Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 09:55.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
TT 7,62 ili Zastava 7,75 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post TT 7,62 ili Zastava 7,75
Trebam savjet, šta je bolji izbor Zastava M57 TT 7,62 ili Zastava M70 7,65.

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


03 lis 2014, 14:25
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
A tesko je reci,po mom skromnom iskustvu TT je precizniji od M70 ali pitanje je na kakve sam trefio .Meni osobno se TT vise svidja zbog kalibra koji je duplo jaci nego 7,65 ali M70 je manji duplo, a puca i opasan je jednako ;) i lakse ces doci do razlicitih laboracija streljiva za 7,65 itd.M70 je bio nasljednik tetejca jer su zakljucili da pistolj u 7,65 kalibru obavlja posao jednako dobro a sam pistolj je duplo manji za nosenje.Konstrukciski oba su slicna,M70 ja umanjeni TT sa slobodnim zatvaracem u slabijem kalibru.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 lis 2014, 14:47
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
TT, kakav 7.65. Igračka...


03 lis 2014, 20:08
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Iggy je napisao/la:
TT, kakav 7.65. Igračka...

Daj molim te malo mi to više pojasni šta je za šta kontr, meni se nekako onaj 7,65 čini bolji ali sam kažem lajk pa bi te molio da mi malo više pojasniš prednosti i mane.

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


03 lis 2014, 20:16
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Jednostavmo TT jace gruha,vise probija,ima duplo vecu energiju i brzinu metka,jace se cuje,ljepse lezi u vecoj ruci,TT je naspram M70 ke ipak komad ozbiljnijeg pistolja iako oba spadaju u danas zastarjele pistolje za ozbiljnu sluzbenu upotrebu, ali u vecu zaustavnu moc npr nisam bas siguran,TT nema kocnicu M70 ima itd.Ako volis veci pistolj koji ozbiljnije izgleda i gruha momacki :D ,onda izaberi TT svakako .

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 lis 2014, 20:26
Profil Web stranica
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Darko11 je napisao/la:
Jednostavmo TT jace gruha,vise probija,ima duplo vecu energiju i brzinu metka,jace se cuje,ljepse lezi u vecoj ruci,TT je naspram M70 ke ipak komad ozbiljnijeg pistolja iako oba spadaju u danas zastarjele pistolje za ozbiljnu sluzbenu upotrebu, ali u vecu zaustavnu moc npr nisam bas siguran,TT nema kocnicu M70 ima itd.Ako volis veci pistolj koji ozbiljnije izgleda i gruha momacki :D ,onda izaberi TT svakako .


A reci mi za municiju kažu mi da je teško nabaviti 7,62 odnosno da je lakše naći 7,65. Šta mi možeš reči o tome

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


03 lis 2014, 20:34
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Pa nije tesko, zasad ,ali 7,62X25 metak se ne koristi u novim oruzjima pa mu mozda buducnost nije svijetla,samo nagadjam,ali nije ga problem naci ,prozvodi ga Belot,PPU itd i mozes ih naci u svakoj prodavaonici oruzja, streljiva i opreme.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 lis 2014, 20:49
Profil Web stranica
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Darko11 je napisao/la:
Pa nije tesko, zasad ,ali 7,62X25 metak se ne koristi u novim oruzjima pa mu mozda buducnost nije svijetla,samo nagadjam,ali nije ga problem naci ,prozvodi ga Belot,PPU itd i mozes ih naci u svakoj prodavaonici oruzja, streljiva i opreme.


Sad si mi dao za mislit, onda možda bolje potražiti neki 9mm, recimo duga devetka od Zastave model: M88

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


03 lis 2014, 21:23
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Po meni najbolji izbor.O kvaliteti tog pistolja ,eventualnim manama, jer nesto sam nacuo da je kvarljiv ali nisam siguran,mogu ti reci oni koji imaju iskustva sa tim modelom jer ja osobno nemam sa 88 micom nikakva iskustva dok sam TTa imao 2 i dvije M70 ke,ali sto se tice izvedbe pistolja i kalibra ,bolji izbor nego tt ili m70.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 lis 2014, 22:14
Profil Web stranica
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Darko11 je napisao/la:
Po meni najbolji izbor.O kvaliteti tog pistolja ,eventualnim manama, jer nesto sam nacuo da je kvarljiv ali nisam siguran,mogu ti reci oni koji imaju iskustva sa tim modelom jer ja osobno nemam sa 88 micom nikakva iskustva dok sam TTa imao 2 i dvije M70 ke,ali sto se tice izvedbe pistolja i kalibra ,bolji izbor nego tt ili m70.


Izgleda onda samo minus TTejca kalibar jer navodno svi prelaze na standardni kalibar 9, i nema kočnicu tj. model M57A ima moj nema to bi bila kao neka mana. Mislim da je po cijeni najpovoniji TT, a najgora stvar dilema. Još ću malo pronjuškati po forumima uglanom bilo koja informacija mi je dobrodošla.

poz

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


03 lis 2014, 23:00
Profil
Civil
Civil

Pridružen/a: 07 ruj 2013, 12:29
Postovi: 6
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
ko kaže da TT nema kočnicu ?


03 lis 2014, 23:22
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Mislis na kokotu ?

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 lis 2014, 23:53
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Ivo13 je napisao/la:
Trebam savjet, šta je bolji izbor Zastava M57 TT 7,62 ili Zastava M70 7,65.


Nisi napomenuo za sto ti treba pistolj? Lov, ili sport?

Medjutim, u oba slucaja odgovor je TT, 7.62.
Za lov ima dovoljno snage da udovolji propise za samilosni hitac, a za sport iako nije u nacionalnom programu, barem u Rijeci imas jednom godisnje TT kup, "Dani Grmljavine".

Ako govorimo o kalibru, kod konstrukcije metka - gdje se gleda zaustavna moc, postoje dva nacina razmisljanja I takve konstrukcije:
Metak manjeg kalibra I velike brzine koji je sklon stvoriti efekat hidrodinamickog shocka, odnosno metak veceg kalibra I manje brzine koji bolje prenosi energiju., treci dizajn metka bi bio neki koji na odredjeni nacin optimizira preciznost - za potrebe streljastva.

U toj prici metak od 7.65, je potpuno nedefiniran, jer ne ostvaruje niti jednu od navedenih namjena svojim dizajnom niti snagom.

Najpoznatiji pistolj tog kalibra je bila mala Beretta m34, koji je u povijesti bilo sluzbeno oruzje talijanske vojske u WW2. Jedan od razloga uvodjenja istog u vojsku, vjerojatno lezi u tom jer Italija nije bila vojno-industrijski spremna uci u drugi svjetski rat, I uzeli su ono sta je vec bilo u opticaju, pod pritiskom okolnosti onog doba.
Kako metak od 7.65 mm nije udovoljvao zahtjevima vojnog pistolja, pokusalo se kompenzirati uvodjenjem metka 9mm krace cahure, I promjenom cijevi, pa su do kapitulacje Italije bile u sluzbi dvije verzije ovog pistolja: 7.65 I 9mm - kratki.
U biti, niti jedan nije imao dovoljno snage niti performance za potrebe sluzbenog oruzja.

7.65 mm ja bih opisao kao damski I salonski kalibar, ali ne vise od tog.

U popularnoj kulturi, najpoznatiji je kao kalibar od izbora tajnog agenta 007 James Bonda, ali niti tad nije imao nesto vecu ulogu osim dopucavanja po hodnicima i zatvorenim prostorima.

7.62 mm za TT, je posve druga prica. Zrno manjeg promjera i velike brzine. Dakle kalibar/pistolj za lov, ili jedan turnir godisnje u Rijeci = izbor bi trebao biti 7.62TT.

Vezano sa streljivo, niti jedan pistoljski kalibar od ova dva (7.62 ili 7.65) nije trenutno pretjerano koristen, niti pretjerano trazen na trzistu - medjutim oba streljiva mozes nabaviti u ducanima bez problema, uz predocenje valjanog oruznog lista.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


04 lis 2014, 07:40
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Ako se buka, energija, proboj, izvaže s veličinom i težinom pištolja, a o izgledu da i ne govorim...
onda TT nije ni do kolina M70... iako ni jedan ni drugi nisu bog zna što...

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


04 lis 2014, 07:47
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Da, kako Hawk kaze. M70 je moderniji dizajn pistolja.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


04 lis 2014, 07:49
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Privitak:
CZ M70.jpg
CZ M70.jpg [ 38.33 KIB | Pogledano 34166 put/a. ]
...a evo i slike za usporedbu...
pa valjda i samo ime modela nešto govori... M57 i M70...
zašto bi ista tvornica, 13 godina kasnije napravila gori pištolj...???


Privitak/ci:
CZ M57.jpg
CZ M57.jpg [ 108.65 KIB | Pogledano 34166 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
04 lis 2014, 08:25
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Iako u principu nisan ljubitelj Zastavinog oružja, a tražin pištolj samo onako, za imati pri ruci,
znači ne za takmičenja i ne za lov, posli Walther PPK-L, lako da bi mi izbor bija M70.
A Tetka bi mi bila na dnu jako dugačke liste. To je moje skromno mišljenje...


Privitak/ci:
Walther_PPK-L.jpg
Walther_PPK-L.jpg [ 399.99 KIB | Pogledano 34147 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
04 lis 2014, 11:59
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Da li netko zna može li se i ima li kod nas kupiti nove Zastave 7,62mm i ako ima di i koja je cijena

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


04 lis 2014, 20:10
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Hawk je napisao/la:
Ako se buka, energija, proboj, izvaže s veličinom i težinom pištolja, a o izgledu da i ne govorim...
onda TT nije ni do kolina M70... iako ni jedan ni drugi nisu bog zna što...


Subjektivno misljenje Hawk,meni je M70 ruzan do bola i TT mi je daleko ljepsi pistolj,nije olicenje ljepote ali ljepsi od M70 ,ali o ukusima se ne raspravja,sto se tice velicine TTa s obzirom na njegov metak nije ni velik ni glomazan,TT je nakad u vrijeme sluzbenih 7,65ica smatran velikim pistoljem,usporedi npr sig P226 sa tetejcom i tt je tanki damski pistolj naspram njega :lol: opcenito je manji u odnosu na moderne duge devetke od 15 i kusur metaka.

Hawk je napisao/la:
Iako u principu nisan ljubitelj Zastavinog oružja, a tražin pištolj samo onako, za imati pri ruci,
znači ne za takmičenja i ne za lov, posli Walther PPK-L, lako da bi mi izbor bija M70.
A Tetka bi mi bila na dnu jako dugačke liste. To je moje skromno mišljenje...


Prvo oruzje koje sam imao u svom zivotu legendarni PPK ,ali opet mi se ne svidja kalibar ako nije 9K nego 7,65.
Kod M70ke je meni greska sto nisu stavili fiksnu cijev kad je vec blowback pistolj,mozda je to razlog malo losije preciznosti koju sam ja primjetio,i u odnosu na Waltera
Sto se tice odnosa ,zaustavna moc metka/tezina i velicina pistolja, upravo PPK ov klon Makarov je tata, bolji izbor od M70 i od TTa.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


05 lis 2014, 03:31
Profil Web stranica
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: TT 7,62 ili Zastava 7,75
Darko11 je napisao/la:
...Subjektivno misljenje Hawk,meni je M70 ruzan do bola i TT mi je daleko ljepsi pistolj,nije olicenje ljepote ali ljepsi od M70...

pa normalno da je "subjektivno mišljenje"... to san i napisa... "moje skromno mišljenje"... a to je to...
znači tu se s tobom slažen samo u tome da se ne slažemo... :D
Ali ja san to i očekiva, pa san zato odma poslavija slike da ljudi vide i sami prosude.

Darko11 je napisao/la:
Prvo oruzje koje sam imao u svom zivotu legendarni PPK ,ali opet mi se ne svidja kalibar ako nije 9K nego 7,65.

e... a nemojmo sada tu uvlačiti cal. 9mm... to s ovim nema veze... to je druga priča...

Darko11 je napisao/la:
...Kod M70ke je meni greska sto nisu stavili fiksnu cijev kad je vec blowback pistolj, mozda je to razlog malo losije preciznosti koju sam ja primjetio, i u odnosu na Waltera...

Ne ne... ne fiksna cijev...
Ovaj metak je dobar za prigušivanje, a uz mnoge M70 što san ja vidija ide rezervna cijev, malo dulja i
s navojima za prigušivač, pa se more brže zamijeniti cijev s navidanim prigušivačem, nego navidati
prigušivač na fiksnu cijev, a baš za namijenu ove pucalice, to je jaki adut.

A uz "malo losiju preciznost" od PPK... ide veeelika razlika u cijeni...

Ovo se nekima neće sviditi, (bez ljutnje), ali triba i to reći: Zašto je Tetka popularna...???
Znamo kada je napravljena i za što... znamo kako se dijelila šakom i kapom...
sada dođemo na ono: "Svaki cigo svoga konja hvali"... a znamo da ima jako pino ciga, koji
se drže Tetke ka pijan plota i da Tetku još uvik ima tko hvaliti.

A Makarov...??? da ne duljin... samo ukratko...
dva su mi nuđena besplatno... gratis... ali na oba san se lipo zahvalija... :D

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


05 lis 2014, 07:00
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 45 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan