Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:10.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Pretjerivanje s oglasima? 
Autor/ica Poruka
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2009, 14:45
Postovi: 258
Lokacija: Rijeka
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Ma puno priče oko niočega!! Do sad nije bilo toliko oglasa da bi trebali podfolderi, ovo je prvi put da netko prodaje toliko noževa odjedamput pa se je malo uskovitlalo a još ga je malo cabala zakomplicirao s tim licitacijama bez pravila pa se članovi više zezaju nego ozbiljno kupuju... pa ne treba izmišljat toplu vodu, zna se kako se licitira (samo cabala ne zna :A20: ), trebalo je odmah postavit za svaki nož realnu minimalnu cijenu npr. 300-500 a ne 50kn, minimalni korak povećanja od 20-50kn ovisno o modelu i kupi odmah cijenu i gotovo. Kaže se aukcija traje toliko dana do toliko sati i ako je postignuta cijena koja odgovara podavaču sklapa se dil, ako ne nikom ništa... Ako ima ozbiljnih kupaca (i novaca) prava cijena se brzo postigne, ako nema, onda niš, samo se članovi foruma zafrkavaju, a kad im se dalo prostora bez pravila i mogu, ne.. :A05:
No, cabala nije mislio sad izvodit nešto preozbiljno nego je očito htio samo doznat realnu tržišnu cijenu svojih nožića..
(i opipat dubinu naših đepića :A13: ) pa to je donekle i postigao..


08 stu 2009, 23:26
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 22 lip 2009, 09:39
Postovi: 155
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
U redu, ali ja se s vama ne šalim oko prodaje. Tko je ozbiljno zainteresiran, prodat ću mu nož po dogovorenoj cijeni.


08 stu 2009, 23:36
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
zasto onda sam bidas 500kn za svoj noz koji si postavio pocetnu cijenu 50kn a trenutna najveca ponuda je bila 250kn?
viewtopic.php?f=7&t=2041
To izgleda neozbiljno...

...Ali posto znam sto si zapravo mislio s tim sto si napisao, ali trebao si to drugacije sloziti onda...
npr: "za kupi-odmah cijenu od 500kn sa nozem dobivate kozne i kydex korice" ili tako nesto,
ili: "za doplatu od 250kn uz noz dobivate i kydex korice!"

a ne sam pumpati cijenu, i "ucjenjivati", onda si ju trebao postaviti odmah, i napisati sto se nudi uz noz i po kojoj (minimalnoj cijeni) cijeni,
ovako zajebavas ljude... ako ja sad nudim recimo 300kn za taj noz, a da me kydekx korice ne zanimaju
i hocu samo noz s originalnim koricama ti mi nebi prodao jeli tako? Jel se razumijemo?

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


09 stu 2009, 00:23
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 22 lip 2009, 09:39
Postovi: 155
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Zbog toga što ću nož možda prodati s jednim koricama za nižu cijenu ili netko može ponuditi novce samo za kydex korice. To što ja tražim tu cijenu ne znači da je konačna i da se ne možemo dogovoriti drugačije. Ne znači da ga ozbiljnom kupcu ne bih prodao za 400 kn s 2 korice.


09 stu 2009, 07:54
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
zato kazem da ja razumijem sto si mislio sa time, samo si vrlo nespretno napisao pa izgleda drugacije.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


09 stu 2009, 08:47
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2009, 08:23
Postovi: 2153
Lokacija: južna ISTRA
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Mike_Torello je napisao/la:
Jedan od oglasivaca je samo na meni zaradio 450kn (s tim da sam kao vlasnik foruma dobio oko 50kn popusa jer sam kupovao vise artikala inace bi platio 500kn) a njegovih oglasa je bilo prilicno. Neznam jeli ostalo prodano ili nije i koliko je tko prodao i koliko je zaradio, ali na forumu imamo ljude koji su donirali od 30 do 300kn za zakup novog servera na forumu, a da nemaju nikakve koristi od istog osim druzenja, i imamo tvrtku koja je platila godisnje 400kn da dobije exkluzivno pravo da se reklamira na forumu. Ne zelim ja nikoga otjerati s foruma, meni je drago da ima oglasa, jer ujedno i privlace ljude, al' nemojmo pretjerivati, OK?


Ti tvrdiš da je to zarada, a ja da nije. Moji artikli nisu ukradeni niti sam ih kupio jeftinije da bi ih skuplje preprodao, na poklon ih nisam dobio, uredno su plaćeni ili dobiveni pod račun.
Kada budu prodani članovi foruma biti će pravovremeno obaviješteni kao i do sada.
Što se tiče profita tu bi se mogla prepoznati samo pravna osoba koja se jeftino reklamira i to za 33.3 kn mjesečno.
Smatram da oglašavanjem artikala nisam počinio nikakve ilegalne radnje, niti sam kršio Zakone RH, niti prekršio Pravila ponašanja na ovom forumu u kojima nije zabranjeno niti limitirano oglašavanje.
Članovi foruma samostalno odlučuju u kojoj temi će sudjelovati i koliko će postati, pa ako netko želi samo oglašavati-samo naprijed, bolje oglas sa slikom nego post sa glupim, bezveznim i nestručnim komentarima i odgovorima. Moje mišljenje.

_________________
SCORE:245 COMPETITION/162MEDAL; 88 GOLD 52 SILVER 22 BRONZE
3 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana


09 stu 2009, 09:42
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2009, 03:54
Postovi: 644
Lokacija: Grebza
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Radi preglednosti foruma, nakon prodaje/kupnje predmeta bilo bi dobro da se tema odmah briše, a ne locka jer to samo nagomilava teme

_________________
magisches schwein


09 stu 2009, 13:31
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Neka ljudi daju oglase, nemam ništa protiv, ali mi se aukcije ne sviđaju. Tko želi aukciju, ima web site za to. A imate i PP pa izvolite licitirati bez nas ostalih koje to ne zanima.
Na svakom forumu za oružje bilo gdje u svijetu se prodaje oružje, zašto da ne.
A što se tiče tema, nije lako napraviti nešto dobro i kvalitetno, inače bi forum bio deset puta veći i sa toliko više tema. A lamentirati o nekoj fotki sa neta bez veze, može svatko. Ne kažem da ne treba neke stvari prokomentirati, ali od toga se forum ne može sastojati.
Još jedan problem je broj tema: stare teme gotovo nitko od novih članova ne pogleda, pa se ponavljaju pitanja na koje je više puta odgovoreno. A u svakoj staroj temi ima nešto što bi temu moglo obnoviti.

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


09 stu 2009, 13:41
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2009, 03:54
Postovi: 644
Lokacija: Grebza
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Zato i treba regulirat teme i postove, jer bez toga je džumbus ko i na ostalim forumima, i teme su zagađene postovima od nekoliko riječi nevezanih za temu kojom si nekakvi mediokriteti nabijaju post count, iz samo njima znanih ciljeva i razloga (ima tog i tu).
Doduše naš forum nema toliko članova, ali na nekim većim, sa poplavama debila jedina normalna organizacija je totalitarne mjere - postaviš blesavo pitanje - upozorenje pa ban; ne znaš se služit pravopisom - upozorenje pa ban; prvi post je traženje nečega na što već postoji odgovor - ban.
Ja da imam svoj forum slično bi primjenio, pa makar na njemu ostala 3 člana

_________________
magisches schwein


09 stu 2009, 13:54
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 22 lip 2009, 09:39
Postovi: 155
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Malo sam razmislio i odlučio odustati od prodaje na ovaj način. Jedini dojam koji se može steči je da želim novac i da sam na forumu isključivo zbog osobne koristi što zapravo nije istina. Odlučio sam staviti oglase s cijenom ( i to ne ovaj broj ) a prodaja uopće nije važna.


10 stu 2009, 06:33
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Cabala, očito je da imaš solidnu kolekciju dobrih noževa, ali nisam primijetio da si si dao truda pa napravio kakav topic za pojedini nož, sa par fotki iz različitih kutova. 75% tvojih postova su mali oglasi.
Nemam ništa protiv prodaje na forumu, ali daj se malo potrudi i nađi vremena pa nešto podijeli sa drugima. Imaš mojih topica o noževima hrpu, pa pogledaj kako to izgleda i napravi nešto slično (ili bolje, zašto da ne).

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


11 stu 2009, 13:30
Profil
Banned
Avatar

Pridružen/a: 22 lip 2009, 09:39
Postovi: 155
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Dogovoreno!


11 stu 2009, 17:33
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Čekam s nestrpljenjem! :A03:

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


11 stu 2009, 20:13
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 06 sij 2011, 00:46
Postovi: 36
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Mislim da se ne treba zamarati sa aukcijama na ovom forumu. Mali oglasi su OK, eventualno ubaciti nekoliko podkategorija i/ili detaljnu tražiicu. A za aukcije postoje specijalizirane stranice. Sve one mogučnosti kaj bi htjeli imati (kupi odmah, rezervirana cijena, najbolja ponuda, iznos povečanja uloga, osiguranje da prodavač ne zezne kupca...) povlači za sobom potrebu za drugim opcijama (feedback, osiguranje pčaćanja i/ili povrata novaca...), pa i zakonskim regulativama. Zato postoji eBay, PayPal i druge manje ili više poznate adrese.
Ako netko želi nekaj prodati, zbog zarade ili iz nekog drugog razloga, a želi to pomću aukcije, nek ide tam di ima aukcija.


23 vel 2011, 00:46
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 30 tra 2010, 15:27
Postovi: 126
Lokacija: Split
Post Re: Pretjerivanje s oglasima?
Odavno ovdje nitko nije postao, a to me cudi s obzirom koliko neki objavljuju oglasa. Malo ipak pretjeruju.

_________________
Tested in fire


19 lis 2011, 20:12
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 35 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan