Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:19.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
ČZ 97B II 
Autor/ica Poruka
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2008, 15:49
Postovi: 176
Post ČZ 97B II
Potpuno se slažem sa Rangerom 94 i s punim pravom je revoltiran ovakvim odgovorem Nobilea 157, a Cab-ovo zaključavanje teme mi zaista nije jasno, jer nije dopustio da se i drugi forumaši, koji bi za razliku od Nobilea, rekli nešto konkretnije i argumentiranije o ČZ 97B na temelju vlastitog iskustva, naravno da teme ne vodi nikamo kada se na postavljeno pitanje ne da odgovor koji se tražio, a kada osoba koja ga je postavila nije zadovoljna s istim u nedostatku argumenata i činjenica tema se zaključava, strašno.

Nobile što si ti to odgovorio Rangeru da mu možeš reći "dobio si odgovor koji si tražio i što hoćeš'", nisi mu ništa odgovorio, ja s tim odgovorom nikako ne bi bio zadovoljan, postao si fotku s koje se ne vidi ništa osim nišana i par komada streljiva, dok se na fotkama koje je ranger postao vidi sve (puno su bolje za edukacijsku svrhu) i čime su te fotke koje si ti snimio vrednije od onih na netu, da li to govori da si ti svako to oružje sa fotke isprobao i možeš sve reći o njemu, teško.

Vrlo je dvojbeno dali si uopće pucao iz ČZ 97B, jer da jesi mogao bi iznijeti nekakve subjektivne i objektivne utiske o tome, na temelju kojih bi ostali, pa i onaj koji je odgovor tražio zaključio da li je to gun za njega ili nije, a ne taj gun nevalja, pa navedi zašto prema tebi taj gun ne valja. Možda ono što se tebi ne sviđa drugome bude upravo privlačno.

I totalna je glupost da pištolji ČZ konstrukcije nisu za IPSC i da su stvar prošlosti, ČZ IPSC i ČZ SP 01 Shadow su odlični gunovi za IPSC, a kvarova i pucanja dijelova pištolja je bilo i bit će ih dok god se bude pucalo a pogotovo količine streljiva koje pucaju IPSC strijelci, što ne znači da su gunovi loši, pa i sportske aute popravljaju nakon svake utrke pa je to normalno koja je razlika u oružju, nikakva, također se radi o mehaničkom sustavu koji trpi određena trošenja i zahtjeva održavanje i mijenjanje dotrajalih dijelova, sjetimo se STI-a čije fotke si postao kome se razletila cijev jel to znači da je to loš gun, koliko strijelaca u vrhu IPSC-a puca pištoljima ČZ konstrukcije ili samim ČZ pištoljima, masa.

Oprosti ali nisi Rangeru dao argumentirani odgovor već si postao lošu fotku ČZ 97B i dvije fotke na temelju kojih si htio objasniti razliku između ČZ 97B i Čz75B bez ijednog slova o jednom i drugom pištolju, nitko te nije tjerao da odgovaraš rangeru ako ti se nije dalo, mogao si i propustiti odgovoriti i pustiti nekom drugom da da puno kvalitetniji odgovor sa puno više argumenata.


08 vel 2009, 23:45
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2008, 08:37
Postovi: 1767
Lokacija: Vinkovci
Post Re: ČZ 97B II
Čitajući ovu temu ali i prethodnu temu u potpunosti se slažem s napisanim. Istovremeno razumijem i stav moda koji ne želi svađe među članovima foruma.

Uostalom, što znači ako se stavljaju samo vlastite fotke bilo pištolja (a primjetio sam i kod noževa je slična stvar)?

Slike koje se nalaze na webu, često su kvalitetnije i jasnije i zornije prikazuju predmet o kojem se govori.
Isto ne mora značiti kako neka osoba posjeduje neki predmet odnosno kako ga je imala ili kako ga nema.

U svakom slučaju vlasništvo je sporedno jer u cijeloj priči je bitno znanje, iskustvo i volja za prenošenjem istog.

_________________
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas


09 vel 2009, 00:01
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 26 pro 2008, 16:25
Postovi: 968
Lokacija: Rijeka
Post Re: ČZ 97B II
Pročitao sam zaključani topik i apsolutno se slažem. Gosn Nobile ima neka svoja, samo njemu znana forumska pravila među kojima je i očito i ono da se ne smiju postirati slike s neta. Mislim da je poprilično arogantno nekome tako određivat što smije a što ne smije, pogotovo ako nisi moderator i to zbog nekakve sitnice.

Topik se po mom mišljenju nije trebao zaključat nego jednostavno opomenut dotičnog kolegu da pripazi na ponašanje.

_________________
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n


09 vel 2009, 03:27
Profil Web stranica
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2008, 19:25
Postovi: 731
Lokacija: Pula
Post Re: ČZ 97B II
Tema je ČZ 97 B a ne nobile157. Nisam vidio ništa o tom pištolju do sada samo o rečenom članu foruma, pa izvolite gospodo, nastavite ovu recenziju nobile157 na Vox Populi!

A prethodnu temu ću počistiti i otključati pa da vidimo što se to konkretno još može reći na pitanje člana Ranger-a

cab

_________________
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....


09 vel 2009, 08:42
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2008, 15:49
Postovi: 176
Post Re: ČZ 97B II
Mr.Cabdriver je napisao/la:
Tema je ČZ 97 B a ne nobile157. Nisam vidio ništa o tom pištolju do sada samo o rečenom članu foruma, pa izvolite gospodo, nastavite ovu recenziju nobile157 na Vox Populi!

A prethodnu temu ću počistiti i otključati pa da vidimo što se to konkretno još može reći na pitanje člana Ranger-a

cab


Predhodnu temu nije trebalo počistiti već ju prebaciti u Vox Populi, kada se već ovo našlo u Vox-u kako bi i ostalim forumašima bilo jasno zbog čega se reagiralo, ovako je sve jasno samo nekolicini koji su postove vidjeli, a ostalima neće biti ništa jasno jer onih Nobileovih postova na koje sam reagirao nema, a trebali su ostati za primjer kako se ne odgovara na pitanja forumaša, ovako će sad biti rekla-kazala nisam ja ništa loše rekao, mislio i sl. pa ću malo pojasniti ostalima.

Kažeš tema je ČZ 97B, a ne Nobile 157 i da nisi vidio ništa o tom pištolju dosada, pa u tome je i problem što niti Nobile nije ništa rekao o tom pištolju.

Dragovoljno se javio na pitanje Rangera bez da ga je itko silio da odgovara, kada Ranger nije bio zadovoljan odgovorom u vidu dvije fotke od kojih jedna ne govori ništa osim kakve nišane ima ČZ 97B, a druga je fotka ČZ 75B i to bi onda bez ijedne riječi, valjda, trebao biti odgovor na pitanje Rangera da mu netko malo dočara i objasni pištolj ČZ 97B u odnosu na ČZ 75B jer njega ima, pa bi lakše shvatio o kakvom se pištolju radi (pri tome se mislilo kako se ponaša pri pucanju, trzaj, ležanje u ruci, preciznost, pouzdanosti i sve ono što može zanimati nekog tko razmišlja o kupnji bilo kojeg pištolja, a naveo je da ima ČZ 75B kako bi onome tko mu bude objašnjavao olakšao isto jer mu je dovoljno da ga komparira sa ČZ 75B i njemu bi to bilo vrlo jasno).

Tu nastaje problem i Nobile mu odgovara nešto nečuveno: "odgovor si dobio i šta hoćeš?" (pri tome je mislio valjda na to što mu je napisao da bolje uzme HS 45 a ne ČZ 97B jer je bolji po svemu i da ČZ pištolji nisu dobri a nikako nisu za IPSC), a sve to bez ijednog argumenta.

Uz sve to Nobile mu prigovara zašto posta fotke s neta, ako nema svojih neka ništa niti ne stavlja, ludo i nezaboravno, znači netko tko ima veliko teorijsko i praktično znanje, a pri tome nije neki fotograf ne smije u edukacijske svrhe postati sliku s neta koja obično vrlo zorno prikazuje predmetni subjekt, glupost, što se vidi i iz Nobileove fotke ČZ 97B na kojoj se ne vidi ništa i onome koji nikada nije vidio taj pištolj ona ništa ne pomaže, a to što netko ima hrpu oružja snimljenog fotoaparatom zasigurno znači samo to da je taj netko puno fotkao oružje i možda može značiti da je neko od tog oružja imao u rukama i da li je to dovoljno da se može reći nešto više o tom oružju.

Kada Ranger izrazi svoje nezadovoljstvo ovim odgovorom i osudi bahatost i neargumentiranost Nobileovih postova, Cab zaključava temu ne dopuštajući da itko drugi nešto kaže o tome valjda misleći valjda kad ne zna Nobile ne zna nitko, umjesto da izda upozorenje i da tema ostane a ne da zaključi kako nema argumenata i da nitko nema što reći o tome nakon što je tema kratko živjela.

Ponavljam temu nije trebalo pročistiti već u kompletu prebaciti u Vox, kao primjer kako se ne odgovara na pitanja, kako starim tako i novim članovima, a Nobileova reakcija na Rangerovo nezadovoljstvo odgovorom je za svaku osudu i najmanje za upozorenje, napao je čovjeka a da mu nije ništa odgovorio.

Poručio bi svima da ako o nekom oružju ne znaju ništa ili znaju jako malo neka ne "pomažu", onima koji postavljaju pitanja, svojim odgovorima koji nisu i nemogu biti argumentirani i kvalitetni, pojavit će se već netko tko će moći nešto reći o baš tom problemu ili temi i onda forum ima smisao, ovako je to put da postane "bablji forum" rekla kazala ili "ja reko i šta hoćeš to ti je zakon", uvriježeno je da bahat i drzak nastup ukazuje na to da ta osoba nešto zna i da je sigurna u ono što iznosi, stoji ali samo uz argumente, a kad se dobije odgovor tipa "dobio si odgovor i šta hoćeš" onda mi se to nikako ne sviđa.

Ne mora svatko sve znat i ne očekuje se od jedne ili dvije osobe na ovom forumu odgovor i post na svaku temu stoga hajmo o onome o čemu znamo, kad smo već kod toga već duže vrijeme ne vidim bojnikove postove, nadam se da je na nekom odmoru i da će se uskoro javiti, on bi sigurno o ovome pištolju znao puno i mogao pomoći Rangeru na pravi način, zato BOJNIČEEEEE javi se!


09 vel 2009, 12:44
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2008, 15:49
Postovi: 176
Post Re: ČZ 97B II
Zaboravih Cab-u reći da se na pitanje člana Rangera o pištolju ČZ 97B može još jako puno reći kao i o svakom pištolju (ako se zna, naravno) jer nije ništa niti rečeno.


09 vel 2009, 12:47
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 03 lis 2008, 11:25
Postovi: 243
Lokacija: jug
Post Re: ČZ 97B II
toplo se nadam da poslije ovoga necemo imati jos jedno brisanje korisnika, odnosno vrati mi moje igracke necemo se vise igrati

_________________
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka


09 vel 2009, 12:59
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 tra 2008, 08:37
Postovi: 1767
Lokacija: Vinkovci
Post Re: ČZ 97B II
Ne, neće biti nikakvih prijekih sudova. Svakako ćemo o ovome razgovarati kao modovi i donijeti odluku.

_________________
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas


09 vel 2009, 13:22
Profil Web stranica
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 31 sij 2009, 14:26
Postovi: 286
Post Re: ČZ 97B II
Eto, nastala je rasprava koja je po meni jako bitna! Forum je ovdje da se raspravi, da se debatira, da se iznese znanje, da se stave usporedbe, da se napravi sve ono zasto u biti forum i postoji! Drago mi je da je tema ponovno otvorena jer ja i dalje nisam dobio nikakvu usporedbu ta dva pistolja...Jednog posjedujem, drugog sam drzao, ali iz njega nisam pucao! Jos mi je draze sto su kolege forumasi prepoznali problem koji je nastao u ovoj temi i javno i opsirno reagirali! To zaista cijenim i skidam im kapu...Forum je tu zato kako sam i rekao, a moderatori su oni koji moraju reagirati kada treba(u ovom slucaju nije trebalo jer ja nisam napravio nikakvu pogresku prilikom stavljanja adekvatnih slika). Ja sam strastven zaljubljenik u vatreno oruzje, imam dosta znanja(ne hvalim se), a to kad neki komad oruzja ne posjedujem(ne moze se u zivotu priustiti bas sve), ne znaci da o njemu moram sve i znati niti da ne znam nista! Ljudi smo, budimo kao jedno i bit cemo samo tako ustrajni i povezani, a ne namecimo samo svoje misljenje kako bi druge okarakterizirali kao negativce, a sebe uzdigli u nebesa! Jos jednom hvala na otvaranju teme koja ni nije trebala biti zatvorena! P.S. Nemojmo misliti da su neki novi forumasi koji imaju tek dvadesetak postova neznalice! Pozdrav!

_________________
SI VIS PACEM, PARA BELLUM!


09 vel 2009, 14:21
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 05 tra 2008, 10:03
Postovi: 911
Lokacija: Bistra
Post Re: ČZ 97B II
Kaj misliš da samo tebi ???

_________________
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr


09 vel 2009, 22:56
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 31 sij 2009, 14:26
Postovi: 286
Post Re: ČZ 97B II
Si vis pacem para bellum= Ako zelis mir, cini rat! Iz ove latinske poslovice, tj. njenih rijeci nastalo je ime kalibra duga devetka(para bellum)

_________________
SI VIS PACEM, PARA BELLUM!


10 vel 2009, 01:01
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2008, 15:49
Postovi: 176
Post Re: ČZ 97B II
Ma joj ljudi gdje vi odošte, zanima nas ČZ 97B zna li netko nešto o tom gunu, jebo poslovice i stare latine oni nisu poznavali vatreno oružje, ovo je forum za oružje, ako se hoćete kurčit s poslovicama, odite na neki drugi forum i svršavajte tamo na njih i liječite svoje komplekse.


10 vel 2009, 04:34
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 31 sij 2009, 14:26
Postovi: 286
Post Re: ČZ 97B II
Opet problem! Pa zasto ne pojasniti kada ljudi pitaju! Evo, sada znaju i o tom vise necemo! U svakoj se temi dogodi koji nevezani post, ali to je tako! Razumijem sto kazete, ali bez ljutnje, nastavljamo o 97B, samo nitko nista ne javlja! Ajmo forumasi, pa nije valjda da nitko od clanova foruma nije pucao iz 75B i 97B pa da to ne moze usporediti?!

_________________
SI VIS PACEM, PARA BELLUM!


10 vel 2009, 08:06
Profil
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2008, 19:25
Postovi: 731
Lokacija: Pula
Post Re: ČZ 97B II
Velika većina ljudi ovdje nije nikad ni imala pištolj u ruci a kamo li pucali iz nekog određenog pištolja. Al svi smo veliki znalci kad proguglamo pa onda imamo materijala za svađe.

_________________
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....


10 vel 2009, 14:03
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: ČZ 97B II
evo jedna fina usporedna slika s neta

obadva su pripremljena za IPSC


Privitak/ci:
APairtoDrawtoA1-1.jpg
APairtoDrawtoA1-1.jpg [ 77.02 KIB | Pogledano 27514 put/a. ]

_________________
武士道

Ognjem i mačem.
10 vel 2009, 16:44
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2008, 13:09
Postovi: 523
Lokacija: Karlovac
Post Re: ČZ 97B II
Gdje se mogu kupiti ovakve drske (korice)?


10 vel 2009, 21:55
Profil YIM
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: ČZ 97B II
Može netko objasniti kakve veze sa temom (ČZ 97B II) ovo ima?

Kakve veze ima IPSC sa ovom temom?

Na koliko IPSC natjecanja ste uopće bili (kao učesnici) da bi o tome išta mogli relevantno pričati?

Forum služi za raspravu, ali prije rasprave bilo bi pristojno pročitati postojeće teme i postove, neki ljudi su se prilično potrudili da neke stvari elaboriraju, pa bi to trebalo bar poštivati ako se već ne cijeni. A to što se neki osjećaju ugroženima i povrijeđenima jer su im je dobronamjerno skrenuta pozornost da nešto nije tema te da netko nešto zna bolje i to ne oklijeva reći, njihov problem.

Nikada ni u jednom postu nisam ni za koga ni bilo kome rekao da je arogantan, bahat ili slično, što smatram uvredom, ali sam takve uvrede doživio. Je li to u redu?

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


10 vel 2009, 22:29
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: ČZ 97B II
recimo:

http://www.hogueinc.com/getgrip/merchant.ihtml

http://www.imageseek.com/hakan/

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


10 vel 2009, 22:31
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: ČZ 97B II
Original_G je napisao/la:
evo jedna fina usporedna slika s neta

obadva su pripremljena za IPSC

Znam da sam off topic ali po čemu su ovi pištolji pripremljeni za IPSC?
I za koju diviziju su pripremljni???

P.S. možete ovo prebaciti i negdje drugdje ali ti je do Vas modovi i administratori,
meni svejedno :A13: :A13: :A13:

_________________
D-V-C
M R K I


10 vel 2009, 22:37
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: ČZ 97B II
pripremani za američki USPSA/IPSC, obadva su u kalibru .45 APC i jedan je rad od Angus hobdell-a a drugi neznam

http://czcustom.com/

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


10 vel 2009, 22:54
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan