Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 tra 2024, 19:36.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 1335 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Sljedeća
Invazija Ukrajine 
Autor/ica Poruka
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Invazija Ukrajine
Kao što smo i očekivali, počela je sveopća i sveobuhvatna invazija Ukrajine. Ruske snage održavaju apsolutnu zračnu premoć, strateški precizni udari s velike udaljenosti udaraju po ukrajinskim položajima, zapovjedništvima, vojnima bazama i instalacijama, radarskim postajama. Kolone ulaze kroz Bjelorusiju i duž granice... Što je sljedeće? Možemo li očekivati sveopću mobilizaciju i u Hrvatskoj zbog možebitnog raspoređivanja dodatnih snaga brzog odgovora duž granice NATO-a a poradi popune brojčanog stanja na području RH? Kako će sustav Domovinske sigurnost i razvrstana pričuva koji su mrtvo slovo na papiru odgovoriti na izazove koji su se našli pred nama?


24 vel 2022, 11:10
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Invazija Ukrajine
Atomski Sloba potpuno poludio

_________________
Put your money where your mouth is.


24 vel 2022, 13:48
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Invazija Ukrajine
AR15 fan je napisao/la:
Kako će sustav Domovinske sigurnost i razvrstana pričuva koji su mrtvo slovo na papiru odgovoriti na izazove koji su se našli pred nama?


Ma o cemu ti prica, Ukraina nije dio EU-a, Putin je svima JASNO NAGLASIO, nemojte siriti NATO na bivse clanice SSSR-a, sto tu NIJE BILO JASNO ????

Kada potegnes macka za rep, nije pitanje da li ce te ogrebati , pitanje je samo kada ???

_________________
Nemoguće je Nemoguće


24 vel 2022, 16:00
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Invazija Ukrajine
Putin je jasno rekao?!
Opravdavas to da Rusija (ili bilo tko drugi) uvjetuje DRUGOJ drzavi/narodu/pojedincu sto da cini, kojem sistemu da se prikloni?
Ukrainci su se jasno opredijelili zapadu, putinu to ne odgovara, i tebi je ok napasti drzavu radi toga?
Eto, moj lijevi susjed pocne pustati cajke, ili ofarba fasadu u crvenu boju, ja ga mogu napasti radi toga? To je tvoj nacin razmisljanja? Aha, da, prije nego ga napadnem moram ga, kao sto je posteni putin ucinio, moram mu jasno reci da nema pravo raditi na svojem i sa svojim sto zeli…


Sent from my iPhone using Tapatalk


24 vel 2022, 16:18
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2008, 11:52
Postovi: 280
Lokacija: Ludbreg
Post Re: Invazija Ukrajine
Jesi ikada bio u Ukraini? Jesi osjetio kako “dise” taj narod?
Bio sam tamo u tri navrata, necu navoditi razloge ali emocionalno sam strasno vezan za tu zemlju.
Ono sto sam tamo osjetio, narod zeli biti dio zapada, identicna, ali IDENTICNA situacija kao kod nas prije raspada jugoslavije.
I sada, zato jer ukrainci zele biti dio eu, a ne dio komunisticke drzave ciji rezim sada pokazuje svoju pravu cud koju nikada ni nije promijenio, ti to opravdavas?
Mjesec dana notorno laze cijeli svijet da radi vjezbe, da nikog nece napadati, da bi danas pokazao prave namjere.
Ne zelim ulaziti u rasprave, u ovoj temi ne mogu nikako biti objektivan…


Sent from my iPhone using Tapatalk


24 vel 2022, 16:27
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Putin jasno rekao ?
Putin što je rekao sve je slagao!
Misli netko da je njemu samo Ukrajina cilj?
To je novi Hitler u dolasku!
Ako netko nije pratio njegova trażenja ,da se zna,Putin je tražio izlazak iz NATOa svih zemalja koje su bile u SSSRu !
U skupini iz koje NATO mora otići je i Hrvatska !
I da ne bude nejasno,on traži da ako te zemlje budu napadnute,da ih NATO ne smije braniti !
Podržimo Ukrajinu na svaki mogući način!!!
I samo da pripomenem,kada sam ja otvorio ovu temu(Kriza u Ukrajini),neki su na ovome forumu tražili brisanje teme !?
A admini su mi temu obrisali !Kao previše je to politički !?
Pošto to sada postaje pitanje i našega opstanka,nadam se da su i takvi došli pameti!
Slava Ukrajini!!!


24 vel 2022, 17:46
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Invazija Ukrajine
Ukrajina je upravo završila svoju priču. Instalirat će se tamo vlast koja će slušati Putina. Kao što je vlast u Bjelorusiji, ali i Iraku i jedno vrijeme u Afganistanu.

Novija povijest puna je presedana koji ovaj put Putinu služe kao opravdanje. Iako realno, opravdanje mu nije ni potrebno, jer ima silu. Da ga možda netko neće spriječiti? Gdje su sad dobrovoljci i Azov? Eto prilike. Mogu se samo ogrtati ukrajinskom zastavom na Facebooku.

Nego, jedna druga tema vezana uz ovaj forum. Ukrajinski premijer odlučio je podijeliti oružje građanima. Neloša ideja, ali samo ako nije ovako zakašnjela. Kad i da je kojim slučajem liberalizirao vlasništvo nad oružjem prije 10 godina, možda bi Rusi malo drugačije razmišljali. Ne po pitanju aviona i projektila, već jednom kad se promijeni vlast i uvede okupacija (privremena ili trajna).


24 vel 2022, 21:39
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Daleko je to od gotovoga.
Ako Ukrajinci žele braniti zemlju,mogli bi rusi i nešto zuba polomiti.
2014. kada su rusi ušli u Donbas,u nekoliko dana su imali nekoliko tisuća mrtvih.
A tadašnja ukrajinska vojska je bila ni 10%današnje,plus modernizacija do danas.
Dakle ako je moral branitelja na visini i ako im se pruži pomoć u oružju,logistici, ekonomska pomoć , uvedu sankcije rusima,ako ih se međunarodno izolira.....i Ukrajina i MI svi ostali imamo šanse.
Ni Afganistan nisu pokorili...


24 vel 2022, 22:18
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Invazija Ukrajine
Ma mi se ne moramo brinuti, imamo 500.000 branitelja :)


24 vel 2022, 22:53
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Ariel je napisao/la:
Ma mi se ne moramo brinuti, imamo 500.000 branitelja :)

Pred takvom silom bi i putin dva puta razmislio :A00:


24 vel 2022, 22:59
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Invazija Ukrajine
Ariel je napisao/la:
Nego, jedna druga tema vezana uz ovaj forum. Ukrajinski premijer odlučio je podijeliti oružje građanima. Neloša ideja, ali samo ako nije ovako zakašnjela. Kad i da je kojim slučajem liberalizirao vlasništvo nad oružjem prije 10 godina, možda bi Rusi malo drugačije razmišljali. Ne po pitanju aviona i projektila, već jednom kad se promijeni vlast i uvede okupacija (privremena ili trajna).

+1
Da je Ukrajina razmišljala prije 20-30 godina kako treba, napravila normalnu državu, a ne leglo korupcije (cough cough Hrva...), dala normalnim građanima oružje... takva priča čeka i sve ostale. Sve trule države prije ili kasnije nestanu, najčešće u krvi. :(
Si vis pacem, para bellum slika

_________________
Put your money where your mouth is.


24 vel 2022, 23:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Je,napraviti državu sa proruskim režimom na vlasti...?
Kako god,potvrđeno je kako su Ukrajinci vratili kontrolu nad aerodromom Antonov!
Dio zračnoga desanta ruskih specijalaca je poubijan,ostali su zarobljeni.
Putko se malo zanio ,pa je mislio da će se branitelji unerediti od same pojave rusa ?
Predstava je tek počela ....
Ako rusi ne ostvare blitckrig(a neće),svaki dan rata će im biti sve teži i teži...


25 vel 2022, 00:14
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Invazija Ukrajine
Marin Bralic je napisao/la:
Putin je jasno rekao?!
Opravdavas to da Rusija (ili bilo tko drugi) uvjetuje DRUGOJ drzavi/narodu/pojedincu sto da cini, kojem sistemu da se prikloni?
Ukrainci su se jasno opredijelili zapadu, putinu to ne odgovara, i tebi je ok napasti drzavu radi toga?


Nije bitno sto ja mislim ili opravdavam, jedno svima mora biti jasno : " TKO JACI TAJ TLACI " tako je bilo prije Isusa i ostat ce jos 5000 godina, danas su u pitanju samo NOVE METODE kojima se to postize, dokazano je da je LOVA najace oruzje na planeti i onaj tko je ima dovoljno postici ce svoj cilj na bilo koji nacin. Dovoljno je pogledati nas put u zadnjih 30g...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


25 vel 2022, 10:15
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Upravo zato jer poznam naš put,ja se ne mogu pomiriti sa stavom da je politika sile nešto normalno.
Tako se doživljavao i uspon Hitlera.
Samo da se Ukrajinu na vrijeme naoružalo,a moglo se je,sve bi bilo drugačije.
Slava Ukrajini !


25 vel 2022, 10:55
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 01 vel 2011, 22:20
Postovi: 571
Lokacija: Vidovice
Post Re: Invazija Ukrajine
Čitajući vijesti po raznim internet stranicama, gledajući tv ovih par dana jednostavno ne vjerujem da svijet u 21. stoljeću dopušta ovakvo nešto, sam sebe pitam ali odgovor ne nalazim da li će RH i BiH biti zahvaćene ovim luđakom Putinom? Što možemo očekivat nakon što budala završi s Ukrajinom? Na žalost imamo i mi u BiH budalu koja isto razmišlja a to je m. dodik (namjerno malim slovima jer kad ga vidim na tv-u od muke bi polupao tv) isto tako i aleksa vučko koji podržava ruse i dodika! Treba li se spremati za neizbježno pa gomilati streljivo za nedaj Bože nek se nađe? Kad su toliko jaki sva trojica na jeziku što ne uzmu oružje i oni i njihovi zapovjednici pa ne idu u rat? Toliko od mene za sada, odoh pročitat još koji članak pa do trgovine da se obnove zalihe municije za svaki slučaj neka se nađe!

_________________
To sin by silence, when we should protest, makes cowards out of men.


25 vel 2022, 10:58
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Invazija Ukrajine
Pa sad, nije prvi put u 21. stoljeću da jedna zemlja napadne i okupira drugu. Irak, Afganistan i Sirija mi odmah padaju na pamet.


25 vel 2022, 11:00
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Invazija Ukrajine
Mirok je napisao/la:
Upravo zato jer poznam naš put,ja se ne mogu pomiriti sa stavom da je politika sile nešto normalno.
Tako se doživljavao i uspon Hitlera.
Samo da se Ukrajinu na vrijeme naoružalo,a moglo se je,sve bi bilo drugačije.
Slava Ukrajini !


Trosimo svoje vrijeme i resurse na nesto o cemu nemamo pojma, tko zna kakva je igra u planu... U politici nista nije slucajno, cak i kada izgleda slucajno NIJE slucajno... Putin je zajeban igrac i trenutno ima skare, platno, naftu, plin, oruzje i velika MUDA !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


25 vel 2022, 11:01
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Invazija Ukrajine
PUNISHER1987 je napisao/la:
....Treba li se spremati za neizbježno pa gomilati streljivo za nedaj Bože nek se nađe? Kad su toliko jaki sva trojica na jeziku što ne uzmu oružje i oni i njihovi zapovjednici pa ne idu u rat? Toliko od mene za sada, odoh pročitat još koji članak pa do trgovine da se obnove zalihe municije za svaki slučaj neka se nađe!


Ako mislis nesto gomilati pokusaj naci par "mini gunn-ova" sve ostalo su kamencici u cipeli...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


25 vel 2022, 11:04
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Invazija Ukrajine
lex-lutor je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Upravo zato jer poznam naš put,ja se ne mogu pomiriti sa stavom da je politika sile nešto normalno.
Tako se doživljavao i uspon Hitlera.
Samo da se Ukrajinu na vrijeme naoružalo,a moglo se je,sve bi bilo drugačije.
Slava Ukrajini !


Trosimo svoje vrijeme i resurse na nesto o cemu nemamo pojma, tko zna kakva je igra u planu... U politici nista nije slucajno, cak i kada izgleda slucajno NIJE slucajno... Putin je zajeban igrac i trenutno ima skare, platno, naftu, plin, oruzje i velika MUDA !


Upravo tako. A možemo i okrenuti pilu naopako pa se pitati zašto Rusija ne bi bila članica NATO i EU. Pa kroz cijelu svoju povijest su bili bliski sa zapadom. Odjednom su se pojavile ideje o Slaviji, Rusima kao nebeskom narodu. Susjedima koji nemaju svoju povijest, jezik, državu, identitet... Pa ih Rusija treba voditi.
Jako slično našoj situaciji sa Jugoslavijom i nebeskim narodom na Balkanu.

Tko jači tlači. Taj jači trenutno nije Putin. Nema ni ljudstva, ni tehnike ni financija. A i podrška ruskog naroda je upitna, kao i ruskog poslovnog svijeta. Spašava ga nuklearni arsenal.
Precijenio se i u Ukrajini će izgubiti.


25 vel 2022, 11:24
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Invazija Ukrajine
PUNISHER1987 je napisao/la:
Čitajući vijesti po raznim internet stranicama, gledajući tv ovih par dana jednostavno ne vjerujem da svijet u 21. stoljeću dopušta ovakvo nešto, sam sebe pitam ali odgovor ne nalazim da li će RH i BiH biti zahvaćene ovim luđakom Putinom? Što možemo očekivat nakon što budala završi s Ukrajinom? Na žalost imamo i mi u BiH budalu koja isto razmišlja a to je m. dodik (namjerno malim slovima jer kad ga vidim na tv-u od muke bi polupao tv) isto tako i aleksa vučko koji podržava ruse i dodika! Treba li se spremati za neizbježno pa gomilati streljivo za nedaj Bože nek se nađe? Kad su toliko jaki sva trojica na jeziku što ne uzmu oružje i oni i njihovi zapovjednici pa ne idu u rat? Toliko od mene za sada, odoh pročitat još koji članak pa do trgovine da se obnove zalihe municije za svaki slučaj neka se nađe!


Ne. Premda smo se 90ih oslanjali na lovačko i sportsko oružje. Proradilo je kako treba tek sa vojnim oružjem.
Država treba imati dovoljno vojnog oružja u skladištima. A ne građani lovačkog.
Trebaju biti i obučeni. Oružje ne vrijedi puno bez obuke.


25 vel 2022, 11:28
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 1335 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan