Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 10:28.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Filmovi za pogledati 
Autor/ica Poruka
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Filmovi za pogledati
U pravu si,u filmovima granate ubijaju samo ako te direktno pogode ,a vrata od auta koja bi probila Gamo zracnica su stit od metaka :D

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


07 lis 2017, 06:27
Profil Web stranica
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: Filmovi za pogledati
lex-lutor je napisao/la:
sjekira je napisao/la:
....Jedan u nizu srpskih mitova o velikoj industriji...


Eh sada, ne bih spamao temu, ali neka i hrvatska vojna proizvodnja bude tako " MALA " kao sto je bila CZastava i ja cu biti jako sretan. !!! Do dana danasnjeg nemamo proizvodnju uzljebljene cijevi.


nas nisam spomenuo ;)

tri stvari mi padaju napamet
cijevi, kao što si rekao
tvornica streljiva
i labaviji zakon

što bi državi i industriji nedostajalo da civilima prodaju poluautomatsku verziju VHS.. dio obrambenog budžeta bi mogli popunjavati i našim parama mimo poreza


07 lis 2017, 14:09
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: Filmovi za pogledati
sjekira je napisao/la:
lex-lutor je napisao/la:
sjekira je napisao/la:
....Jedan u nizu srpskih mitova o velikoj industriji...


Eh sada, ne bih spamao temu, ali neka i hrvatska vojna proizvodnja bude tako " MALA " kao sto je bila CZastava i ja cu biti jako sretan. !!! Do dana danasnjeg nemamo proizvodnju uzljebljene cijevi.


nas nisam spomenuo ;)

tri stvari mi padaju napamet
cijevi, kao što si rekao
tvornica streljiva
i labaviji zakon

četiri.. streljane streljane streljane!!

što bi državi i industriji nedostajalo da civilima prodaju poluautomatsku verziju VHS.. dio obrambenog budžeta bi mogli popunjavati i našim parama mimo poreza


07 lis 2017, 14:10
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: Filmovi za pogledati
Film koji je na mene najviše ostavio dojma još kada je izašao 1995 a što se tiče tehnike, taktike i je Heat.. od prikrivanja oružja i opreme do rukovanja.. imali su konkretne savjetnike

https://www.youtube.com/watch?v=ZL9fnVtz_lc


07 lis 2017, 14:15
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: Filmovi za pogledati
lex-lutor je napisao/la:
Imao sam prilike pogledati " The Wall 2017" i mogu reci da je po mom misljenu film cista katastrofa, kara za kakvau vec dugo nisam izgubio 90 minuta. Blagi uzas koji je od tolikog rastezanja teme, da ne kazem zvakace na kraju , jednostavno zaboravio kako zeli zavrsiti film pa ga je vratio na sam pocetak igre.

Snimiti film sa dvoje glumaca na prostoru 500x500 metara i uvjeravati gledatelja kako postoji strijelac koji moze pogoditi antenski konektor velicine 1 incha, cuturicu vode za pojasom i to sve u pokretu je previse i za Mr. Beana. a da ne govorimo kasnije uz vjetar veci od 15 m/s....

O psiho ucinku na covjeka kada znas da si na nisanu, nisam bas kompetenatan davati misljenja, no mislim da bi sve svakom smrzo govno u guzi i da ...

Dodatno mi je zgadio film sa rusenjem helica pomocu 0.308W, pretvorili bi ga u prasinu zajedno sa hrpom smeca u kojoj se uglavio...

Ne gubiti vrijeme na film, bolje otici sa klincima na cevape ili sladoled....


potpisujem sve .. 1500 m koliko je onaj izračunao i onakav vjetar... i naravno helić


07 lis 2017, 14:20
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Filmovi za pogledati
Ma najbolje je od svega kada njih 5 puca u prostoriji 5x5 metara sa svime i svacime a nitko nema problema sa usima...To se zove SLUH...a ne mi koji nosimo antifone na otvorenom !!!

Bas me zanima koliko bi netko izdrzao u prostorji da ne pokriva usi a da ispalim samo 5 komada devetke, ne treba nista jace...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


08 lis 2017, 11:26
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Filmovi za pogledati
"No Country for Old Men!.

Film ne bih spomenuo osim poradi samo jedne scene.
Prvi put u igranom filmu se vidi long range hunting, u ovom slucaju na pronghorn antilopu. (barem za mene prvi put)

kasnije radnja filma ide u drugom smjeru.

Inace, lov kao tema, vrlo se rijetko pojavljuje na igranom filmu, pa zato mislim da vrijedi spomenuti.
Ova scena lova je realna.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


08 lis 2017, 11:33
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 24 sij 2017, 10:51
Postovi: 107
Post Re: Filmovi za pogledati
sjekira je napisao/la:
Film koji je na mene najviše ostavio dojma još kada je izašao 1995 a što se tiče tehnike, taktike i je Heat.. od prikrivanja oružja i opreme do rukovanja.. imali su konkretne savjetnike

https://www.youtube.com/watch?v=ZL9fnVtz_lc


kad bih pravio listu najboljih filmova koje sam pogledao...A sto se tice gunfighta..bio bi vjerojatno prvi.ustvari drugi..prvi je DIVLJA HORDA..A inace od istog rezisera..samo sa tom cruise collateral..sto se tice akcije isto realan..samo eto kraj je nikakav...hebiga takav je hollywood...bad guys ne mogu pobjedivati...inace rambo1&4 su isto realni..2&3 su cista fantazija

kada vojnici koji su neprijatelji od naseg junaka...poput glinenih golubova iskacu na njegovu ciljnu liniju...a prvi dan na vojnoj obuci ti kazu..zaklon...zaklon..zaklon..ti nasi good guys&bad guys skoro nikad ne koriste pancirke

_________________
GUN CONTROL isn't about guns, it's about CONTROL


08 lis 2017, 22:13
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Filmovi za pogledati
Ova scena iz Heat je iznimka pa me podsjeti na jos neke filmske mitove o oruzju.Mit tj kompijuterski dodan zvuk, da sacmarica ima strahoviti zvuk a M16(i ostale puske u kalibru 5,56 NATO) se cuje kao igracka.U stvarnosti 5,56X45 ima daleko jaci zvuk od svih punjenja 12 ga,cak i od 7,62x39(Kalasnjikov) jer radi sa vecim brzinama i pritiscima i M16 je puska koja je strahovito glasna.Sacmarica se zapravo cuje relativno slabo zbog malih pritisaka u cijevi,oko 6x manji pritisci u cijevi nego kod M16 i derivata u kalibru 5,56.....,cuje se i sacmarica ali slabije od bilo kog puscanog kalibra ozlijebljene cijevi ako izuzmemo rubno paljenje.Cak ni magnum punjenja 12 ga nemogu doseci buku koju stvara M16ka.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


09 lis 2017, 08:06
Profil Web stranica
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: Filmovi za pogledati
jolly je napisao/la:
"No Country for Old Men!.

Film ne bih spomenuo osim poradi samo jedne scene.
Prvi put u igranom filmu se vidi long range hunting, u ovom slucaju na pronghorn antilopu. (barem za mene prvi put)

kasnije radnja filma ide u drugom smjeru.

Inace, lov kao tema, vrlo se rijetko pojavljuje na igranom filmu, pa zato mislim da vrijedi spomenuti.
Ova scena lova je realna.



zbog te scene čovjek se poželi preseliti u US


09 lis 2017, 14:52
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: Filmovi za pogledati
Kalashnikov (2020).

Ne znam kako mi je promaknuo... Sva sreća imam prijatelje koji su isto totalno u kalašima...

Tople preporuke za sve ljubitelje sustava Kalašnjikov, a vjerujem da ih ima na ovom forumu. Iz vizualnog aspekta, zvučni efekti, film me je oduševio. Likovi su isto lijepo razrađeni. Prisutno je manje onog originalnog hardcore ruskog patriotizma, nego kao što je recimo u filmu "Devyataya rota", zato mi se i dopao. Usudili su se prikazati da se je čovjek zbilja napatio da dođe do ondje gdje je došao. Ovaj film mi je čista inspiracija za ono što želim raditi u životu.

Napomena: trailer je zbilja malo... "over the top" što se tiče muzike, ali film se isplati pogledati.

https://www.youtube.com/watch?v=wD9HYiVMGWo

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


28 pro 2020, 01:55
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Filmovi za pogledati
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Kalashnikov (2020).

Ne znam kako mi je promaknuo... Sva sreća imam prijatelje koji su isto totalno u kalašima...

Tople preporuke za sve ljubitelje sustava Kalašnjikov, a vjerujem da ih ima na ovom forumu. Iz vizualnog aspekta, zvučni efekti, film me je oduševio. Likovi su isto lijepo razrađeni. Prisutno je manje onog originalnog hardcore ruskog patriotizma, nego kao što je recimo u filmu "Devyataya rota", zato mi se i dopao. Usudili su se prikazati da se je čovjek zbilja napatio da dođe do ondje gdje je došao. Ovaj film mi je čista inspiracija za ono što želim raditi u životu.

Napomena: trailer je zbilja malo... "over the top" što se tiče muzike, ali film se isplati pogledati.

https://www.youtube.com/watch?v=wD9HYiVMGWo
"Something Doesn’t Add Up!" sto vam prvo upada u oko?


Privitak/ci:
kalas.JPG
kalas.JPG [ 80.9 KIB | Pogledano 13188 put/a. ]

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
05 sij 2021, 20:53
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: Filmovi za pogledati
....tri rupe između plinskog cilindra i donjeg rukohvata :?


05 sij 2021, 22:19
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5305
Lokacija: Zagreb
Post Re: Filmovi za pogledati
To je uobičajeno oblikovanje drveta ,vjerojatno zbog hlađenja .
Meni u oči upada rupa i zazor plinskog cilindra,tj njegova prednjeg dijela.


05 sij 2021, 22:36
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: Filmovi za pogledati
Na traileru se vidi AK46, među prvim prototipovima, prvo mi je srce zatitralo jer sam vidio tri rupe, ali sam brzo išao istražiti o čemu je riječ jer si mislim ako je toliko stručnjaka radilo na filmu nema šanse da su nešto fulali hahaha

Bar sam naučio nešto novo.

Za sve zagriženjake poput mene - film je autentičan do bola :mrgreen:

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


05 sij 2021, 22:38
Profil
Narednik
Narednik
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2016, 22:47
Postovi: 403
Lokacija: Sesvete
Post Re: Filmovi za pogledati
Mirok je napisao/la:
To je uobičajeno oblikovanje drveta ,vjerojatno zbog hlađenja .
Meni u oči upada rupa i zazor plinskog cilindra,tj njegova prednjeg dijela.


Do sada sam tri rupe vidio samo na M70, ostali imaju dvije rupe...ali opet, možda nisam vidio sve.


05 sij 2021, 22:46
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Filmovi za pogledati
johnnyboyy1711 je napisao/la:
Na traileru se vidi AK46, među prvim prototipovima, prvo mi je srce zatitralo jer sam vidio tri rupe,
i meni, reko pa nisu se valjda tako zajebali...

Citat:
ali sam brzo išao istražiti o čemu je riječ jer si mislim ako je toliko stručnjaka radilo na filmu nema šanse da su nešto fulali hahaha
nisam imao vremena ici istraziti...
Citat:
Bar sam naučio nešto novo.
i ja sad iz tvojeg posta, hvala

Citat:
Za sve zagriženjake poput mene - film je autentičan do bola :mrgreen:
dobra info

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


08 sij 2021, 19:09
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: Filmovi za pogledati
Film Kalshnikov sam pogledao u Avionu kad sam se zadnji out vracao sa smjene na poslu.
I mogu reci da je odlican.
Moderna Ruska kinematografija je zaista na svjetskom nivou. (a gledajuci holivudske filmove u zadnjih par godina, pogotovo)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


08 sij 2021, 19:35
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 28 tra 2016, 20:53
Postovi: 51
Post Re: Filmovi za pogledati
Mosul - gledao neki dan, dobar je

https://youtu.be/Z9bw8MGkB-A


08 sij 2021, 19:48
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: Filmovi za pogledati
propatria je napisao/la:
Mosul - gledao neki dan, dobar je

https://youtu.be/Z9bw8MGkB-A


Ovo mi je na tapeti već duže vrijeme. Moram pogledat.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


08 sij 2021, 20:12
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 71 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan