Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 19 tra 2024, 09:51.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem 
Autor/ica Poruka
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Inretesira me koliko su česti ovakvi karabini, pod ovim nazivom, u našem okruženju.
Javi se ko to ima, ili zna nekog ko ima. Iman par pitanja u vezi njega.
Ispričavan se ako je tema več bila. Dajte mi link.


Privitak/ci:
Mod 85. 223 Rem.png
Mod 85. 223 Rem.png [ 122.24 KIB | Pogledano 14656 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
06 pro 2020, 15:57
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Ja imao upravo takav kupljen prije rata. Prvi valjda koji je došao u Rijeku u Slovenijašport na Turniću . Pitaj što te interesira.


06 pro 2020, 16:23
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Mislim da je na mome pisalo Interarms mark X Aleksandrija Virginija i još Manchester England. Što mu je to značilo ne znam ali tako je. Kako sam rekao iz neke početne proizvodnje je jer je kupljen prije domovinskog rata.


06 pro 2020, 16:31
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Trapavi je napisao/la:
Ja imao upravo takav kupljen prije rata. Prvi valjda koji je došao u Rijeku u Slovenijašport na Turniću . Pitaj što te interesira.

Da, o prijeratnim i govorim. Mislin da ih posli DR u prodaji više nije ni bilo.
Jeli kundak bija lakiran ili ne?
Što ti je za njega pisalo na računu, kad je kupljen, a što u OL ?

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


06 pro 2020, 16:55
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Ne sjećam se što je pisalo na računu kao ni u OL . Ipak je prošlo jako puno godina . Možda ako nađem koji od papira ili onaj kad se mobilizirano oružje vraća nakon rata. Naime morali smo po ministarovoj naredbi dati oružje za potrebe obrane , ustvari mobilizirali su ili konfiscirali oružje. Igroim slučaja i srećom kad sam radi nekog posla sa svojim zapovjednikom bio kod načelnika za opće poslove u našoj policijskoj upravi kroz razgovor čovjek kaže da je kod njega u sefu takav karabin . Otvori sef i meni nije trebalo ni gledat broj odmah sam ga prepoznao , tako da eto dobio sam ga natrag neoštećenog sa optikom jedino bez streljiva.
A ovoga što je na njemu pisalo se sjećam jer to je naravno urezano ili št o već. Inače kundak nije bio lakiran nego sa nekim tvorničkim premazom premazan.
Karabin je bio bez ijedne greške i jako ljepo je radio nie zapinjalo repetiranje i uvođenje streljiva ko što sada zna biti .
Nebi se mogao zakleti ali na prvom oružanom listu kad je registriran mislim da je pisalo CZ -85. Ipak je to tada bila još Juga i bili su stari oružni listovi.


06 pro 2020, 19:08
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Trapavi je napisao/la:
Ne sjećam se što je pisalo na računu kao ni u OL . Ipak je prošlo jako puno godina . Možda ako nađem koji od papira ili onaj kad se mobilizirano oružje vraća nakon rata. Naime morali smo po ministarovoj naredbi dati oružje za potrebe obrane , ustvari mobilizirali su ili konfiscirali oružje. Igroim slučaja i srećom kad sam radi nekog posla sa svojim zapovjednikom bio kod načelnika za opće poslove u našoj policijskoj upravi kroz razgovor čovjek kaže da je kod njega u sefu takav karabin . Otvori sef i meni nije trebalo ni gledat broj odmah sam ga prepoznao , tako da eto dobio sam ga natrag neoštećenog sa optikom jedino bez streljiva.
A ovoga što je na njemu pisalo se sjećam jer to je naravno urezano ili št o već. Inače kundak nije bio lakiran nego sa nekim tvorničkim premazom premazan.
Karabin je bio bez ijedne greške i jako ljepo je radio nie zapinjalo repetiranje i uvođenje streljiva ko što sada zna biti .
Nebi se mogao zakleti ali na prvom oružanom listu kad je registriran mislim da je pisalo CZ -85. Ipak je to tada bila još Juga i bili su stari oružni listovi.

Bravo, zato san to i pita.
Mislin da se takvih nije prodalo puno kod nas. Kod nas su se mahom prodavali CZ LK Mod. 85 (mini mauzer) i imali su lakirani kundak.
A ove je Zastava radila za Američko tržište koliko ja znan, pa su Ameri uvjetovali da ne nose oznake C Zatava, nego Interarms,
što je ime agencije za trgovinu oružjem, pa mi nije jasno kako se dogodilo da se poneki primjerci pojavili i kod nas. Ja ga još imam,
da proživija je i rat i još je u top stanju. Evo ga na slici.


Privitak/ci:
2015-06-05-136.jpg
2015-06-05-136.jpg [ 57.97 KIB | Pogledano 14622 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
06 pro 2020, 19:44
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Upravo tako nigdje nisi mogao naći made in Yugoslavija ili Zastava , dakle nigdje nisi mogao to naći i za nekog stranca koji to ne zna nikad se to ne bi znalo da je Zastava. Nisam više siguran vjerovatno po žigovima bi ali ne sjećam se. A da nisu imali lakirani kundak nisu sigurno . Znam i to da me je čudilo jer je kruna cjevi bila odrezana kao ravno ,sad ne znam jel pod nekim kutom ili ne.
U ratu sam na ličkom bojištu sreo jednog školskog kolegu koji je kupio isti i dao ga urediti po svom kod nekog Slovenskog puškara. Taj mu je uradio drugi kundak (vrhunski rad), usta cjevi napravio da su poluokrugla i stavio suhl montažu sa Kahles optikom . Naravno dodatno je polirao sve i naravno brunirao cjelu pušku . Bogami ako sam ikad vidio ljepšu pušku to je bilo kad je držiš u rukama ko umjetničko djelo , tako je bila ljepo urađena.


06 pro 2020, 21:25
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Interarms Mark X, pusaka se nadje i po njuskalu.
A jednu, bas ovakvu Mark X, 223 cesto vidjam kod jednog kolege, on se sa njom natjece u disciplinama lovackog karabina.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 pro 2020, 06:09
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 704
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Imao sam obe, i sa natpisom interarms i zastava! Osim u natpisu i eto lakiranosti kundaka, razlike nema! Interarms se radio za americko trziste i zato je nosio tu oznaku. Sto se tice metalnih dijelova, puske su iste. Zatvarac radi isto, okidanje jednako. Sve je doslovno isto! Nazalost, morao sam prodati obe sa teskom mukom. Prica o zastavi i interarmsu je kao i o springfieldu i hs-u. Sa natpisom springfield pistolji se prodaju za americko trziste, a kod nas sa natpisom hs. Ipak koji springfield se zna naci i kod nas.... Eto, dakle sve je isto osim marketinski dio u natpisu!

_________________
BUM BUM...


07 pro 2020, 07:08
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
jolly je napisao/la:
Interarms Mark X, pusaka se nadje i po njuskalu.
A jednu, bas ovakvu Mark X, 223 cesto vidjam kod jednog kolege, on se sa njom natjece u disciplinama lovackog karabina.

Uopće me ne čudi, mislin ovo za natjecanje.
Malo san metaka ispalija iz svoje, jer je kupljena za posebnu namjenu, ali oduševila me.
A pomalo me sram i reći koliko san je platija u dućanu. Sića li se ko one inflacije i "stara cijena" ? Ovaj obični remen za nju me doša skoro toliko.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


07 pro 2020, 08:10
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
berbenn je napisao/la:
Imao sam obe, i sa natpisom interarms i zastava! Osim u natpisu i eto lakiranosti kundaka, razlike nema! Interarms se radio za americko trziste i zato je nosio tu oznaku. Sto se tice metalnih dijelova, puske su iste. Zatvarac radi isto, okidanje jednako. Sve je doslovno isto! Nazalost, morao sam prodati obe sa teskom mukom. Prica o zastavi i interarmsu je kao i o springfieldu i hs-u. Sa natpisom springfield pistolji se prodaju za americko trziste, a kod nas sa natpisom hs. Ipak koji springfield se zna naci i kod nas.... Eto, dakle sve je isto osim marketinski dio u natpisu!

Da, tako je bilo, zajednička im je bila ona bakelitna (ili plastična) pločica na dnu kundaka, a na njoj je bilo CZ znak.
Sićaš li se ti kako ti je jedna a kako druga bila upisana u OL ?
Meni je najprije u Jugo OL pisalo LK CZ Mod 85. Srića da mi niko na terenu nije kontrolira, jer bi bilo zbrke.
Posli u HR OL su to prominili Interarms Virginia Mark X
A sada u zadnjem OL piše Interarms Model Mark X, M70, pa uopće nisan siguran da je ovo M70 isptavno.


Privitak/ci:
OL-2-2.jpg
OL-2-2.jpg [ 80.27 KIB | Pogledano 14593 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
07 pro 2020, 08:24
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Trapavi je napisao/la:
Upravo tako nigdje nisi mogao naći made in Yugoslavija ili Zastava , dakle nigdje nisi mogao to naći i za nekog stranca koji to ne zna nikad se to ne bi znalo da je Zastava. Nisam više siguran vjerovatno po žigovima bi ali ne sjećam se. A da nisu imali lakirani kundak nisu sigurno . Znam i to da me je čudilo jer je kruna cjevi bila odrezana kao ravno ,sad ne znam jel pod nekim kutom ili ne.
U ratu sam na ličkom bojištu sreo jednog školskog kolegu koji je kupio isti i dao ga urediti po svom kod nekog Slovenskog puškara. Taj mu je uradio drugi kundak (vrhunski rad), usta cjevi napravio da su poluokrugla i stavio suhl montažu sa Kahles optikom . Naravno dodatno je polirao sve i naravno brunirao cjelu pušku . Bogami ako sam ikad vidio ljepšu pušku to je bilo kad je držiš u rukama ko umjetničko djelo , tako je bila ljepo urađena.

To razumin, i ja san se bavija mišlju za doraditi je, ali s obziron da je bila jako malo u upotredi, nisan to radija.
A tu doradu ti je taj kolega sigurno platija puno više nego što je puška u startu koštala. Ma meni ona i ovako dobro izgleda.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


07 pro 2020, 08:30
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
berbenn je napisao/la:
... Prica o zastavi i interarmsu je kao i o springfieldu i hs-u. Sa natpisom springfield pistolji se prodaju za americko trziste, a kod nas sa natpisom hs. Ipak koji springfield se zna naci i kod nas.... Eto, dakle sve je isto osim marketinski dio u natpisu!

A sad jedno pitanje ?
Kako i zašto su se ti komadi, jedni i drugi, iako ne u većem broju, našli i na domaćem tržištu?
Jeli moguće da su komadno prolazili neku američku inspekciju, pa neki komadi, zbog neke sitnice, nisu prošli?
Znamo da završni rad kod zastave u to vrime nije bija baš vrhunski, a ameri su mogli bit picajzle?
Ja baš i nisan naša neku toliko vidljivu manu na njoj, osim što mi dva puta na jakoj hladnoći nije tila opalit.
Posli toga san rastavija zatvarač, dobro očistija masnoće, a primjetija san da udarna igla jako tisno prolazi kroz rupicu.
Ispolira san ručno, mako iglu i malo rupicu, pa nikad više nije bilo problema.
Mislin da ovo nije moga bit zazlog što su je Ameri odbili, jer je sigurno nisu testirali na - 25 * C.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


07 pro 2020, 08:42
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Sad naši pametmjakovići upisuju za svaki Zastavin karabin recimo CZ LK 70 pa u zagradi Interarms mark x. Tako mi je upisano i za posljednji kog sam uzeo Zastavu 7×64 gdje je došao novi oružni list pošto nisam imao mjesta u oružnim listovima koje imam.
Inače moj 223 je imao EAW schvenk montažu i Zrakov durbin 6×40 . Sve montirao najstariji puškar u ZG mislim da se zvao Koletić. Naravno radilo se o radionici u Lovcu . Prodao sam ga jer tamo gdje lovim treba u rukama imati baš univerzalno nešto . Nije mi imalo smisla imati ipak specijalizirano oružje jer je jako malo situacija gdje bi ga upotrijebio. Naravno ustrijelio sam sa njim i nekoliko svinja ali tu ipak treba dobro pazit gdje ćeš pogodit (naravno treba sa svakim ali..)
Da imam današnju pamet ne bi ga prodao neka ga u ormaru pa bi kad i kad malo gađao itd.


07 pro 2020, 08:44
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Hawk je napisao/la:
Trapavi je napisao/la:
Upravo tako nigdje nisi mogao naći made in Yugoslavija ili Zastava , dakle nigdje nisi mogao to naći i za nekog stranca koji to ne zna nikad se to ne bi znalo da je Zastava. Nisam više siguran vjerovatno po žigovima bi ali ne sjećam se. A da nisu imali lakirani kundak nisu sigurno . Znam i to da me je čudilo jer je kruna cjevi bila odrezana kao ravno ,sad ne znam jel pod nekim kutom ili ne.
U ratu sam na ličkom bojištu sreo jednog školskog kolegu koji je kupio isti i dao ga urediti po svom kod nekog Slovenskog puškara. Taj mu je uradio drugi kundak (vrhunski rad), usta cjevi napravio da su poluokrugla i stavio suhl montažu sa Kahles optikom . Naravno dodatno je polirao sve i naravno brunirao cjelu pušku . Bogami ako sam ikad vidio ljepšu pušku to je bilo kad je držiš u rukama ko umjetničko djelo , tako je bila ljepo urađena.

To razumin, i ja san se bavija mišlju za doraditi je, ali s obziron da je bila jako malo u upotredi, nisan to radija.
A tu doradu ti je taj kolega sigurno platija puno više nego što je puška u startu koštala. Ma meni ona i ovako dobro izgleda.

Platio je više puno neg je koštala, no čovjek je picajzla i vrlo pedantan pa to nije ni čudo . Na ratište je donio pušku a sa njom i naravno skupu futrolu i posebno neku preljepu kožnu za optički nišan. Ali ne bi vjerovali koliko je ta puška drukčije odnosno ljepše izgledala. Nisan upamtio ime čovjeka koji je preuredio pušku i izradio kundak ali rad je bio vrhunski.


07 pro 2020, 08:50
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Hawk je napisao/la:
A sada u zadnjem OL piše Interarms Model Mark X, M70, pa uopće nisan siguran da je ovo M70 isptavno.


M70 nije ispravno. Lako je provjeriti, jer se m70 ne proizvodi u kalibru 223, ni u 7.62x39. To su kalibri iskljucivo za model m85 (tzv "mini mauzer")
Ove podatke mozes pronaci na stranicama proizvodjaca.

Izvoz je isao sve pod "Mark X", za oba da modela (m85 i m70) - screen shot iz manuala Mark X.
Vjerojatno je neko kod upisa, pobrkao Mark X sa M70.

Ovo je link, na Mark X manual, za izvoz:
http://pdf.textfiles.com/manuals/FIREAR ... ms_mkx.pdf


Privitak/ci:
m70.jpg
m70.jpg [ 38.36 KIB | Pogledano 14586 put/a. ]
m85.jpg
m85.jpg [ 48.21 KIB | Pogledano 14586 put/a. ]
Mark X.jpg
Mark X.jpg [ 26.95 KIB | Pogledano 14586 put/a. ]
Manual Front page.jpg
Manual Front page.jpg [ 91.76 KIB | Pogledano 14584 put/a. ]

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”
07 pro 2020, 10:29
Profil
Online
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6736
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Slicna je tema, remigton m 798 (aka zastava m70) kao i remington m 799 (aka zastava m85). Samo je remington stavljao kundake, a uvozio ocjevljene mehanizme iz zastave, link:
https://www.chuckhawks.com/remington_798_799_rifles.htm

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 pro 2020, 10:38
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Ha i ovo što piše i što je ustvari nije poželjno . Mislim na kapacitet magazina , naime m 70 u klasičnim kalibrima bez da nešto dorađuješ najbolje radi kad je u magazinu 4 metka. Oću reć nema onda onog upoprečivanja prvog metka kad je magazim napunjen sa 5 metaka. Jednostavno ako je akcija sjela kako treba što po meni znači da gornji dio ocjevljenog mehanizma i donji leže jedno na drugom na prvi koji se tiska u cjev djeluje ozdola prevelik pritisak koji onda tjera da se metak upoprečuje ili teško ide. Sa 4 u magazinu prvi samo što sam ne uleti čim gurneš lagano zatvarač. Dobro ima mogućnosti i za to rješit na više načina ali po meni trebali su jedno 2mm dublji spremnik napraviti i nema potrebe za nikakvim doradama . Ko ne vjeruje a ima sličan problem neka lagano otvori poklopac spremnika jedno 2 mm i pokuša gurat metak u cjev , uletit će samo tako .


07 pro 2020, 12:13
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 704
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
Ima li itko staru prijeratnu 223, ali da je kao nova, za prodati?

_________________
BUM BUM...


07 pro 2020, 13:06
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Karabin Interarms Vigrinia Mod. Mark X, Cal. 223 Rem
berbenn je napisao/la:
Ima li itko staru prijeratnu 223, ali da je kao nova, za prodati?

Pa imam ja ovu o kojoj govorim, ka iz dućana, al nije za prodaju.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


07 pro 2020, 15:15
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 65 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan