Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 ožu 2024, 11:08.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja 
Autor/ica Poruka
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2017, 14:56
Postovi: 11
Lokacija: zagreb
Post TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
Zanima me mišljenje pet najboljiih i najlošijih pištolja po vašem iskustvu ili procjeni. Moji favoriti su poslagani po mom iskustvu.
CZ M-75 zbrojevka, najviše ispaljenih metaka i najduže sam ju imao.Možda sam tu malo i nekritičan.
HS - 9 standart.Pištolj bez zamjerki,
Sig Sauer P -226. Ima ga frend i nekoliko puta sam ispucao po dvadesetak metaka.Jednostavno super pištolj.Onaj osječaj kao kad uzmeš novu gitaru i jednostavno znaš da je to...to...
Još sam pucao iz nekoliko pištolja,ali ih nebi navodio,jer mi ih je teško poredati.Još bi spomenuo PHP kao počasnog člana oeve skupine.Kao vojni pištolj kojem je to i osnovna namjena,ugodno me iznenadio i nakon isoucanih par stotina metaka nemam nekakvih zamjerki.Solidan pištolj za ono što je namjenjen.

Najlošiji pištolji iz kojih sam pucao su:
Španjolska Llama9mm i Astra 9mm,jednostavno pištolji iz kojih nemožeš ispucati cijeli okvir bez zastoja.Nikad nisam bio siguran dali će pištolj opaliti ili ne.Gađanje u metu je naučna fantastika.Kako je rekao moj frend,pištolj za svadbe,glavno da gruva i puca u zrak.
Argentinski PM isto kao i španjolci.
Crvena zastava M-88.Dosta zastoja i neleži dobro u ruci.
Još bi spomenuo dva pištolja koja nebi svrstavao ni u najbolje ni u najgore.
Crvena zastava M-70,7,65mm i M-57 TT.Pištolji koji su obilježili jedno vrijeme i kao vojno-policijski pištolji u vrijeme kad se vrlo teško moglo doći do kvalitetnijeg oreužja odradili svoje.


19 ožu 2018, 11:11
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 12 stu 2011, 11:41
Postovi: 87
Post Re: TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
Hmm....malo me zateklo ovo tvoje iskustvo sa "španjolcima" jer sam posjedovao Astru A80 i Llamu davnih dana i isprašio kroz njih kamion municije još u "Domagojevim strijelcima" u Jankomiru (stara garda če se sjetiti te streljane) Apsolutno nikada nisam imao nikakvih zastoja ili nepravilnosti u njihovom "radu". Njih sam se s vremenom riješio a ostao mi je još jedan španjolac iz tih dana s kojim još i danas rado odem u Las na ispucavanje, Star BM 9mm. Mislim....nisu to najbolji pištolji na svijetu ali za svoje godine (Star je iz '80) još uvjek je ok. Prije par godina sam imao havariju sa prednjim nišanom i jedva sam nabavio novi. Čak mi je čovjek iz Španjolske poslao 6 ili 7 komada besplatno. to sam riješio i on i dalje radi ko singerica. Uz to volim ga jer je "old school" i gušt je pucati s njim.


23 ožu 2018, 00:08
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2008, 22:56
Postovi: 156
Lokacija: Split-Zagreb
Post Re: TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
Llama9mm i Astra 9mm ne mogu stajati uz bok kad govorimo s aspekta kvalitete. Astre A-80 koje su bile ne ovim terenima
su se pokazale kao vrlo dobre. Llame su vizualno atraktivnije (1911 nalik), ali daleko lošije.


23 ožu 2018, 03:19
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2017, 14:56
Postovi: 11
Lokacija: zagreb
Post Re: TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
Doc77 je napisao/la:
Hmm....malo me zateklo ovo tvoje iskustvo sa "španjolcima" jer sam posjedovao Astru A80 i Llamu davnih dana i isprašio kroz njih kamion municije još u "Domagojevim strijelcima" u Jankomiru (stara garda če se sjetiti te streljane) Apsolutno nikada nisam imao nikakvih zastoja ili nepravilnosti u njihovom "radu". Njih sam se s vremenom riješio a ostao mi je još jedan španjolac iz tih dana s kojim još i danas rado odem u Las na ispucavanje, Star BM 9mm. Mislim....nisu to najbolji pištolji na svijetu ali za svoje godine (Star je iz '80) još uvjek je ok. Prije par godina sam imao havariju sa prednjim nišanom i jedva sam nabavio novi. Čak mi je čovjek iz Španjolske poslao 6 ili 7 komada besplatno. to sam riješio i on i dalje radi ko singerica. Uz to volim ga jer je "old school" i gušt je pucati s njim.


Imao sa Llamu 1992.g, i zbilja sa njom nisam bio zadovoljan.Od zastoja najčešće nije dolazilo do opaljenja,da bi isti metak nakon repetiranja i ponovnog punjenja ispalio.Jednostavno nisam imao povjerenja u pištolj,a u to vrijeme sam bio dosta na terenu.Možda je to malo subjektivno mišljenje bilo i moja loša ocjena Astre.


23 ožu 2018, 13:38
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6678
Post Re: TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
Mislim da uglavnom mi svi skupa u prosjeku ne pucamo dovoljno da bi nadopunili ovu temu.
U vecini slucajeva imamo neki svoj pistolj ili dva, i s njima gadjamo.
Za temu tipa 5 najboljih, 5 najlosijih, treba iz svakog tipa oruzja ispaliti barem 5 do 10.000 metaka, za dobiti neki zakljucak.
Medjutim, kolektivno mozda i dodjemo do nekog zakljucka.

Stavio sam svojevremeno jednu temu ovdje po nazivom "Koje oruzje danas nije dobro", i na kraju nije bilo zakljucka da nesto zaista ne valja.
Sto se pistolja tice, vecina ovih u upotrebi danas u sportskom streljastvu ima neku vojnu zaledjinu ili proslost, ili su barem kod proizvodjaca imali aspiracije da dobiju neki vojni ugovor, a takvo oruzje je rigorozno testirano i kod proizvodjaca a i kod vojske, i vjerojatno u tom segmentu nema izrazito losih. To je sve na nivou dobro, ili bolje. Promasenih ili losijih dizajna je bilo mozda vise negdje na pocetku stoljeca, dok se odredjena rijesnja nisu formirala a kasnije su ili kopirana ili jos dotjerana.

Najnovija koncepcija mi se cini plastika na pistolju, od glocka nadalje, i generalno, ko voli nije losa. Uglavnom starija rjesnja, spremnika, bravljenja, okidanja, itd... to je sve danas dotjerano u nekom standardu miimuma kvalitete.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


24 ožu 2018, 15:28
Profil
Pozornik
Pozornik
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2017, 14:56
Postovi: 11
Lokacija: zagreb
Post Re: TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
Današnji proizvođaći oružja,prvenstveno pištolja okreću se sve više civilnoj prodaji.Današnji pištolj mora biti što lakši i ljepo izgledati,pa se zato koristi sve više plastike i mješavine što lakši legura .Kvaliteta zbog malog broja pucanja civila nije više prioritet nego lijep izgled.Čisti dokaz je prestanak proizvodnje Browinga Hi-Pover.Možda griješim,ali mislim da sam u pravu.


25 ožu 2018, 13:34
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
hornet je napisao/la:
Današnji proizvođaći oružja,prvenstveno pištolja okreću se sve više civilnoj prodaji.Današnji pištolj mora biti što lakši i ljepo izgledati,pa se zato koristi sve više plastike i mješavine što lakši legura .Kvaliteta zbog malog broja pucanja civila nije više prioritet nego lijep izgled.Čisti dokaz je prestanak proizvodnje Browinga Hi-Pover.Možda griješim,ali mislim da sam u pravu.

Opet sa druge strane neki policiski sluzbenik ili vojni nije u svojoj karjeri do mirovine ispalio mozda 20 metaka iz svog pistolja i drzi ga za nedaj boze ,a IPSC strijelac moze ispaliti 100 000 metaka.Civili u zapadnim zemljama jako puno pucaju,posebno u USA.Nebih rekao da je "novovremenim" pistoljima opala kvaliteta,bas naprotiv.Danas na streljanama ima glockova i slicnih "novijih" plastikanera koji su pregrmili 100 K metaka bez kvarova a garancija civilima na cijev je 50 000 metaka kod novih pistolja ili vise cak i kod onog crnogorskog pistolja.Znaci kod novijih pistolja je danas kvalitet jako dobar.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


25 ožu 2018, 16:36
Profil Web stranica
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
Coool tema...valjda ce netko spomenuti prave pistolje. :A02:

_________________
Nemoguće je Nemoguće


26 ožu 2018, 17:17
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 18 ožu 2011, 12:42
Postovi: 848
Post Re: TOP - 5,najboljih i najlošijih pištolja
Colt 1911?? Tata i mama mnogih pištolja. Dobar i gotovo, jedan kolega ima 911 match u .45 acp. Probao sam ga i nije loš, ali mi ČZ75B bolje leži i draža mi je. Navika valjda. Astra A80 me ugodno iznenadila kao ni jedan drugi pištolj. Imao ga je prijatelj pa sam pucao njime tu i tamo. Ležao mi savršeno, fin nišan i precizan pištolj do bola. Hamerly je priča za sebe. Kolega Hornet, vidim da smo u istoj firmi. HS 9 je ok za ono što mu je namjena, čak za policajca bolji od 75B zbog prirodnijeg kuta navlake u odnosu na rukohvat, malo zgodniji za repetiranje na brzinu zbog masivnije i oštrije navlake. Ali 75B je zakon, bar meni. Kod serijskog modela dovoljno je staviti mikro nisane i doraditi okidanje, možeš na turnir koji hoćeš, naravno ako znaš pucati.


26 ožu 2018, 20:49
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 9 post(ov)a ] 

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan