Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 27 tra 2024, 14:44.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 1423 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Sljedeća
CHAT 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Marin223 je napisao/la:
Misliš na promjenu propisa i zakona o oružju također ili samo propisa za vojni rok, koji bi nekako angažirao i one koji odbiju (ali bez oružja) ?

Nema veze sa zak o oružju.Za sada ne.
Samo propisi o vojsci.
Sa time da se razmišlja da se nekim mehanizmom objedini ta problematika,da netko tko ne želi uzeti oružje u ruke,ne može ga ni civilno posjedovati.
Meni je to logično.


16 vel 2024, 18:06
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: CHAT
Marin223 je napisao/la:
Misliš na promjenu propisa i zakona o oružju također ili samo propisa za vojni rok, koji bi nekako angažirao i one koji odbiju (ali bez oružja) ?

promjena propisa za vojni rok.
https://www.telegram.hr/politika-krimin ... e-krenulo/

Postavlja se pitanje i što s mladima, njih oko 70 posto, koji su se 2008. godine pozivali na priziv savjesti pa je vojni rok zamrznut. MORH kaže da ne planira ukidati priziv savjesti, s obzirom na to da je riječ o ustavnoj kategoriji, no planiraju pronaći rješenje u okvirima Ustava kako bi i obveznici koji imaju priziv savjesti prošli neku vrstu obuke.

Njih bi MORH, primjerice, učio kako reagirati u slučajevima katastrofe ili pružiti prvu pomoć. Zasad se zna da se pod svaku cijenu želi izbjeći civilno služenje vojnog roka, primjerice rad u domovima za starije i nemoćne ili nešto slično.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 vel 2024, 18:08
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Jedan koga znam je " služio " u domu za nezbrinutu djecu..... :roll:


16 vel 2024, 18:11
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
jolly je napisao/la:
MatijaX je napisao/la:
Što mislite dal' će netko imati problema ako se pozove na priziv savjesti, a već kod sebe ima vatreno oružje?
I, drugo pitanje?
Dal' će striijelce i lovce zvati na obuku, jer su oni već vični baratanju sa oružjem?

Dal' će oduzimati u ime Domovine, neki posjedovateljima njihovo oružje?
Npr. netko ima dobar snajper, sa najboljom optikom, pa ak' treba za potrebe Domovine, da država posudi od naružanog građanstva njihovo oružje?


Dobrodosao na forum nakon prethodnog baniranja!

1, Priziv savjesti je rezultirao nekad da onaj ko je prizvao savjest kasnije nije mogao napraviti nabavnu dozvolu (osobno znam za slucaj), ovo je vrijedilo do ukidanja vojnog roka. lako moguce da se ponovi, a druge strane mozda i ne, jer ce obuka biti za svakog, kako pisu u novinama. Ko prizove savjest dobit ce drugi tip obuke. (civlina zastita, na pr) kako ce se to reflektirati na nabavne dozvole ne znam.

2. Zvat ce na obuku svakog ko je unutar dobe granice i ispunjava uvjete. Sport i lov, nemaju veze sa vojnom obukom, koje je multidisciplinarna i kondiciona. Dapace, sport i lov, u svakoj vojsci su najbolja preporuka.
Lovci i pojedini strijelci imaju samo bolje predispozicije za vojnu sluzbu. Pozeljni su
Nekad se u vojne kartone zapisivalo ko je sta po struci ili hobiju, pa se tako nastojalo slati na sluzenje: doktori u sanitet, radio telegrafisti u veziste, ronioci u ronioce u divulje, padobranci u padobrance, itd.... A lovci i strijelci, za lake pjesacke jedinice. (snajper na vojnom roku neces dobiti, to je obuka za profesionalnu vojsku nakon selekcije)

3. U mirnodopsko vrijeme nece uzimati oruzje civilima. U ratnoj situaciji, lako moguce, I to je i bilo u nasoj povijesti. Uzimati oruzje egzoticnog kalibra nema smisla, ali vojni kalibri registrirani u civilstvu mogu posluziti. 308, 223, 9x19, 338 LM, 7.62x39, i 7.62x54R (PKT).
Drugi nisu toliko zanimljivi osim u krajnjoj nuzdi.

Baniranje je bilo sasvim opravdano.


16 vel 2024, 20:23
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2021, 15:17
Postovi: 159
Post Re: CHAT
Hvala svima na konstruktivnim odgovorima.
Ne ljutim se na vas i baniranje. Mislim, samo da je došlo do malih nesporazuma.
Bilo, pa prošlo.
:A17:

Ne volim ratove, te treba raditi sve da do ratova ne dođe. Međutim, mislim da u slučaju velikih opasosti, neće se previše pitati pojedince što oni misle. Dođe jednostavno vojna obaveza, pa i nema rasprave.
Na stranu sada ljudska prava, pravo na izbor, demokracije, itd.

U buduće ak' ću imati neko "osjetljivo" pitanje, budem bio slobodan pitati nekoga forumaša dobre volje, što misli o nečemu. Preko privatnih poruka.

Npr. mišljenje S&W 640, te jel bolje imati u spremniku više naboja "slabijeg" kalibra ili manje naboja u bubnju revolvera "jačeg kalibra". (9mm Luger x 15 vs .357 Magnum x 6 komada)
:A25:

E, da...ja nisam išao u vojsku, jer sam u studirao, pa nisam morao. A, i nisam se želio šišati.
A, i svega ima u vojsci. Premlaćivanja, zlostavljanja, droge, marihuane, kartanja za novac, druženja sa ženama sumnjivoga morala, radi se pravim oružjem, pa netko može poluditi, pa početi pucati na sve ostale, i tako.

_________________
dzg


16 vel 2024, 21:21
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 20 ruj 2023, 11:08
Postovi: 62
Post Re: CHAT
MatijaX je napisao/la:
E, da...ja nisam išao u vojsku, jer sam u studirao, pa nisam morao. A, i nisam se želio šišati.
A, i svega ima u vojsci. Premlaćivanja, zlostavljanja, droge, marihuane, kartanja za novac, druženja sa ženama sumnjivoga morala, radi se pravim oružjem, pa netko može poluditi, pa početi pucati na sve ostale, i tako.

Pobogu, nisam bio te sreće da me stave gdje su ženske sumnjivog morala. Nit je itko pucao oko sebe :D

Nisi bio u vojsci ali puno toga znaš o tome što ima u vojsci :A03:

Ali eto, znam, znam, don't feed the trol...


17 vel 2024, 02:56
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: CHAT
Priča o žiru iz Amerike:

https://www.youtube.com/watch?v=8JU3gojIXeQ

Došla policija zbog obiteljskog nasilja, prikupljaju info, svežu frajera i stave ga u auto. I onda ide spektakl, policajac se vraća u svoj auto u kojem je svezan frajer dok kolegica i dalje razgovara sa žrtvom, u tom trenutku padne žir na auto (valjda s obližnjeg drveta), a ovaj mislio da se to čuo prigušeni hitac tj. da je frajer u autu izvadio pištolj s prigušivačem i puca po njemu... policajac se baca na pod (viče shoots fired), mislio je čak da je i pogođen, ispuca cijeli spremnik na svoj auto, dolazi kolegica i vidi njega na podu da puca, počne i ona pucat po policijskom autu... onda pobjegnu oboje iza zaklona, ovaj počinje shvaćat da nije upucan (i feel wired, but i'm good)... nekim čudom u ovome nitko nije završio ozljeđen.

Kraća verzija cirkusa:
https://www.youtube.com/watch?v=TdvzsyFP2-I


01 ožu 2024, 00:36
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: CHAT
Doživio sam i dovođenje žena sumnjivog morala i alkoholizorano pucanje oko sebe sa smrtnim posljedicama i drogu u HV. O čemu bih inače imao za pričati danas :). I još sam stigao studirati, čak i na poslijediplomskom.


01 ožu 2024, 11:13
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: CHAT
Marin223 je napisao/la:
Priča o žiru iz Amerike:

https://www.youtube.com/watch?v=8JU3gojIXeQ

Došla policija zbog obiteljskog nasilja, prikupljaju info, svežu frajera i stave ga u auto. I onda ide spektakl, policajac se vraća u svoj auto u kojem je svezan frajer dok kolegica i dalje razgovara sa žrtvom, u tom trenutku padne žir na auto (valjda s obližnjeg drveta), a ovaj mislio da se to čuo prigušeni hitac tj. da je frajer u autu izvadio pištolj s prigušivačem i puca po njemu... policajac se baca na pod (viče shoots fired), mislio je čak da je i pogođen, ispuca cijeli spremnik na svoj auto, dolazi kolegica i vidi njega na podu da puca, počne i ona pucat po policijskom autu... onda pobjegnu oboje iza zaklona, ovaj počinje shvaćat da nije upucan (i feel wired, but i'm good)... nekim čudom u ovome nitko nije završio ozljeđen.

Kraća verzija cirkusa:
https://www.youtube.com/watch?v=TdvzsyFP2-I

Svinjarija


01 ožu 2024, 12:28
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: CHAT
Da ne skrećem s teme napisat ću ovdje.
Spominje se sigurnosni ispit i licenca za rukovanje pištoljem za akcijsko streljaštvo, mene zanima da li postoji ikakva razlika tog ispita i sigurnosnog za IPSC ?


21 ožu 2024, 15:37
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: CHAT
Sa IASC ne mozes ici na IPSC natjecanja.
Ne postoji pravilnik da bi se radio cross over, ili priznanje licence druge asocijacije.
Tecajevi IASC rade se u HSAS savezu
Tecajevi IPSC rade se u HSPS savezu.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 ožu 2024, 15:52
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: CHAT
jolly je napisao/la:
Sa IASC ne mozes ici na IPSC natjecanja.
Ne postoji pravilnik da bi se radio cross over, ili priznanje licence druge asocijacije.
Tecajevi IASC rade se u HSAS savezu
Tecajevi IPSC rade se u HSPS savezu.


Ali sa IPSC tečajem se može na akciono, bar tu kod nas ?
Ovo kopiram sa stranice saveza:
"Slijedom toga treba imati na umu da svaki kvalificirani IPSC strijelac može nastupiti i na IDPA natjecanju bez obveze prethodno polaganja i IDPA sigurnosnog ispita."


21 ožu 2024, 16:01
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 668
Lokacija: Šibenik
Post CHAT
Jesi li siguran jolly?
Meni je rečeno da ljudi koji imaju položen IPSC ili IDPA sigurnosni ispit mogu pucati IASC natjecanje bez problema. Njihovi certifikati se priznaju.
Koliko je meni poznato, oni se svi međusobno priznaju.

Sent using Tapatalk Pro

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


21 ožu 2024, 16:02
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 704
Post Re: CHAT
Tako sam i ja cuo....

_________________
BUM BUM...


21 ožu 2024, 16:07
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: CHAT
Barut je napisao/la:
Jesi li siguran jolly?

Pa napisao sam da sa IASC tecajem ne mozes na IPSC natjecanje.
Obrnuto moze, jer je to odluka HSAS saveza. Dakle, sa IPSC tecajem mozes na IASC natjecanje.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 ožu 2024, 16:23
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: CHAT
https://www.facebook.com/photo?fbid=119 ... 0674062280

Jel to jedina organizacija koja se bavi oružjem kod nas, a da stavlja i fokus na samo pravo na oružje ?


07 tra 2024, 13:56
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: CHAT
Ne mogu otvoriti.
Stavi screen shot, bar da vidim naslovnicu FB profila i ime organizacije.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 tra 2024, 14:36
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: CHAT
Action shooting objavio


Privitak/ci:
Screenshot_20240407_134955_Chrome.jpg
Screenshot_20240407_134955_Chrome.jpg [ 291.03 KIB | Pogledano 193 put/a. ]
07 tra 2024, 14:41
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6741
Post Re: CHAT
Action shooting, ili Hrvatski Savez Akcionog Streljastva, ili jezgra organizacije Hoplolosko drustvo Pula, i njihov predsjednik oduvijek je bio aktivist za prava legalnih vlasnika oruzja i leibralizaciju zakona.
nije to nista novo. Ovo su njihove stranice:
https://hoplon.hr/

Nije mi poznato da neka druga organizacija tako javno nastupa, iako pojedinci imaju glas u javnosti o toj temi, ali pod vlastitim imenom.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 tra 2024, 14:47
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: CHAT
Da znam, ali jos uvijek su jedini u tome ?


07 tra 2024, 14:50
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 1423 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan