Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 18 tra 2024, 08:03.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 19 post(ov)a ] 
Oruzje u kuci - meka za provalnike. 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6729
Post Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Evo jednog clanka na "Index.hr", pa kaze da im je narocito privlacno ukrasti oruzje, kao posebnu dragocjenost.

Link:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/prov ... 33052.aspx

>>>>>
2. Što ste prvo htjeli ukrasti?
Nakit, elektronika, gotovina te kreditne kartice. Također su naveli oružje. ''NRA naljepnica na braniku = mnogo oružja'', napisao je jedan.
>>>>>

Sve u svemu, ne treba ljepiti lovacke naljepnice, naljepnice streljackog kluba, saveza , i slicno na auto - jer moze privuci provalnike.

editiram naknadno:
ocito je da u nedstatku vijesti i clanaka, novinari prenose tekstove stranih medija. Obzirom da spominju naljepnicu NRA (Americka organizacija: national rifle association) vjerojatno su posudili clanak sa nekog od americkih medija. Ne mora se dakle, odnositi bas na nase lokalne provalnike i kokosare.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


20 stu 2016, 14:18
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Pa pise u samom pocetku teksta da je to interviju sa zatvorenicima koji sluze u Oregonu ?

Samo su zaboravili napisati da se u USA puca na provalnike bez odgovornosti, pa ti samo provaljuj ako imas muda...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


20 stu 2016, 20:19
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Zato oni ukradu oružje da nemaš čime pucati kad idući put odluče provaliti! :A27:


21 stu 2016, 03:08
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
lex-lutor je napisao/la:
Samo su zaboravili napisati da se u USA puca na provalnike bez odgovornosti, pa ti samo provaljuj ako imas muda...


Ovo uopće nije istina!!! Situacija varira od savezne države do savezne države. Neke države imaju zakon sličan našem gdje smiješ koristiti oružje samo ako i provalnik ima oružje, neke dozvoljavaju obranu unutar vlastitih zidova ali opet moraš dokazivati namjeru provalnika...

Nemojte širiti bajke o USA.

https://en.wikipedia.org/wiki/Castle_doctrine


28 stu 2016, 12:56
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Nisu bajke i ne vazi u svim drzava isto..no u vecini je osobna zastita daleko iznad prava losih decki.

A ovo o dokazivanju namjere provalnika bih volio procitati na ciju je stranu stao sud ?

Teoretski, sto bi mi ti pokusao objasniti da te ulovim usred noci u svojoj kuci, a znamo da si usao preko ograde, razvalio vrata ili prozor i sada se suljas kao zmija...i imas recimo 120 kg sa 2 metra visine...

- da imas normalne namjere bi se najavio

Po mom shvacanju ti si manijak koji uziva u klanju ili gusenju ljudi dok spavaju, bas trazis noz jer ti je fetis to uraditi sa mojim alatom...i sto cemo sada...jebi ga ja sam te tako procjenio u 3 sekunde koje su trajale kao vjecnost.... a ti poslje pricaj da si bio zedan i dosao si samo radi coca cole .... :A10:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


28 stu 2016, 21:55
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 28 sij 2013, 14:08
Postovi: 148
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Život nije crno-bijel i nije sve u jasnoj podjeli dobri dečki - loši dečki.

Što ako uloviš nekoga tko nije došao s namjerom provale nego ga je neka druga sila primorala da uđe u tvoj dom (možda bježi od nekog?). Ubiješ ga?

Što ako uloviš susjedovog klinca kojem se sviđa tvoja kolekcija prostih časopisa pa je htio malo bacit oko? Ubiješ ga?

Što ako uloviš člana obitelji usred noći ali ga ne prepoznaš (ono što je Pistorius napravio)? Ubiješ ga?

Što ako je tvoj susjed popio malo previše pa fulao vrata i došao kod tebe umjesto u svoju kuću / stan? Ubiješ ga? (ovo se meni jednom dogodilo, nisam bio pijan ali sam bio odsutan mislima i fulao kat zgrade, ušao u tuđi stan).

Što ako su ti frendovi takvi da vole banut u čudno vrijeme ili te vole zajebavat? Ubiješ ih?

Uvijek se kao primjer uzimaju veliki, zločesti provalnici naoružani najgorim mogućim oružjem, žedni krvi. No zakonodavac treba uzeti u obzir sve moguće situacije. A i ljudi bi trebali biti svjesni da je oduzimanje nečijeg života stvarno krajnja mjera. Da, ako ti dođe veliki zločesti provalnik koji te želi opljačkati, ubiti, silovati - smiješ ga ubiti. To ti i postojeći zakoni dozvoljavaju (znam dečka koji je ubio oca kad je napao majku i oslobođen je svih optužbi). Ali ako nije bilo potrebe pucati onda bi ipak trebalo sankcionirati pucača koji je bez potrebe oduzeo nečiji život.


30 stu 2016, 10:55
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 21 srp 2016, 02:28
Postovi: 71
Lokacija: Split
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
A onda 9mm plinski pištolj sa papar metcima i dođi mu isprid face i oslipi ga, pištolj na papar sprej(isto moraš ciljat lice), onaj elektricni soker koji bas i nema efekta osim ako ga ne prislonis na vrat jer ipak moras ciljat dobro jer ces se nekoj mrgi bacit na vrat, ili onaj elektricni soker pistolj koji opet ako pogodis u krivo misto ili promašiš moraš skinit stari nastavak i stavit novi što nije najbolje ako te proganja mrga od 120kg. I ako ti pijanci ulaze u stan možda želiš počet zaključavat za sobom nije teško. Teška odluka ali ako nekog ne želiš ubit ali želiš onesposobit najbolje rješenje je papar sprej za medvjede(to je onaj u najvećoj boci) ako ga to ne zaustavi najeba si.

_________________
Sam kujem svoju sreću/oružje.


30 stu 2016, 11:28
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6729
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Moje je misljenje da je pasivna zastita najbolja.
Protuprovalna vrata, ograda da se ne preskoci, osvjetljeno dvoriste, sef, alarm, pa i video nadzor. Plus ostar pas cuvar.
U 99% slucajeva ovo ce odvratiti svakog lopova.
U 1% Pojacane mjere mogu privuci bas pravog lopova, radi tog jer se cuvaju vrijedne stvari. Mozda.

Inace, cesto puta se kaze, da se uzme najjeftiniji sef da se samo zadovolji zakonska forma. Krivo.
Bilo je slucajeva ukradenog oruzja u HR, bas me zanima u kakvom su sefu to drzali.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


30 stu 2016, 13:13
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Ma kod nas ti većina ima one male Bauhaus sefove (koferčiće) koji nisu fiksirani za ništa, pa provalnik ukrade i sef i oružje u njemu.


30 stu 2016, 13:27
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 21 srp 2016, 02:28
Postovi: 71
Lokacija: Split
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
To sa jeftinim sefovima i lažnim kamerama je cista glupost. Ćorav čovik vidi da je lažna a jeftini sef sa ključem većinu samo privrneš i otvori se. Ovako se samo sebi daje osjećaj sigurnosti. To da prevelika zaštita mogu privuć lopove to je istina ali to su većinom profesionalna ekipa koja je daleko uvježbana za vile vikendice i slično.

_________________
Sam kujem svoju sreću/oružje.


30 stu 2016, 13:31
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna

Pridružen/a: 26 lip 2010, 16:51
Postovi: 964
Lokacija: Sesvete
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Jolly, pa 90% sefova je takvo da ih se obije sarafcigerom.

A pravom lopovu nece biti problem niti najskuplji sef obit.


30 stu 2016, 18:38
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 21 srp 2016, 02:28
Postovi: 71
Lokacija: Split
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Naša san video kako razvalit sef i dvojica normalne građe su za 2 minute polugama otvorili jeftini sef 2 metra visine i metar širine. Uglavnom problem je bio izolacija tj. onaj kao beton koji je ispa čin lagano počeli otvat vrata tako da su imali samo 0.5-1 cm nazovi-čelika iskrivit iz ležaja i doć do sadržaja.

_________________
Sam kujem svoju sreću/oružje.


30 stu 2016, 20:35
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Koja god situacija sa ugrožavanjem imovine i živote se desi, sigurno je ugroženi na gubitku. Moje razmišljanje, ako me netko napadne, potegnem oružje.... Nek me proglase i nevinim i oslobode bilo kakve odgovornosti. Treba živjeti s posljedicom svog djela. Mislim da to nije nikom normalnom baš svejedno. Kako bi reagirao u datoj situaciji, nisam siguran, jer nikad nisam morao donijeti takvu odluku. Međutim, siguran sam da takva situacija gdje se poteže oružje, pogotovo od strane osoba koje su mu vične, definitivno ozbiljno mijenja ostatak života, a to nikome ne želim.
Pozdrav svima!


30 stu 2016, 22:27
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Gadno je to, ali evo već 17 godina nosim oružje svakodnevno i vjerujem da mi ne bi bio problem upotrijebiti ga ako zatreba. Ne daj Bože, ali bolje ga je nositi uzalud nego ne imati kad treba.


01 pro 2016, 00:29
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Kod nas nažalost zakon sve gleda kroz prizmu uporabe prekomjerne sile, odnosno prekoračenja nužne obrane.
Tako možeš provalnika (napasnika) ubiti nogom od stola i potencijalno ćeš odgovarati.


01 pro 2016, 00:49
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
mirkof je napisao/la:
Život nije crno-bijel i nije sve u jasnoj podjeli dobri dečki - loši dečki. ...



Potpuno si u pravu, ali pretpostavke tipa što bi bilo kad bi bilo su beskonačne, no u jednom ćeš se sigruno složiti sa mojim mišljenjem....

DA je zakon JASAN i NEDVOSMISLEN te da u startu UPOZORAVA onoga tko nasilno, neovlašteno, bez najave, itd..itd ulazi na tuđi posjed, stan, kuću, auto itd..itd..itd kako može biti spriječen svim sredstvima bez obzira na posljedice trebao bi imati kockasta jajca i vrlo vjerovatno bi dobro razmislio hoće ili neće u svoj pohod !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


01 pro 2016, 10:14
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 08:25
Postovi: 59
Lokacija: Pitomača
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
Novi zakon nam je u saboru


01 pro 2016, 14:02
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 08:25
Postovi: 59
Lokacija: Pitomača
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
nitko ništa ? muk?
pa gdje su dežurni komentatori svega i svačega??


02 pro 2016, 19:28
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 404
Lokacija: Sesvete
Post Re: Oruzje u kuci - meka za provalnike.
A o čemu da se priča, 80% u sabornici ih nema pojma o kategorizaciji oružja i o čemu se zapravo danas raspravlja, 10% ih razmišlja što je danas za gablec u saboru, 5% ih razmišlja da li su zaključali stan, a preostalih 5% donekle kuži raspravu.


02 pro 2016, 19:52
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 19 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan