Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 07:46.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Prijedlog: podforum IPSC 

Treba li otvoriti podforum IPSC?
Anketa je završila: 16 pro 2008, 20:29.
DA 89%  89%  [ 17 ]
NE 11%  11%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 19

Prijedlog: podforum IPSC 
Autor/ica Poruka
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 20 stu 2008, 19:23
Postovi: 289
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
blackpowder je napisao/la:
u tom slučaju ako crni barut ide pod klasično streljaštvo onda bi Western shooting (kao praktična i dinamična disciplina) trebao ići pod IPSC?



ako bi postojala dva podforuma - sportsko i praktično streljaštvo - unutar istih bi se otvarale zasebne teme tipa IPSC, IDPA i sl. Western shooting se nikako ne može svrstati pod IPSC, jer je on jednostavno WS i vjerojatno bi imao sam svoju temu...

_________________
D-V-C
M R K I


10 pro 2008, 22:33
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Crni barut je crni barut, nije rezerviran samo za ISSF natjecanje ili WS, ima tu puno aspekata na koje se podforum crni barut odnosi i on kao takav nece spadati niti pod sportsko streljastvo niti prakticno streljastvo podforume nego ce biti cijelina za sebe... ima ljudi koji pucaju crni barut a ne bave se ni WS ni sportskim streljastvom, netko se bavi lovom na CB, a to onda ne spada niti pod sportsko niti prakticno streljastvo nego lov, dakle bit ce tu gdje je, "grana" vatrenog oruzja.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


10 pro 2008, 23:10
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik
Avatar

Pridružen/a: 16 lis 2008, 16:07
Postovi: 529
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Mike_Torello je napisao/la:
Crni barut je crni barut, nije rezerviran samo za ISSF natjecanje ili WS, ima tu puno aspekata na koje se podforum crni barut odnosi i on kao takav nece spadati niti pod sportsko streljastvo niti prakticno streljastvo podforume nego ce biti cijelina za sebe... ima ljudi koji pucaju crni barut a ne bave se ni WS ni sportskim streljastvom, netko se bavi lovom na CB, a to onda ne spada niti pod sportsko niti prakticno streljastvo nego lov, dakle bit ce tu gdje je, "grana" vatrenog oruzja.


:A28:

iza ovog mišljenja stoji :A29:

_________________
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!


10 pro 2008, 23:33
Profil
Razvodnik
Razvodnik
Avatar

Pridružen/a: 09 stu 2008, 15:49
Postovi: 176
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Još bolje, onda IPSC zaseban podforum u svakom slučaju! Pozdravljam to iz sveg srca!


10 pro 2008, 23:56
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
nadam se Sportskom i Prakticnom podforumu... nadam se da ce to zadovoljiti sve potrebe

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


11 pro 2008, 00:45
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 29 ožu 2008, 17:56
Postovi: 25
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
S obzirom da smo primarno forum o oružju a tek onda o upotrebama tog oružja (a forum lov je otpočetka tu pa mi je jasno da su sportski strijelci posve zapostavljeni), otvorit ćemo forum o "Sportskom streljaštvu"... ovisno o "prometu" na rečenom forumu, vidjet ćemo je li nužno stvarati podforume o specijaliziranim disciplinama.

Podforum "Crni Barut" se od danas ponovno spaja sa vatrenim oružjem jer je količina "prometa" na istome zanemariva, a moje osobno mišljenje je da bi viđenost teme i proširenje kruga potencijalnih korisnika bila veća ako su sve teme koje se tiču crnog pudera vidljive sa ostalim vatrenim oružjem.
Koga zanima posebno da nađe sve o rečenoj temi, može koristiti vrlo korisnu opciju pretrage:

search.php

"Crni barut" vraća jako puno postova, pa preporučujem korisnicima koje nešto specifično zanima nek koriste opciju pretrage prije nego postave pitanje.

Koga zanima da promovira crni barut i sve njegove čari, slobodan je natipkati članak u Članci i Eseji.

Riječ je adminova...


13 pro 2008, 23:18
Profil
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2008, 19:25
Postovi: 731
Lokacija: Pula
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
starfleet je napisao/la:
ako su sve teme koje se tiču crnog pudera vidljive sa ostalim vatrenim oružjem



Google jezični alati su očito krivo preveli ovaj izraz :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....


13 pro 2008, 23:37
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2008, 00:32
Postovi: 372
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Definitivno razdvajanje iako mi se ne sviđa način razdvajanja po principu:
SPORTSKO streljaštvo i PRAKTIČNO streljaštvo.

Naime i IPSC je sportska disciplina koja je više od ikoje druge utjecala na zasebnu kulturu rukovanja vatrenim oružjem te na tehničke karakteristike određenih tipova vatrenog oružja (ovo treba cijeniti jer je ovo forum o oružju a vatreno oružje je ipak najveći dio). Pa danas gotovo da i nema ozbiljnije tvornice vatrenog oružja koja nema svoj IPSC odjel ili bar ne nudi neke svoje IPSC modele.A da ne navodim prateću opremu.

Dakle treba razdvojiti po principu:

ISSF- oni su zaseban svijet sa zasebnom kulturom,tehnikama,proizvođačima oružja te sustavima natjecanja.I na kraju ipak se radi o Olimpijskom sportu.
IPSC- već sam naveo u potpunosti zaseban sport i zaseban svijet s specifičnom kulturom,tehnikama,oružjem,pratećom opremom te zasebnim sustavom natjecanja.

DRUGE STRELJAČKE VJEŠTINE-ovo sam naveo radi velikog broja streljačkih vještina što dugim što kratkim vatrenim oružjem koji svojim specifičnostima i limitiranjem naprosto nisu prihvaćeni kao sport na nekoj široj razini.
Npr.IDPA do danas nije stekla status sporta niti se uspjela u popularnosti išta značajnije probiti, a najviše je karakteristična za SAD (ali oni su poseban svijet).Radi nedorečenih pravila,sustava napredovanja i sustava organiziranja natjecanja nema sustavnih sportskih odlika.Nema pravilne organizacije periodičnih svjetskih ili kontinentalnih prvenstava a sve se organizira ad hoc načinom.Više se može smatrati vještinom doli sportom.I ono što valja napomenuti IDPA nije sportska organizacija već privatna tvrtka stoga o sportu tu ne bi trebalo pričati.O drugim načinima tzv.dinamičkog,akcionog ili nekog drugog pucanja ne vrijedi pretjerano pričati jer se radi o lokalnim disciplinama.Tzv. Stell Challenge kako mogu vidjeti na forumu se navodi kao poseban stil pucanja a u stvari se radi samo o IPSC disciplini.Dakle pod IPSC jest jer su primjenjena u potpunosti ista pravila.Ovaj način pucanja radi popularnosti su preuzele i druge organizacije no opet bez periodike održavanja natjecanja.Ista je stvar i s dugim oružjem te disciplinama poput raznih Snajperskih natjecanja, skandinavskih lovačkih disciplina i sl.
Zato bi ih sve trebalo staviti pod DRUGE STRELJAČKE VJEŠTINE.

Ovo je moj doprinos temi pa možda nas navede na drugačije razmišljanje...


15 pro 2008, 16:36
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 05 stu 2008, 16:10
Postovi: 92
Lokacija: Međimurje
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
mislim da bi bilo najbolje stavit sportsko streljaštvo kao temu,pa discipline odvojiti na podteme... tako bi svako mogao pratiti što ga najviše zanima,a ako želi i pogledati o ostalim ,pa mu se možda prohtije... :A19:

_________________
strah veže ruke i zamračuje um,strah je najveći saveznik tvog neprijatelja
who dares-wins


16 pro 2008, 16:30
Profil
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2008, 19:52
Postovi: 1772
Lokacija: Čakovec
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
dobar je prijedlog, jer samo stavljanje subfoldera pomaže oko čitljivosti i ako u glavnoj nema tema, odmah preskačeš :A25:

_________________
武士道

Ognjem i mačem.


16 pro 2008, 22:12
Profil
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2008, 19:25
Postovi: 731
Lokacija: Pula
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Ja mislim da getoizacija tema na podforume značajno doprinosi tome da se ne stvaraju nova mišljenja i novi poklonici o tema s kojima ljudi nisu upoznati otprije. Na ovaj način se stvaraju mala osobna igrališta nekoliko osoba koje pričaju međusobno o nečemu što oni jako dobro poznaju. Osobno nisam uopće obratio pažnju na IPSC dok nisam to isprobao. Da je bilo zatureno u nekom podforumu tri nivoa od osnovnog foruma, ne bi nikada ni išao za time. Vidljivost je osnovno načelo svog marketinga. Sve više od toga je getoizacija. To je moje mišljenje.

Ako se cijeli forum podijeli na male svjetove, prvo - bit će katastrofa za održavanje (iovako je naporan sa ovim malim brojem podforuma).

Drugo, imamo zamalo 300 članova od kojih 235 članova ima manje od 10 postova. To nije kritična masa pod kojom se mora radit tako stroga klasifikacija. Kad i ako se otvore posebni specijalizirani podforumi ionako se svi zatečeni postovi koji spadaju u novi podforum, sele u novi podforum, tako da nije greda.

Treće, ja bi osobno volio vidjeti jedan poduži članak o IPSC-u u člancima i esejima. Kratki uvodni opis sa slikama za zagrijavanje, zatim pravilnici, sigurnost, povijest, a na kraju čari te aktivnosti sa osobnim i VRLO subjektivnim komentarima. PerGall i Nobile bi mogli sigurno jako puno napisati o tome, al jedan subjektivni članak koji bi mamio nove poklonike rečene discipline bi bio pun pogodak. Pitanja i odgovori bi slijedili nakon čitanja tog članka i opravdali bi ili ne bi opravdali s vremenom otvaranje podforuma.

Svi koji misle da bi trebalo otvoriti neki novi podforum, neka prezentiraju to o čemu misle otvarati podforum u Člancima i Esejima i kad krene lavina interesa, te pitanja i odgovora, tj. kad se pokaže realni interes za materiju - to je jedini pravi način da se pokrene podforum. Ankete nisu mjerilo, pogotovo kad je kvorum ankete manje od 10% članova.

_________________
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....


17 pro 2008, 10:41
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 15 ruj 2008, 14:57
Postovi: 2891
Lokacija: Pula
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Slažem se, ima logike. :A25:

_________________
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata


17 pro 2008, 18:14
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2008, 00:32
Postovi: 372
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Citat:
Mr.Cabdriver
ja bi osobno volio vidjeti jedan poduži članak o IPSC-u u člancima i esejima. Kratki uvodni opis sa slikama za zagrijavanje, zatim pravilnici, sigurnost, povijest, a na kraju čari te aktivnosti sa osobnim i VRLO subjektivnim komentarima. PerGall i Nobile bi mogli sigurno jako puno napisati o tome, al jedan subjektivni članak koji bi mamio nove poklonike rečene discipline bi bio pun pogodak.


Gle sve ovo što si nabrojao upravo bi spadalo u temu ili pod temu ili što god ali u načelu pod IPSC.
Zar ne?
PNisam siguran jesam li dobro shvatio ali prema tebi ajmo napisati čkanak (u kojem bi sve pobrojali) pa ako se netko zainteresira?!
Zar to nije logično ubaciti u temu o IPSC-u pa onaj koga zanima nađe sve na jednom mjestu (pravila i dr.)?
Npr.meni ne bi palo napamet da uopće otvaram temu Članci i eseji jer mi njeno značenje uopće nije razumljivo niti me je do sada privuklo. Naprosto ne kužim što ona znači, bez ikakve uvrede...
Tražem ono što želim i što me zanima upravo pod temom koja me zanima.
A Članci i eseji mogu sadržavati recimo osobne stavove i razmišljanja tipa "Moja omiljena boja polimernog rukohvata" ili nešto slično.
Mislim da bi takvo što samo unijelo dodatnu zbrku.
No,na Vama moderatorima je da radite što kod hoćete i kako Vam volja... A na nama je da prihvatimo ili ne. Bar sam do sada ja to tako doživio i shvatio.
Ja sam pokušao dati impuls za razmišljanje u nekom drugom smjeru jer mi tako nekako logika nalaže.

No,kako je ovdje tome očito otpor ja ga prihvaćam i poštujem "pa kud svi tu i mali Mujo" ;)

Iskreno mislim da je već dovoljno zbrkanosti unešeno da se sam već teško snalazim po nekim temama. Nema nekih postova pa se drugi postovi nadovezuju na nešto što nikako ne mogu pronaći i sl... Malo zbrkano... :A00:

A nije mi jasno što si istaknuo u svome postu i što bi trebalo značiti VRLO SUBJEKTIVNIM komentarima?! :A39:
Pisati o pravilima i o tome što je taj sport ili bilo koji drugi kao i bilo koja druga disciplina je naprosto nabrajanje činjenica ili činjeničnog stanja...
Tu osobni stavovi niti komentari ne bi trebali imati mjesta. Bar ja tako mislim!
A sad smatra li netko nešto sebi ugodnim,lijepim,zanimljivim ili nezanimljivim,dosadnim i dr.,je osobna stvar pojedinca pa tko voli nek izvoli.
Bez obzira na disciplinu ili sklonosti nekom tipu oružja,vatrenom ili hladnim npr.


17 pro 2008, 18:55
Profil
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2008, 19:25
Postovi: 731
Lokacija: Pula
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
BojnikPerGall je napisao/la:
No,na Vama moderatorima je da radite što kod hoćete i kako Vam volja... A na nama je da prihvatimo ili ne.


Na nama je da filtriramo i razmišljamo izvan kutije, tj. globalno. Nažalost mnogim pojednicima globalan način razmišljanja ne odgovara, pa na kraju ispada da smo diktatori.

BojnikPerGall je napisao/la:
No,kako je ovdje tome očito otpor ja ga prihvaćam i poštujem "pa kud svi tu i mali Mujo" ;)
Iskreno mislim da je već dovoljno zbrkanosti unešeno da se sam već teško snalazim po nekim temama. Nema nekih postova pa se drugi postovi nadovezuju na nešto što nikako ne mogu pronaći i sl... Malo zbrkano... :A00:


Jedini stvarno realni otpor je stvaranju dodatne zbrke na forumu. Počeli smo kao forum o oružju, nažalost ispustili smo streljaštvo (ne znam kako). Sada smo ga ubacili na taj način što smo iskombinirali sve prijedloge koji se tiču pucanja iz nekog oružja i zaključili da je zasada dovoljno. Kad vidimo da je većina postova vezana za IPSC pod tim streljaštvom, njih i sve nove postove ćemo sprašit u IPSC forum koji neće biti podforum streljaštva nego bok uz bok streljaštvu (kojem će se onda prilagoditi naziv i opis) TAMO NA NASLOVNOJ STRANICI, ne negdje sakriven 3 nivoa od naslovnice.


BojnikPerGall je napisao/la:
Tu osobni stavovi niti komentari ne bi trebali imati mjesta. Bar ja tako mislim!


Ako misliš privući ljude moraš im objasniti koji je užitak iza toga. Dok nisam malo probno pucao ipsc kao totalni jadnik mislio sam da je ne dihaj nešto najbolje na svijetu. Al meni se pokazalo u osobno - ostalima kojima nema tko pokazat se mora dočarat, opisat - bit subjektivan koliko i objektivan. Ne moraju ići na natjecanja i bit svjetski prvaci - dovoljno da se zabaljaju i uživaju pa makar sve promašili - tako će naučiti kulturu oružja i sigurnost istoga. To je važnije nego raditi od sebe hladnog i proračunatog natjecatelja.

Kad već svašta guraju u turizam u lijepoj našoj, zašto ne bi postali "Mala zemlja za velike kalibre"... Napravit streljački turizam... a treba ti prostora kao za rukometno igralište. Golf je passe, pucanje je budućnost turizma :-D... Ne moraju se svi natjecati, bitno je uživati u onome što radiš.

_________________
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....


17 pro 2008, 21:02
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2008, 00:32
Postovi: 372
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Citat:
Cab,
Ako misliš privući ljude moraš im objasniti koji je užitak iza toga. Dok nisam malo probno pucao ipsc kao totalni jadnik mislio sam da je ne dihaj nešto najbolje na svijetu. Al meni se pokazalo u osobno - ostalima kojima nema tko pokazat se mora dočarat, opisat - bit subjektivan koliko i objektivan. Ne moraju ići na natjecanja i bit svjetski prvaci - dovoljno da se zabaljaju i uživaju pa makar sve promašili - tako će naučiti kulturu oružja i sigurnost istoga. To je važnije nego raditi od sebe hladnog i proračunatog natjecatelja.


Cab,
oprosti ali molim te ne uči me kako tome pristupiti.
Dozvoli da imam više iskustva u tome od tebe.
Eto samo jedan bitan detalj koji si ti napisao a ja citiram: DOK NISAM PROBNO PUCAO IPSC..... bla,bla,bla....

I na kraju primjer iz osobnog iskustva:

- pucao sam par godina IPSC (94,95,96) kod nas, naučio sva pravila napamet i otišao na prvo međunarodno natjecanje. U potpunosti sam bio uvjeren da o IPSC-u sve znam,od A do Ž, jer sam naime sva pravila napamet znao.
A kad ono moje prvo međunarodno natjecanje, Level III kategorizacija, 387 natjecatelja raspoređeni u sve divizije (tada Production nije postojao), suci stranci autoritativni i strogi, stages strava za uživati samo u gledanju a ne pucanju!
I tada shvatim da od IPSC-a i practical shootinga neznam ni I a niti p!!!!

Stoga nikakvi članci niti bilo kakav subjektivni komentar a koji može biti vrlo pogrešan ne može nadomjestiti praksu!!!
Sjeti se samo tvoje i moje polemike o HS-u i u njemu imaš sav odgovor...

I na kraju nemoj da te ne vidim iduće sezone na nekom natjecanju s HS-om u ruci... Kazniti ću ti trenera-gurua i biti će belaja... :A03: :A03: :A03:

Pozdrav...


18 pro 2008, 00:37
Profil
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2008, 19:25
Postovi: 731
Lokacija: Pula
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
BojnikPerGall je napisao/la:
I na kraju nemoj da te ne vidim iduće sezone na nekom natjecanju s HS-om u ruci...


Ne brini, teško da ćeš me vidjeti na nekom natjecanju di se ne natječe u izjedanju krmeta. :twisted:
A sa HS-om me nećeš vidjeti u ruci barem još jedno 5-8 godina. :A36:

_________________
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....


18 pro 2008, 08:36
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2008, 00:32
Postovi: 372
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Mi takva natjecanja nemamo...
Na takve tekme u SLO ide tvoj trener... :A02:


18 pro 2008, 13:07
Profil
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2008, 19:25
Postovi: 731
Lokacija: Pula
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
BojnikPerGall je napisao/la:
Mi takva natjecanja nemamo...
Na takve tekme u SLO ide tvoj trener... :A02:


Mislim da ti ne poznaješ mog trenera ili misliš na krivu osobu inače ne bi dopustio da ti takve izjave nadiru na tipke.

_________________
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....


18 pro 2008, 21:28
Profil
Desetnik
Desetnik
Avatar

Pridružen/a: 10 stu 2008, 00:32
Postovi: 372
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prijedlog: podforum IPSC
Ma nije niti bitno!


18 pro 2008, 22:49
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Online

Trenutno korisnika/ca: Mudri i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan