Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 tra 2024, 15:50.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 137 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Samoobrana. 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Samoobrana.
Marin223 je napisao/la:
Da, na žalost sreća.
Ali ako ti netko zabrani nošenje sredstva kojim se možeš branit, zar nije onda taj netko dužan brinut o tvojoj sigurnosti ?

U Hrvatskoj uz sva ogranicenja ima oko 50% od svih dozvola upravo za samoobranu. 50-60.000 cca.

Ajd nadji primjer gdje je neko to uspjesno upotrijebio, u Hrvtaskoj. Valjda bi nesto pisalo u nekim novinama
Pokojni Pukanic, na primjer imao je dozvolu.

u ovom slucaju, nazalost, cini mi se obiteljsko nasiilje.
Ocekujes da dvije zene, majka i zena traze dozvolu za samoobranu od sina i muza?

Ako iko nosi redovno oruzje sa sobom to je policija.
Prosao sam nedavno malo po internetu o upotrebi oruzja u sluzbene svrhe od strane mup-a. A nasao nesto sasvim drugo.
Nazalost, prema javnim napisima po portalima, daleko je veci broj samopropucavanja, nego sluzbene upotrebe. Ovo je vrlo cudna statistika.

Bez obzira sto prosjecni entuzijasta moze reci o pravu na oruzje za samoobranu (koje ne sporim) oruzje nije apsolutni odgovor na svaku situaciju.

Pisali smo o otme, zapravo je najbolja zastita prevencija, izbjegavanje rizicnih situacija, itd...
Za obiteljsko nasilje, ono je uvjek problematicno to je slozeni problem.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 pro 2023, 14:20
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Samoobrana.
Marine o čemu ti? U Češkoj je 300tinjak tisuća dozvola za nošenje, pa se nitko nije suprostavio onom pomahnitalom liku.

_________________
Put your money where your mouth is.


29 pro 2023, 14:23
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Samoobrana.
timmy75 je napisao/la:
Marine o čemu ti? U Češkoj je 300tinjak tisuća dozvola za nošenje, pa se nitko nije suprostavio onom pomahnitalom liku.

I to sam htio reci.
Neocekivanost napada, svi nespremni.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 pro 2023, 14:50
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Samoobrana.
timmy75 je napisao/la:
Marine o čemu ti? U Češkoj je 300tinjak tisuća dozvola za nošenje, pa se nitko nije suprostavio onom pomahnitalom liku.


Dozvoljeno je unosit vatreno oruzje u prostor fakulteta i skola ?

Ciljam na nesto drugo. A to je licemjerstvo i stav nekih institucija.
Ako mi zabranis da pijem vodu iz pipe, duzan si mi osigurat vodu.
Ako mi zabranis uzgoj hrane u dvoristu, duzan si mi osigurat hranu.
Ako mi zabranis sredstvo sigurnosti, duzan si mi osigurat sigurnost.

Ili ako mi nisi sposoban osigurat sigurnost, pusti pojedince da si sami to rijese kako znaju i misle da je dovoljno.


29 pro 2023, 15:00
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Samoobrana.
Marin223 je napisao/la:
Jel ima neki stručnjak u civilnoj zaštiti da može objasnit kako se obranit od napada vatrenim oružjem, ono čisto ako ti ikad zatreba da znaš ?
Nije da sumnjam u naše institucije, ali njih 50 nije uspjelo spasit dve žene.
Jedna je pokušala upotrijebit bježanje, al izgleda da nije funkcioniralo, pa me zanima, šta funkcionira ?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-v ... -container

Stručnjak u Civilnoj (?),da ti odgovori o ovoj problematici...?


29 pro 2023, 15:04
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Samoobrana.
Marin223 je napisao/la:
Da, na žalost sreća.
Ali ako ti netko zabrani nošenje sredstva kojim se možeš branit, zar nije onda taj netko dužan brinut o tvojoj sigurnosti ?

Taj bi ti trebao osigurati sigurnost i zaštitu.
Ali znamo da nije tako.


29 pro 2023, 15:08
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 779
Post Re: Samoobrana.
timmy75 je napisao/la:
Marine o čemu ti? U Češkoj je 300tinjak tisuća dozvola za nošenje, pa se nitko nije suprostavio onom pomahnitalom liku.


Mislim da prica da iako imas dozvolu za nosenje, ne smijes oruzje nosit na neka mjesta, tipa banke, skole ili bilogdje je to navedeno.

Tipa u americi najvise takih pucnjava bude u takozvanim "gun free zonama" gdje znaju da im se nitko nece moc oduprijet istom silom.


29 pro 2023, 15:21
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 09 ožu 2018, 00:24
Postovi: 273
Post Re: Samoobrana.
Mislim da je pravi razlog da nitko ne želi zaglaviti u zatvoru radi obrane u krajnjoj nuždi iliti za drugoga. Nužna obrana je nešto sasvim drugo. Da je lik napao nekoga tko ima dozvolu za nošenje i slobodno vrijeme provodi u streljani, to bi brzo završilo.


29 pro 2023, 15:43
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 779
Post Re: Samoobrana.
samoborac je napisao/la:
Mislim da je pravi razlog da nitko ne želi zaglaviti u zatvoru radi obrane u krajnjoj nuždi iliti za drugoga. Nužna obrana je nešto sasvim drugo. Da je lik napao nekoga tko ima dozvolu za nošenje i slobodno vrijeme provodi u streljani, to bi brzo završilo.


Upravo ovo, kriminalci su osobe koje idu putem najslabijeg otpora. Napadaju slabe i nemocne.


29 pro 2023, 16:12
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Samoobrana.
Za ovaj slucaj, sad su objavili: ilegalno je posjedovao oruzje.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 pro 2023, 16:56
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Samoobrana.
Evo kako bi vi izmjenili zakone vezane uz oružje da do ovog ne dodje?
Pomahnitali lik s ilegalnim oružjem ubije vlastitu ženu i majku?
Bojim se da nije problem zakona koji imaju veze s oružjem, nego psihičkog stanja i zdravlja ljudi?

i da svi njegovi ukućani imaju DiN, ako ovaj prvi uzme pušku, nitko nema šanse.
Zaposliti sto tisuća policajaca? Opet nisu u kući ili u par seknudi na nekom mjestu..

_________________
Put your money where your mouth is.


29 pro 2023, 17:05
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Samoobrana.
Spomenuo se pokojni Pukanic u ovoj temi…
Ako se dobro sjecam, bio je Pukanic u jednoj latinici, i tada je govorio da ga je u nocnoj setnji Zagrebom netko pokusao ubiti, on je krenuo trcati i izvadio je pistolj i mislim da je cak rekao da je pucao u zrak.
Ako je to istina, i ako se ja dobro sjecam (dugo je proslo od te latinice :-) ), ovo bi bio primjer gdje je oruzje na samoobranu spasilo zivot…


Sent from my iPhone using Tapatalk


29 pro 2023, 17:48
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Samoobrana.
Evo ga, izgooglao sam…

https://www.jutarnji.hr/naslovnica/puka ... na-3910152


Sent from my iPhone using Tapatalk


29 pro 2023, 17:50
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Samoobrana.
timmy75 je napisao/la:
Evo kako bi vi izmjenili zakone vezane uz oružje da do ovog ne dodje?
Pomahnitali lik s ilegalnim oružjem ubije vlastitu ženu i majku?
Bojim se da nije problem zakona koji imaju veze s oružjem, nego psihičkog stanja i zdravlja ljudi?

i da svi njegovi ukućani imaju DiN, ako ovaj prvi uzme pušku, nitko nema šanse.
Zaposliti sto tisuća policajaca? Opet nisu u kući ili u par seknudi na nekom mjestu..


Jasno da su neke situacije neobranjive, a ova je vjv i primjer takve. Ali to ne mijenja cinjenicu da je onaj koji ti zabrani sredstvo za obranu duzan brinuti o sigurnosti. Dal ti institucije mogu osigurat apsolutnu sigurnost, vjv ne, al duzne su to izvest kako god znaju ako ti brane da to izvedes sam, ili neka onda maknu restrikcije.

Ako mi oduzmes slobodu, duzan si snosit odgovornost za mene.
Ako ne zelis bit odgovoran za mene, onda mi daj slobodu pa cu si bit sam odgovoran.

Uz ovakve restrikcije i poreze, ocekujem 100% efikasnu zastitu od policije.


29 pro 2023, 17:57
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Samoobrana.
Marin Bralic je napisao/la:
Spomenuo se pokojni Pukanic u ovoj temi…
Ako se dobro sjecam, bio je Pukanic u jednoj latinici, i tada je govorio da ga je u nocnoj setnji Zagrebom netko pokusao ubiti, on je krenuo trcati i izvadio je pistolj i mislim da je cak rekao da je pucao u zrak.
Ako je to istina, i ako se ja dobro sjecam (dugo je proslo od te latinice :-) ), ovo bi bio primjer gdje je oruzje na samoobranu spasilo zivot…

Ovo je tocno, pisalo je u nekom od portala, takodjer. medjutim svi znamo kasniju povijest oko tog slucaja

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 pro 2023, 18:19
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Samoobrana.
timmy75 je napisao/la:
Evo kako bi vi izmjenili zakone vezane uz oružje da do ovog ne dodje?
Pomahnitali lik s ilegalnim oružjem ubije vlastitu ženu i majku?
Bojim se da nije problem zakona koji imaju veze s oružjem, nego psihičkog stanja i zdravlja ljudi?

i da svi njegovi ukućani imaju DiN, ako ovaj prvi uzme pušku, nitko nema šanse.
Zaposliti sto tisuća policajaca? Opet nisu u kući ili u par seknudi na nekom mjestu..


Kao sto sam i prije bio pisao, ni jedan pravilnik, ili zakon ne moze prevenirati nesrecu 100%.
Dao sam primjere zakona o zastiti na radu, zakona o prometu, itd... Nadam se da ce drugi to razumijeti.
U ovom slucaju, zakon o oruzju, niti kazneni zakon ovo nisu mogli prevenirati. Nazalost.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 pro 2023, 18:22
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 09 ožu 2018, 00:24
Postovi: 273
Post Re: Samoobrana.
Pukanić je bio meta. To je sasvim nešto drugo od samoobrane od slučajnog napadača ili bliske osobe u afektu.


29 pro 2023, 18:30
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Samoobrana.
Marin223 je napisao/la:
Uz ovakve restrikcije i poreze, ocekujem 100% efikasnu zastitu od policije.


Ti imas drzavljanstvo i putovnicu iz zemlje Utopije?

Nadji drzavu u svijetu gdje imas 100% zastitu u svim sferama zivota, bez nesretnih slucaja?
Ili barem bez kriminala?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 pro 2023, 18:38
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Samoobrana.
"U ovom slucaju, zakon o oruzju, niti kazneni zakon ovo nisu mogli prevenirati."
Naš zakon o oružju ni ne može ništa prevenirati s obzirom na restrikcije. Jer naš zakon niti nije tu da meni da opciju za samoobranu, naš zakon je tu da mi oduzme oružje ako se uspijem sam izbavit iz nevolje.

"Nadji drzavu u svijetu gdje imas 100% zastitu u svim sferama zivota, bez nesretnih slucaja"
Tako je, nigdje je nema. Ali od kuda onda nekom pravo da ljudima zabrani posjedvanje sredstva za samoobranu, a nije sam u stanju pružit odgovarajuću alternativnu zaštitu.

Ovo je bila odgovornost MUP-a. MUP-a u kojem nitko od vodećih neće priznat da pištolj u "džepu" vrijedi više od cijele njihove postaje na telefonu.
Još uvijek čekam da mi netko pokaže na koji način je pištolj policajca 5 km udaljenog od mene brži od mog pištolja koji je uz mene (naravno nije doslovno jer ni ne smije bit, al pričam generalno)


29 pro 2023, 18:48
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Samoobrana.
Oružje neće pomoći u svim situacijama. Uzmimo kao krajnost nekog vrhunski obučenog vojnika u akciji, spremnog da reagira u djeliću sekunde, s oružjem i metkom u cijevi. I takvog se može iznenaditi, pa gdje neće žene na spavanju, studente na nastavi i sl.

Tek ako napadač pogrešno procijeni, zabrlja u izvođenju napada ili jednostavno ima neki peh, žrtvama se povećavaju šanse za bijeg, obranu i sl.

Danas sam šetao klinca i na nas se kroz tuđe dvorište zatrčao pit bull. Ograda je bila možda 30cm viša od psa, vlasnika nigdje. Pas se ipak samo pravio važan, jer da je bio pravi napad, preskočio bi ogradu bez problema. Ovako je samo doletio do ograde i malo lajao. A ja sam imao pištolj sa sobom (imam DiN). E sad, što bi bilo da se desilo, ne znam. Svakako bih štitio dijete.


29 pro 2023, 19:02
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 137 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan