Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 14 svi 2024, 21:58.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Oružje kojemu vjerujete životom 
Autor/ica Poruka
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Stavi recimo 36 patrona sačmi na vagu pa ću te pitat...ograničen spremnik do bola na max 7+1 a težina...jedino što pumpu malo što može nadmašiti po pitanju pouzdanosti, pa čak joj ni AK tu ne parira po jednostavnosti... možda samo prethodno PPsH...


11 lis 2020, 14:32
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
AR15 fan je napisao/la:
Stavi recimo 36 patrona sačmi na vagu pa ću te pitat...ograničen spremnik do bola na max 7+1 a težina...jedino što pumpu malo što može nadmašiti po pitanju pouzdanosti, pa čak joj ni AK tu ne parira po jednostavnosti... možda samo prethodno PPsH...
to sam dosao napisati, kolicina streljiva em je teska em volumenski puno mjesta zauzima, ali raznolikost projektila to moze donekle nadoknaditi, i ono glavno, nedostaje joj dometa u odnosu na karabinsko oruzje. za CQB bih rekao da je nenadjebiva osim malog kapaciteta spremnika.

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


11 lis 2020, 21:11
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
dundoivica je napisao/la:
đe me nađe ljubi te deda za otvaranje teme.

ovako prvo ono sto imam i zasto.
glick 19 gen 2, m48 sa rusanovim okidaćem i niko i stirling 6x40 optikom u lovačko/sportskom kundaku i maverick 88 u 12 ga te bereta m 70 7.65.
stvar je samo dva oružija ali žena djeca i ja nas 4.
ja glock i karabin žena maveric 88 i bereta.
e sad pištolji osobno naoružanje naravno žena zlu netrebalo joj u situaciji.
a ja 9x19 korusti ga vojska zaštitari policija u shtf scenariju bit ce ga svagdje al svagdje patrtona 12-ica isto sto od lovaca sto isto od policije. karabinska municija 8x57 ili 7.9 je isto dosta raširena a mislim da i vojska jos koristi taj kalibar ne kolko prije al ipak da.

sad šta bi kad bi: uz sve ovo ženi umjesto berete neku 9x19 pljucu nesto kompakt al ne mikro i oruzije u 223/5.56x45 tipa ar 15 jel i toga ima sto od vojske

oštrice pišem ono što imam.
sog preklopni model neznam kak se zove ima nasebi za razbit staklo prerezat sjedalo, drugi ručni rad koji imam od federplate kamiona đubreumlat cjepam drva s njime i morakvin onaj za ribu. žićanu pilu, malu sikiricu old school.
ženi daj cjepanicu u ruke, i recim prodao sam revolver i kupili smo ovo...
žičana pila (bas žičana, ne ona s komadom lanca od motorne pile) mi je ok za neke sirove grancice i neke manje stvari, tko ju je probao shvaca da se tako nesto 10x prije odradi macetom ili sjekiricom sa 2 do 5 zamaha, ali posto zauzima minimalno mjesta i nema neku tezinu nek se nađe :D

Nekako nisam siguran da vojska uopce vise koristi 8x57... realno nemaju za sta osim za jos za M53... dao bih se okladiti da vise koriste 7.62x54R zbog M84... od svega toga vojnog streljiva u aktivnoj upotrebi bih se prije pouzdao u 7.62x51 i 5.56x45, a tek onda u 7.62x39 i 7.62x54R, i tek onda na kraju 8x57... Radio sam po vojnim skladistima, viđao sam nesto 9x19, viđao sam dosta 7.62x39, ne sjecam se da sam viđao 8x57, al' vidio sam more 12.7x99, 20x110Hispano i ponesto 12.7x104....

sto se 12-ica tice, dojma sam da ce prosjecno seosko lovacko drustvo kad se sve stavi na hrpu imati znatno vecu zalihu streljiva nego prosjecna PU/PP.

neka idealna kombinacija po mojem viđenju:

9x19 pistolj sto veceg kapaciteta
zbog istog streljiva neki SMG u 9x19 eto, nek se nađe #ko-mu-jebe-mater-ako-je-vec-bal-nek-je-maskembal (al' to bas ono ako se razbacujemo, inace M70AB2 dovoljan)
M70AB2 zbog prakticnosti, dobavljivog streljiva, solidnog karabinskog dometa, dobrog kapaciteta spremnika i dovoljne vatrene moci
neka 7+1 / 8+1 pumperica u 12ga., zbog raznovrsnosti streljiva i sirokog spektra upotrebe
i neka .22lr puska s optikom i odgovarajucom opremom da upotreba ne privlaci previse paznje
te naravno odgovarajuca zaliha streljiva za sve to u HQ (domacinstvo)

i to bi realno trebalo imati svako domacinstvo koje imalo drzi do sebe.

ako treba hvatati maglu, uzima se ono sto je najprakticnije

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


11 lis 2020, 21:29
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
je stoji glomazno i tesko streljivo 12 ga naspram 22lr al sta sam napisao osim ako si lovac ok i ako vjezbas sa oruzijem ajd i znas ista o divljaci bolje 12 ga. zasto? jel mnogi nece uspjet osim ak su istrenirani sa oruzijem ni kurca pogiditi i ubiti a kamoli sa 22lr divljac, je znam ljude koji srnu skinu sa 22 lr u glavušu. al gledajuci da u rh ima puno oružija u rukama ljudi koji nisu ispucali iz njega 500 kom a imaju ga 10 tak godina i vise.
meni za taku situaciju 9x19 pisolj, 12 ga pumpa i ak ili ar platforma to je ideal.
e sad ovo sa smg ovima neka pljuca koja stane u roni kundak je ekvivalent smg-u civilnom
ja to gledam ovak neznam kako je u drugim županijama. kad bi imo para i ono zivio taj stil bar kod nas ovdje za male novce kupiz komad zemlje i na njega stavis one brodske kontenjere 1 ili kolko os i osposobis ih za boravak u njemu ili kupis vec gotovi i imas lokaciju di se povuc u slucaju sranja i tamo si pripremas sve da imas sta ri treba samo osnovno poneses sa sobom od kuce . a kod nas ima mjesta izoliranih da boli glava di nema znatizeljnih pigleda cak kad sam ovak i setao po prirodi i tak zabacenim mjestima mi se cini da kodmene ovdje ima prepera kad vidim neke vikendice i sta su sve ljudi na njima napravili. primjer jedan neznam cije je al zanimljivo zemljiste ograđeno i unutar zemljista ograđeni komad ko da bi trebao biti vrt na vikendici solarni paneli a struje i vodova ni blizu, bunar supica za alat vjerojatno i ograđen mali boks i kucica Za psa.
i nabasao na tu vikendicu i malo promatrao i palo mi napamet jebote ovo koda je neki preper napravio si.


11 lis 2020, 22:52
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
i neznam jel to zbog rata ovdje kod nas al mnogi te ljudi negledaju kao budalu kada pricas o shtf-u i prepingu.
dosta ljudi je upuceno u tu tematiku ili vidis da puno znaju al se suzdržavaju.


11 lis 2020, 23:02
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post : Oružje kojemu vjerujete životom
i po meni shtf ili kad fekalije udare u ventilator nije
1. rat jel mene osobno ili se prijavljujem ili me novače pošto spadam u tu dobnu grupu.
2. elementarne nepogode koje ne uništavaju totalno zemlju.
3 pandemije osim ak ne divedu do zombi apokalipse :D
e sad ata je shtf
1. realna mogucnost blackout gledo par dokumentaraca i zasro se znaci ak sunce spali su el. infrastrukturu
2. nesto tipa venecuela
3. neki razlog zbog kojega se ruse vlade i kompletni ustroji država u svijetu. na globalnoj razini mislim.

ove prve tri stvari su nesto sto bi svakom bilo dobro imat 15 dana zaliha.
ovo drugo da bi postigo razinu neke spremnosti na događaje treba živjet stil života.

inaće blackout je nesto sto je po meni najrealnija mogucnost da se dogodi a civjek nebi vjerovao kakvo sranje bi to bilo. sami strućnjaci tvrde da bi prije se današnje društvo i države raspale nego bi se infrastruktura uspjela popraviti. i procjene koliki bi ljudi umrli zbog nestanka struje. i zabravo sunce je maznulo takvu emp baklju vec ma zemlju jednom al je to bilo u ono doba da se izrazim kauboja zaboravio sam godinu i spalilo je sve žice od telegrafskih vodova od snage emisije emp-a ima na netu pogledajte koga zanima.


11 lis 2020, 23:27
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Ako zamislimo neku apokalipsu i sad treba prezivjeti u sumi godinama onda sacmarica ne dolazi u obzir,pretesko streljivo,vrlo bi brzo bi ostao bez streljiva, a i neefikasna je,to znam iz iskustva jer sam lovio sa sacmaricom i sa 22lr divlje svinje i uspjesno odstrijeljivao, i ubojitiji je pogodak iza uha sa preciznom 22lr puskom, od bilo kakva pogotka sacmaricom u tijelo,posebno ne sacmom,ono sto sam pogodio sacmom 50 posto nisam pronasao,al ok,ako je bas neiskusan covjek u pitanju moze proci ali bez streljiva bi brzo ostao sa sacmaricom.
To je moje obrazlozenje zasto je za prezivljavanje u divljini najbolja puska 22 lr po mom misljenju.Obrana od divljih zivotinja nije potrebna jer divlje zivotinje te nece napasti ako si na ceki,to je rijetkost da divlje zivotinje napadaju covjeka, osim ove danasnje nadobudne lovce koji progone ranjene svinje.
Ako je pak rat u pitanju i postoji opasnost od napada drugih naoruzanih ljudi u kombinaciji sa lovom za prehranu,onda MK ne dolazi u obzir ali ni sacmarica nije idealna.Tu biram pusku ozlijebljenih cijevi,posebno jurisnu pusku,a za odrzavanje nema valjda nista jednostavnije i izdrzljivije od AK i derivata ,a i vecina ostalih jurisnih pusaka su jednostavno i vrlo izdrzljivo oruzje.
Sacmarica ili pistolj su po mom misljenu dobar izbor jedino u slucaju nereda i opasnosti u gradovima,u urbanom i naseljenom posdrucju za obranu od naoruzanih ljudi,ili zombija :D ,ako je takva situacija.
P.S imali smo 91ve hrpu lovackih sacmarica u mom kraju i pistolja u privatnom vlasnistvu, ali puske ozlijebljenih cijevi su se placale i trazile po zlato,M48 i lovacki karabini su bili jako trazeni, a prve jurisne puske prokljumcarene na teren su bile pravo blago.Jednostavno kad izadjes iz grada na otvoreni teren od sacmarice i pistolja nema nista,premalo dometa i preciznosti.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


13 lis 2020, 12:36
Profil Web stranica
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Ja ću se uvijek rađe ograničiti na to da izbjegavam sukob, a ako ga ne mogu izbjeći da on nije na udaljenosti većoj od 100 metara, iako želim imati mogućnost realnog pogotka na do 400 metara. Pa čak i na 500 metara iako zrno od 7.62x39 pada kao kamen ne želim biti na onoj strani koja prima taj kamen.


13 lis 2020, 13:00
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
AR15 fan je napisao/la:
Ja ću se uvijek rađe ograničiti na to da izbjegavam sukob, a ako ga ne mogu izbjeći da on nije na udaljenosti većoj od 100 metara, iako želim imati mogućnost realnog pogotka na do 400 metara. Pa čak i na 500 metara iako zrno od 7.62x39 pada kao kamen ne želim biti na onoj strani koja prima taj kamen.

Na 500m 7,62x39 zrno ima vecu energiju i probojnost nego 44 Magnum revolver na ustima cijevi,tako da sigurno nebih volio biti na drugoj strani.Nato kacigu probija na preko 600m ,potvrdjeno na sluzbenim NATO testiranjima.Ozlijebljene puske su zahebano oruzje u najmanju ruku,nije bitno hoces li pogoditi na toj udaljenosti,ali kad te doceka zujanje vatre iz takvog oruzja i na toj udaljenosti pjevas "poljubi zemlju po kojoj hodas" od nase legende Mise Kovaca :lol:

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


13 lis 2020, 13:36
Profil Web stranica
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
ok ja si nekako gledam da isto bi izbjegavao sukobe sa drugim ljudima pa cak i sami kontakt sa ljudima u takoj situaciji osim ako ih nisam pratio dovoljno dugo i uvjerio se u onome sto sam vidio da mi nisu prijetnja ovo je istina sto si rekao za sačmu al zato u ovakom scenariju i kazem da bi imao i karabin i sacmu. s time da si gledam nicu biti jedini koji ce loviti i po mom misljenju srne, svinje i ostala krupna divljac ce u takoj situaciji biti brzo istrebljena dok sitna divljač tipa zec, fazan divlja patka i ostala sitna divljać baš i neće se tolko loviti a i mnoge domače životinje bi se mogle raširiti u divljini tipa kokoši, pure, patke itd... s time da bi covjek trebao po meni gledati da nauci loviti sa zamkama u takoj situaciji ako ni zbog cega onda zbog toga sto smo mala zemlja i nemamo prostransta ko amerika ili rusija a bit ce jos ljudi u sumi i svaki pucanj ce privuc paznju znatiželjnika pogotovo onih očajnih što nije dobro. i samim time štediš municiju i čuvaš ju za situacije kada primjer nisi dugo nista jeo i naletis na zivotinju pa ajde sila je ili za samo obranu nedao bog zla.
nekazem nista protiv 22 lr. samo moje je misljenje da ako se covjek upusti u prepping onda ce si i napravit izoliranu lokaciju u kojoj onda i moze spremat i skladištit municiju i sve istale potrebštine a naj osnovnije imat doma i na prvi znak sranja osnovno pokupit i zbriaat na lokaciju di se pripremao. a ako si prepper onda te taka situacija nebi trebala iznenadit do te mjere da nemos iz kuce pokupit 5 pusaka strpat u gepek zajedno sa ostalim osnovnim atvarima i bris.


13 lis 2020, 15:06
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Darko11 je napisao/la:
Ako zamislimo neku apokalipsu i sad treba prezivjeti u sumi godinama onda sacmarica ne dolazi u obzir,pretesko streljivo,vrlo bi brzo bi ostao bez streljiva, a i neefikasna je,to znam iz iskustva jer sam lovio sa sacmaricom i sa 22lr divlje svinje i uspjesno odstrijeljivao, i ubojitiji je pogodak iza uha sa preciznom 22lr puskom, od bilo kakva pogotka sacmaricom u tijelo,posebno ne sacmom,ono sto sam pogodio sacmom 50 posto nisam pronasao,al ok,ako je bas neiskusan covjek u pitanju moze proci ali bez streljiva bi brzo ostao sa sacmaricom.
koliko si samo prekrsaja ovdje naveo...

Citat:
To je moje obrazlozenje zasto je za prezivljavanje u divljini najbolja puska 22 lr po mom misljenju.Obrana od divljih zivotinja nije potrebna jer divlje zivotinje te nece napasti ako si na ceki,to je rijetkost da divlje zivotinje napadaju covjeka, osim ove danasnje nadobudne lovce koji progone ranjene svinje.
istina, korisna je i upotrebljiva, ali opet nije sirokog spektra i mogucnosti kao sacmarica...

Citat:
Ako je pak rat u pitanju i postoji opasnost od napada drugih naoruzanih ljudi u kombinaciji sa lovom za prehranu,onda MK ne dolazi u obzir ali ni sacmarica nije idealna.Tu biram pusku ozlijebljenih cijevi,posebno jurisnu pusku,a za odrzavanje nema valjda nista jednostavnije i izdrzljivije od AK i derivata ,a i vecina ostalih jurisnih pusaka su jednostavno i vrlo izdrzljivo oruzje.
sacmarica je kao cjelogodisnje gume za auto... ako ne zelis mjenjati ljetne/zimske, no nisu bolje od ljetnih ljeti niti od zimskih zimi, ali su bolje od ljetnih zimi i od zimskih ljeti...

Citat:
Sacmarica ili pistolj su po mom misljenu dobar izbor jedino u slucaju nereda i opasnosti u gradovima,u urbanom i naseljenom posdrucju za obranu od naoruzanih ljudi,ili zombija :D ,ako je takva situacija.
apsolutno

Citat:
Jednostavno kad izadjes iz grada na otvoreni teren od sacmarice i pistolja nema nista,premalo dometa i preciznosti.
to sam spomenuo kao nedostatke... zato i usporedba sa cjelogodisnjim gumama za auto

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


14 lis 2020, 00:07
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
dundoivica je napisao/la:
s time da si gledam nicu biti jedini koji ce loviti i po mom misljenju srne, svinje i ostala krupna divljac ce u takoj situaciji biti brzo istrebljena

Najveca utopija covjecannstva je da je on toliko vazan da moze unistiti prirodu.To je zabluda.Cak je cinjenica da oko Cernobila zive najvedce divlje svinje i zivot naprosto buja.Covjek moze unistiti samo sebe, ako se ne uspije prilagoditi prirodi ,jer priroda je neumoljiva i sigurno se nece prilagoditi covjeku.Sve zivotinje koje si nabrojao postojale su milionima godina prije covjeka,postojet ce i milionima poslije vjerovatno,zato jer su one savrseno u skladu s prirodom a covjek nije.Covjek je sada u fazi sekunda postojanja u kojoj mu je biti i ne biti sa stanovista evoljucije,samo nas individualni zivot je prekratak da to vidimo.Muha misli da je danas cijeli svijet,tako i mi.
Dakle zaboravio si prirodnu selekciju.Ako bi bio ziv u toj fazi,vecina ljudi bi vec bila mrtva.Ljudski rod bi bio desetkovan jer 99 posto nebi prezivjelo bez Lidla i Konzuma :D pa tako nebi imao tako veliku konkurenciju u lovu kao sto mislis.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


14 lis 2020, 08:58
Profil Web stranica
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
hmm ima i tu istine ali ipak mislim da bi u pocetku oni koji ostanu dosta izlovili divljač sigurno sa vremenom kad bi se prorijedila populacija ljudi bi se priroda vratila na svoje kerivo sam se izrazio nisam mislio istrrijebiti do kraja vec do tocke di bi bilo jako tesko vise uloviti. siguran sam da bi bilo krkana koji bi ulovili svinju odrezali komad mesa i ispekli a vecina mesa bi propala jel nesnaju kako ga prezervirat bez hladnjaka i zamrzivača i onda za dva tri dana opet te bi na taj način se jako brzo prorijedila populacija divljači


14 lis 2020, 11:35
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Nemojte se zavaravati.
Čitao sam jednu studiju o resursima cijele Zemlje.
Znate li koliko po proračunu cijela Zemlja može održavati ljudstva?(bez intenzivne poljoprivrede,stočarstva.....)
Znači od biljaka koje samonarastu i od divljači .....samo 35 milijuna!
Mislim da bi u tim uvjetima više resursa potrošili na samoobranu,da ti kojekakvi ne otmu ako nešto i odstrijeliš.


14 lis 2020, 13:18
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Mirok nije to problem,problem je sto je covjek bice neprilagodjeno prirodi cije je postojanje u zadnjim tisucljecima ekstremno neprirodno.Covjek se namnozio skoro 6 puta u samo zadnjih 100 godina???Sta biva u prirodi kod takvih anomalija,jer to moze biti samo ANOMALIJA kod vrste, a ne prirodan tijek vrste koja zivi u skladu sa prirodom?Jednostavno takva vrsta nestaje ubrzo sa lica Zemlje,sa sobom moze povuci jos po neku vrstu ali to je prirodi nebitno.Ekstreman zivot je kratkotrajan.Nasa generacija mozda to to nece primjetiti ,jer nasi zivoti su sekunda,ali covjek kao vrsta,definitivno nije vrsta kojoj se dobro pise.Ekstremne populacije jako su osjetljive na najmanje promjene u svom drustvu i kod najmanje anomalije propadaju.


devdeset i devet posto danasnje poulacije plakali bi kao mala djeca kada bi jednu noc proveli u sumi na kamenu.Devedeset i devet posto ljudi nebi dozivjelo da na neki nacin ubije prvu divlju zivotinju u svom zivotu.Skapali bi od gladi prije toga, i nikog nebi bilo briga,cak bi bili i nepozeljna konkurencija za one rijetke koji bi mogli i znali zivjeti od prirode.

O cemu ja pricam,dobar postotak ljudi danas bi skapalo za 10 dana kad bi neko iskljucio internet. :D Zamisli koliko bi gro danasnjeg covjecanstva dugo vremena moglo prezivjeti u prirodi?Jaki,jako kratko

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


Zadnja izmjena: Darko11; 14 lis 2020, 13:49; ukupno mijenjano 1 put/a.



14 lis 2020, 13:39
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Moj osvrt ide na to kako neki misle da u slučaju apokalipse će moći preživjeti,obraniti se ,loviti .
Ovo što kažeš ,ja razumijem,ti želiš reći da svojim uticajem čovijek nepopravljivo uništava okoliš u kompletu i da će ga time učiniti nepogodnim za život.
Se razmemo? ;)


14 lis 2020, 13:48
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Mirok je napisao/la:
ja razumijem,ti želiš reći da svojim uticajem čovijek nepopravljivo uništava okoliš u kompletu i da će ga time učiniti nepogodnim za život.
Se razmemo? ;)


Prvi dio replike tocan,drugi netocan.Ja pricam o tome da covjek ne moze unistiti okolis,jadni covjek ne razumije da je on jedina nula u jednadzbi.Covjek moze unistiti samo sebe ;) ,i dobrano radi na tome.Zakon prirode = Ako se prilagodis okolisu zivis,ako ne prilagodis=umires.Okolis ostaje takav kakav je,neka druga vrsta ce se prilagoditi i zivot ide dalje.. Nakon Dinosaura nije nestalo svijeta.Nestalo je Dinosaura i to je to a postojali su 100 puta duze nego covjecanstvo.Nisu se prilaagodili novim uvjetima u prirodi,a ona diktira pravila.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


14 lis 2020, 13:55
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Ja te uvjeravam da mislimo isto,samo govorimo drugim riječima :A25:


14 lis 2020, 14:01
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
dundoivica je napisao/la:
siguran sam da bi bilo krkana koji bi ulovili svinju odrezali komad mesa i ispekli a vecina mesa bi propala jel nesnaju kako ga prezervirat bez hladnjaka i zamrzivača i onda za dva tri dana opet te bi na taj način se jako brzo prorijedila populacija divljači


Nebi jer bi prirodna selekcija uzrokovala da ti krkani nebi dozivjeli vrijeme znacajnijeg prorjedjena divljaci. :D Skapali bi od gladi,zedji,bolesti,bez zene,bez mame,bez interneta,bez Blasera. :mrgreen: ...vrlo brzo .Prirodna selekcija na djelu je neumoljiva.

Mirok je napisao/la:
Ja te uvjeravam da mislimo isto,samo govorimo drugim riječima :A25:


Sve 5 Mirok :A25: razumijemo se .

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


14 lis 2020, 14:09
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Oružje kojemu vjerujete životom
Darko11 je napisao/la:
...bez Blasera. :mrgreen:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:D :D :D :D

_________________
Put your money where your mouth is.


14 lis 2020, 14:31
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: johnnyboyy1711, jolly i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan