Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 07:52.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Vozila za lov 
Autor/ica Poruka
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Vozila za lov
Pošto u lovištu treba odraditi dosta svakojakih poslova, pitanje transporta postaje sve aktualnije. Prijatelj, koji me odvukao u lovačke vode i ja ne živimo u lovištu, ali volimo odlaziti tamo. Budući da nam je lovište malo "van ruke" razmišljamo o nabavi nekog vozila koje bi moglo biti od bitne pomoći pri hranjenju divljači, izradi lovno tehničkih objekata, osmatranju stanja u lovištu, te na kraju i transportu eventualno ulovljene divljači. Kad je on zadnji put odstrijelio pajceka, nosili smo ga dobrih 700m , jer naša vozila ne mogu savladavati teren. Duša mi bila na jeziku. No dobro, bilo i prošlo, ali bi volio da se ne ponovi. Sad pitam vas, koji sigurno imate iskustva po tom pitanju, šta uzeti. Za eventualne veće radove, poslužit će traktor, no za ove sitnije aktivnosti, čini mi se malo neprikladno. Na poslu sam imao prilike isprobati Nivu i Defendera. Nive nam se često kvare, mada im baš ne vadimo dušu. Defender je prilično velik i težak, ujedno nije baš ni jeftin. Bio bih zahvalan, da svoja iskustva podijelite sa nama i olakšate nam izbor. Nemamo namjeru izdvajati neke hrpetine love, jer ćemo sigurno iznaći načina kako potrošiti viškove. Što mislite o UAZ-ima, Campagnola-ma i sličnim strojevima za relativno manje novce. Vozilo se svakako mora registrirati i zadovoljiti sve naše propise. Ne živim baš na nekom ekstremno nezgodnom terenu (središnja Hrvatska) no nađe se vrlo neugodnih mjesta.
Hvala svima na savjetima i sugestijama.
Pozdrav


18 svi 2014, 09:30
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Vozila za lov
Ovo sto cu ti napisati, ja vidio i ne salim se!

Golf 2 diesel
ili, malo vise specijaliziran:
Golf 2 Country.

Sve drugo kosta.
Ako nisi profesionalni lovac i ako ne zivis od lovista, ovo ce ti zadovoljiti potrebe.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


18 svi 2014, 09:38
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Vozila za lov
Nekakav Cady ili onaj tip skode kao pickup, nemam pojma kako se zove, gore stavis gume visokog profila sa najgrubljim profilom koji se moze naci... Sve ostalo sa 4x4 nije jeftino za odrzavanje i locu dosta goriva....

Mali terenac Suzuki 410 ili 413 je odlican za to, ali je 0-bodova za tovarni prostor...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


18 svi 2014, 10:53
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Vozila za lov
Caddy je vrhunski izbor, za malo para (govoreci o starijoj verziji).

Ima mi ga prijatelj. Jedanput je bio na rezervi. Napunio ga pumpi sa benzinom do pola tanka, a motor je dizelas.
Ups! :D
Vozio je tako 150 kilometara, dok nije stao. (mozda i ne bi stao da ga ovaj nije parkiaro i ugasio na odmoristu)
Zvao me da mu pomognem ispumpat "bolesnika".
Mi ga ispumpali, pa nalili dizel.
Malo verglali dok ne upali. :mrgreen:
Upalio.
Ima tome barem 3 godine.

Eno ga jos vozi. (na dizel)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


18 svi 2014, 11:38
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 01 srp 2009, 10:04
Postovi: 23
Post Re: Vozila za lov
Gume s ripnAma ti radi vulkanizer u tuhlju zovu ga pavaroti
I neki u delnicama
A imas i tvornicu u madarskoj zove se papp-gumi
Mi ih koristimo za autocross i zacudio bi se kud auto s njima dode
E sad auto
Da bi na terenu bio sposoban treba imati sto manji meduosovinski razmak a da bi nesto u njega stalo treba biti dugi
Tak da uvijek kompromisi
Preporucio bi skodu favorit pickup u jeftilen klasi
A ako imas Viska para prodam ti ja wranglera
E sad sto se tice kampanjola, uaza i sl to je sve jednostavno preizraubano ili preskupo iako bi mom izboru za lov bila mazda b2500


18 svi 2014, 22:07
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 05 pro 2010, 21:19
Postovi: 156
Post Re: Vozila za lov
Neki pick-up sa zatvorenom trugom i 4 pogona pod obavezno.
Prvi put kad ćeš zapeti negdje sa autom na dva pogona onda će ti se povlačenje pajceka 700 metara činiti kao dječja šala.
Ja lovim u Lici i ove jeseni sam skoro ostavio terenca u gori da pričeka proljeće,sad stiže vitlo kojeg ću koristiti što za izvlačenje sebe što ako bude lovačke sreće,divljači.
Terenske gume će ti rastepsti auto u jednoj sezoni ako ga misliš voziti po cesti do lovišta,stavi obične cestovne + 4x4 i kad namakneš novca neko vitlo,imaš kineskih za 2000 kuna i vučne sile preko 2800 kg.
To je minimum,ostalo ti može dati potencijalne glavobolje.


19 svi 2014, 08:47
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Vozila za lov
jolly je napisao/la:
Ovo sto cu ti napisati, ja vidio i ne salim se!

Golf 2 diesel
ili, malo vise specijaliziran:
Golf 2 Country.

Sve drugo kosta.
Ako nisi profesionalni lovac i ako ne zivis od lovista, ovo ce ti zadovoljiti potrebe.


Golf 2 Country ???Golf 2 Country je idealan,ima pogon 4x4 ,cak i blokadu,nisam siguran, ali nece ga naci i nece ga jeftino naci jer to je kolekcionarski prijerak sa samo 3000 proizvedenih komada i ako ga nadje za 3000 eura moze smatrati da mu je upala kasika u med,cijene im idu i do 6000 e.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


19 svi 2014, 11:15
Profil Web stranica
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Vozila za lov
Darko11 je napisao/la:
...Golf 2 Country ???Golf 2 Country....


Dajte ljudi budite ozbiljni....pojam GOLF i teren su NESPOJIVI u svim oblicima osim ako teren nije pjescana plaza !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


19 svi 2014, 12:13
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Vozila za lov
Kako golf i teren nespojivi?
Pa golf-teren je teren za golf! :D Sala, sala!

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


19 svi 2014, 13:04
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Vozila za lov
Nosili svinju 700 m i panika?? Dođi kod mene u lov, svinja na komade, podjednako u ruksake i deri po kamenjaru jedno 3 sata...Pa da vidiš lova. Kupite kakav manji Suzuki da ima kuku za laku prikolicu, s njime možeš svugdje. Jimny npr.


20 svi 2014, 20:35
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2010, 18:05
Postovi: 265
Lokacija: Vukovar
Post Re: Vozila za lov
Iggy je napisao/la:
Nosili svinju 700 m i panika?? Dođi kod mene u lov, svinja na komade, podjednako u ruksake i deri po kamenjaru jedno 3 sata...Pa da vidiš lova. Kupite kakav manji Suzuki da ima kuku za laku prikolicu, s njime možeš svugdje. Jimny npr.

To je pravi savjet. kratki i lagani 4x4, Suzuki Jimny, ili Vitara/Samurai ako oces jeftinije.
Kad je potrebno nesto teglit zakacis prikolicu, a svinja bilo koje velicine stane unutra kad spustis/skines zadnje siceve...

_________________
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ


20 svi 2014, 21:14
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 15 stu 2008, 22:38
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb- Sveta Nedelja
Post Re: Vozila za lov
Golf country? U Hr ih je manje od 20. Sklapani su u steyr-puchu. Motor 1,8 98ks i nije bas neko cvijece kao ni syncro pogon sa visco spojkom. Ostavite se toga i pustite to VW fanovima.

Za lov? Suzuki Samurai. Kum je lovac na Zumberku i njega koristi i odlican je. On ima od swifta GTI motor i ide da je to strasno... Njegov je povisen, vece gume, pojacan, maskirna boja... milina.


20 svi 2014, 23:28
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Vozila za lov
Vozilo za lov...???
Pravilo br jedan: Koliko para toliko i muzike...
Od svega gore navedenog... niko nije spomenuo prave pile... :D

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


21 svi 2014, 08:08
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 17 vel 2014, 11:16
Postovi: 38
Lokacija: Međimurje
Post Re: Vozila za lov
lex-lutor je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
...Golf 2 Country ???Golf 2 Country....


Dajte ljudi budite ozbiljni....pojam GOLF i teren su NESPOJIVI u svim oblicima osim ako teren nije pjescana plaza !!!



Nebih se bas slozio s tom tvrdnjom, Golf 2, ima ih par lovaca u drustvu, izmedju ostalih i prijatelj... Mislim da je cist solidan auto za lov, nije terenac, naravno da ne moze svugdje gdje bi dobar terenac prosao, al kud sve on jase tog Golfa, neko se mozda ni traktorom nebi usudio.. :A19:


21 svi 2014, 08:55
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Vozila za lov
:A28:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 svi 2014, 08:59
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Vozila za lov
lepen11 je napisao/la:
....Nebih se bas slozio s tom tvrdnjom, Golf 2, ima ih par lovaca u drustvu, izmedju ostalih i prijatelj... Mislim da je cist solidan auto za lov, nije terenac, naravno da ne moze svugdje gdje bi dobar terenac prosao, al kud sve on jase tog Golfa, neko se mozda ni traktorom nebi usudio.. :A19:


Tesko je davati usporedbe za vozila posto su lovista u HR na toliko razlicitim terenima da to svtavno nema smisla, kod nas u Istri na Sjevenom dijelu su sumske ceste takve da je podloga zivi kamen koji je cesto prekriven liscem i mahovinom tako da u slucaju kise i terenac sa losijim gumama ima podosta problema a kamli neki nizak osobni auto samo sa 2W pogonom...

Idealno bi bilo imati neki Pinz ali loce kao smuk i odrzavanje je TOO MUCH,,,,

_________________
Nemoguće je Nemoguće


21 svi 2014, 09:34
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Vozila za lov
lepen11 je napisao/la:
lex-lutor je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
...Golf 2 Country ???Golf 2 Country....


Dajte ljudi budite ozbiljni....pojam GOLF i teren su NESPOJIVI u svim oblicima osim ako teren nije pjescana plaza !!!



Nebih se bas slozio s tom tvrdnjom, Golf 2, ima ih par lovaca u drustvu, izmedju ostalih i prijatelj... Mislim da je cist solidan auto za lov, nije terenac, naravno da ne moze svugdje gdje bi dobar terenac prosao, al kud sve on jase tog Golfa, neko se mozda ni traktorom nebi usudio.. :A19:


Gdje sam se ja sa mojim verao,sto kazes ne bi traktor a jos ima tvrdo i izdrzljivo podvozje pa moze izdrzati svakakav teren a da ne polomis nista.Golf se moze jos dodatno urediti tako da u se stave vece gume i felge,podigne se na dizalicu i u opruge se ubace teniske loptice ili nesto slicno,tako da bude odignut kao terenac.Provjereno i potpuno sigurno ;)

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


21 svi 2014, 14:36
Profil Web stranica
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Vozila za lov
Darko11 je napisao/la:
.....Gdje sam se ja sa mojim verao,sto kazes ne bi traktor a jos ima tvrdo i izdrzljivo podvozje pa moze izdrzati svakakav teren a da ne polomis nista....


Decki bez uvrede ali trvditi da je GOLF dobar auto za teren je neozbiljno bez obzira na modifikacije...barem za moje shvacanje terena i voznje po terenu koje je u pravilu takvo da sljuncanu cestu smatram autocestom...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


21 svi 2014, 18:56
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2011, 22:13
Postovi: 191
Lokacija: umag
Post Re: Vozila za lov
lada niva sa ugrađenim plinom i vinčem. best buy! :D


21 svi 2014, 21:15
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Vozila za lov
Niva je odlicna za terene bez kamena, na tvrdim terenima stalno pucaju sarafi i nosaci i ubrzo se sva rasklima do boli...mada da budem iskren daleko je meksa i udobnija za vozikanje po mekanom terenu i bijelim cestama nego kada se vozi po asfaltu..

_________________
Nemoguće je Nemoguće


21 svi 2014, 21:54
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 31 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan