Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 15 svi 2024, 00:50.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Najnovija događanja-oružani obračuni 
Autor/ica Poruka
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 26 pro 2012, 12:35
Postovi: 834
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Istina je što si napisao. Žao mi je, što si doveden u takvu situaciju, no vjerojatno nisi izvadio "mitraljez". Vjeruj mi, postoje i puno gore situacije od tvoje. Znam jer svakodnevno netko od mojih dečki sudjeluje u njima. Kad se nešto nemilo desi, svi peru ruke i odriču se ljudi koji su stradali. Pitanje je vremena kad će se opet naći netko tanjih živaca, a s druge strane će opet biti netko, tko zarađuje plaću.....,a onda će ga se svi odreći, jer je on neprofesionalno pristupio i nije uspio uvjeriti nekoga u nešto i odmah će se postaviti pitanje je li dotični baš tada morao biti baš tamo...., te je na kraju sam kriv i izjede vuk magare. Sve je ok ako nisi baš to izjedeno magare. Osnovni problem je što nitko neće decidirano reći što se smije , a što ne, te je spreman stati iza toga. Sva "pravila" čitaju se između redaka,svatko tumači svoje, a nitko u stvari nije siguran u svoje tumačenje. Danas slušam na državnoj televiziji jednog stečajnog upravitelja koji kaže da stečajnu imovinu prodaje banka, te stečajni upravitelj nema nikakve veze s tim. Zašto onda taj čovjek prima plaću? Za pola radnog stanovništva naše zemlje ne zna se koji im je opis poslova, ni čemu ti poslovi služe. Duboko ukorijenjene koruptivne aktivnosti,dovode do ovakvih situacija, a svi počinitelji prikazuju se psihički bolesnim osobama.
Pozdrav svima!


01 vel 2021, 02:22
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
zanimljiva sitnica...
-ovaj deda pravoslavac, šta je bacio bombu...navodno je imao 380 kuna duga, koje je navodno podmirio. Nebitno za priču jel plaćeno ili nije, ali dug je 380 kuna.
-s druge strane imamo uhljebljene direktore, "poduzetnike" i političare...gdje se u dobro organiziranoj kriminalnoj organizaciji kroz štetne ugovore za HEP izvlače doslovno milijarde kuna (kuna koje smo svi platili kroz račune za struju)...što će se ovdje dogoditi, pa ništa, lijepo će Josipa Rimac odraditi par mjeseci i par godina uvjeta, pa pojeo vuk magare.

Ne odobravam nasilje ni u kakvom obliku. No, za razumjeti uzroke nasilja ne treba biti puno pametan.

_________________
Put your money where your mouth is.


01 vel 2021, 07:56
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
timmy75 je napisao/la:
zanimljiva sitnica...
-ovaj deda pravoslavac, šta je bacio bombu...navodno je imao 380 kuna duga, koje je navodno podmirio. Nebitno za priču jel plaćeno ili nije, ali dug je 380 kuna.
-s druge strane imamo uhljebljene direktore, "poduzetnike" i političare...gdje se u dobro organiziranoj kriminalnoj organizaciji kroz štetne ugovore za HEP izvlače doslovno milijarde kuna (kuna koje smo svi platili kroz račune za struju)...što će se ovdje dogoditi, pa ništa, lijepo će Josipa Rimac odraditi par mjeseci i par godina uvjeta, pa pojeo vuk magare.

Ne odobravam nasilje ni u kakvom obliku. No, za razumjeti uzroke nasilja ne treba biti puno pametan.

Da,da,i ljudi vide tu nepravdu i onda se desi da te nagaze za nekakvu sitnicu i.........neki ljudi puknu....nažalost!
Naravno da nasilje ništa ne rješava,ali moćnici i država su tako nemilosrdni prema malome čovijeku i na njemu vježbaju strogoću,tako da se stvarno zapitaš.....?


01 vel 2021, 10:58
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Eto kao i upravo što se desilo.
Jedan vlasnik iz očaja otvorio teretanu i odmah ...hapšenje!!!
Koja je poruka?
Da će sa ljudima kojima je uništena egzistencija ,puniti zatvore?


01 vel 2021, 11:33
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1047
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Nema pragmatičnosti. Umjesto da teretana zaradi, prehrani vlasnikovu obitelj, izdvoji u proračun....on ide na državni trošak, a obitelj nek se snalazi. A sve u cilju zastrašivanja primjerom.

Jednom sam čuo za stranca koji je vrlo brzo detektirao stanjeu ovoj zemlji: "Nigdje na svijetu nisam vidio da vlast tako očito radi protiv vlastitog naroda.". Dodao bih i protiv sebe, bar dugoročno.


01 vel 2021, 11:38
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Mirok je napisao/la:
Eto kao i upravo što se desilo.
Jedan vlasnik iz očaja otvorio teretanu i odmah ...hapšenje!!!
Koja je poruka?
Da će sa ljudima kojima je uništena egzistencija ,puniti zatvore?


Čini se da je takva situacija da će dobru većinu ljudi (ne sve) koji su na državnoj sisi boljet kuki za ovakve događaje i zagovarat će još strože mjere, a svi oni koji ih hrane će uzrujani okolo kalašnjikovom pravit reda, jer ih je naša mafija skupa sa ovim govnima od medija te svjetskom mafijom dovela do toga.

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


01 vel 2021, 12:05
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Jako je jednostavno. Kao što je bilo i u komunizmu. Imali smo mali broj ljudi kojima je bilo super, a s druge strane ogroman broj ljudi koji su živjeli "na aparatima".
Kad je taj broj ljudi i/ili njihova neimaština dosegla kritičnu točku, dogodilo se što se dogodilo s cijelim istočnim blokom. Pa tako i s našom bivšom zemljom. Da je bilo kvalitetnog posla, love i standarda, ne bi se uopće pričalo o nacijama.

Ovdje imamo slučaj gdje je malo veći broj ljudi povezan s državom koja vam kroji sudbinu u svemu. Veze su političke, rođačke, mafijaške ili poslovno-mafijaške. Uglavnom, ne samo partijske kao prije, nego se sada sve svodi na lovu.
Dogodit će se opet isto kao i u Jugoslaviji. Kad se napravi kritična masa ljudi koja nema za hranu, doći će do sranja. Do tada, vlast šiša ovce. Velika većina ovaca nije ni svjesna šišanja, jedan dio smatra da i jesu ovce za šišanje, a jedan mali dio ovaca je shvatio da je kod drugog gazde možda bolje pa je pobjegao tamo.

_________________
Put your money where your mouth is.


01 vel 2021, 14:29
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Kako kažeš jedan dio ovaca nije svjestan da ih šišaju,jedan dio je svjestan ali inertan,jedan dio misli kako je u redu da ih šišaju.
A kako će postajati sve svjesniji da su ovce i da su tu samo za šišanje,kako kažeš kada se stvori kritična masa,doći će do promjena.
Dotle.......


01 vel 2021, 15:11
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
timmy75 je napisao/la:
....Jako je jednostavno. Kao što je bilo i u komunizmu. Imali smo mali broj ljudi kojima je bilo super, a s druge strane ogroman broj ljudi koji su živjeli "na aparatima".
....


Ne slazem se sa tobom ! Kao prvo NIJE jednostavno, ni najmanje kako se cini.

-Ako je u tkz. Komunizmu bilo lose kako je moguce da u "regionu" 80% stanovnistva ima cca 90% nekretnina u privatnom vlasnistvu ??? Na Zapadu kojeg toliko hvalimo 20% stanovnistva posjeduje 100% nekretnina ...

- Imam koju godinu u riti ali se ne sjecam prekopavanja kontejnera po Rijeci, Pozegi, Sl.Brdou, Splitu, Zadru, Saraejevu, Zenici, Banja Luci i jos barem 100 gradova koje sam obisao.

- Mi smo sada pametna i napredna drzava, kao fol, koliko znam u tih 30g nismo napravili jednu jebenu NOVU elektranu za proizvodnju el.energije a uvozimo 60% potreba ???

Ima li smisla da pisem dalje ??

_________________
Nemoguće je Nemoguće


01 vel 2021, 17:34
Profil
Nadnarednik
Nadnarednik

Pridružen/a: 05 ožu 2019, 18:16
Postovi: 535
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
lex-lutor je napisao/la:
timmy75 je napisao/la:
....Jako je jednostavno. Kao što je bilo i u komunizmu. Imali smo mali broj ljudi kojima je bilo super, a s druge strane ogroman broj ljudi koji su živjeli "na aparatima".
....


Ne slazem se sa tobom ! Kao prvo NIJE jednostavno, ni najmanje kako se cini.

-Ako je u tkz. Komunizmu bilo lose kako je moguce da u "regionu" 80% stanovnistva ima cca 90% nekretnina u privatnom vlasnistvu ??? Na Zapadu kojeg toliko hvalimo 20% stanovnistva posjeduje 100% nekretnina ...

- Imam koju godinu u riti ali se ne sjecam prekopavanja kontejnera po Rijeci, Pozegi, Sl.Brdou, Splitu, Zadru, Saraejevu, Zenici, Banja Luci i jos barem 100 gradova koje sam obisao.

- Mi smo sada pametna i napredna drzava, kao fol, koliko znam u tih 30g nismo napravili jednu jebenu NOVU elektranu za proizvodnju el.energije a uvozimo 60% potreba ???

Ima li smisla da pisem dalje ??


Ima i tu nešto definitivno

_________________
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway


01 vel 2021, 18:13
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
lex-lutor je napisao/la:
timmy75 je napisao/la:
....Jako je jednostavno. Kao što je bilo i u komunizmu. Imali smo mali broj ljudi kojima je bilo super, a s druge strane ogroman broj ljudi koji su živjeli "na aparatima".
....


Ne slazem se sa tobom ! Kao prvo NIJE jednostavno, ni najmanje kako se cini.

-Ako je u tkz. Komunizmu bilo lose kako je moguce da u "regionu" 80% stanovnistva ima cca 90% nekretnina u privatnom vlasnistvu ??? Na Zapadu kojeg toliko hvalimo 20% stanovnistva posjeduje 100% nekretnina ...

- Imam koju godinu u riti ali se ne sjecam prekopavanja kontejnera po Rijeci, Pozegi, Sl.Brdou, Splitu, Zadru, Saraejevu, Zenici, Banja Luci i jos barem 100 gradova koje sam obisao.

- Mi smo sada pametna i napredna drzava, kao fol, koliko znam u tih 30g nismo napravili jednu jebenu NOVU elektranu za proizvodnju el.energije a uvozimo 60% potreba ???

Ima li smisla da pisem dalje ??

Možemo spomenuti gradnju pruga,škola,bolnica.......
I sam sam se iznenadio kada sam nedugo na dalekovidnici vidio kako tamo pompozno otvaraju neki odsječak željezničke pruge.
I onda kažu-to je sve nakon 70ih što je od pruga napravljeno.......što reći.....


01 vel 2021, 18:31
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Evo i privedeni vlasnik teretane g.Klarić kažu,ostaje u zatvoru!?
Zbog čega,kažu i da je nad njim krim obrada gotova !
Zamislite KRIM obrada......kako to okrutno zvuči!Kao kriminalac neki???
I dalje ostaje zatvoren......ZAŠTO?Sustav trenira strogoću!?
Koliki nas i sada potkradaju.....sustavu to ne smeta....???
Možda će se sada ljudi i kolege,ugostitelji i ini ,solidarizirati sa njim......iskazati stav......iskazati mišljenje....možda i na sutrašnjem prosvijedu......
Možda je i to početak..........


01 vel 2021, 18:45
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Samo da podsjetim na novinske natpise iz slučaja Bezuk i pucnjave po policiji i Saboru. Fantomski kostolomac, samo imale elitne specijalne postrojbe, imao sklopivi kundak, mogao sakriti ispod jakne i hodati da nitko ne primijeti... vjerovatno medu najčešćim kalašnjikovima na području RH u Domovinskom ratu je bio model sa nekom vrstom sklopivog kundaka. Nositi kalaš sa sklopljenim kundakom ispod jakne a da nije dva broja preveliki baloner do koljena i da osoba nije visoka i jače tjelesne građe je naprosto nemoguće izvesti da se ne primjeti. Mogu demonstrirati sa svojim AK, na kojem je profi remen.

Bombe, zolje, trotil, TNT...toga još ima u izobilju i 30 godina kasnije. Obespravljeni, opljačkani i na rub dovedeni pojedinci su nusprodukt društva i situacije u zemlji u kojoj živimo.

Zavadlav, Bezuk, Koloper...pripadnik zaštićene nacionalne manjine i paravojne postrojbe s bombom, nepoznati netko sa zoljom...zaredale pljačke banki, pošti, mjenjačnica, zlatarni...

Crno vrijeme uz koronu i sve drugo kao potresi...


01 vel 2021, 19:11
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Ako zivis u sustavu u kojem kriminalac ima veca prava od obicnog covjeka slom je neizbjezan, nije upoce upitan jer se matematicki moze dokazati, samo se ne moze tocno predvidjeti trenutak.

_________________
Nemoguće je Nemoguće


01 vel 2021, 20:53
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 14 lip 2018, 18:34
Postovi: 1365
Lokacija: Karlovac
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
I što to mjenja? Apsolutno ništa jer smo tulav, inertar i zatupljen narod.


01 vel 2021, 21:06
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 25 pro 2019, 13:30
Postovi: 726
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
[quote="AR15 fan"]I što to mjenja? Apsolutno ništa jer smo tulav, inertar i zatupljen narod.[/quote
Izbori ljudi moji ,mjenjajte. Ašto mislite jer to jako prolazi ispod radara da je u lokalnim vlastima situacija bolja . Nije nego ista ili negdje i gora i to provjereno bez obzira koja je politička opcija na vlasti .
Ustvari sad je raj za lokalne vlasti jer se glupi mediji uvjek drže centralne vlasti kao predmeta interesa a o njima niko ni rječi . Stiče se utisak da tu cvatu ruže a samo udi u neke urede gradske vlasti ili županije pa će ti sve bit jasno . Samo što ne nose oko vrata stranačke iskaznice.


01 vel 2021, 21:17
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Trapavi je napisao/la:
AR15 fan je napisao/la:
I što to mjenja? Apsolutno ništa jer smo tulav, inertar i zatupljen narod.[/quote
Izbori ljudi moji ,mjenjajte. Ašto mislite jer to jako prolazi ispod radara da je u lokalnim vlastima situacija bolja . Nije nego ista ili negdje i gora i to provjereno bez obzira koja je politička opcija na vlasti .
Ustvari sad je raj za lokalne vlasti jer se glupi mediji uvjek drže centralne vlasti kao predmeta interesa a o njima niko ni rječi . Stiče se utisak da tu cvatu ruže a samo udi u neke urede gradske vlasti ili županije pa će ti sve bit jasno . Samo što ne nose oko vrata stranačke iskaznice.

Samo pogledaj Zagreb.......i sve je jasno!
Gore ne može!


01 vel 2021, 21:22
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Trapavi je napisao/la:
.... jer se glupi mediji uvjek drže centralne vlasti kao predmeta interesa a o njima niko ni rječi . .....


Bez jake ekonomije NEMA NEZAVISNIH MEDIJA !

Moras shvatiti da su mediji samo male privatne firme u kojima radi X-broj zaposlenika za placu. Prozivod je obrada i plasiranje informacija. Ne znam zasto svi ocekuju cuda od medija kada je to realno nemoguce, u lokalnoj sredini niti jedan medij se ne zeli zamjerati lokalnom stanovnistvu a politici jos i manje. R-101 u ZG je bio takav medij ali u neko drugo vrijeme, radili su cuda zato je im je lova bila osigurana , dobivali su i dodatne bonuse za svako iskopano i javno objavljeno sranje no kada su se poslozile karte kako je trebalo netko je samo stisnuo STOP na bankomatu, dalje znate ! Ako netko od Vas ovdje grize ruku koja ga hrani i jos to javno prizna ...kapa do poda !

_________________
Nemoguće je Nemoguće


01 vel 2021, 21:28
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
lex-lutor je napisao/la:

-Ako je u tkz. Komunizmu bilo lose kako je moguce da u "regionu" 80% stanovnistva ima cca 90% nekretnina u privatnom vlasnistvu ??? Na Zapadu kojeg toliko hvalimo 20% stanovnistva posjeduje 100% nekretnina ...


Zašto misliš da je ovo nužno loše? u nerazvijenim ekonomijama koje se bave rentijerstvom, poticajima, najmom zemljišta i turizmom...masa ljudi želi imati zemljište, jer stvara kakvu takvu vrijednost. Ljudi se okreću nekretnini kao vrijednosti. U 99% slučajeva ovakve ekonomije imaju debelo nerazvijena tržišta vrijednosnih papira, kapitala, osiguranja, intelektualnih usluga, visoke tehnologije i sl. Mislite da je slučajno?

Evo primjera: čovjek NN u državi XY ima naknadu za rad 20000 novčanih jedinica mjesečno. Plaća najamninu za stan 10000 novčanih jedinica mjesečno.
Uzmimo u obzir da novčane jedinice imaju jednaku kupovnu moć u državi XY i državi XZ;
čovjek MM u državi XZ prima naknadu za rad od 6000 novčanih jedinica, a izdvaja 2000 novčanih jedinica za plaćanje kredita za vlastitu nekretninu.
Koja država od 2 primjera je po vama bolja za život?

_________________
Put your money where your mouth is.


01 vel 2021, 21:57
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Najnovija događanja-oružani obračuni
Ne mozes tako postavljati stvari, u tvom primjeru u prvom slucaju 50% prihoda potrosim na TUDJI stan a u drugom 33% i jos otplacujem SVOJU nekretninu. Stvar je vrlo jasna, pod predpostavkom da je sve ostalo u okruzenju poslozeno kako treba.

Problem je samo ako vecina nekretnina ne donosi prihode nego stvara trosak, a sustav zeli prisilno staviti nekretnine u funkciju...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


02 vel 2021, 10:36
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan