Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 08:18.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Nasilje i mladi 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Nasilje i mladi
Na BARKUNU sam pronašao interesantan članak prenesen iz Slobodne Dalmacije, pa evo nekih interesantnih detalja.

Osobe od 14 do 18 godina života - maloljetnici, te mlađi punoljetnici koji su u zakonu definirani kao osobe od 18 do 21 godine života, sve su češći gosti crnih kronika. U činjenju kaznenih djela sve su nasilniji, a prema žrtvama se ponašaju izuzetno brutalno: batinaju ih do smrti, iživljavaju se nad njima, premlaćivanja često snimaju na mobitel, a snimke razmjenjuju preko zatvorenih internetskih foruma.

Olakotne okolnosti
Zakon i sudska praksa imaju niz olakotnih okolnosti prema takvim počiniteljima, te se često ide i ispod zakonskog minimuma, a maksimum od 10 godina zatvora rijetko se izriče i za najteža kaznena djela. Čak je i predsjednik Mesić sklon pomilovati takve nasilnike. Na prijedlog komisije, smanjio je kaznu skinheadu Mili Crnjaku, koji je 2004. godine na smrt pretukao 27-godišnjeg Tomislava Krmeka u Dubrovniku.

U prošloj godini policija je zabilježila 3860 kaznenih djela osoba starih između 14 i 18 godina. Maloljetnici su nanijeli oko 400 ozljeda drugim osobama, u dvije tisuće slučajeva počinili su krađu. Među njihovim su brojnim kaznenim djelima i krivotvorenje isprava i novca, razbojstva, prijetnje...
Kada se pridodaju nedjela starijih punoljetnika, dolazimo do zabrinjavajućih brojki. Većina njih nakon izlaska iz zatvora ponovno krade, batina i siluje. Gdje je rješenje, pokušala nam je odgovoriti ravnateljica psihijatrijske bolnice u Rabu Vesna Šendula Jengić, koja često ima posla s mladim delinkventima.
- Podaci koje čujemo zastrašujući su i zahtijevaju našu društvenu odgovornost i jačanje kolektivne svijesti. Privilegirana sankcija, odnosno zakonsko ublaženje kazne s obzirom na dob i sl., uz izricanje različitih zaštitnih mjera, vrlo je opasna ako se te mjere ne provode po standardima struke i kvalitetno. Svjesnost pojedinca da se može ponašati na štetu drugih i da će ga u izricanju sankcije štititi životna dob i ili, pak, tretman koji se provodi, generator su recidiva budućih delikventnih ponašanja - kaže nam ravnateljica, a s njom se slaže i splitska odvjetnica Doris Košta, koja je radila u DORH-u i bavila se maloljetničkom delikvencijom.

- Zakon je uveo kategoriju povlaštenih, a to su maloljetnici, a posebno mlađi punoljetnici, kojima se, i kad imaju 20 godina, često sudi kao maloljetnicima. Osobama koje u dobi od 18 do 21 godine počine teška kaznena dijela, treba suditi kao odraslima, kao što je i slučaj u svijetu. Oni nisu djeca, nego osobe koje su u velikoj mjeri izgradile svoju ličnost, te su i te kako svjesne svojih djela i posljedica - kaže nam Košta.
‘Oni su recidivisti'
Dekan Pravnog fakulteta u Zagrebu Josip Kregar, ističe da zatvorske kazne ne bi povećavao, ali bi povećao stručni rad s mladima i s onima koji prispiju iza rešetaka, gdje su ostavljeni na brigu zatvorenicima, od kojih uče kako još bolje činiti kaznena dijela. Do 80 posto maloljetnika nakon izlaska ponovno počini kaznena djela, kaže Kregar. (SlobodnaDalmacija.hr)

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


25 vel 2009, 11:39
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:17
Postovi: 1602
Lokacija: Kloštar Ivanić
Post Re: Nasilje i mladi
Kamo ide taj svijet! :A00:

Maloprije bas procitah clanak sa Index.hr:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/zbog ... 22782.aspx



Zbogom pameti: Maloljetnik nabavio dvije
automatske puške, ručne bombe i hrpu metaka


ZADARSKA policija jučer je podnijela kaznenu prijavu protiv
15-godišnjaka s benkovačkog područja zbog nedozvoljenog
posjedovanja oružja i eksploziva.

Pretragom obiteljske kuće u kojoj živi policija je pronašla dvije
automatske puške, dvije ručne bombe i 1.900 komada raznih vrsta
metaka.

15-godišnjaku je "oprema" oduzeta, a on je uz kaznenu prijavu
priveden nadležnom državnom tijelu.

R.I.


25 vel 2009, 12:08
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 17 stu 2008, 10:32
Postovi: 501
Lokacija: KC
Post Re: Nasilje i mladi
Nekad su ljudi išli u JNA, nemojte misliti da glorificiram istu, pa su tamo usijane glave doveli u red, "dečaci su postali muškarci". Roditelji ne vode brigu o djeci, previše je povlaštenih tzv. zlatne mladeži,
policija se boji upotrijebiti svoje zakonom propisane ovlasti jer su šefovi postavljeni po političkoj struji i boje se za svoja radna mjesta, previše je onih "znaš li ti ko sam ja" tipova, lokalnih šerifa, tipa Korade... Ja sam rekel i stojim iza toga da u ovoj državi neće biti demokracije i pravde dok se ne otvori Goli otok i kazna prisilnog rada.

_________________
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!


25 vel 2009, 12:08
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Nasilje i mladi
Ako nema opasnosti od sankcije, ljudi će se ponašati kako žele, suprotno civilizacijskim normama i pravilima ponašanja. Pravila ponašanja i zakoni uvođeni su od samih početaka bilo koje civilizacije jer se ne može dozvoliti da manjina maltretira većinu. A te manjine će uvijek biti, ostaje društvu da je suzbije, ne samo zakonima, nego i kaznama.
Mislite li da su nijemci super poštivatelji zakona ???

Nisu, a dokaz tome je i činjenica da kada dođu kod nas, ponašaju se isto kao i naši, tj. parkiraju bilo gdje, voze i divljaju kao i naši, a samo zato jer nema policije da to suzbije i kvalitetnog pravosuđa da to sankcionira.

Kod nas je eldorado za kriminalce i divljake jer NEMA ODGOVARAJUĆE SANKCIJE!!!

Npr. huliganstvo na stadionima: kako su englezi riješili svoje huligane???
A riješili su ih.

Zamislite situaciju da se prije nekakve nogometne utakmice visokog rizika pojavi na TV glavni ravnatelj policije i izjavi da neće dozvoliti da mu nastradaju policajci u tučnjavama sa divljim navijačima, već da je policija dobila nalog da na one koji budu divljali PUCA GUMENIM MECIMA???

A da onda neki od tih divljaka budu stvarno potprašeni gumenjacima, čisto sumnjam da bi drugi pravili s****a. A nakon toga, drakonske zatvorske kazne za sve napucane, pa da vidiš. Red, rad i disciplina.

A slažem se da je ukidanje vojske promašaj. Ipak su tamo neki postali ljudi, umjesto kriminalci.

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


25 vel 2009, 14:32
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 29 ruj 2008, 19:43
Postovi: 276
Post Re: Nasilje i mladi
Stara je izreka "batina je izašla iz raja",netko razumije verbalno ,netko povišen ton a netko samo zakon jačega.Glasam da se daju ovlasti policiji kao što je imala MILICIJA pa kada balavander dobije pendrekom po leđima ipak če drugi puta razmisliti što radi.Ma ljudi koja maloljetnička delikvencija što to mi glumimo,to su kriminalci koje treba sankcionirati kao i odrasle osobe.Danas i dijete od 10 god . ima toliko zdravog razuma da zna što radi a kamo li momak od 15,16,17,18, god.Stupanj razvoja je daleko brži nego prije 50 god.pa bi trebalo i zakon promijeniti da maloljetnik DA ZNA da može odgovarati pred zakonom a ne da se ceri policajcu ili sucu u facu.Isto tako bi roditelje maloljetnika koji haraju u 2, 3 ili 4 sata ujutro oderao takvim kaznama da bi tatica svom sineku dobro namjestio rebarca poslije "PLAČENE" kazne,alim zaista plačene a ne da se vade na sto načina i izbjegnu plačanje za što največu krivicu snosi ljigavo,dvolično ,korumpirano i labavo pravosuđe umjesto da zaplijeni auto TV frižider i proda na dražbi i podmiri kaznu drugačije bi se svi ponašali a huligani bi manje razbijali. :A29:

_________________
No Peace without Justice !


25 vel 2009, 20:08
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 16 lis 2008, 16:07
Postovi: 529
Post Re: Nasilje i mladi
Uzrast navijačkih skupina je od 15-30 godina, jedna vrlo zajebana generacija. Ovi mlađi rođeni su kad je rat već bio dovršen i napravili su ih očevi u trenucima kad su se suočili s gubitkom posla poslije demobilizacije, PTSP-om, sveopćom pljačkom društvenih dobara - takozvanom privatizacijom i zato nije čudo što su i klinci ispali malo zbrčkanih društvenih vrijednosti. Ovi stariji pak -rođeni su na vrijeme da recimo u doba partizana i ustaša budu partizanski kuriri, bombaši, nose ranjenike.....priključili bi se oni kao dragovoljci Domovinskom ratu ali...... ali ih mama nije pustila, pa im nije preostalo ništa druga nego da se napajaju herojskim pričama susjeda Štefa ispred Konzuma dok cirka pivicu. Sad u doba mira i jedna i druga skupina hrabro jurišaju na institucije civilne vlasti koja je rasprodala sve što je bilo za rasprodati a gle čuda nikako da započne neki novi rat u kojem bi i oni mogli jamiti nešto.Generalske činove, mirovine, nadzorne odbore, bilo što...... ili bar herojski poginuti. U nedostatku pravog neprijatelja, svijesni da ima tata nikad neće kupiti bemburu a da sami nemaju ni za gaćice Vlatke Pokos vježbaju se na policajcima koji su i sami frustrirani zbog slabih plaća, nezaposlenih supruga, neplaćenih prekovremenih.......podstanarstva......i što ni sami nemaju nia za gaćice Vlatke Pokos. Jurišaju frustrirani navijači na tramvaje i autobuse koji u podsvijesti postaju tenkovi na Trpinjskoj cesti, potiho se nadajući da će ih murja tako istamburati da će ući u legendu a ime će im biti upisano na neki imaginarni plemenski zid plača BBB-a, TORCIDE, ARMADE, KOHORTE......VIOLA......U nedostatku "pravih" neprijatelja onih "preko Drine" dobri su i ovi priručni, pričuvni odmah tu preko Dinare, iz drugog grada, ulice, kvarta drugog kluba....

Eto naši gurači lopte po zelenoj travi u pivarskim dresovima obradovali su nas jos jednim nacionalnim derbijem (naravno da su nas obradovali pa mogli su i izgubit - zavisi dali si plavi ili bijeli). Prepotentne izjave poslije utakmice pretvorile su se u žalopojke na surovost cjelokupnog sudačkog sastava .Hrvatski lopto-gurači i elitne jurišne postrojbe BBB i Torcide šire "tisućljetnu hrvatsku uljudbu " među pukom, bacajući tone toalet papira (zbog roditeljske nebrige koji ih nisu podučili čemu služi toalet papir ). Nekada davno Evropi smo između ostalog podarili KRAVATU a danas ona služi da bi huligani lakše zadavili lokalne policajce. Naravno sve mi to plaćamo kroz prirez, cijenu goriva, poreza, dopunskog zdravstvenog...a ja niti gledam, niti igram, niti navijam (ne pijem ni sponzorsko pivo). U nekoj budućoj nedjelji bit će ponovo nekakav derbi Dinamo-Hajduk ili nesto slicno. Znaci opet tisucica policajaca s dnevnicama poreznih obveznika, zaustavljen promet, razbijeni tramvaji, pokoja glava. Pa kad će vise jednom utakmice organizirati u ARENAMA ko danas koridu a nekad gladijtorske igre, i to negdje na debeloj periferiji. Treba samo zaključati arenu i čekati, ne zadnji sučev zvižduk, nego, dok god ima nekog na nogama. Na kraju, nek udju specijalci potaracaju one živahnije i riješili smo se huligana za dulje vrijeme. Doduše opet će pasti na teret zdravstva ali to je trošak koji bi s radošću podnio. Ovako razni BANDITI opraštat će im komunalne i porezne dugove, popravljati tramvaje i stadione, sve dok se raja ne dosjeti jadu i te iste BANDITE, MAMINJOSE, ŠTIMERE.......i ostalu nogometnu stoku ne posjedne na gredu, pospe katranom i perjem i pošalje odkud su i dosli. U PIZ..MATERINU!!!
:A27: :A27: :A27: :A27: :A27:

_________________
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!


Zadnja izmjena: blackpowder; 26 vel 2009, 08:27; ukupno mijenjano 1 put/a.



26 vel 2009, 08:13
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Nasilje i mladi
Vrlo nadahnuto....

I istinito...

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


26 vel 2009, 10:27
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:17
Postovi: 1602
Lokacija: Kloštar Ivanić
Post Re: Nasilje i mladi
Zanimljiv pogled na problematiku mladih kod nas a i sire.
Sto je najzalosnije, istinit pogled!

Veliki je tu utjecaj i medija koji socijaliziraju mlade.
Roditelji ili ne zele ili ne znaju kako da to izmjene.
I ja odgajam trojicu potomaka ali svakodnevno se
pitam sto uciniti da im bude bolje i da oni budu bolji.

A dokle god postoje tatini sinovi koji mogu ubijati
ostalo pucanstvo nekaznjeno dotle smo mi roditelji
nemocni objasniti djeci da oni to ne mogu isto tako.

Pod ubijanjem mislim na sredstva kao sto su brzi
automobili i motori koje voze pijani/nadrogirani
sinovi kojima ce tata kupiti novo kad ubiju auto ili
eventualno jos nekoga tko se je slucajno i pukom
nesrecom nasao na putu nedodirljivog sineka.


26 vel 2009, 12:50
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: Nasilje i mladi
Blackpowder :A28: sve istina

trebalo bi te klince već s 14-15 dok postaju "delije" malo poštelat a ne da im se glumi ko maloljetnici ili stariji maloljetnici

osobno nikad nisam bil mirno i staloženo djete ali u moje vrijeme se uvijek našao stariji "razbijač" koji me sa šamar dva postavil na mjesto a ak si nisam zapamtil onda je još to i starome mome rekel pa me onda on poštelal :A25: nije stvar u fizičkoj kazni jer to nije nikad šljakalo već u odnosu okoline prema "delijama".....

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


26 vel 2009, 15:22
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 03 lis 2008, 11:25
Postovi: 243
Lokacija: jug
Post Re: Nasilje i mladi
osim sto nas uhode mup i drustvo za zastitu zivotinja sad ce doci uhode ruzicastog telefona i predstavnici babe pa smo onda...
dakle prekidajte s davanjem prijeloga kako dotjerati mladost u "liver"

_________________
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka


26 vel 2009, 15:39
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Nasilje i mladi
Kako je ovo demokracija, svi mi imamo pravo na vlastito mišljenje, a ako se nekome ne sviđa, može i taj misliti što god hoće, to je njegovo pravo.
Imam pravo na mišljenje, imam ga pravo javno iznijeti i fućka mi se ako netko ne misli tako i to mu "smeta". I meni smeta njegovo.

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


26 vel 2009, 15:53
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: Nasilje i mladi
:A28: živio govornik

nitko ne poziva na nasilje, ali mislim da su malo pretjerali s akcijom prema klincima, jer zovu besplatni br. i ucjenjuju starce, nastavnike ako mi ne vratiš mobitel zovem 0800

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


26 vel 2009, 16:27
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Nasilje i mladi
da, plavi telefon ili sto vec, tako se desilo jednom roditelju koji je malo napljuskao (samar dva) svoje djete za lose ocjene u skoli i delikventsko ponasanje, na sto je to djete roditelja prijavilo na plavi telefon, pa socijalna sluzba, pa policija, pa bla bla, no kako je djete problematicno od prije, i stalno pravi probleme, na kraju su ga roditelji smjestili u popravni dom... pa nek od tamo zove plavi telefon! Pa nemozes se s rogatim ici bosti!

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


26 vel 2009, 17:07
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 29 ruj 2008, 19:43
Postovi: 276
Post Re: Nasilje i mladi
Blackpowderu svaka ti dala , apsolutno se slažem s tvojim viđenjem "navijača" i šteta što nema milicije jer naša policija nažalost nema ovlasti. :A33:
U moje vrijeme dobio si pendrekom po grbači i drugi puta si razmislio što češ raditi,pa se žali plavom telefonu ,malo morgen jer slijedeči puta ide dupla doza pendrekanja.Batina izašla iz raja kaže stara poslovica.

_________________
No Peace without Justice !


27 vel 2009, 01:40
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Nasilje i mladi
Nažalost, evo još jedne "krasne" vijesti:

Troje maloljetnika pokušali su opljačkati staricu iz Osijeka. Dječaci su držali stražu dok ju je djevojčica tukla metalnom šipkom pokušavajući joj uzeti torbu.


Ivanu Gabrić (68) iz Osijeka brutalno je metalnom šipkom pretukla 14-godišnjakinja.

Premlaćivanje je organiziralo troje maloljetnika. Naime, dok je bezosjećajna djevojčica udarala staricu šipkom i pokušavala joj oteti torbicu, dvojica su mladića na uglu čuvala stražu, piše Jutarnji list, a prenosi portal net.hr.

Da li netko u ovoj zemlji primjećuje ovako što????????????????????????????????????????????

Ima li netko namjeru nešto učiniti???????????????????????????????????????????

Ako se ovako nastavi, doista će se građani morati samoorganizirati i naoružati da bi spasili glave.
Čak i u Italiji razmišljaju o uvođenju građanskih zaštitnih ali nenaoružanih straža.

Kod nas nitko ne razmišlja ni o čemu, osim kako prodati još nešto što je ostalo... :A38: :A10:

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


27 vel 2009, 08:57
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 17 stu 2008, 10:32
Postovi: 501
Lokacija: KC
Post Re: Nasilje i mladi
I sad da je to tvoja kćer, sin, malo ju, ga pogladiš sa kojom odgojno-obrazovnom, oni lijepo nazovu plavi telefon i odu bebe iz ormara.

_________________
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!


27 vel 2009, 09:07
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 03 lis 2008, 11:25
Postovi: 243
Lokacija: jug
Post Re: Nasilje i mladi
netko je nekad povukao crtu vezano za svinje i bisere a mislim da se dâ povuci crta vezano za nas i demokraciju
mozda sam par redaka ranije bio pogresno shvacen, odgajam podmladak i prilicno sam strog iako me uvece uvati tuga zbog postupaka ipak sutradan nastavljam preventivno da ne bi moro za koju godinu represivno, odgojne metode su nam lose ali malo je kasno za mijenjanje

_________________
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka


27 vel 2009, 10:38
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Nasilje i mladi
Demokracija je u redu, ali demokracija nije anarhija, da svatko može raditi što god hoće.
Postoje uobičajene norme ponašanja i trebalo bi ih se pridržavati, to se uči odmalena u kući.
Škola, osnovna i srednja, te vojska su to trebale dovršiti, no klinci počinju divljati još u osnovnoj, srednju da i ne spominjem, a vojska ukinuta.
Zakoni su napisani tako da favoriziraju i vode brigu o ZLOČESTOJ MANJINI, a ne poštenoj većini.
Ovi klinci koji su umlatili baku su od strane policije pronađeni, a onda PUŠTENI, jer je takav zakon.
Ostaje nam zapitati se - TKO PREDLAŽE I PIŠE TAKVE IDIOTSKE ZAKONE I SA KOJIM CILJEM???????????????
I zašto ih onda oni genijalci u Saboru donose takve kakvi jesu, loši, štetne i destruktivne po društvo i zajednicu???????

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


27 vel 2009, 11:14
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 29 ruj 2008, 19:43
Postovi: 276
Post Re: Nasilje i mladi
Od jednog prijatelja otac stari čovjek koji je prošao sve i svašta u životu(86god .)rekao je ovako"ako ništa drugo u onome sistemu bilo je reda i mira" : :lol:

_________________
No Peace without Justice !


01 ožu 2009, 22:56
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 20:58
Postovi: 192
Lokacija: zagreb
Post Re: Nasilje i mladi
ja se sjećam da mi je jednom stariji kolega pričao, jednom prilikom u vrijeme milicije dok je na črnomercu čekao bus došla dva milicajca i legitimiraju trojicu mladića malo dalje od njega, došlo do natezanja između njih i jedan opali milicajcu šamar te mu pala šapka s glave, milicajac pozove pojačanje i dolazi ekipa te pobere sve njih skupa s mojim kolegom, kaže da su ga svezali u hodniku za radijator(tak da je okrenut prema istom) i svaki milicajac koji je prolazio opalio bi ga pendrekom onak u prolazu, nakon skoro cijele noći pustili ga van, veli on da od se tada i te kako klonio bilo kakvih nevolja i natezanja s milicijom!
a gle danas opći raspašoj, nitko nikog ne j..e za suhu šljivu i svi sve mogu delat koliko god ih je volja!

_________________
ZA HRVATSKU KAO TIGAR!


02 ožu 2009, 11:50
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 85 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 26 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan