Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 tra 2024, 09:31.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Hladno bruniranje 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Hladno bruniranje
Pozdrav avima moj prvi post
Imam TT 7,62 koji je ležao dugo u podrumu i uhvatio malo hrđe. Pokušao sam je odstraniti s Purol pastom i dokle sam uspio ali sam skinio i crnu patinu koju pištolj ima mislim na crni brun.
Malo sam potražio po internetu i vidio da osim pravog i jako skupog bruniranja ima i hladno bruniranje kup se neka boćica i s njom se popravi.
Pa me zanima da li je netko to već radio i može li pomoći savjetom. Kako sam cijeli zaklopac ispolirao da li se može hladno cijeli zaklopac ili je to samo za manje površine.
Svaki savjet je dobro došao.
Takošer sam na YouTube vidio nešto što se zove DuraCote Aerosol sprej i izgleda mi strašno dobro i ne prekoplicirano.
Da li je netko radio s tim.

poz

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


02 lis 2014, 21:22
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Hladno bruniranje
DURACOTE je zakon, kolega sa time igrao jos dok nitko nije imao pojma da postoji takvo sredstvo. Ako nemas mali kompresor onda je ovo sa bocom pod tlakom zadovoljavajuce rjesenje, mada je opcija sa zracnim kistom daleko bolja jer mozes podesavati omjere i sirinu mlaza po zelji, ali samo za jedan komad se to ne isplati.

Povrsinamora biti dobro ociscena i ODMASCENA 101%, nakon spricanja ostavis 48-72 sata i nakon toga mozes kamenje razbijati sa farbanim djelom...

Sretno.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


02 lis 2014, 23:04
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: Hladno bruniranje
lex-lutor je napisao/la:
DURACOTE je zakon, kolega sa time igrao jos dok nitko nije imao pojma da postoji takvo sredstvo. Ako nemas mali kompresor onda je ovo sa bocom pod tlakom zadovoljavajuce rjesenje, mada je opcija sa zracnim kistom daleko bolja jer mozes podesavati omjere i sirinu mlaza po zelji, ali samo za jedan komad se to ne isplati.

Povrsinamora biti dobro ociscena i ODMASCENA 101%, nakon spricanja ostavis 48-72 sata i nakon toga mozes kamenje razbijati sa farbanim djelom...

Sretno.


Hvala na odgovoru, vidio sam film na YouTube ne izgleda komplicirano. Reci mi znaš li ima li kod nas kupiti Duracote i kad si spomenuo odmašćivanje šta je najbolje za to, je li to možda nitro razrjeđivać.
Još jedna stvar na okviru pištolja (zaklopcu) ima malo hrđe koja se nije dala skinuti Purol pastom, može li se to (smije li se to uopće raditi) malo vodenim brusom pobrusiti dok ne nestane ta korozija sa metala.
(možeš li mi se javiti na mail: ivo.ivic7@yahoo.com, da ne pišemo ovako po forumu, ako nije problem naravno)
poz

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


03 lis 2014, 14:11
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Hladno bruniranje
Duracoat je zakon,po meni je brunaza koja izmedju ostalog skoro ne stiti od korozije je zastarjela stvar,a jos ako je pistolj nagrizen nakon brunaze izgleda lose,rupice ostaju jer je brunaza jako tanak sloj.

Ceracoat je jos jaci sloj koji se pece, ali ne znam postupak koji je navodno malo kompliciraniji a puskari u nas ne rade.

Ova firma salje boje po Europi

http://www.brownells.com/

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 lis 2014, 14:53
Profil Web stranica
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Hladno bruniranje
Darko11 je napisao/la:
................... a puskari u nas ne rade....


Puskari u nas gube smisao uz ovakav zakon koji imamo, zapravno ne vidim nesto sto mi puskar moze napraviti a da ne mogu i sam, naravno kada se radi o nekim zahvatima bez strojne obrade .....

_________________
Nemoguće je Nemoguće


03 lis 2014, 15:49
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2010, 18:05
Postovi: 265
Lokacija: Vukovar
Post Re: Hladno bruniranje
Puskar Kavur u Velikoj Gorici radi Cerakote...

_________________
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ


03 lis 2014, 17:29
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: Hladno bruniranje
Pištolj dobro očisti, tj. prešmirglaj vodenim papirom. Najbolje do čistog metala, zatim dobro odmasti i maži čim te volja. Hladni brun, Duracote..


03 lis 2014, 19:55
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Hladno bruniranje
zhrvoje je napisao/la:
Puskar Kavur u Velikoj Gorici radi Cerakote...


Meni draga informacija,lani sam dao nesto na brunazu zadnji put,vjerovatno da oruzje vise necu brunirati,samo farba i miran.
Kako kazu, Durakote drzi ko brunaza a Cerakote jos bolje


Ovdje se moze naruciti

http://www.brownells.com/search/index.h ... &ksubmit=y

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 lis 2014, 20:44
Profil Web stranica
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2009, 08:23
Postovi: 2154
Lokacija: južna ISTRA
Post Re: Hladno bruniranje
Iggy je napisao/la:
Pištolj dobro očisti, tj. prešmirglaj vodenim papirom. Najbolje do čistog metala, zatim dobro odmasti i maži čim te volja. Hladni brun, Duracote..
Za Duracoat ne treba šmirglati do čistog metala; ako se nakon toga ide premazati hladnom brunurom, kao prvo biti če na ''fleke'', a nakon par dana če zahrđati. Duracoat se ne maže nego se šprica, najbolje ispadne sa airbrushom.

_________________
SCORE:245 COMPETITION/162MEDAL; 88 GOLD 52 SILVER 22 BRONZE
3 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana


03 lis 2014, 21:18
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2009, 08:23
Postovi: 2154
Lokacija: južna ISTRA
Post Re: Hladno bruniranje
Darko11 je napisao/la:
Kako kazu, Durakote drzi ko brunaza a Cerakote jos bolje

Kažu oni koji ne znaju, brunaža je najlošija zaštita, duracoat je dobra ''farba'', cerakote je bolji, a najbolji je gun-kote. Isprobani svi :A25:

_________________
SCORE:245 COMPETITION/162MEDAL; 88 GOLD 52 SILVER 22 BRONZE
3 TIME NATIONAL CHAMPION 6 TIME SECOND PLACEMENT 6 TIME THIRD PLACEMENT
25m VK REVOLVER 10+10 NATIONAL TEAM RECORD-567
CUSTOM GUN MASTER
http://www.skistra.hr
https://www.facebook.com/skistramarcana


03 lis 2014, 21:23
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Hladno bruniranje
istra champion je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
Kako kazu, Durakote drzi ko brunaza a Cerakote jos bolje

Kažu oni koji ne znaju, brunaža je najlošija zaštita, duracoat je dobra ''farba'', cerakote je bolji, a najbolji je gun-kote. Isprobani svi :A25:


Cini mi se da si ti stavljao jedan revolver ovdje sa gun-kote.Mogu li znati koja je cijena takvog rada,ima li igdje u Hrvatskoj kupiti itd?

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


03 lis 2014, 22:08
Profil Web stranica
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: Hladno bruniranje
Iggy je napisao/la:
Pištolj dobro očisti, tj. prešmirglaj vodenim papirom. Najbolje do čistog metala, zatim dobro odmasti i maži čim te volja. Hladni brun, Duracote..

Reci mi koje sredstvo je najbolje za čišćenje i odmašćivanje prije nego nanesem Duracote a da nije puno skupo. Šta se tiče hladnog bruniranja kažu da je to za male popravke a ne za bojanje cijelog pištolja

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


03 lis 2014, 22:57
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Hladno bruniranje
Industrijski Aceton ili industrijski Nitro razredjivac 100% cistoce, najbilja je kombinacija 70:30 ovo dvoje jer aceton uzasno brzo hlapi pa ga nitor malo uspori da se moze posao odraditi kako treba.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


04 lis 2014, 13:10
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: Hladno bruniranje
lex-lutor je napisao/la:
Industrijski Aceton ili industrijski Nitro razredjivac 100% cistoce, najbilja je kombinacija 70:30 ovo dvoje jer aceton uzasno brzo hlapi pa ga nitor malo uspori da se moze posao odraditi kako treba.


OK, gdje naći industrijski aceton (to sigurno nije onaj za ženske nokte, je li taj 100% čist) a Nitro razrjeđivać može valjda svaki iz trgovine boja i lakova. I rekao si 70% Acetona i 30% Nitra. Da li sam te dobro shvatio.

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


04 lis 2014, 17:09
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Hladno bruniranje
Dobro si shvatio, ali to je malo teze naci ako se ne bavis necim gdje ti to treba, uglavnom i samo NITRO razredjivac ce zadovoljiti bez greske ako nije neki od onih LOW-COST sranja koji ostavljaju fleke prilikom isparivanja. DOBAR nitro kada malo rastljas po prstima odmah osjetis jer ti kozu ostavi potpuno suhom, prakticki bjelkaste MAT boje, ako nakon isparenja na prstima ostane nesto malo svjetlucavo ili sjajkasto znas da se radi o nekom smecu otapala koje se prodaju pod nitro razredjiavac. DOBRI autolakireri koriste i DOBAR nitro za pranje pistolja za spricanje pa vidi kod nekog od njih da ti proda-posudai jedno 2 dcl...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


04 lis 2014, 21:12
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2014, 18:37
Postovi: 17
Post Re: Hladno bruniranje
lex-lutor je napisao/la:
Dobro si shvatio, ali to je malo teze naci ako se ne bavis necim gdje ti to treba, uglavnom i samo NITRO razredjivac ce zadovoljiti bez greske ako nije neki od onih LOW-COST sranja koji ostavljaju fleke prilikom isparivanja. DOBAR nitro kada malo rastljas po prstima odmah osjetis jer ti kozu ostavi potpuno suhom, prakticki bjelkaste MAT boje, ako nakon isparenja na prstima ostane nesto malo svjetlucavo ili sjajkasto znas da se radi o nekom smecu otapala koje se prodaju pod nitro razredjiavac. DOBRI autolakireri koriste i DOBAR nitro za pranje pistolja za spricanje pa vidi kod nekog od njih da ti proda-posudai jedno 2 dcl...


E hvala na pojašnjenju, znaći onaj nitro iz Boja i lakova ne valja je si mi to tija reč. Imaš li naziv za taj pravi nitro pa da ga potražim.

_________________
Bog je stvorio ljude da budu isti, a Colt da budu ravnopravni!


05 lis 2014, 10:20
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Hladno bruniranje
Ivo13 je napisao/la:
...... znaći onaj nitro iz Boja i lakova ne valja je si mi to tija reč. Imaš li naziv za taj pravi nitro pa da ga potražim.


Ne mora znaciti da ne valja, u prodaji je znalo biti vrhunskog razredjivaca, znat ces po cijeni !!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


05 lis 2014, 19:52
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2010, 15:39
Postovi: 89
Lokacija: čakovec
Post Re: Hladno bruniranje
pozdrav!

gdje mogu kod nas ili izvana naručiti/nabaviti duracoat premaz?
pregledao sam sve kaj sam uspio naći i nitko ne šalje u Hrvatsku.
niti kao aerosol niti kao boju.


09 sij 2015, 00:43
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 15 lis 2009, 22:55
Postovi: 14
Post Hladno bruniranje
Evo ovi ti salju, osobno sam od njih narucio!

http://waffen-airbrush.com/en/DuraCoat- ... -in-Europe


Sent from my iPad using Tapatalk


15 sij 2015, 22:41
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:23
Postovi: 382
Lokacija:
Post Re: Hladno bruniranje
Kolika je postarina?


15 sij 2015, 22:54
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 39 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan