Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 12:09.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
TT 7,62 ili Zastava 7,75 
Autor/ica Poruka
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 21 stu 2009, 09:11
Postovi: 496
Lokacija: Zagreb
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
jolly je napisao/la:
Ivo13 je napisao/la:
Trebam savjet, šta je bolji izbor Zastava M57 TT 7,62 ili Zastava M70 7,65.




Najpoznatiji pistolj tog kalibra je bila mala Beretta m34, koji je u povijesti bilo sluzbeno oruzje talijanske vojske u WW2. Jedan od razloga uvodjenja istog u vojsku, vjerojatno lezi u tom jer Italija nije bila vojno-industrijski spremna uci u drugi svjetski rat, I uzeli su ono sta je vec bilo u opticaju, pod pritiskom okolnosti onog doba.
Kako metak od 7.65 mm nije udovoljvao zahtjevima vojnog pistolja, pokusalo se kompenzirati uvodjenjem metka 9mm krace cahure, I promjenom cijevi, pa su do kapitulacje Italije bile u sluzbi dvije verzije ovog pistolja: 7.65 I 9mm - kratki.
U biti, niti jedan nije imao dovoljno snage niti performance za potrebe sluzbenog oruzja.

7.65 mm ja bih opisao kao damski I salonski kalibar, ali ne vise od tog.



Beretta M34 je bila isključivo u kalibru 9 corto(380 auto ,9x17) , vjerovatno misliš na Berettu M35 koja se radila u kalibru 7,65, i ne bi rekao da je najpoznatiji pištolj u tom kalibru , prije bi to bio walther pp /ppK kojeg si kasnije spomenuo i koji se radi dan danas(ppk).


05 lis 2014, 07:54
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Hawk je napisao/la:

A uz "malo losiju preciznost" od PPK... ide veeelika razlika u cijeni...



Koji faktor jbte ,s obzirom da ga je Svabo proizveo cudi me da ne kosta i puno vise,on bi i svoje govno da prostis dobro naplatio i jos bi se svi potukli da ga kupe. :D



Hawk nema razloga da se udize i hvali TT naspram M70ke jer i M70 kod nas ima ko govana i oba su Zastava.

Hawk je napisao/la:

A Makarov...??? da ne duljin... samo ukratko...
dva su mi nuđena besplatno... gratis... ali na oba san se lipo zahvalija... :D




Zasto?Odlican pistolj i daleko bolji od M70,sto zbog puno jaceg kalibra,fiksne kromirane cijevi,dvostruke akcije......Samo mi nemoj onu pricu slozit kao sto znaju pojedinci po forumima koji su jos u pubertetskoj fazi ponasnja,pa ne valja zato sto je Ruski,a Rusi su "prijatelji Srbima" ,ili zato sto je vojni visak pa je cijena mala, a da kosta 500 eura bio bi dobar, i tako tom analogijom , tu pricu ne pusim.A Srbima je po istoj analogiji npr Zastava svetski kvalitet a Norinco smece iako ima poznatijih,skupljih i boljie izradjenih modela nego Zastava.Dakle tehnicki zasto? ;)

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


05 lis 2014, 10:46
Profil Web stranica
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Još jedno pitanje vezano za dobivanje dozvole. Kažu mi da je to danas nemoguća misija, treba platiti 500kn liječnićki, pa treba posebni sef ne mogu oni obični metalni a on je sigurno tu negdi 300-400kn, pa treba 10.tak dana na MUP-a da prođeš tečaj za rukovanje i održavanje. Kad sve zbrojim i oduzmem ispada da mi je bolje upisati višu pomorsku.
Zna li netko šta o ovome i koja je procedura.

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


05 lis 2014, 11:27
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Ivo13 je napisao/la:
Još jedno pitanje vezano za dobivanje dozvole. Kažu mi da je to danas nemoguća misija, treba platiti 500kn liječnićki, pa treba posebni sef ne mogu oni obični metalni a on je sigurno tu negdi 300-400kn, pa treba 10.tak dana na MUP-a da prođeš tečaj za rukovanje i održavanje. Kad sve zbrojim i oduzmem ispada da mi je bolje upisati višu pomorsku.
Zna li netko šta o ovome i koja je procedura.


Sto mislis,da bi ti neko po oglasnicima prodavao TTove i M70 ke po 400-1000 kuna da nije tog dodatnog problema.Pa ebena zracna puska,igracka fakticki, i to naj jeftinija kosta vise od njih ali ima razlog za to.Zato su na crno cijene samog oruzja daleko vece.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


05 lis 2014, 14:08
Profil Web stranica
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Ivo13 je napisao/la:
Još jedno pitanje vezano za dobivanje dozvole. Kažu mi da je to danas nemoguća misija, treba platiti 500kn liječnićki, pa treba posebni sef ne mogu oni obični metalni a on je sigurno tu negdi 300-400kn, pa treba 10.tak dana na MUP-a da prođeš tečaj za rukovanje i održavanje. Kad sve zbrojim i oduzmem ispada da mi je bolje upisati višu pomorsku.
Zna li netko šta o ovome i koja je procedura.



koji si ti lik :mrgreen:

de upiši višu zaludnu i mani se oružja


05 lis 2014, 17:47
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Spinnaker je napisao/la:
Ivo13 je napisao/la:
Još jedno pitanje vezano za dobivanje dozvole. Kažu mi da je to danas nemoguća misija, treba platiti 500kn liječnićki, pa treba posebni sef ne mogu oni obični metalni a on je sigurno tu negdi 300-400kn, pa treba 10.tak dana na MUP-a da prođeš tečaj za rukovanje i održavanje. Kad sve zbrojim i oduzmem ispada da mi je bolje upisati višu pomorsku.
Zna li netko šta o ovome i koja je procedura.



koji si ti lik :mrgreen:

de upiši višu zaludnu i mani se oružja


E a nema se potribe vriđat, ja pitam a na tebi je do odgovoriš ili ne. A znaš onu poslovicu "nema glupih pitanja, samo odgovora".

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


05 lis 2014, 18:04
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Berto je napisao/la:
Beretta M34 je bila isključivo u kalibru 9 corto(380 auto ,9x17) , vjerovatno misliš na Berettu M35 koja se radila u kalibru 7,65, i ne bi rekao da je najpoznatiji pištolj u tom kalibru , prije bi to bio walther pp /ppK kojeg si kasnije spomenuo i koji se radi dan danas(ppk).


Da, mislio sa na walther ppk, medjutim nisam ga spominjao da ne prosirujem temu previse od naslova. Htio samvise opisati kalibre I primjenu.
I jedan I drugi od navedenih pistolja su poznati. Tesko je reci koji je poznatiji. Nekako mi se cini da se navedena beretta cesce nalazi po oglasima od walthera, pa sam tako napisao. ;)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


06 lis 2014, 05:57
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Walther PPK je neprikosnoven... njega je i Bond, James Bond koristija... :D :D
a kad englezi priznaju nešto njemcima, onda se to doplo računa... :D

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


06 lis 2014, 07:17
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
PPK odličan i fin, Makarov mi je draži zbog kalibra, a prolazi pod lovački. Kupio je lani jedan prijatelj kod Brunera u ST potpuno novog za 900kn. Moglo je i jeftinije ali se nismo htjeli zajebavati s oglasima kad je ovaj bio pod rukom. I nema usporedbe sa Zastavom nikakve,na stranu ovi noviji modeli. Od starih samo TT priznajem jer je bolji i od originala.


06 lis 2014, 07:49
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Hawk je napisao/la:
Walther PPK je neprikosnoven... njega je i Bond, James Bond koristija... :D :D
a kad englezi priznaju nešto njemcima, onda se to doplo računa... :D


Englezi definitivno cijene Njemacke pistolje, ali drugo im I ne preostaje.
Na primjer, Winston Churchil je cim s ukazala prilika nabavio sebi Mauser C96, I rijesio se vojnog Webleya, engleskog revolvera. Inace, nije mi bas ni poznat neki popularni engleski pistolj, tako da mi je nekako I prirodno da se Englezi okrecu (ili su se okretali) ka Njemckim, Belgijskim I Americkim modelima. (Mauser, Walther, Browning, Colt.. etc).

.....
Vezano za TT, ne znam da li je original ili Yugo verzija bolji. (Ruski nikad nisam drzao u ruci). Medjutim, Yugo TT mi se vise svidja zbog duzeg rukohvata I jednog metka vise u spremniku.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


06 lis 2014, 08:47
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
To je to, onaj mi je malo kratak. A dizajn i kvalitet isti.


06 lis 2014, 09:30
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Ajd da i ja nabacim koju budući da imam oba kalibra koja se ovdje spominju. Oboje je dobavljivo zasad bez problema, cijena 7.62 je 2.60kn za PPU streljivo ili 3.30kn za S&B a za 7.65 kalibar je 2.66kn (ovo pišem o cijenama kad sam zadnji put kupovao, negdje pred pola godine).

Zastava M57 je čisto solidno napravljen pištolj i nisam imao nekih problema s njim osim s jednim spremnikom koji me voli zajebavati. Malo je "težak" za pucanje jer voli zanositi dolje ali kod izvježbanog strijelca to nebi trebal biti problem. NEMA kočnicu osim onog "kokot spušten na pola" koji i nije neka kočnica.


Što se tiče dozvole nije nemoguća misija (osim dozvole za nošenje) ali traje. I košta.


06 lis 2014, 10:17
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
7.62 je kalibar koji zadovaljava uvjete za lovacki pistolj.
A usporedjujuci 7.62 i 7.65, ubadva zadovoljavaju uvjete za sportski kalibar.
Po jednoj i drugoj osnovi, nema problema za dobiti nabavnu dozvolu I oruzni list. (drzanje za sportski pistolj, odnosno drzanje I nosenje za lovacki pistolj)

Administrativni troskovi, sto ukljucuje I lijecnicki, priblizno oko 100 eura.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


06 lis 2014, 11:54
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Ima i neki TT kup tako da može i za strelište, ali nije konkurencija ostalim pištoljima. Da je kakvo lagano punjenje za njega bila bi to druga priča. Imao sam ga dugo i puno pucao, solidno precizan je bio dok odjednom nije počeo nositi dosta visoko. Nikako nisam mogao dokučiti zašto, nedugo zatim mu je pukao razdvajač pa sam ga razdužio.


06 lis 2014, 12:20
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
TT kup, "Dani Grmljavine" se odrzava u Rijeci, svake godine. TT pistolji, iskljucivo u kalibru 7.62.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


06 lis 2014, 13:00
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Iggy je napisao/la:
Ima i neki TT kup tako da može i za strelište, ali nije konkurencija ostalim pištoljima. Da je kakvo lagano punjenje za njega bila bi to druga priča. Imao sam ga dugo i puno pucao, solidno precizan je bio dok odjednom nije počeo nositi dosta visoko. Nikako nisam mogao dokučiti zašto, nedugo zatim mu je pukao razdvajač pa sam ga razdužio.


Razdvajac paljbe je upravo mana Zastavinog modela,pukne nakon 4-5000 metaka,cuo sam da Ruski orginal sa tim nema problema.


Hawk je napisao/la:
Walther PPK je neprikosnoven... njega je i Bond, James Bond koristija... :D :D
a kad englezi priznaju nešto njemcima, onda se to doplo računa... :D


Ja mog davno u neznanju potopio u neku kiselinu za skidanje gljivica korozje i skoro ga unistio potpuno :D .Dobar i precizan pistolj .

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


06 lis 2014, 14:36
Profil Web stranica
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Vidija sam na YouTube pištolj Zastava EZ9, kažu da je to kopija Sig Sauer p226. Na YouTube ga hvale kao odličan pištolj, je li ga ko ima priliku koristi, kakav je .

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


06 lis 2014, 19:08
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Hawk je napisao/la:
Walther PPK je neprikosnoven... njega je i Bond, James Bond koristija... :D :D
a kad englezi priznaju nešto njemcima, onda se to doplo računa... :D


Bond, James Bond je koristio hrpu pištolja a PPK je samo najčešći. Prvi kojeg je imao je Beretta.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_James_Bond_firearms

Zanimljivo, piše da je i TTjca koristio. :)


09 lis 2014, 10:34
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
mirkof je napisao/la:
Hawk je napisao/la:
Walther PPK je neprikosnoven... njega je i Bond, James Bond koristija... :D :D
a kad englezi priznaju nešto njemcima, onda se to doplo računa... :D


Bond, James Bond je koristio hrpu pištolja a PPK je samo najčešći. Prvi kojeg je imao je Beretta.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_James_Bond_firearms

Zanimljivo, piše da je i TTjca koristio. :)


Nema feste bez tetke :D

Zasto nebi koristio tetejca?Legendarni pistolj ,cuvenog konstruktora.Po cemu cuvenog?Zapad kaze,kopirao je u potpunosti neprikosnovenog Browinga sa tim pistoljem i to je istina, ali ne prica puno o njegovoj svt 40 koju su Njemci kopirali ,priznali to i jos rekli da je to najfinija vojnicka poluautomatska puska ikad napravljena na kojoj su bazirali svoje prva pouautomatske puske G41 I G43 a kasnije i jurisnu stg 44(tiltting bolt i gasna komora u kombinaciji s tim da je SVT imao odvojeni klip kratkog hoda ,vrlo fino oruzje) koju je Tokarev koristio prije svih Njemackih konstrukcija ,belgiskog FN FAL a itd.Da ne idemo u off.Ali svugdje se bruji o Kalasnjikovu kao kopiji Njemackog stg 44 itd itd .Malo mi ide na k to mitsko velicanje zapadne a posebno Njemacke superiornosti ;)

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


09 lis 2014, 14:45
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
mirkof je napisao/la:
Hawk je napisao/la:
Walther PPK je neprikosnoven... njega je i Bond, James Bond koristija... :D :D
a kad englezi priznaju nešto njemcima, onda se to doplo računa... :D


Bond, James Bond je koristio hrpu pištolja a PPK je samo najčešći. Prvi kojeg je imao je Beretta.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_James_Bond_firearms

Zanimljivo, piše da je i TTjca koristio. :)


James Bond je obicno "zaduzivao" ppk, kao oruzje od izbora (vlastitog izbora, ili izbora sluzbe)
Ostale je koristio na terenu, u vecini slucajeva kad bi bili pri ruci. Mozda je u starijim filmovima ponegdje I zaduzio berettu.
Mislim da je u jednom od zadnja dva filma, cak koristio perkusioni pistolj (kuburu), La Page, ili neki slican. To bi se dalo pronaci na filmskoj bazi podataka.
Medjutim, to ne znaci da mu je kubura oruzje od izbora, vec su bile takve situacje na terenu.
PPK je ipak, njegovo oruzje po kojem su proslavili jedan drugog. Silueta James Bonda sa PPK u ruci je nesto ceg se svako sjeti pri spominjanju njegova imena.

Beretta vise asocira na "Lethal Weapon" I Mel Gibsona.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


10 lis 2014, 07:14
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan