Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 09:55.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
HS-Produkt- tvornica 
Autor/ica Poruka
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post HS-Produkt- tvornica
Cisto da izrazim dojam:

Imao sam prilike ici u ogranizirani obilazaka proizvodnih pogonaHS-produkta ( iznutra ) :A13:

Mogu samo reci da mi je iznimno drago da takav pogon postoji u HR, ne uzlaim u klasu proizvoda i namjenu, posto to nije tema niti bitno za ukupni dojam. Uglavnom ocito je DA SE MOZE ! Da u Hrvatskoj ima jos uvijek pameti i znanja bez obzira na ove sto su rasturili Rvatcku.

Definitivno je konacni proizvod u cijelosti prizveden u pogonima HS-a ,( osim sirovih cijevi i legura za izradu reznih alata, da stvar bude bolja cijevi se buse, uzljebnljuju i poliraju u pogonu ),

Robotika, CNC, ljevanje, itd..itd..itd.. sve je poslozeno i uredno, na zalost bolje i cisce nego i u nekim bolnicama kod nas.

Nije me bas lako impresionirati sa obzirom gdje sam sve bio i sto sam vidio, no ovo je izrazito POZITIVAN PRIMJER poduzetnistva i dokaz da veliki dio proizvodnje kod nas nije unistavan slucajno nego NAMJERNO, ako HS moze imati uposleno cca 2000 radnika sa jako pristojnim placama za HR situaciju, i takvu potraznju da se radi u 3-smjene nemamo vise o cemu raspravljati.

Do trenutka ulaska u dio pogona gdje se proizvode REZNI alati za VLASTITE potrebe od visoko legiranih celika bilo mi je sve prihvatljivo, no kada sam shvatio da se glodala, svrdla, ureznici itd...proizvode sa svoje potrebe tu sam se mogao samo pokloniti do poda.

Govnari iz politke i medija obojani u plavo, crveno, zuto, zeleno ...itd samo truju javnost sa crnilom ili zutilom tipa Agrkora, HEP, HAC-a zyx...normalno je da narod vidi samo crno i da tone u depru, no ocito bi ovakvi primjeri mogli dati damo svijetla i samopouzdanja pa nisu pozeljni ????

Zapravo ne znam kada sam na nekom portalu ili sredisnjem dnevniku na naslovnici ili proj minuti cuo POZITIVNU vijest... ??

_________________
Nemoguće je Nemoguće


11 vel 2018, 12:20
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: HS-Produkt- tvornica
Lex, da nisi usput i kupio neki hs ili xdm? :mrgreen:
Osobno ja dijelim iste dojmove. Nasa tvornica u Karlovcu je stvorila svoj brend. :A25:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


11 vel 2018, 13:35
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: HS-Produkt- tvornica
jolly je napisao/la:
Lex, da nisi usput i kupio neki hs ili xdm?


Mislim da se to nece dogoditi u skorijoj buducnosti, no ako ga dobijem na poklon nekim slucajem ostao bi u kolekciji.

Usput probao sam i VHS puskicu , fora je kao konstrukcija, crvena tocka je solidna mada je sve malo cudno , ne volim kada mi se zatvarac seta pored brade i zubala :A14:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


11 vel 2018, 17:27
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 14 kol 2009, 13:53
Postovi: 673
Post Re: HS-Produkt- tvornica
da.. taj bullpup ni meni nikad nije sjeo.. opaljene da se vrši ispod uha.. neka hvala
Tu su Česi ispali pametniji novu pušku su razvijali u standardnoj i bullpup verziji.. na kraju su otpisali bullpup.

HS je razvio bullpup pod utjecajem naših bivših legionara koji su zaposleni kao savjetnici (tu priča ide u mutnije vode)


18 vel 2018, 11:43
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5305
Lokacija: Zagreb
Post Re: HS-Produkt- tvornica
Mislio sam da sam jedan od rijetkih kojima nekako ne leži bullpup,ali sada vidim da nas ima još.
Kada sam razgovarao sa našim vojnicima rekli su mi da je to samo stvar navike.
Ne znam,možda,možda da to možemo više upražnjavati?


06 pro 2019, 01:24
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: HS-Produkt- tvornica
Dakako da nas ima još kojima bolje leži bullpup. Kao što je napisano, više je stvar treninga manipulacije nego nečega drugoga. Jedino što je okidač kod bullpupa nešto lošiji i teži nego kod klasičnog oružja i teže ga je dovesti na istu razinu. Mene recimo više smeta ukupna težina VHS-2 puške nego išta drugo. Za taj kalibar je daleko preteška a u potpunosti je polimerna osim sistema okidanja, zatvarača, cijevi i par drugih sitnica.


24 pro 2019, 16:35
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 6 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan