH cijena (samo oko nje bi trebalo doraditi pravila - dali se kupi-odmah cijena ukida nakon prve ponude ili ne)
a onda imamo i "pošto-poto" aukciju, gdje se prodaje predmet da se proda, dakle da se izvuce bilo sto, takve obicno pocinju od 1kn pa za koliko odu.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


08 stu 2009, 21:21
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
a i mi modovi bi mogli komentare koji nisu vezani uz oglas brisati pa da nam se ne spama :mrgreen: možda malo češće i brže nego na ostatku foruma di OT nije spam? nek se pročita i komentira ali nakon 24h očistimo temu :?:

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


08 stu 2009, 21:21
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:22
Postovi: 988
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Pa neće se valjda i ovaj forum pretvoriti u još jednu aukcijsku stranicu? Ne kažem da se ne treba omogućiti članovima da se prodaju određene stvari, ali razvlačenje aukcija u nedogled... Mislim da to nema smisla.


08 stu 2009, 21:33
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:23
Postovi: 382
Lokacija:
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Mike_Torello je napisao/la:
imamo tvrtku koja je platila godisnje 400kn da dobije exkluzivno pravo da se reklamira na forumu.


Mike, jel se može znati koja je to firma pošto ja nigdje ne vidim reklamu ili tu firmu reklamira netko od članova u svojim postovima. :?:


08 stu 2009, 21:37
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Firma je RUSAN, i rusan_junior ju reklamira u svojim postovima linkom na stranicu firme, također ima dozvolu za reklamiranje oruzja na crni barut kao i da uputi na svoju firmu ako netko ima upita o artiklima koje njegova firma distribuira.

Kasnije kad se naprave neke izmjene ce biti mogucnost reklamiranja putem bannera na forumu.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


08 stu 2009, 21:48
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2009, 22:35
Postovi: 931
Lokacija: Sesvete
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
predlažem da se otvori jedna tema - "kupujem-prodajem" gdje bi se postavljali oglasi a ne za svaku prodaju se otvara nova tema, ili barem podijeliti oglasnu temu na "prodaja-kupnja noževa",
"prodaja-kupnja kratkog oružja", "prodaja-kupnja dugog oružja", prodaja-kupnja streljiva, "prodaja-kupnja ostalo" . uvelo bi se reda u oglase i ako nekoga zanima nešto iz tog područja zna gdje će to i pronači. danas kad otvaram forum - aktivne teme, otvaraju se svi oglasi prodajem-kupujem a svi bi mogli biti na jednoj temi pa ko hoće nek izvoli. i sve ove postojeće oglase prebaciti u temu - oglasi. slažem se sa doniranjem forumu za poboljšanje rada, određene svote od prodaje robe preko istog foruma samo ne znam kako to odrediti ili ići po savjesti prodavaoca.
inače ne bih ovu temu nazvao "pretjerivanje s oglasima" jer se kod uspostave foruma nije razmišljalo o tomu što bi bilo kad bi bilo . . . . . .bez zamjerke moderatora, nadam se da će sve "leći" samo po sebi kad se pametne glave sastanu i dogovore što i kako dalje. pa vidjet će mo da i predsjednika države znamo izabrati a kako ne bi znali urediti forum. pozz

_________________
Samo da prođe ova demokracija, pa da opet živimo ko ljudi !!
Smiješi nam se bolje sutra. Štoviše, umire od smijeha!
http://www.randyhanshaw.com/humor/html/flashers.htm


08 stu 2009, 22:12
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 15 stu 2008, 22:38
Postovi: 712
Lokacija: Zagreb- Sveta Nedelja
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Mene samo jedna stvar zanima. Zar se nemoze stavit oglas prodajem nozeve i u oglasu sta sve nudis nego za svaki noz mora biti poseban oglas? To mi bas nije jasno :A24:


08 stu 2009, 22:23
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
kad su svi u jednoj temi onda nastane kupus, ali bi mogli podfolder za hladno i vatreno

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


08 stu 2009, 22:38
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 15 stu 2008, 22:38
Postovi: 712
Lokacija: Zagreb- Sveta Nedelja
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Ok za podfolder se slazem. Moze biti vise stvari: hladno, vatreno, zracno, oprema, djelovi... Mislim da bi to doprinjelo urednosti i preglednosti :A25:


08 stu 2009, 22:44
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 07 stu 2009, 19:20
Postovi: 20
Lokacija: Poreč/Canada/France
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
I kakve su ovo gluposti sa licitiranjem na svaki pojedini nož? Kad se nešto prodaje u oglasima da se max cijena i onda se dalje pregovara telefonski ili mailom... ko da smo babe na placu

_________________
Vratija se Sime!


08 stu 2009, 22:50
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 22 lip 2009, 09:39
Postovi: 155
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Ne znam zbog čega toliko negativnosti oko oglasa. Ako ova tema nije primjer kako se forum razvija ( u jednom svom dijelu ), ne znam što jest.
Ne želim se uopće praviti pametan i djeliti bilo kakve savjete ili primjedbe ali nešto mi zaista nije jasno. Ukratko, ne vidim uopće problem da svatko tko ima kolekciju noževa iste ponudi na prodaju. Neki imaju, čini mi se, po stotinjak komada. Sto oglasa bi svakako bilo previše i ako se odredi pravilo koliko oglasa uzastopno može ponuditi jedna osoba, ja sam za! S druge strane, svi mi koje zanimaju noževi ili bilo što drugo mogli bi ostati uskraćeni za mogućnost kupovine, prodaje ili zamjene veoma zanimljivih modela samo zato jer su u vlasništvu jedne osobe. Još nešto, osobno sam prodao nekoliko stvari ( nisu noževi preko " Njuškala " i nisam platio ama baš nikakvu naknadu, proviziju ili bilo što drugo. Osim toga, na ovaj site upućujem i sve svoje prijatelje i poznanike koje zanima oružje što mislim da na posredan način može doprinjeti forumu. Kada bih ja ostvarivao zaradu, preprodavao tuđe stvari ili nešto slično, razumio bih zbog čega se ovo događa. Ovako jednostavno ne razumijem. Što se tiče aukcije slažem se da bi trebali odrediti neka pravila ali tko bi ih se pridržavao! Zašto bi netko morao kupiti nož od mene ako zadnji ponudi cijenu? Čovjek izgubi interes ili nađe nešto bolje, ne bi to trebalo biti tako ozbiljno. Osim toga, ja nudim noževe i za zamjenu, ali doslovce nitko ništa nije ponudio.
Ako je nešto opasno to je da se dozvole ponude polovnih noževa po većoj cijeni nego u trgovini, to je čisti pokušaj prevare i to bi trebalo sankcionirati isključenjem makar na kraće vrijeme.


08 stu 2009, 22:56
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 22 lip 2009, 09:39
Postovi: 155
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
krshimir je napisao/la:
I kakve su ovo gluposti sa licitiranjem na svaki pojedini nož? Kad se nešto prodaje u oglasima da se max cijena i onda se dalje pregovara telefonski ili mailom... ko da smo babe na placu


Ili " Sothersby "?


08 stu 2009, 22:58
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Ovako, odgovaram svima.

Mislim da oglase jos ne treba dijeliti po podvrstama, nema ih toliko, ovaj put je malo nastala guzva ali inace nije tako...
s druge strane, slazem se da svaki artikal ima svoj post (iako nekad nastane guzva) ali pridonosi "urednosti" isto kao sto bi bilo da se pdf oglasi razdjeli na skupine... kad se prodaje vise predmeta u jednom topicu onda nastane tolika kaša od upita tako da se covjek vrlo lako pogubi u tome (vidjeli smo na Cabalinom prvom topicu gdje je nozeve skupno prodavao da ni sam na kraju nije znao sto je prodano a sto nije)

Sto se prodaje tice, ne zelim nametati nikakvu cifru da netko mora nesto platiti, dakle ostavio bih to na savjest korisnicima. Ne kazem ni da svi koji prodaju na forumu nesto MORAJU dati donaciju, i to cemo ostaviti na savjest korisnicima. Jer ce forum funkcionirati iskljucivo od donacija (meni je dovoljno to sto smo nas troje inicijatora foruma dijelili prvi trošak za zakup, promjena hostinga je naplacena od donacija, kao i produzenje hostinga, uz to ja imam dovoljno zajebancije oko samog odrzavanja foruma), ako ih ne bude, nece biti ni foruma vise, jer je zakup sada puno veci nego sto je bio na pocetku foruma. P.S. Ako koga zanima trenutno stanje na racunu za donacije za forum neka javi pa cemo objaviti pdf.

Nemam nista ni protiv prodaje tipa aukcije ali za tako nesto se moraju odrediti neka osnovna pravila koja sam vec spomenuo. Minimalna cijena, korak podizanja cijene, kupi-odmah cijena, i vrijeme zavrsetka... Netko je rekao da covjek nije duzan kupiti nesto ako je njegova ponuda zadnja i da se to ne treba uzimati ozbiljno, e s tim se ne slazem, ja svaku prodaju smatram ozbiljnom, uredu, ako je necija ponuda zadnja, i on promjeni misljenje, ili izgubi interes onda je red da to i javi, recimo da nije vise u mogucnosti izvrsiti transakciju i da prepusta kupovinu ostalima koji su licitirali s tim da se onda njegova zadnjda ponuda mora obrisati. Ili cemo prodaju shvatiti ozbiljno ili je nece biti... isto tako vrijedi i za prodavace, nemozes nesto oglasavati da vidis koliko ce ljudi maximalno ponuditi pa odustati od prodaje jer si samo htjeo vidjeti koliko mozes dobiti za predmet koji posjedujes. To je podlo i pokvareno, i jos izjebes ljude u zdrav mozak...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


08 stu 2009, 23:25
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 35 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 31 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan