Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 19 tra 2024, 11:21.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Neaktivnost na forumu? 
Autor/ica Poruka
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2013, 14:08
Postovi: 677
Lokacija: Petrofsko
Post Neaktivnost na forumu?
Ovdje se stvarno više nema išta zanimljivo pročitati. Nema me par dana na vorumu, stisnem novi postovi, a ono samo par linkova s nekog braniteljskog portala koje je kolega Papilon postavio u nadi da će ih netko kliknuti i da nekog zanima, ja ih ni ne otvaram... prođe još par dana opet svratim ovdje i opet samo kolega Papilon postavio još par linkova, sad nešto s fejsbuka, nešto s braniteljskog portala, valjda kao odgovor na one linkove od neki dan, naravno, opet ih ne otvaram... prođe još par dana, postavim neko pitanje, dobijem 2-3 odgovora i 5-6 linkova, pogađate, opet od kolege Papilona, koji nemaju veze s postavljenim pitanjem, i par novih od nekuda kopiranih viceva u temi ''Vic-opet'', opet od kolege Papilona (koliko je aktivan, za 6 mjeseci će od brigadira postati maršal armije)... gdje su nestale beskrajne rasprave od prije? Gdje je nestalo iznošenje zanimljivih činjenica iz svijeta balistike? Gdje je nestalo vorumsko prepucavanje? U zadnje vrijeme jedino pametno što imaš za pročitati su novi oglasi...Sretan vam uskrs svima i nadam se da će ova pospanost proći sa odlaskom zime...


27 ožu 2016, 12:20
Profil YIM Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Neaktivnost na forumu?
technotronic je napisao/la:
gdje su nestale beskrajne rasprave od prije? Gdje je nestalo iznošenje zanimljivih činjenica iz svijeta balistike? Gdje je nestalo vorumsko prepucavanje? zime...


Tehnotronic, dobar ti je komentar! :A28:

Nakon zescih rasprava, i s pokojom uvredom, neki kvalitetniji clanovi se vise nisu javljali, tako je i pala kvaliteta rasprava (na osiromasenoj kadrovskoj bazi), mozda je i greska na moderatorima da nisu reagirali kad je trebalo, ali sad sta je tu je. (zadnja zucna rasprava koje se sjecam je bila ona oko legalizacije lova lukom i strijelom)

S druge cudi me i nedostatak upliva novih clanova sa svojim pitanjima zeljnih znanja. Na sto nemam bas neko objasnjenje.

A neke teme su i prilicno dobro obradnjene, pa se ni ne treba ponavljati. (na pr o nabavnoj dozvoli - sve je receno).

Lov je poprilicno zanemaren vec duze vrijeme, ali vjerojatno su lovci pobjegli na svoj forum.

A ja osobno cekam da se pocmu pojavljivati pozivi za novu seriju ovosezonskih natjecanja.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


27 ožu 2016, 14:54
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 12 stu 2011, 11:41
Postovi: 87
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Ja svakodnevno virnem da vidim jel ima kaj novoga. Kaj me je zanimalo, sam našel na forumu i saznal sam. Kaj nisam našel, sam pital i bilo mi je odgovoreno kvalitetno. Jednom sam bio uvućen u mućnu raspravu gdje sam naučil da oni koji misle da znaju nekaj kaj neznaju potpuno, nemreš uvjerit da im je znanje toga plitko, pa se više ni ne upuštam u takve priće.
Ove godine se mislim malo aktivirati kaj se tiće natjecanja pa kao i Jolly čekam obavjesti o takmičenjima. Koliko sam upoznat, 30.04.-01.05.2016 ide 25m pištolj/revolver Prvomajski turnir u Rijeci. To namjeravam ići jer sam u to vrijeme tam blizu pa se možda i vidimo.


27 ožu 2016, 18:08
Profil
Brigadir
Brigadir
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2009, 18:15
Postovi: 4074
Post Re: Neaktivnost na forumu?
technotronic je napisao/la:
Ovdje se stvarno više nema išta zanimljivo pročitati. Nema me par dana na vorumu, stisnem novi postovi, a ono samo par linkova s nekog braniteljskog portala koje je kolega Papilon postavio u nadi da će ih netko kliknuti i da nekog zanima, ja ih ni ne otvaram... prođe još par dana opet svratim ovdje i opet samo kolega Papilon postavio još par linkova, sad nešto s fejsbuka, nešto s braniteljskog portala, valjda kao odgovor na one linkove od neki dan, naravno, opet ih ne otvaram... prođe još par dana, postavim neko pitanje, dobijem 2-3 odgovora i 5-6 linkova, pogađate, opet od kolege Papilona, koji nemaju veze s postavljenim pitanjem, i par novih od nekuda kopiranih viceva u temi ''Vic-opet'', opet od kolege Papilona (koliko je aktivan, za 6 mjeseci će od brigadira postati maršal armije)... gdje su nestale beskrajne rasprave od prije? Gdje je nestalo iznošenje zanimljivih činjenica iz svijeta balistike? Gdje je nestalo vorumsko prepucavanje? U zadnje vrijeme jedino pametno što imaš za pročitati su novi oglasi...Sretan vam uskrs svima i nadam se da će ova pospanost proći sa odlaskom zime...


Facebok je sve zajebal kad smo mi stvarali ovaj forum onda je tek facebok bil u povojima i mnogi smo postali pismeni tu na njemu,primarno se učilo, (ja sam na njemu naučio uz pomoć nekih korisnika prve stvari informatike i foruma...) družilo šalilo i naravno svađalo no neki su otišli a neki više nisu aktivni neki nažalost i umrli....a kaj sad svatko tu ima pregršt informacija pa i ako netko doista želi čitati može naći sve potrebno ovako nama koji smo tu i tamo aktivni malo podržavamo da sve doista ne umre do kraja, a sad vi koji ste više u svijetu oružja ponekad najedite neki zanimljiv detalj vrijedan upita a mi koji smo tu od početka više zbog zabave i druženja i koji smo se oružja nanosili dok je grmilo samo uživmo čitaući i više se šaleći već raspravljajuči o nekim ozbiljnijim temama, no vjerujete prije 10 setak i više godina je bilo i te kako žestoko pa to se vidi i po temama i po kvaliteti rasprava! a sad ništa ne živi vječno pa tako vjerojatno neće ni ovaj forum pitanje je dokle će se uopće financirati sve ovo i ima li Mike opće želje za sitim! kad je facebok preuzeo sve korisnike a gogle vam ionako izbaci masu rasprava o temama o kojima je dosta rečeno i na ovom forumu, ostalom treba malo i tipkati pa bi bilo novih i zanimljivih tema a ne da samo ja s svog foruma lijepim novosti!! Bok i sretan Uskrs svima!!!!

_________________
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....


27 ožu 2016, 18:32
Profil
Brigadir
Brigadir
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2009, 18:15
Postovi: 4074
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Ja sam na ovom forumu više iz sentimentalnih razloga jer sam na njemu početkom 2000 naučio uz pomoć nekih članova prve korake u svijet internet i foruma čak sam i bio moderator i tako mi je ostao drag mada sam s njega otišao ponovno sam se nakon dužeg vremena vratio, no svađe su sastavni dio svih takvih sajtova ja sam osnovao jedan od braniteljskih pa se i tamo skoro ne vodi rasprava jer je bilo svađa gdje smo skoro pa svi iste populacije i sličnih svjetonazora, no bilo je i te kako žestoko i više od toga... pa tako rade samo portali, forumi su nestali iz sličnih razloga, od kad je došao facebok sve je odumrlo nažalost to je stvarnost!

_________________
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....


27 ožu 2016, 19:24
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Doc77 je napisao/la:
Ove godine se mislim malo aktivirati kaj se tiće natjecanja pa kao i Jolly čekam obavjesti o takmičenjima. Koliko sam upoznat, 30.04.-01.05.2016 ide 25m pištolj/revolver Prvomajski turnir u Rijeci. To namjeravam ići jer sam u to vrijeme tam blizu pa se možda i vidimo.


Kolega, vidimo se onda na prvomajskom! ;)

A da se nadovezem na Papilona, i utjecaj (negativnih) internet medija, poput fejsa...
Istina sve sta kazes.
Premda, takodjer mislim da u streljastvu postoji nedostatak kvalitetnog glasila, pa se forum do sad pokazao kao adekvatan alat u tom smislu da se cuje i glas strijelaca oko tekucih problema.

Ali ni to ne znaci da se nece i ovaj vid komunikacije prebaciti na fejs, pod utjecajem mladjih generacija.
Inace ja sto sam stariji sve mi manje elektronike treba u zivotu (i imam neku averziju od fejsbuka, cisto subjektivnu), pa mi je i ovo dovoljno, ali stvari se mijenjaju kontinuirano to je nepobitna cinjenica.
Mnogi klubovi danas nemaju svoju web stranicu, ali imaju fejsbuk profil. Dobro zboris.

(Premda, neki nemaju ni stranicu ni fejs, takodjer.)

Uglavnom sta se tice natjecanja u streljastvu ovdje su jos uvjek najkvalitetnije informacije, pogotovu feedback natjecatelja, kad se ukaze potreba, pa uvijek bacim oko da vidim sta je novoga!

A kad je pitanje kvaliteta informacija, usporedjujuci sa google, nije na lokalnom nivou informacija isto kao i nesto sta skupis na google. Lokalno trziste, kultura, obicaji su drugaciji, natjecateljske discipline, lovna etika. itd, ali i tu si upravu, google definitivno odvuce odredjeni broj potenicjlanih mladjih clanova (ne znaju djeca...), sto je ujedno i odgovor na jedno od pitanja iz mog prethodnog navoda...

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


27 ožu 2016, 20:04
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Tragična je činjenica da svakim danom postajemo sve stariji, a s tim se nije lako pomiriti, bar meni. Sve manje razumijem mlađe generacije, sve teže komuniciram s njima i stječem dojam da ih baš ništa ne zanima. Kao trener volontiram 18-19 godina i sve teže razumijem želje, potrebe i interese mladih strijelaca. Trenutno imam vrlo perspektivnu generaciju kadetskog uzrasta, no stječem dojam da oni na treninge dolaze iz nekih, meni neshvatljivih razloga. Na treninge dolaze uredno, nikad ne kasne i nikad ne izostaju, no na treninzima, ne razgovaraju, komuniciraju isključivo mobitelima i to čak ne verbalno nego tipkajući. Nedostatak mlađih članova, vjerojatno uzrokuje problem iz naslova. Pozdrav svima!


29 ožu 2016, 00:45
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Hmmmmm, kad usporedim neke uspjesne forume, na primjer: forum.hr (opci), zatim americke forume (slicne ovom): firing line forum, rimfire central, shotgun world, pa susjedni: Lorist.... svi imaju jednu stvar zajednicku.
Naime, na svim ovima je pristup omogucen svakom pa i neregistriranom gostu.

Ovako kad neko ide traziti neku informaciju preko google, automatski u startu ode na drugu stranu jer niti vidi rasprave, a jos se mora i registrirati, pa je forum dvostruko izoliran.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 ožu 2016, 04:27
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Ja često povirim, napišem nešto tu i tamo. Forum je "tanak", to je činjenica. S obzirom da se zove "Oružje HR", trebao bi biti možda najbolji u nekim stvarima i kvaliteti postova. Međutim, lošiji je od recimo foruma "Lovac" koji je po pitanju oružja, balistike i optika puno jači.


29 ožu 2016, 07:29
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Neaktivnost na forumu?
jolly je napisao/la:
Hmmmmm, kad usporedim neke uspjesne forume, na primjer: forum.hr (opci), zatim americke forume (slicne ovom): firing line forum, rimfire central, shotgun world, pa susjedni: Lorist.... svi imaju jednu stvar zajednicku.
Naime, na svim ovima je pristup omogucen svakom pa i neregistriranom gostu.

Ovako kad neko ide traziti neku informaciju preko google, automatski u startu ode na drugu stranu jer niti vidi rasprave, a jos se mora i registrirati, pa je forum dvostruko izoliran.


:A25: Isto misljenje imam,naj vaznija stavka za popularnost nekog foruma je da svi korisnici interneta mogu citati teme koje su na njemu.Sto je jos gore na Oruzje hr ne registrirani ljudi mogu uci i osvjeziti teme a tada oni vide samo oglase,nikakve dogadjaje na forumu ne vide i misleci da nema zanimljivih aktivnosti niko novi se nece ni registrirati.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


29 ožu 2016, 13:33
Profil Web stranica
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Iggy je napisao/la:
,,,,,, lošiji je od recimo foruma "Lovac" koji je po pitanju oružja, balistike i optika puno jači.


Ne bih se slozio sa tobom oko terminologije i ocjenjivanja foruma los-bolji-tanak itd... iz vrlo jednostavnog razloga.

1. Treba biti realan i zbrojiti 2 + 2 na nivou hrvatskog streljastva u svim oblicima koji postoje i koliko zapravo imas aktivnih clanova u svim tim disciplinama.

2. kako se meni cini imamo puno vise aktivnih lovaca u RH nego svih sportskih strijelaca zajedno , necu pretjerati ako kazem da akt.sportskih strijelaca nema niti 300 i to ako zbrojimo CB, MK pa cak i Zrak.

3. Ono malo Takmicenja koje jos imamo su sve manje posjecena cisto radi tvrdoglavosti pojedinaca i nekih sitnih osobnih interesa koji prevagnu ispred interesa samog takmicenja.

4. Zakonodavsto je 2012 zabilo cavao u ljes streljastvu samo zato jer su Drugovi prepisivali zakon koji ceo svet razume a ujedno su i pogodovali naivnoj prici kako ce strijelci odmah milione potrositi kod uvoznika streljiva od kojih vecina nikada u zivotu nije cula za 6XC ili 7-Saum npr.

5. U Dec-2015 je svijetlo dana docekao finalni " PRIJEDLOG ZAKONA O EKSPLOZIVNIM TVARIMA TE PROIZVODNJI I PROMETU ORUŽJA S KONAČNIM PRIJEDLOGOM ZAKONA " o kojem ovjde koliko vidim nitko nije jedne rijeci zucnuo, a tice nas se i te kako.

6. Sve u svemu sistem " Ma vec ce to neko drugi umjesto mene" Sjebao je EX-YU, a koliko vidim i Lipa nasa je bila nasa samo od 1990 do 2013..

7. Krovna udruga nam se raspada i opet nitko ne zna zasto i kako, ne uvode se niti nove discipline niti dolaze nove ljudi koji zele nesto raditi, sve se smije samo ne pitati gdje je lova, strijelci se na OI igre salju po babi i stricevima a ukoliko je moguce neke se usput i sabotira kako ne bi na svjetskom kupu napravili normu te ugrozili familijarni biznis ?

Kada bi nekog samo malo zanimlo otisao bi Subotom do susjedne Slovenije i vidio kako se to radi kod njih, prije 7-dana u Bac-u ( vojno streliste kod Ilirske Bistrice ) je bio OTVORENI DAN TRENINGA Bilo nas je ravno 3-Hrvata i jedno 100 slovenaca, kotizacija je bila 10 Eur, mete smo si morali sami osigurati, no taj dan se treniralo na :

25m / 50m / 100m / 200m / 300m /500m /600m /1000m

padajuce mete, celicne ploce, obicne mete, Coopsove, itd,,itd,, u 14.00h sve je bilo GOTOVO !

Mi na Grobniku i Osijeku skupa ne mozemo skupiti vise od 50 takmicara pa o cemu onda da pricamo na forumu, optikama od 3000 Eur, puskama od 5000 Eur na dalje, restovima od 1000 Eur kada mi u prosjeku baratamo sa opremom koja ukupno kosta kao Bipod i plinksa kocnica na sportskoj pusci.

Lovci u HR u prosjeku imaju daleko bolje optike i puske nego sto se to vidi npr. kod strijelaca na Grobniku, dovoljan znak da nesto ne stima ......

Dok ne bude bilo para za normalan zivot, nece biti nista od ovog sporta kod nas.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


29 ožu 2016, 14:53
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Neaktivnost na forumu?
lex-lutor je napisao/la:
3. Ono malo Takmicenja koje jos imamo su sve manje posjecena cisto radi tvrdoglavosti pojedinaca i nekih sitnih osobnih interesa koji prevagnu ispred interesa samog takmicenja.
.

:o :o :o
Lex, daj objasni malo ovo?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


29 ožu 2016, 16:06
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Lex sve stoji, samo je tamo puno više ljudi koji dosta znaju i to dijele s drugima. Lovstvo je širok pojam pa bude svega, ovdje bi trebalo biti uže i kvalitetnije,a nije. Prijedlog zakona koji je još uvijek na čekanju pisao sam i ja, tj. dao svoj komentar na neke stvari koje svima nama ne pašu. Isto je otišlo u MUP i čeka jer su vidjeli da nije dobro. Dosta nas iz službe i struke je napisalo svoje mišljenje i mislim da je vrijedilo jer nije prošlo kako je zamišljeno. Za dosta stvari smo sami krivi, udruga vlasnika oružja nije zaživjela, a svaki od nas je trebao biti član. Kad ima na jednom mjestu 60 000 istomišljenika, nije ni državi svejedno.


29 ožu 2016, 16:13
Profil
Brigadir
Brigadir
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2009, 18:15
Postovi: 4074
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Jednostavnije....budite svi malo aktivniji i biti će bolje...a tema ima pa tako i mogućnosti,.... otvorenost je velika ali da bi bio potpuno otvoren tko bi to sve počistio i ovako ima robota i svašta se tu nađe....ajde malo aktivnosti pa će biti i tema i zanimljivosti glupo je uspoređivati koji je bolji na svakom ima nešto podataka koji su nam potrebni, a tko to zna i ima sve sto ljudi sto čudi i nikad svi zadovoljni biti neće....nisu ni sve p**** uvijek zadovoljene pa kaj.....? :A18:

_________________
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....


29 ožu 2016, 17:50
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: Neaktivnost na forumu?
lex-lutor je napisao/la:
Kada bi nekog samo malo zanimlo otisao bi Subotom do susjedne Slovenije i vidio kako se to radi kod njih, prije 7-dana u Bac-u ( vojno streliste kod Ilirske Bistrice ) je bio OTVORENI DAN TRENINGA Bilo nas je ravno 3-Hrvata i jedno 100 slovenaca, kotizacija je bila 10 Eur, mete smo si morali sami osigurati, no taj dan se treniralo na :


gdje se je mogla dobiti ta informacija LEX? da je recimo bila obavijest na ovom forumu vjerujem da bi bilo bar još 5 strijelaca iz RH.

Možda bi se pucalo i u RH da je kotizacija 10 eura po treningu, a ne da se moraš upisati u klub po astronomskoj cijeni i tek onda možeš na strelište koje je preko 100m


29 ožu 2016, 20:57
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Sve to stoji, i svi su manje ili vise u pravu, no LOVA je na zalost BITAN dio streljastva. To nije jeftin sport i ako ja u tekucem mjesecu ne skucam za place i sve obaveze ne pada mi na kraj pameti pucacina, tj. pada mi i te kako ali to moram presutiti...Pricati mozemo ali o cemu, Elaboracijama ...KAko ? , o optikama ...tesko da smo promjenili neku optiku zato jer nam je dosadila, takmicenjima ....kojima ?

Streljastvo se GASI, polako ali sigurno. Dok se to guralo pod skolstvom, Lokalnim TO jedinicama, nesto je i bilo a sada sve KARA...naravno nije to bas slucajno jer NASA vojska radje unistava streljivo nego da ga donira streljacim klubovima, zasto je to tako neka ispitaju oni blize vatri ????

_________________
Nemoguće je Nemoguće


29 ožu 2016, 21:09
Profil
Brigadir
Brigadir
Avatar

Pridružen/a: 21 pro 2009, 18:15
Postovi: 4074
Post Re: Neaktivnost na forumu?
Streljivo kome je istekao rok trajanja se uništava iz sigurnosnih razloga zakonom koji je predviđen u oružanim snagama kad bi takvo streljivo donirali a dogodila bi se eksplozija ili nešto zbog korozije tužili bi Vojsku a to ne ide niti s hranom nažalost!

_________________
Ne pij dok voziš - mogao bi proliti!!.....


29 ožu 2016, 21:47
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Neaktivnost na forumu?
lex-lutor je napisao/la:
Sve to stoji, i svi su manje ili vise u pravu, no LOVA je na zalost BITAN dio streljastva. To nije jeftin sport i ako ja u tekucem mjesecu ne skucam za place i sve obaveze ne pada mi na kraj pameti pucacina, tj. pada mi i te kako ali to moram presutiti...Pricati mozemo ali o cemu, Elaboracijama ...KAko ? , o optikama ...tesko da smo promjenili neku optiku zato jer nam je dosadila, takmicenjima ....kojima ?

Streljastvo se GASI, polako ali sigurno. Dok se to guralo pod skolstvom, Lokalnim TO jedinicama, nesto je i bilo a sada sve KARA...naravno nije to bas slucajno jer NASA vojska radje unistava streljivo nego da ga donira streljacim klubovima, zasto je to tako neka ispitaju oni blize vatri ????


Ma nije bas tako. To ti sve prikazujes malo previse pesimisticki.
:cry: Odmah me ubijes u pojam. :cry:

Ali neke stvari imaju buducnost a druge nemaju.

Recimo nacionalne discpline u puski 7.9 i 7.62 su discipline kojima ne vidim buducnost zbog dva faktora.
prvo je da je sve manje dzabe streljiva u opticaju, ali drugi bitniji faktor je da vise nema novih m48 i pap 59/66 na trzistu, a ja ne znam kad sam vidio neku preciznu, od puste istrosenosti cijevi od ovih sta vidjam. Sa municijom doniranom po klubovima, kao i jeftinim istrosenim puskama ovo je nekad klapalo po "badave osnovi", ali tog vise nema. Dakle, tu kruha nema.
No free lunch!

Kako su ovi kalibri bili nekad popularni, tako mislim iz istih razloga mogli bi biti sutra popularni 223 i 308, ali za ovo je potrebno uvodjenje sluzbenih adekvatnih disciplina na nivou saveza, barem.

Druge discipline ne jenjavaju: vk pistolj, vk revolver. (pogledaj malo biltene, uglavnom je kontinuiran broj strijelaca). Uostalom, na prvomajskom turniru, natjecanje je 2 dana zbog broja natjecatelja.... Zupanisjkio i drzavno je uglavnom dobro popunjeno, takodjer.

Zatim, van nacionalnih disciplina, MK s optikom je u porastu.

Sniper kupovi uglavnom stalan broj strijelca (50torica velicanstvenih, ha, ha :D :D :D , koje si spomenuo), ali je sve veci broj natjecanja, a cini mi se i ovi strijelci imaju sve bolju opremu koju vidim.

Tako da po meni, VK puska tandzara je u zamiranju, iz navedenih razloga a ovo ostalo drzi kontinuitet, tesko u opcoj ekonomsko-loklanoj situaciji, ali ipak drzi kontinuitet.

Vezano za municiju na unistavanju:
Ovo ti ga ima veze i sa nekim od EU propisa, naime municija bez potvrde porijekla ne moze se vise stavljati u opticaj sto dovodi do onoga sta sam prvo napisao (nedostatka dzabe municije). E, sad, nemoj me sad goniti da trazim taj propis, ali vjeruj mi na rijec. Uglavnom kolega Papilon je to opisao vrlo slikovito.

BTW,
trebalo je i ono sta je spinakker napisao - staviti obavijest na forum o mogucnosti treniranja u Sloveniji, vjerojatno bi jos ljudi doslo.

A za neaktivnost na forumu, ja i dalje mislim da bi trebalo ga staviti da bude otvoren za pregled.
Kad bacim oko na opci forum.hr, vidim da ima interesa za streljastvo, ali ljudi uopce ne znaju gdje ici, kome se obratiti, di su klubovi, streljane, koje su opcije, itd. Ovaj je sport u medijim naezastupljen, pa nema razloga da se jos zatvaramo u male forume.

Kako se cesto uzima Amerika za primjer, jos da dodam, americka NRA ima stalno akciju "Dovedite svog prijatelja na streljanu - uclanite ga u NRA.." u tom smislu.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


30 ožu 2016, 03:27
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: Neaktivnost na forumu?
jolly je napisao/la:
lex-lutor je napisao/la:
A za neaktivnost na forumu, ja i dalje mislim da bi trebalo ga staviti da bude otvoren za pregled.



zvati ću Mika pa da vidimo šta on misli o tome.

Mišljenja sam da bi ga mogli otvoriti na mjesec-dva kao neka test verzija, a vrijeme će pokazati boljke i mane pa se lako odluči da li će ostati zatvoren ili će se trajno otvoriti.


30 ožu 2016, 07:17
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Neaktivnost na forumu?
:A28:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


30 ožu 2016, 08:04
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 25 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan