Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 18 svi 2024, 15:24.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 137 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Samoobrana. 
Autor/ica Poruka
Brigadir
Brigadir
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2009, 18:15
Postovi: 4074
Post Re: Samoobrana.
Razmišljanje do sada nije nikoga ubilo, ali zašto riskirati ..

_________________
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....


30 kol 2010, 19:44
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 390
Post Re: Samoobrana.
Povodom učestalijih napada na zaposlenike ZET-a, neki birokrati su odlučili nešto poduzet da bi se ti napadi "spriječili". Nije bilo teško pogoditi na koju metodu su se birokrati odlučili, dalje od toga njihova pamet ne može niti milimetra. Inače ta metoda je već bila tražena i od ostalih skupina prije (zadnje što pratim su bili liječnici prije ovoga, a prije njih socijalne radnice) a radi se o ovome:

Tražimo da se napad na osobe X smatra napadom na službenu osobu (kazneno djelo).
Jer to će ih onda valjda zaštitit ako na nekom papiru piše da si "služben".

Na stranu to što bi bilo kakav napad na ikoju osobu (pa i ona šamarolja u tramvaju) trebalo biti kazneno djelo.
Dakle oni su uvjereni da će neka osoba biti zaštićenija ako ju se smatra "službenom osobom". Ajmo pretpostavit da ta glupost čak i funkcionira, pa onda predlažem i bolju ideju:
Zašto sve osobe koje se rode ili dosele u HR nebi dobile status službene osobe. Pa da svi budemo "službeni i zaštićeni" ili barem "službeni i sigurniji" na ulici. Tako bar kaže logika birokrata.
Baš je zanimljiv taj socijalističko-birokratski način razmišljanja gdje se svi guraju (i vide riješenje problema) da imaju nekakav viši status, više privilegije, višu vrijednost od ostalih "manje vrijednih". Valjda napadači prije napada prvo gledaju dal osobi na čelu piše "služben sam", pa ako je tako, onda deeskalira situaciju naravno (nikad).

Zašto npr država nebi, osim izmjenila zakon da je fizički napad na svaku osobu kazneno djelo, možda i poticala ljude da se sami brane u takvim situacijama, najpraktičnije nošenjem suzavca pa i ostalih sredstava za samoobranu. Ali prije svega ono najvažnije: zaustaviti tu debilnu sudsku praksu da su napadač i žrtva koja se pokušala obranit jednaki, pa se onda i jednom i drugom, traže mane u postupanju tako da svi prođu sa nekakvom kaznom.


07 pro 2023, 14:45
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 797
Post Re: Samoobrana.
Marin223 je napisao/la:
Povodom učestalijih napada na zaposlenike ZET-a, neki birokrati su odlučili nešto poduzet da bi se ti napadi "spriječili". Nije bilo teško pogoditi na koju metodu su se birokrati odlučili, dalje od toga njihova pamet ne može niti milimetra. Inače ta metoda je već bila tražena i od ostalih skupina prije (zadnje što pratim su bili liječnici prije ovoga, a prije njih socijalne radnice) a radi se o ovome:

Tražimo da se napad na osobe X smatra napadom na službenu osobu (kazneno djelo).
Jer to će ih onda valjda zaštitit ako na nekom papiru piše da si "služben".

Na stranu to što bi bilo kakav napad na ikoju osobu (pa i ona šamarolja u tramvaju) trebalo biti kazneno djelo.
Dakle oni su uvjereni da će neka osoba biti zaštićenija ako ju se smatra "službenom osobom". Ajmo pretpostavit da ta glupost čak i funkcionira, pa onda predlažem i bolju ideju:
Zašto sve osobe koje se rode ili dosele u HR nebi dobile status službene osobe. Pa da svi budemo "službeni i zaštićeni" ili barem "službeni i sigurniji" na ulici. Tako bar kaže logika birokrata.
Baš je zanimljiv taj socijalističko-birokratski način razmišljanja gdje se svi guraju (i vide riješenje problema) da imaju nekakav viši status, više privilegije, višu vrijednost od ostalih "manje vrijednih". Valjda napadači prije napada prvo gledaju dal osobi na čelu piše "služben sam", pa ako je tako, onda deeskalira situaciju naravno (nikad).

Zašto npr država nebi, osim izmjenila zakon da je fizički napad na svaku osobu kazneno djelo, možda i poticala ljude da se sami brane u takvim situacijama, najpraktičnije nošenjem suzavca pa i ostalih sredstava za samoobranu. Ali prije svega ono najvažnije: zaustaviti tu debilnu sudsku praksu da su napadač i žrtva koja se pokušala obranit jednaki, pa se onda i jednom i drugom, traže mane u postupanju tako da svi prođu sa nekakvom kaznom.




To mi zvuci ko diskriminacija, zasto bi se napad na neke ljude smatrao vecim kaznenim djelom nego na ostale, sumnjam da ce proc.


07 pro 2023, 18:33
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 390
Post Re: Samoobrana.
Diskriminacija svakako, ali mislim da takve stvari lako mogu uspjet za bilo koju djelatnost iz javnog sektora jer već postoje i provode se u nekim zanimanjima. Npr napad na policajca (svi imaju status službene osobe) je teže djelo od istog napada na civila. Ne kažem da za napad na policajca treba bit manja kazna, neka bude velika, ali neka bude ista takva i za napad na bilo koju drugu osobu.
Mlatit životinju je kazneno djelo, mlatit čovjeka je prekršaj...

Ako igdje zakon treba bit strog sa visokim kaznama, neka bude za fizički sukob i napade na osobe, a ne... pokazivanje srednjeg, pišanje na ulici i zaboravljanje OL.


07 pro 2023, 19:06
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 797
Post Re: Samoobrana.
Marin223 je napisao/la:
Diskriminacija svakako, ali mislim da takve stvari lako mogu uspjet za bilo koju djelatnost iz javnog sektora jer već postoje i provode se u nekim zanimanjima. Npr napad na policajca (svi imaju status službene osobe) je teže djelo od istog napada na civila. Ne kažem da za napad na policajca treba bit manja kazna, neka bude velika, ali neka bude ista takva i za napad na bilo koju drugu osobu.
Mlatit životinju je kazneno djelo, mlatit čovjeka je prekršaj...

Ako igdje zakon treba bit strog sa visokim kaznama, neka bude za fizički sukob i napade na osobe, a ne... pokazivanje srednjeg, pišanje na ulici i zaboravljanje OL.


Mislim zakon je samo dio problema, drugi dio problema je sudstvo. Kazne ne znace nista jer se oprastaju ili smanjuju do te granice da su nikakve.

Znao sam decka iz Belgije, alkohol i droga svaki dan, uhapsen vise puta jer je vozio pod utjecajem obje stvari, jednom je pokupio psa pred zenom koja ga je setala. Privremeno mu se oduzme vozacka. Starci su mu imali para te bi platili dobrog odvjetnika i psihijatra i on bi dosao na sud i plakao.

"Joj ja sam depresivan bla bla bla, ja sam dobar decko kojem auto treba da svaki dan dodje na posao bla bla bla" 3 puta mu je oduzeta vozacka, vozio je bez nje, i sva 3 puta mu je vracena u roku tjedan dana na sudu.


07 pro 2023, 20:03
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 27 kol 2020, 22:15
Postovi: 401
Post Re: Samoobrana.
U svakom slučaju podržavam jer nitko normalan neće napadati vozača autobusa ,tramvaja i sl.
Ti ljude rade noćne smjene nagledaju se svakakvih idiota koji im prijete ,napadaju ih a oni bi trebali privatno se branit na sudu .Samo strože sankcije ih mogu urazumiti.
U Parizu njihovi vozači nose HS tako da nevidim zašto se nebi to tretiralo kao napad na službenu osobu .Također napad na policajca ,vatrogasca , osoblje hitne pomoći
godinu dana zatvora bez razmišljanja ako mu se dokaže krivnja i kazna 5000 eur za par mjeseci je taj problem rješen.


09 pro 2023, 23:32
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 390
Post Re: Samoobrana.
matezg1 je napisao/la:
U svakom slučaju podržavam jer nitko normalan neće napadati vozača autobusa ,tramvaja i sl.
Ti ljude rade noćne smjene nagledaju se svakakvih idiota koji im prijete ,napadaju ih a oni bi trebali privatno se branit na sudu .Samo strože sankcije ih mogu urazumiti.
U Parizu njihovi vozači nose HS tako da nevidim zašto se nebi to tretiralo kao napad na službenu osobu .Također napad na policajca ,vatrogasca , osoblje hitne pomoći
godinu dana zatvora bez razmišljanja ako mu se dokaže krivnja i kazna 5000 eur za par mjeseci je taj problem rješen.


Ok, ali zašto te kazne nebi vrijedile za sve ljude ? Zašto ljude razdvajat na "službene" i "manje vrijedne" ?
Fizički napad na bilo koju osobu nikako nebi smio bit obični prekršaj.


10 pro 2023, 00:22
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 797
Post Re: Samoobrana.
matezg1 je napisao/la:
U svakom slučaju podržavam jer nitko normalan neće napadati vozača autobusa ,tramvaja i sl.
Ti ljude rade noćne smjene nagledaju se svakakvih idiota koji im prijete ,napadaju ih a oni bi trebali privatno se branit na sudu .Samo strože sankcije ih mogu urazumiti.
U Parizu njihovi vozači nose HS tako da nevidim zašto se nebi to tretiralo kao napad na službenu osobu .Također napad na policajca ,vatrogasca , osoblje hitne pomoći
godinu dana zatvora bez razmišljanja ako mu se dokaže krivnja i kazna 5000 eur za par mjeseci je taj problem rješen.


Ovo je ruka dolje, jedna od najglupljih stvari koje sam u zivotu cuo.

Da ZETovce nekad napadnu, ali tokom godina sam vidio tolko neugodnih situacija od kontrolora karata koji su se umislili da su lokalni serifi da je to strasno.

Isto tako sto konstitura napad? Dizanje glasa? Fizicki kontakt? Sta ako je fizicki kontakt sa strane kontrolora prema nekom a ova osoba se samo brani?


Evo jedan slucaj sto sam ja imo s kontrolorima, okretiste tresnjevka sjeo na tramvaj, sljedecu stanicu ulazi kontrolor i trazi me kartu, ja joj dam kartu i ona meni hladno kaze.

"Znas ja ne vidim bas najbolje, mozda si ostuco kartu sad, al ja cu ti svejedno napisat kaznu pa se ti zali."

Naravno da sam ja poprilicno glasno reko koji joj je k***c, i da mene boli briga sta ona ne moze vidit sta pise na karti, da mozda ne bi trebala raditi taj posao ako ne ispunjava osnovne uvijete, nakon toga je odma prijetila da ce mi zvat policiju da sam je napao, hvala bogu u tramvaju nije bilo puno ljudi a ovih par sto je bilo sam pokazao svoju kartu i stali su na moju stranu.


10 pro 2023, 09:28
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5404
Lokacija: Zagreb
Post Re: Samoobrana.
Mogla te je išamarat......


10 pro 2023, 13:29
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 390
Post Re: Samoobrana.
Mirok je napisao/la:
Mogla te je išamarat......


A vidiš, da je to napravila nebi dobila niti prekršaj. Dobila bi samo razlog za bolovanje ko i ova nedavno.


10 pro 2023, 14:54
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 797
Post Re: Samoobrana.
Mirok je napisao/la:
Mogla te je išamarat......


Mogla je, samo sto sam ja feminist.


10 pro 2023, 14:55
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5404
Lokacija: Zagreb
Post Re: Samoobrana.
Stargazer je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Mogla te je išamarat......


Mogla je, samo sto sam ja feminist.

Ono što sam htio reći je ,da npr jednoj takvoj daš status službene osobe.....? :A00:
Ili možda oružje.... :A01:
Bi li ta stala na šamaranju?


10 pro 2023, 15:14
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5404
Lokacija: Zagreb
Post Re: Samoobrana.
Marin223 je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Mogla te je išamarat......


A vidiš, da je to napravila nebi dobila niti prekršaj. Dobila bi samo razlog za bolovanje ko i ova nedavno.

To su interesantna stvari....
Tko odobrava bolovanje takvoj spodobi?
Toga bi trebalo preispitati !
Zašto bolovanje ?
Koja je indikacija/dijagnoza ?
Baba uzela bolovanje jer je kako kaže pod stresom i dojmom, kako je sve otišlo u javnost,pa je jako uznemirena...?!
Znači šamaraš ljude okolo i za nagradu odeš na bolovanje !?
Vjerojatno kao profesionalna bolest,tako da ima 100% ....!?


10 pro 2023, 15:23
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 797
Post Re: Samoobrana.
Upravo o tom i pricam.

Zetovi kontrolori su fizicki napadali ljude godinama oko gluposti. Sad bi im jos dali dodatne protekcije da budu ko serifi?


10 pro 2023, 16:26
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5404
Lokacija: Zagreb
Post Re: Samoobrana.
Stargazer je napisao/la:
Upravo o tom i pricam.

Zetovi kontrolori su fizicki napadali ljude godinama oko gluposti. Sad bi im jos dali dodatne protekcije da budu ko serifi?

Slažem se,upravo kontrolori su znali biti arogantni.
Poistovjećujem ih sa onima koji idu u kontrolu za RTV pretplatu.
Bilo je i takvih koji su na silu ulazili u stanove......!?
Podmetali nogu na vrata stanova,da vlasnik ne može zatvoriti vrata....!?
Prijetili ljudima.....!?


10 pro 2023, 17:18
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 797
Post Re: Samoobrana.
Mirok je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
Upravo o tom i pricam.

Zetovi kontrolori su fizicki napadali ljude godinama oko gluposti. Sad bi im jos dali dodatne protekcije da budu ko serifi?

Slažem se,upravo kontrolori su znali biti arogantni.
Poistovjećujem ih sa onima koji idu u kontrolu za RTV pretplatu.
Bilo je i takvih koji su na silu ulazili u stanove......!?
Podmetali nogu na vrata stanova,da vlasnik ne može zatvoriti vrata....!?
Prijetili ljudima.....!?


Da, i kolko bolestan pogled na svijet mozes imat da tim ljudima ides davat dodatne ovlasti umjesto da im pokazes koje im je mjesto u drustvu. Da kontroliraju karte.


10 pro 2023, 18:36
Profil
Narednik
Narednik

Pridružen/a: 27 kol 2020, 22:15
Postovi: 401
Post Re: Samoobrana.
Tako je to u uređenim zemljama ,neka svatko proba raditi kao vozač i kontrolor
pa onda nek sudi .
Osobno nikad nisam imao problema kad sam imao kartu ,niti kad me policija zaustavila na cesti ali sam se nagledao scena u noćnim tramvajima kad
neka pijana budala maltretira ljude u tramvaju i šofera i to je vani riješeno sa većim kaznama.
Dosta toga zavisi od stava i tona kako prilaziš ljudima i u 90% slučajeva izbjegneš konflikt .
Slažem se vezano za diskriminaciju da bi napad na bilo koju osobu trebao biti kazneno djelo.


12 pro 2023, 23:31
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 390
Post Re: Samoobrana.
Jel ima neki stručnjak u civilnoj zaštiti da može objasnit kako se obranit od napada vatrenim oružjem, ono čisto ako ti ikad zatreba da znaš ?
Nije da sumnjam u naše institucije, ali njih 50 nije uspjelo spasit dve žene.
Jedna je pokušala upotrijebit bježanje, al izgleda da nije funkcioniralo, pa me zanima, šta funkcionira ?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-v ... -container


29 pro 2023, 13:42
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6769
Post Re: Samoobrana.
Marin223 je napisao/la:
Jedna je pokušala upotrijebit bježanje, al izgleda da nije funkcioniralo, pa me zanima, šta funkcionira ?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-v ... -container


Sreca.
Ako imas srece, zbrisat ces.
Iznenadni protuzakoniti napad oruzjem na neciji zivot je neocekivan. Nemas se cime braniti. Ako vec imas priliku za bijeg, to je sreca.
U ovom slucaju ne znamo puno, pa se nema sta vise reci.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 pro 2023, 13:56
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 390
Post Re: Samoobrana.
Da, na žalost sreća.
Ali ako ti netko zabrani nošenje sredstva kojim se možeš branit, zar nije onda taj netko dužan brinut o tvojoj sigurnosti ?


29 pro 2023, 14:05
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 137 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan