Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 29 ožu 2024, 07:50.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Pucnjava - Beč 
Autor/ica Poruka
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: Pucnjava - Beč
Slažem se sa Mirokom. Nemam nekog iskustva u borbi protiv terorizma, ali logika mi govori da čovjek ne zna kako će reagirati kad je sr*nje.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


05 stu 2020, 12:02
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Pucnjava - Beč
jolly je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
jolly je napisao/la:
Pouka:
Ne biti vigilante, i pusti policiju da radi svoj posao.

I ovako je bilo krvi do koljena,dok bi došla policija bilo bi mrtvih.


Napadaca je policija u Becu rjesila u 9 minuta, od pocetka napada. Vrlo efektivno, i svaka im cast. :A25:
Kako rekoh, ne biti vigilante, i treba pustiti policiju da radi svoj posao u ovakvim situacijama.


Teroristički napad u Londonu 2017...gazilo se ljude kombijem, pikalo noževima...7 mrtvih, 50 ranjenji...naoružana policija je došla za 8 i pol minuta i otklonila prijetnju...problem je što je policija već i prije bila tamo, no pošto oni ne smiju nositi vatreno oružje...nisu napravili ništa...

Najbolji primjer ograničenog razmišljanja...

Nadajmo se da se takav događaj neće u skoriji vrijeme dogoditi kod nas...jer po komentarima dijela forumaša, zakonima i tumačenju zakona drugo ne preostaje pošto ili možeš dobiti metak ili zatvor...


06 stu 2020, 15:37
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 ruj 2018, 06:20
Postovi: 122
Post Re: Pucnjava - Beč
Mirok je napisao/la:
Sve je to u redu,ali zamisli da imaš takvu situaciju,gledaš ubojicu kako ubija,a žena ti se treba vratiti sa posla,djeca iz škole....??? :A00:


Dobio bi ga u prsa pa neka bude što bude. Čak i da mi je obitelj doma na sigurnom. Imam susjede, imam prijatelje, susjedi imaju djecu, prijatelji imaju djecu... jebeš sve ako nisi spreman mijenjati komad svoje sloboda za život djeteta, bilo čijeg.

“The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.” ― Edmund Burke


07 stu 2020, 20:30
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Pucnjava - Beč
Mraz je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Sve je to u redu,ali zamisli da imaš takvu situaciju,gledaš ubojicu kako ubija,a žena ti se treba vratiti sa posla,djeca iz škole....??? :A00:


Dobio bi ga u prsa pa neka bude što bude. Čak i da mi je obitelj doma na sigurnom. Imam susjede, imam prijatelje, susjedi imaju djecu, prijatelji imaju djecu... jebeš sve ako nisi spreman mijenjati komad svoje sloboda za život djeteta, bilo čijeg.

“The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.” ― Edmund Burke

Baš tako barem bi kako sam već rekao mogao sam sebe pogledat u ogledalo. Kako bi čovjek živio sa spoznajom da si mogao spasit nečiji život a ti si sve mirno promatrao i ne poduzeo ništa . Mislimda se sa tim ne bi moglo normalno živit nego kao zombi na nekim tabletama. Za mislite situaciju kad je mislim da se zove Demjanjuk ubio 70i nešto tinejdžera , pa da sam bio u prilici to spriječit dobio bi u prsa celi magazin bez da trepnem okom.


07 stu 2020, 21:53
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pucnjava - Beč
Da,tako bi trebala izgledati gređanska samozaštita!
Problem jest kako bi to odradila naša "pravna"država i zakoni?
Bojim se da bi bilo na štetu pravednika.


07 stu 2020, 22:01
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Pucnjava - Beč
Mirok je napisao/la:
Da,tako bi trebala izgledati gređanska samozaštita!
Problem jest kako bi to odradila naša "pravna"država i zakoni?
Bojim se da bi bilo na štetu pravednika.

Neka bi bila šteta i maltretiranje pa čak i osuda na pravednika , ali mogao bi bit zadovoljan sam sa sobom i ponosit se s time da si spasio nečiji život. To nije bilo što nego nešto najviše što čovjek opće može učiniti.


07 stu 2020, 22:26
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pucnjava - Beč
Zašto se pomiriti da ispravan čovijek ,pravednik,,robija?
Ne bi li se zakonska regulativa ipak trebala modificirati i uzeti u obzir sve elemente?
Mislim da čovijek koliko god bio uvjeren da je učinio ispravno,ne može biti ravnodušan što je osuđen i služi kaznu.
Prije mi se čini da bi pomislio,jao što mi je ovo trebalo?


07 stu 2020, 23:00
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 27 sij 2018, 17:41
Postovi: 140
Lokacija: Antunovac
Post Re: Pucnjava - Beč
Moram ponovit,ali onaj ko je pogledao onaj video kako onaj u bijelom dolazi ulicom i saspe rafal u čovjeka koji stoji uz zid,pa onda opet kad se vraća opali jedan iz pištolja jer se čovjek presavija od bola na zemlji ,neznam kako neko može to snimati a ne reagirati,to je po meni prestrašno,samo vikati Bože Bože i snimati,neznam da je bio neko njegov upucan jel bi isto samo snimao ili napravio nešto drugo....


08 stu 2020, 07:34
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Pucnjava - Beč
Mudri je napisao/la:
Moram ponovit,ali onaj ko je pogledao onaj video kako onaj u bijelom dolazi ulicom i saspe rafal u čovjeka koji stoji uz zid,pa onda opet kad se vraća opali jedan iz pištolja jer se čovjek presavija od bola na zemlji ,neznam kako neko može to snimati a ne reagirati,to je po meni prestrašno,samo vikati Bože Bože i snimati,neznam da je bio neko njegov upucan jel bi isto samo snimao ili napravio nešto drugo....


Pa da , možda da je idiot jako galamio moguće je da bi omeo teroristu jer on je to i ništa drugo.


08 stu 2020, 12:19
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5310
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pucnjava - Beč
Začuđen sam da nitko ne komentira i zaključuje kolika je pasivnost ljudi,običnih građana ?
Imate li osjećaj nemoći i eutaniziranosti volje ,znanja i umijeća samoobrane kod njih?
I danas nakon događaja situacija nije bolja.
Ta uljuljkanost u sigurnost,po sistemu ,zaštititi će nas država,policija,netko drugi....nije ni mogla završiti drugačije nego nesposobnošću i nespremnošću da se sam barem pokušaš obraniti.
Dakako i zakonska regulativa je tu učinila svoje.
Što mislite o tome?


08 stu 2020, 13:25
Profil
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Avatar

Pridružen/a: 30 ožu 2008, 20:55
Postovi: 6676
Lokacija: Zagreb
Post Re: Pucnjava - Beč
lex-lutor je napisao/la:
Mike_Torello je napisao/la:
,,,,,Čekaj, ŠTA?!,,,,,,,,,,,


https://dubrovackidnevnik.net.hr/vijest ... o-migrante

mislio sam da je neki terorist napunio bus explozivom ili tako necim pa krenuo nekuda... nisam pohvatao da je neki nas svercao migrante

_________________
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"


08 stu 2020, 21:49
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Pucnjava - Beč
Previše otpora zbog kojekakvih čimbenika u EU građani stvaraju prema oružju, samoobrani, zaštiti osoba i imovine. Interes politike i vladajućih je takav. Samo goloruki narod možeš kontrolirati kroz strah. Sve češći ovakvi događaji izgleda nisu dovoljan okidač za brigu i želju za promjenama. Ja ne osporavam da među ljudima ima izbjeglih zbog rata, gladi, bojazni za život, progona po nacionalnoj ili vjerskoj osnovi...žene, djece i staraca...ali...maltane svi prizori koje gledamo u vijestima, novinama, internetu su velikom većinom radno/ratno sposobni mladići od 18 do 30 godina...koji dolaze u velikim brojevima sa mržnjom prema katolicima, načinu života i kulturi ovdje, željom da na svoju izopačenu sliku i priliku tumačenja njihove svete knjige naprave nama svima zlo. Problem kako je do toga došlo je višestoljetni, ne može se i neće s ispraviti preko noći, dana, mjeseci godina, možda će i stoljeće ili više trebati. ALI mi sada živimo, za stoljeće ćemo svi biti pokojni i puno prije. SADA moramo zaštititi sebe i svoje najmilije. SADA trebamo osigurati svojim potomcima lakši, pravedniji, iskreniji, tolerantniji i civiliziraniji život.


21 stu 2020, 16:25
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 52 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan