Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 08:40.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Što kupiti a što ne?!? 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
frulica je napisao/la:
............ oni dosta problema imaju sa centriranjem cijevi kod "Performance center" serijom, dakle ne da cijev nije do kraja zašarafljena u okvir, već sama rupa nije izbušena u centru okvira.


Za vulgaris serije novije generacije mogu prihvatiti svasta jer je cilj napraviti sto vise, jeftinije i brze. No kada nesto kod njih dobije PECAT performance ne vjerujem da bi si dozvolili takav slamperaj. Ti revolveri MORAJU imati garantiranu preciznost a to signurije nece imati sa krivo usarafljenom cijevi.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 svi 2017, 17:40
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Evo četiri linka iz rukava, a ima ih tona....dakle cijev nije u centru okvira.

https://youtu.be/BWksxDbna-c
https://youtu.be/ix-nfKmNchE
https://youtu.be/haMRHy_pcUc
https://youtu.be/vL1C5Tlhzrg


05 svi 2017, 19:01
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Direktni konkurent Colt pythonu bio je smith i wesson (prvo 29, a kasnije 686), kako je python izasao iz produkcije, tako je i smithu pala kvaliteta nedugo potom. Mozda grijesim, ali dok je python bio serijski proizveden high end gun, bio je i sw 686, nakon sta python izlazi iz proizvodnje, smithu pada kvaliteta i prelazi na nivo srednje klase (u nedostatku glavnog konkurenta). Kazem, mozda grijesim, ali prema vremenskom periodu, tako ispada.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


05 svi 2017, 20:28
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
A kakav je ruger u odnosu na smith? I taurus?

_________________
BUM BUM...


05 svi 2017, 21:24
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
frulica je napisao/la:
Evo četiri linka iz rukava, a ima ih tona....dakle cijev nije u centru okvira.


Blagi uzas, moram priznati....ako su si oni mogli ovo dozvoliti onda je to zalostno i sramotno !

Sva sreca pa je moj najmladji Smith negdje iz 1990 :A21:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 svi 2017, 21:47
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
jolly je napisao/la:
Inace, moja slaba tocka je colt python, ali eto, u zivotu se rade kompromisi.
Sretno


Znam i zasto !

Dvije zmije u kuci je ipak malo previse.

:A13: :A13: :A13:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 svi 2017, 21:53
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 03 svi 2017, 07:55
Postovi: 12
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Pozdrav,
pucao ja ovaj vikend iz TT, HS9 i SW 357 Mag 2,5" cijev sa 35 m udaljenosti.
Nakon prvog okvira iz TT gdje je rupa bilo posvuda u kartonu površine veće od m2 krenulo je nešto bolje.

Najbolje mi je sjeo TT (za kraj sam 3 od 3 smjestio 10 cm oko strogog centra i iznenadio sebe i prisutne), sa HS-om mi je linija bila ok ali mi je sve palo 20-50 cm ispod mjesta ciljanja :(

E sad moj prvi kontakt s revolverom je da čim sam ga vidio pomislio sam "to je to što želim" al na pucanju je bilo svega. Prvim metkom razvalio si palac jer mi ga udario bubanj :o (a tu sam bolje prošao od frenda kojemu su plinovi pofurili kažiprst ruke - kaže da se na sekunda "usro" da si je prst propuco jer mu je kroz misli prošlo kako je kratka cijev da nije prst bio ispred :D ), sa DA okidanjem sam svaki put fulao cijelu metu, sa napinjanjem je bilo nešto bolje al bolju grupu ima sačma tri u red na 50 m ;) malo mi se nesviđa položaj okidača kad se napne jer mi je preblizu pa sa manje kontrole povlačim (inače onda je okidanje meko ko sa ubzicom :) ).

Još uvijek mi se revolver vizualno više sviđa ali sam ozbiljno počeo razmatrat mogućnost da uzmem TT (skroz ok a malo para košta?)

lp


08 svi 2017, 07:53
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Kolega, TT je sasvim solidno oruzje i kao svako ostalo ima svoje prednosti i mane! Posjedujem sva tri koja si naveo, osim sto mi je revolver duze cijevi! Za nesto bolje pogotke postoje dorade, a sve ovisi oce li ti tribat za metu ili za samilosni! Inace, meni bi bilo logicnje da si ta dva pistolja i revolver testirao na nekih 15-ak metara! TT-ejac nije oruzje za neku ultra preciznost na toj daljini, revolver za na 35m ima prekratku cijev, a ni hs nije bez dorade nesto ultra jak za na 35m biti u crnom krugu! Mislim da bi pucanjem na kracoj distanci imao drugacije razultate i dobio drugaciju sliku svega! Ponavljam, odabir neka bude sukladan onom cemu ce ti najvise sluziti!

_________________
BUM BUM...


08 svi 2017, 08:39
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 25 ožu 2017, 19:50
Postovi: 52
Lokacija: Rijeka
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Tko god ti ga je dao u ruku a nije te upozorio (tebe i frenda) na trzaj i da ne držiš prst ispred/pored bubnja je a-hole :A10: :A10: :A10: .
Tehnika PRAVILNOG držanja oružja i pravilnog rukovanja je isto tako nešto što bi prije probavanja trebao i sam malo proučiti makar na youtube ako ti nema ko pokazat ima brdo tutoriala i za pištolj i za revolver. Što je kalibar/punejnje veće/jače nepravilnim položajem/hvatom veća je mogučnost ozljede zgloba ruke ili prstiju ,ovisno o kalibru, i do gubitka prsta tako da si daj malo vremena i proući ih za svoje dobro prije nego pokušaš ponovo.

_________________
“Having is not so pleasing a thing as wanting, it may not be logical but it is often true.”
“The bureaucratic mentality is the only constant in the universe.”
"If there's nothing wrong with me... maybe there's something wrong with the universe!"


08 svi 2017, 08:50
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 03 svi 2017, 07:55
Postovi: 12
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Citat:
Tko god ti ga je dao u ruku a nije te upozorio (tebe i frenda) na trzaj i da ne držiš prst ispred/pored bubnja je a-hole :A10: :A10: :A10: .


Vlasnik revolvera je jedan od onih na koje nas je spomenuo kolega Lex-lutor. ja sam u nedjelju iz njegovog revolvera ispucao više nego što je on otkako ga ima a ima ga više od 10 godina ;)

Citat:
Tehnika PRAVILNOG držanja oružja i pravilnog rukovanja je isto tako nešto što bi prije probavanja trebao i sam malo proučiti makar na youtube ako ti nema ko pokazat ima brdo tutoriala i za pištolj i za revolver. Što je kalibar/punejnje veće/jače nepravilnim položajem/hvatom veća je mogučnost ozljede zgloba ruke ili prstiju ,ovisno o kalibru, i do gubitka prsta tako da si daj malo vremena i proući ih za svoje dobro prije nego pokušaš ponovo.


Do prilike za pucanje sam došao slučajno pa se nisam pripremio ali nakon pucanja sam doma odvrtio par YouTube uradaka i onda mi se razjasnilo što i zašto mi/nam se desilo :D
Ipak moram zaključiti da sam zadovoljan i da bi uz još nešto pucanja došao na nivo upotrebljivog korištenja kratkog oružja.
Sad vidim koliko je Lex-lutor u pravu kad kaže da ima mnogo vlasnika pištolja koji blago rečeno "slabo" barataju istim i nedaj bože da im zatreba za obranu od medvjeda ili ranjenog vepra jer uzalud ga nosaju sa sobom :( Zbilja nije dovoljno samo posjedovati revolver ili pištolj da se obraniš. Uvjerio sam se (imali smo na nivou LD-a obvezno gađanje risanicom gdje sam bio zapisničar) da ih dosta ne bi lako uspješno odradilo ni samilosni hitac kolko brljaju :D

lp

lp

lp


08 svi 2017, 09:39
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
frulica je napisao/la:
Evo četiri linka iz rukava, a ima ih tona....dakle cijev nije u centru okvira.

https://youtu.be/BWksxDbna-c
https://youtu.be/ix-nfKmNchE
https://youtu.be/haMRHy_pcUc
https://youtu.be/vL1C5Tlhzrg

To je bio problem u jednom periodu.
https://www.youtube.com/watch?v=m5um-l108YE

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


08 svi 2017, 12:00
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Crazifrog, cestitam ti na entuzijamu na inzisitiranju na probi od svega sta je danas na trzistu!

Inace nije mi jasno iz tvog posta, da li si probao brzu paljbu, to znaci jedan za drugim bez previse ciljanja i kakvi su rezultati u usporedbi pistolj / revolver?

Inace TT nije neprecizan ako se uzme standard vojno policijskog pistolja, i sa njim se moze postici isti rezultat kao i sa HS 9.( hs 2000)
U uspredbi ova dva, osnovna je uporabna razlika u jednorednom / ili dvorednom spremniku, i kao minus kod TT, koji u nedirnutoj tvornickoj varijanti moze imati tvrdje grublje okidanje od HS.

Sustav kocnica i sigurnosti kod ova dva je takodjer drugaciji, i ne moze se usporedjivati, kao ni sustav SA striker fire, sa SA open hammer - ovo spada u domenu kome se sto vise svidja.

Bez obzira na sve, preciznost im je vrlo slicna.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


10 svi 2017, 19:16
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
jolly je napisao/la:
......Inace TT nije neprecizan ako se uzme standard vojno policijskog pistolja,....


Baci pogled na rezultate TT-kupa u zadnje dvije godine pa vidi neki prosjek krugova sa TTjcem ili ostalim pistoljima sa kojima se puca, a vecina TT-a ima doradjeno okidanje sto je svjetlosnu godinu daleko od originalnog !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


10 svi 2017, 20:06
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Na biltenu gdje je dobar dio pistolja neka kvalitetna 9tka ili neka pucalica u 38 wc, tesko se moze reci jer na takvim biltenima nije napisamo kojim se pistoljem pucalo. Medjutim obadvojica cemo se sloziti da je medalja iz pistolja obicno u nivou od 176 krugova pa na gore, i nikad nije ostvarena sa HS i XDM. To obadvojica znamo iz iskustva. realno, ako medalja nije ostvarena nekom turbo pucalicom, onda je ostvarena sa cz75 koji je u rangu vojno policijskog pisttolja po preziznosti klasa iznad.

Na tt kup biltenima "dani groma" u to nema sumnje jer se gadja iskljucivo sa tt 7.62, i rezultat 160 krugova nije rijedak. A, 160 krugova radim i sa HS9 (kad mi je dobar dan). Dakle, tu smo.

Tvrdim iz iskustva.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


10 svi 2017, 20:48
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 03 svi 2017, 07:55
Postovi: 12
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Citat:
Inace nije mi jasno iz tvog posta, da li si probao brzu paljbu, to znaci jedan za drugim bez previse ciljanja i kakvi su rezultati u usporedbi pistolj / revolver?


Jesam, i sa revolverom sam bio bitno lošiji skoro da bi rekao razočaran :( (bilo je promašaja cijelo kartona koji je bio 90x90 cm). Najbolje mi je sjelo sa TT (zbilja zadovoljavajuće grupirano za nekog koji gotovo da nije pucao pištoljem bez obzira ni tip paljbe) dok mi s HS podbacivalo (i na brzoj paljbi i pojedinačno) pa neznam dali sam njime sistematski povlačio dole okidanjem ili on tako nosi. Nije bilo dovoljno dobrog strijelca da to provjeri jer svi ostali koji su pucali su imali pogodaka posvuda.

Miris baruta je ozbiljno ušao u mozak ;) tako da sam dogovorio sa dobrim strijelcem da ćemo na streljanu pa će mi dati pucati iz revolvera 2" i 6" koji ima za takmičenja, iz TT-a i pištolja koji ima za takmičenja pa da vidimo gdje sam i da definiramo kamo ću krenut (ako se pokaže da pucam ko sa sačmaricom uzet ću nešto samo da nosam u šumu ali ako se pokaže da mogu nešto i pogoditi potražiti ću nešto što se može koristiti i za preciznije gađanje

lp


11 svi 2017, 07:22
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
crazyfrog je napisao/la:
...Miris baruta je ozbiljno ušao u mozak ;) tako da sam dogovorio sa dobrim strijelcem da ćemo na streljanu pa će mi dati pucati iz revolvera 2" i 6" koji ima za takmičenja, iz TT-a i pištolja koji ima za takmičenja pa da vidimo gdje sam i da definiramo kamo ću krenut (ako se pokaže da pucam ko sa sačmaricom uzet ću nešto samo da nosam u šumu ali ako se pokaže da mogu nešto i pogoditi potražiti ću nešto što se može koristiti i za preciznije gađanje


Ne znam zasto ali valjda u svakom od nas cuci neki MAZOHISTA i samo ceka priliku da iskoci :A13:

U sadasnjem " duboko pocetnickom stadiju" niti imas osjecaja, niti znanja, niti iskustva da mozes donijeti neku razumnu odluku. To sto ces na streljani probati par vrsta oruzja samo ce to dodatno zbuniti i definitivno gurnuti u krivom smjeru. Poslusaj savijet nekog od starijih i iskusnijih nece ti biti zao !! Sama pomoc na streljani u pocecima ce ti sigurno ustedjati cca 5000 metaka !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


11 svi 2017, 09:21
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 03 svi 2017, 07:55
Postovi: 12
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Citat:
U sadasnjem " duboko pocetnickom stadiju" niti imas osjecaja, niti znanja, niti iskustva da mozes donijeti neku razumnu odluku. To sto ces na streljani probati par vrsta oruzja samo ce to dodatno zbuniti i definitivno gurnuti u krivom smjeru.


Najveći je problem što je malo para - jer da je para možeš i pogriješiti i onda kupiti još nešto ;)
Već sada sam u problemu jer sam počeo gledati u komade oružja izvan predviđenog buđeta. Najgore bi bilo da se istrošim a onda da stoji u ormaru. Loše je i ako kupim "bilošto", potrošim pare i patim za nečim drugim. Cijelu priču je dodatno zakompliciralo što bi ja koji put i na streljanu što stavlja nove zahtjeve pred oružje (da ne budem jedan od onih koji su nabavili kratko oružje, ispucali 5 metaka za probu i tu je priči kraj). Ja bi 3u1 za malo para :shock: - a to nažalost nemože Zajebano skroz.

Citat:
Poslusaj savijet nekog od starijih i iskusnijih nece ti biti zao !! Sama pomoc na streljani u pocecima ce ti sigurno ustedjati cca 5000 metaka !!!


Srećom imam prijatelja koji je "duboko u materiji" i koji se kad je saznao što me žulja ponudio pomoći. Ali kao što si rekao nove informacije dovele me u nova razmišljanja u sad sam još zbunjeniji i neodlučniji nego što sam bio na početku. Odmah se nameće i izbor skupljeg oružja. Još kad tome dodam hrpu municije - za poludit :evil: a preuzelo me i neće biti mira dok se nešto ne kupi jer sam gori od malog djeteta - njemu se može objasniti da se za nešto nema, netreba il sl al meni se nemože :evil:

ps thx na komentarima/savjetima (svima) vrlo frendli forum :D


11 svi 2017, 11:35
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Kupi Zbrojevku 75B i imas extra pištolj dok si živ. Ja nekad postavim glinenih golubova ili čunjeve na 55m i pogađam bez problema. Ili dobar 357 sa 4 inča cijevi, sa 38wc ides na streljanu, a 357 za u šumu. Samo treba dobro ispraksati jedno i drugo jer razlika ta dva streljiva je ogromna. samo trening i dobro oružje. Krama je krama i amen, ne treba se lomiti oko toga. Dobro sačuvan tt također nije loš, ali mu treba raditi bar okidanje i zadnji nišan da ga možeš upucati po želji.


11 svi 2017, 12:43
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 03 svi 2017, 07:55
Postovi: 12
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
:D :D :D
Iggy kao da si mi trenutno u glavi - upravo sam o tome tako razmišljao i gledao šta ima na njuškalu od čz75b i 4" revolvera.
gledao sam crvene zastave revolver (zbog povoljnije cijene) al cijelo vrijeme mi u glavu "ma nemoj kramu kupovat" (oa da je krama rekli su drugi na raznim forumima jer je meni ono na oko izgledao skroz OK).

btw pitanje kakav reiting ima taurus - planiram ići pogledati jedan revolver

lp


11 svi 2017, 12:51
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 703
Post Re: Što kupiti a što ne?!?
Dobar!

_________________
BUM BUM...


11 svi 2017, 20:35
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan