Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 07:35.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima 
Autor/ica Poruka
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
jolly je napisao/la:
To je sta znam, lako moguce da se i drugdje rade, ili planiraju novi objekti.
Da, planiraju se novi objekti, napisaću više o tome kada dobijem službenu potvrdu. Drago mi je čuti da je otvorena streljana u Rovinju, nadam se da ću je imati prilike uskoro posjetiti.

jolly je napisao/la:
Novi pravilnik o strelistima ce biti dosta kvalitetniji, i vjerujem da ce pokrenuti jos neku inicijativu.
Od ovoga se nažalost odustalo. U Mup-u su odlučili da prvo moraju ići u izmjene zakona, a tek nakon toga će ići novi pravilnik. Tako da ako bude nagodinu biće odlično, ali sumnjam.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


30 lip 2020, 22:27
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6679
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Barut je napisao/la:
Od ovoga se nažalost odustalo. U Mup-u su odlučili da prvo moraju ići u izmjene zakona, a tek nakon toga će ići novi pravilnik. Tako da ako bude nagodinu biće odlično, ali sumnjam.


Izmjene, kojeg zakona?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


30 lip 2020, 22:36
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Zakona o oružju, po informacijama koje ja imam. Navodno neke novosti u novom pravilniku nisu bile kompatibilne sa zakonom o oružju pa će ići nove izmjene zakona. To možda i nije loše jer još uvijek ima gomila stvari u zakonu koje treba mijenjati, pa je ovo možda prilika da se progura još koja pozitivna promjena.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


30 lip 2020, 23:27
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Koje su to dodirne točke koje se trebaju mijenjati u Zakonu vezano za navedeni pravilnik?


01 srp 2020, 11:10
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Otišli smo već dosta u off-topic, al ok. :)

Ja nisam osobno bio na tim sastancima, pa ne mogu odgovorno tvrditi o kojim točkama se konkretno radi, ali nakon analize sam došao do određenih zaključaka. Ja imam dvije varijante Nacrta pravilnika o civilnim strelištima, stariju i noviju. Ne znam kada je točno koja nastala, ali jednu sam nabavio prije malo više od godine dana, a noviju prije pola godine. Ovdje ću citirati Članak 2. iz jedne i iz druge:
stariji Nacrt je napisao/la:
Članak 2.
.....
Gađanja oružjem iz kategorije B i C može se izvoditi samo na civilnim strelištima ili na drugim mjestima određenim za vježbe gađanja, osim ako je drugim propisom drugačije riješeno.
Gađanje oružjem iz D kategorije dozvoljeno je i na mjestima za koja nisu propisani sigurnosni uvjeti ovim Pravilnikom, odnosno za koja nije potrebno ishoditi odobrenje prema Zakonu o eksplozivnim tvarima te proizvodnji i prometu oružja ili ovom Pravilniku, uz uvjet da strijelac ili osoba odgovorna za gađanje osigura sigurnosne uvjete kojim će biti zaštićeni sudionici gađanja, te građani, životinje okoliš i imovina građana.
.....

noviji Nacrt je napisao/la:
Članak 2.
.....
Gađanja oružjem iz kategorije B može se izvoditi samo na civilnim strelištima, strelištima ministarstva nadležnog za obranu, ministarstva nadležnog za unutarnje poslove ili na drugim mjestima određenim za vježbe gađanja, osim ako je drugim propisom drugačije propisano.
Gađanje oružjem iz kategorije C i D dozvoljeno je i na mjestima za koja ovim Pravilnikom nisu propisani sigurnosni uvjeti, odnosno, za koja nije potrebno ishoditi odobrenje sukladno Zakonu o eksplozivnim tvarima te proizvodnji i prometu oružja, uz uvjet da strijelac i osoba odgovorna za gađanje osigura sigurnosne uvjete kojima će biti zaštićeni sudionici gađanja te građani, životinje, imovina građana i okoliš.
.....

Ako usporediš ovaj članak iz prvog (starijeg) i drugog (novijeg) nacrta, mislim da lako možeš zaključiti u čemu je razlika. :) A onda se može i zaključiti s kojim dijelom Zakona o oružju se najvjerojatnije kosi Članak 2. iz novijeg nacrta pravilnika.
(hint: Članak 35.)

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


02 srp 2020, 04:39
Profil Web stranica
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Nisam htio otvarati novu temu, kad se već ovdje raspravlja... da li je netko primjetio ovo?

Privitak:
Zakon.jpg
Zakon.jpg [ 235.97 KIB | Pogledano 14978 put/a. ]


09 srp 2020, 13:15
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Da vidio sam to. Dodali su novi članak kojim se odgađa istek oružnih listova za vrijeme trajanja epidemije korona virusa. Čini mi se da se ni oružje ne mora registrirati dok traje epidemija, odnosno rok za registraciju se produljuje na 30 dana od dana završetka epidemije. Inače, kakva je situacija u trgovinama, može li se uopće kupiti oružje sada?

Zakon je napisao/la:
»Članak 77.a
(1) Građanin iz članka 77. stavka 1. ovoga Zakona, za vrijeme trajanja epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2, ne mora podnijeti zahtjev za produljenje roka važenja oružnog lista, a najdulje 30 dana od dana proglašenja prestanka epidemije.
(2) Oružni list koji je izdan građaninu iz stavka 1. ovoga članka smatra se valjanim do isteka roka iz stavka 1. ovoga članka.
(3) Radnje u upravnom postupku koje su građani dužni poduzeti u rokovima propisanim odredbama ovoga Zakona, a čiji krajnji rok poduzimanja je bio počevši od 11. ožujka 2020. ili će biti za vrijeme trajanja epidemije bolesti COVID-19 uzrokovane virusom SARS-CoV-2, građani mogu poduzeti najdulje 30 dana od dana proglašenja prestanka epidemije.«.



Sent from my iPad using Tapatalk Pro

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


09 srp 2020, 13:41
Profil Web stranica
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 06 svi 2020, 18:22
Postovi: 124
Lokacija: Zg
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Može se kupiti u trgovinama normalno a za prijavu treba prije nazvati i dogovoriti termin. Ne može se doći nenajavljen kao prije.

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk


09 srp 2020, 16:00
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
jungleboy je napisao/la:
Može se kupiti u trgovinama normalno a za prijavu treba prije nazvati i dogovoriti termin. Ne može se doći nenajavljen kao prije.

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk

Gdje se treba najaviti ?


09 srp 2020, 17:02
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 666
Lokacija: Šibenik
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
damirdj75 je napisao/la:
jungleboy je napisao/la:
Može se kupiti u trgovinama normalno a za prijavu treba prije nazvati i dogovoriti termin. Ne može se doći nenajavljen kao prije.

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk

Gdje se treba najaviti ?
Valjda u PU.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


09 srp 2020, 17:15
Profil Web stranica
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 06 svi 2020, 18:22
Postovi: 124
Lokacija: Zg
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Da, u MUP/PU za prijavu i ostalo šta treba napraviti

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk


09 srp 2020, 20:50
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Uglavnom ja jutros došao i prijavio,bez najave . Prije mene bilo još dvoje. Mjesto je manje pa mozda zato ne treba najava :D


09 srp 2020, 20:53
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Ja svoju PP ne bi komentirao, službenica me odbila primiti uz prethodnu telefonsku najavu uz šturo objašnjenje da je kolegica na GO (valjda po petnaesti put ove godine) i da ona sama radi na dva šaltera i da se strpim da će me zvati... a nije da me čovjek čeka već za nabavnu da izvadim da riješimo papovku :A10:


16 srp 2020, 19:48
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Samo ti ispuni zahtjev na propisanom obrascu i predaj, i ja sam tako. Jeste malo duže trajalo ali djelatnik koji to radi me nazvao, ispričao se zbog čekanja i došao sam po nabavnu. Inače je sam i obavlja više poslova, a i komisiju skuplja kad skupi par predmeta.


17 srp 2020, 22:25
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Po tome će se komisija ovdje skupiti nikada onda :A21:


18 srp 2020, 16:36
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 14 kol 2018, 17:22
Postovi: 524
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
U pp kojoj pripadam komisija zasjeda navodno jednom mjesečno


18 srp 2020, 22:08
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Po svoj prilici ništa o svega. Prema zadnjoj info iz MUP-a kod mene jedna relevantna osoba za komisiju je odsutna zbog zdravstvenih komplikacija prouzročenih koronom, što ne preispitujem, zdravlje je zdravlje, ali preispitujem to da zar nitko drugi ne može tu osobu zamjeniti!? Sreća u nesreći što je primjerak na klubu u kojem sam pa se može čekati, neće proći.


03 ruj 2020, 12:09
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Nitko ne bi trebao biti nezamjenjiv!


03 ruj 2020, 12:14
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
nitko nije nezamjenjiv al njima ovo (izdavanje dozvola za oruzje) nije od zivotne vaznosti pa cemu forsirati, kad ta osoba ozdravi sve ce se dalje nastaviti po planu i programu...

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


03 ruj 2020, 12:40
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: izmjene ZOO, i novi pravilnik o strelistima
Ako se drugi iz komisije ne "razboli".


03 ruj 2020, 12:48
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan