Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:51.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 1415 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 71  Sljedeća
CHAT 
Autor/ica Poruka
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Re: CHAT
poštovanje... znade li netko mi nešto reći o optici Zeiss zf4/s.... jel pogodna samo za malokalibarku ili može i na neki srednji karabin, 30 06 i slično?


04 ožu 2017, 23:38
Profil YIM Web stranica
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2010, 18:05
Postovi: 265
Lokacija: Vukovar
Post Re: CHAT
Moze i na top sto se tice trzaja, izdrzat ce...

_________________
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ


05 ožu 2017, 11:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: CHAT
decki da li znate kako sad ide sa potvrdama od streljackog saveza od kad su presli na digitalni sustav, on line? Da li je profunkcioniralo?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


06 tra 2017, 17:14
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
Da, ja sam tako dobio u drugom mjesecu, samo uplati 200 kn. poziv na broj stavi osobnu iskaznicu, a streljački klub će riješiti bilten ili nekog drugog natjecanja. Ja odradio bilten u utorak, odmah uplatio 200 kn. i u četvrtak mi je na mail stigla potvrda.


06 tra 2017, 20:37
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: CHAT
Dečki i cure, onako realno, ne mislite li da je to ipak malo previše novaca za komad papira?! :A00:


06 tra 2017, 22:59
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: CHAT
naravno da jest previse. Inace u mup-u su pojeftinili upravne pristojbe. Mogao bi i savez.
medjutim, sto se tice ovoga, koje su druge opcije?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 tra 2017, 06:23
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: CHAT
Sve preregistrirati na lovačko, a ono što ne može biti lovačko, na dozvolu za držanje. Svi oružje nosimo u lov, a prenosimo na streljanu. Prema tome, nema nikakvih zapreka. Ja sam iz inata položio lovački ispit, učlanio se u lovačku udrugu i to sve za dosta više novaca nego bi me koštala potvrda. Kad god nešto treba za savez, obavezno je na dobrovoljnoj bazi, a kad nama treba komad papira onda košta! Kažu da od inata nema goreg zanata i to je istina. Nitko neće propasti za 200 kuna, no ja to ne mogu prožvakati!
Pozdrav svima!


07 tra 2017, 07:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: CHAT
Mislim da nisi pogrijesio, jer lov daje jednu drugu, i kvalitetnu dimenziju. Druzenje s lovcima, cist zrak, boravak u prirodi, rad sa psom ako ga imas, briga o divljaci, specijaliteti od divljaci, trofejistika, i sam lov na kraju. Trosak jest veci, ali i ono sta mozes dobiti nazad je jako puno.

:A25:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 tra 2017, 08:10
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: CHAT
Od dana uclanjena u streljacki klub, ako u kratkom vremenu otpucamo natjecanje koje se ce izaci u biltenu, koliko vrimena triba proci da se dobije potvrda pa da se moze podnijeti zahtjev za nabavnu dozvolu?

_________________
BUM BUM...


07 tra 2017, 08:21
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: CHAT
dejandlesk je napisao/la:
Sve preregistrirati na lovačko, a ono što ne može biti lovačko, na dozvolu za držanje. Svi oružje nosimo u lov, a prenosimo na streljanu. Prema tome, nema nikakvih zapreka. Ja sam iz inata položio lovački ispit, učlanio se u lovačku udrugu i to sve za dosta više novaca nego bi me koštala potvrda. Kad god nešto treba za savez, obavezno je na dobrovoljnoj bazi, a kad nama treba komad papira onda košta! Kažu da od inata nema goreg zanata i to je istina. Nitko neće propasti za 200 kuna, no ja to ne mogu prožvakati!
Pozdrav svima!

Kolega, to stoji, ja sam ujedno i strastven lovac! Ali u svakoj zupaniji ne daju dozvolu za drzanje tek tako, iako si lovac i vec imas oruzje..... A to je tako jadno! Jer ih muci sto se u zahtjevu zaokruzi osobna sigurnost!

_________________
BUM BUM...


07 tra 2017, 08:23
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
berbenn je napisao/la:
Od dana uclanjena u streljacki klub, ako u kratkom vremenu otpucamo natjecanje koje se ce izaci u biltenu, koliko vrimena triba proci da se dobije potvrda pa da se moze podnijeti zahtjev za nabavnu dozvolu?


Klub ti danas bilten unosi na stranicama HSS-a isti dan, znači ako ti taj isti dan platiš 200 kn. potvrda će stići za 2-3 dana.


07 tra 2017, 08:39
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: CHAT
Po starom sistemu slanja postom, nekad je bilo 15tak dana.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 tra 2017, 09:12
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: CHAT
Znaci, danas se uclanim u klub, za pet dana pucam i kroz par dana potvrda....

_________________
BUM BUM...


07 tra 2017, 09:53
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
Baš tako, iako sam ja na uputu SK pričekao mjesec od učlanjenja na pucanje biltena.


07 tra 2017, 09:59
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: CHAT
A da li se ti bilteni na stranicama Hr, Str. saveza mogu nekako vidjeti? Ili treba login i password za doci do njih? Vidim da su dostupni donekle samo oni po issf programu? ili nesto krivo radim?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 tra 2017, 10:32
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
E to nisam siguran, pretpostavljam da moraš biti član HSS-a (mislim kao klub, udruga...i sl.) da bi se mogao koristiti njihovom aplikacijom.


07 tra 2017, 10:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: CHAT
Koliko sam shvatio, odgovorna osoba u klubu, tajnik, predsjednik i slicno - dobijaju login i pass da mogu slati dokumente u on line bazu podataka krovnog saveza.
Ali pristup biltenima cini se da je samo interno.
Mozda, sam nesto krivo shvatio, ali tako mi se cini, pa, sam zato upitao.

Zato mislim da je koncepcija web stranica zupanijskog saveza PGZ, dobra, jer su svi bilteni dostupni u javnosti.


Izvor:
http://www.streljacki-savez-pgz.hr/novo ... og-saveza/

A ovo je prijepis texta sa navedenog linka:

NOVO! NOVE STRANICE HRVATSKOG STRELJAČKOG SAVEZA!
12. listopada 2016.Nekategorizirano
HRVATSKI STRELJAČKI SAVEZ POSTAVIO JE NOVE MREŽNE STRANICE KOJA SU INTERAKTIVNE I PREDSTAVLJAJU VELIKI ISKORAK U INFORMATIČKOM POGLEDU

Odlukom Izvršnog odbora HSS-a od o4. listopada 2016.g. postavljene su NOVE MREŽNE STRANICE odnosno novi sustav koji će omogućavati da se sve radnje od registracije strijelaca, prijave na natjecanja, korekcije popisa članova kluba, izdavanje potvrda o aktivnom natjecateljskom statusu itd, obavljaju online, odnosno portal je intaraktivan i omogućava klubovima brzo i jednostavno administriranje.

Na ovoj poveznici (klikni!) nalazi se nova stranica (u istu možete ući i klikom kroz poveznicu desno od ove vijesti *Informacijski sustav*). Na samom dnu navedene stranice nalazi se poveznica *Prijava* koja će vas odvesti na prijavu za administriranje strijelaca vašeg kluba. Isto tako niže ispod ovog opisa nalazi se obavijest, uputstvo o korištenju i prijavnica. Da biste mogli koristiti ažuriranja vaših članova (uvjet za registraciju strijelaca prema HSS-u), prijavu za natjecanje, zahtjev za potvrdu o oružju, nužno je proučiti *Uputstvo o krištenju* te poslati ispunjenu *Pristupnicu* u HSS (pristupnicu poslati isključivo putem ovog maila (klikni!) u izvornom obliku i ne je pretvarati u neke druge formate). Kod dobivanja vašeg korisničkog imena i pripadajuće šifre, moći ćete ažurirati sve prije navedeno, a što je najbitnije, registracije strijelaca za 2016/2017 ići će isključivo na ovaj način. Na ovoj poveznici možete direktno na LOGIN. (klikni!)
U slučaju nerazumijevanja uputstva, prvo preporučujemo da u vašem klubu angažirate nekog člana koji je računalno potkovan više od vas, a pomoć možete dobiti i putem telefona od Branka Pereglina, Jadranke Strukić i Dragutina Vrbeka. SRETNO!

UPUTE ZA KORIŠTENJE INFORMACIJSKOG SUSTAVA!

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 tra 2017, 11:07
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 25 ožu 2017, 19:50
Postovi: 52
Lokacija: Rijeka
Post Re: CHAT
Kada se pošalje zahtjev za potvrdu na koji mail dolazi odgovor.
Mislim dali dolaz na privatni ili na klubski mail.
:?

_________________
“Having is not so pleasing a thing as wanting, it may not be logical but it is often true.”
“The bureaucratic mentality is the only constant in the universe.”
"If there's nothing wrong with me... maybe there's something wrong with the universe!"


08 tra 2017, 23:46
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: CHAT
Ozgy je napisao/la:
Kada se pošalje zahtjev za potvrdu na koji mail dolazi odgovor.
Mislim dali dolaz na privatni ili na klubski mail.
:?


Na klupski mail, pa ti ga klub pošalje na tvoj.


09 tra 2017, 12:10
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: CHAT
dejandlesk je napisao/la:
Dečki i cure, onako realno, ne mislite li da je to ipak malo previše novaca za komad papira?! :A00:


Naravno da je PRVISE i po meni bi moralo biti BESPLATNO.

Clan si lokalnog kluba, klub je clan zup.saveza a zup.savez je clan nacionalnog i sve to nesto kosta. To je cisto birokratska iymisljnotina saveza za sisanje ovaca, no dok se ovce ne bune treba ih sisati.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


09 tra 2017, 12:20
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 1415 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 71  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan