Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 28 tra 2024, 17:31.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
timmy75 je napisao/la:
Šta dijete zna šta je FAL, on uzme i nosi :A13: :A27:

Kroz par godina može se očekivati da će nacionalne manjine dobiti dozvolu za ubojstvo, samo kako bi se u tom trenutku vladajuća stranka održala na vlasti.

A i kako kažeš dječica nevina nešto uzela...dječica od 20+ godina....nejač kako bi neki rekli..
A i ta policija jurila za njima.....čisti rasizam,zamislite kako se to može odraziti na njihov dalji razvoj...psihološki ponajprije :A14:


21 lis 2021, 10:48
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 27 kol 2020, 22:15
Postovi: 398
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
Treba se dodatno naoružati na vrijeme i napraviti zalihu streljiva
na silu nažalost nema drugog odgovora.

Zakonske sankcije su nažalost popustile i upitno je ako osoba ima nekoliko desetaka kaznenih i
nebrojeno prekršajnih prijava pa zašto takva osoba nije u zatvoru.
Ako nedostaje zatvora napravite ih, ima državnih nekretnina na bacanje .
Samo, zatvori bi trebali biti ustrojeni na način da potiču rad tj stvaranje radnih navika a ne da su kao nagrada.
Ne baš na nivou golog otoka ali ima lijepih primjera u SAD u gdje se za oružanu pljačku dobije po 15 god zatvora i
zatvorenici izrađuju tablice za automobile a baš slučajno je njihov sat najmanje plaćen u toj saveznoj državi .
Uvozimo radnu snagu a gospoda bi u zatvor jer se tamo sjedi i gleda tv ko da su luft toplice.
Kad počnu vračati dug društvu u materijalnom smislu onda ta odgojna mjera ima smisla ovako dođe kao nagrada preko zime.


21 lis 2021, 21:31
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
matezg1 je napisao/la:
..Kad počnu vračati dug društvu u materijalnom smislu onda ta odgojna mjera ima smisla ovako dođe kao nagrada preko zime.


DA je zakon napisan kako treba drzava bi morala obestetiti svakog u 100% iznosu tko pretrpi bilo kakvu stetu od kriminalaca, prestupnika, lopova itd..itd..

Ovako imas situaciju da ti npr. lik iz dosade zapali auto, drzava ga osudi na 6 mjeseci a ti ga moras privatno tuziti za nadoknadu stete, posto u pravilu takvi nemaju nista na kraju dobijes samo troskove suda i advokata... Super rjesenje...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


25 lis 2021, 09:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
lex-lutor je napisao/la:

DA je zakon napisan kako treba drzava bi morala obestetiti svakog u 100% iznosu tko pretrpi bilo kakvu stetu od kriminalaca, prestupnika, lopova itd..itd..


Ne, nego obitelj ostecenog u sudskom postupku ili zasebnoj tuzbi moze traziti i dobit ce materijalnu odstetu.
U kojoj visini, sad drugo je pitanje. Kako procijeniti vrijednost ljudskog zivota?

Drzava ne moze odgovorati za ponasanje divljaka i kriminalaca, ljudi sa margine drustva.
Ali ovo prethodno je moguce, i pozeljno.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


25 lis 2021, 10:02
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
jolly je napisao/la:
lex-lutor je napisao/la:
...Ne, nego obitelj ostecenog u sudskom postupku ili zasebnoj tuzbi moze traziti i dobit ce materijalnu odstetu.
U kojoj visini, sad drugo je pitanje. Kako procijeniti vrijednost ljudskog zivota?

Drzava ne moze odgovorati za ponasanje divljaka i kriminalaca, ljudi sa margine drustva.
Ali ovo prethodno je moguce, i pozeljno.


Sorry nije mi bas jasno?

- Od koga cu ja ili obitelj dobiti odstetu ako me budala ubije ili napravi ogromnu materijalnu statu ?

II.

Slazem se da drzava ne moze odgovarati za budale ali moze vrlo jednostavno postaviti stvari: Zatvor = prislini rad, sihta 12h.. cijena radnog dana npr. 300 KN, sto znaci da si za 300 radnih dana zaradio 90.000Kn pa ako si nekome napravio stete od 500.000Kn ima da gulis 6 godina.. Drzava tebe fino isplati a faca neka odradi do zadnje lipe svoju zajebanciju... moze li jednostavnije...

_________________
Nemoguće je Nemoguće


25 lis 2021, 10:10
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
Može država sve postaviti pravedno,samo ako hoće.
Pravedan zakon koji će ti omogućiti samoobranu riješio bi 90%problema.
A to je da napadač zna da bi mogao popušiti metak,ne bi se olako upuštao u bilo što.
Dok je ovako.....???


25 lis 2021, 10:23
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6742
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
lex-lutor je napisao/la:
Sorry nije mi bas jasno?

- Od koga cu ja ili obitelj dobiti odstetu ako me budala ubije ili napravi ogromnu materijalnu statu ?

.


Ista stvar kao da te na cesti udari neregistrirani auto, bez osiguranja. (idealno da sofer jos bude i bez vozacke, onda imas sve argumente)
Onda lijepo privatna tuzba, naplata materijalne stete od njega, dusevna boli koje si prezivio, fizicke ozljede koje si pretrpio, i tjeras do ovrhe ako se izmotava.
Takodjer treba reci da nasljednici pocinitelja naslijedjuju i njegove dugove.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


25 lis 2021, 16:56
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
Osiguranje. :/

Kasko za auto, osiguranje života, nekretnina, dobara.... Instrumenti postoje. Treba ih koristiti.

Posao države je da štete spriječi. Nametanjem pravila (zakoni) i kaznom za nepoštivanje istih (zatvor). Osiguranja su ta koja pokrivaju štete kada se dogode. I točno, osiguranja se uplaćuju i nisu obavezna.

Što vam država više pomaže, veće vam poreze nabije. I država treba nabaviti novac na neki način. Onda optereti porezima poduzetništvo, pa ga uništi ili se poduzetništvo preseli u jeftiniju državu. Pa broj nezaposlenih počme rasti, vrijednost rada pada... Onda država ostaje bez novaca, pa još digne porez i uvede nove itd. itd.
Sve u sredini i odmjereno je jedini sistem koji funkcionira.

Osiguranja počivaju na masovnosti. Što je masovnije, to su premije manje a odštete veće. Radi bolje od države i ne uvodi nove poreze. Ali treba koristiti, treba biti masovno.


25 lis 2021, 17:28
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5380
Lokacija: Zagreb
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
Najnoviji slućaj na Rebru dokazuje komentirano,a to je da nasilnici i razbojnici procjenjuju da se upotreba sile ,nasilništvo i razbojstvo isplati.
Jer kako objasniti da tako nešto odrade na takvome javnom mjestu.


26 lis 2021, 17:18
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1039
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
Možda nije prava riječ isplati, već prolazi. Usudili su se jer vjeruju da će biti nikako ili blago kažnjeni. Moguće da već imaju iskustva u tim stvarima.

Zanimljivo bi bilo da su se namjerili na naše junake s početka teme. Kako bi to završilo? :)

Sjetim se kako su me prije desetak godina hvatala četvorica. Joggirao sam te večeri, neki likovi škripali gumama u starom Audiju, samo sam blago dao do znanja pokretom ruke da nema smisla tako kasni bučiti, okrenuli se pod ručnom, preletjeli preko rubnika, istrčali iz auta i za mnom. Bio sam brži i zaključao vrata zgrade, ali sekunde su igrale.


26 lis 2021, 18:58
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3589
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
IB43 je napisao/la:
Osiguranje. Kasko za auto, osiguranje života, nekretnina, dobara.... Instrumenti postoje. Treba ih koristiti.


Ne znam da li si ikada trazio ponudu za osiguranje nekretnina i pokretnina ,( ne vozila ), od kradje, vandalizma, i svih ostalih steta koje mogu nastati nemjenim ili slucajnim djelovanjem covjeka ili prirodnih sila ... U fazi sam skupljanja ponude za slicnu takvu policu pa ti ne mogu ni reci sa kojim nebulozama se susreces... Otprilike minsko polje, ograda pod naponom, protuprovalna vrata i prozori uz alarmni sustav + video nadozr sa certifikatom od ovlastene i strucne osobe ti trebaju za pocetak pregovora kako bi dobio policu sa "normalnom premijom "


Citat:
Posao države je da štete spriječi. Nametanjem pravila (zakoni) i kaznom za nepoštivanje istih (zatvor). Osiguranja su ta koja pokrivaju štete kada se dogode. I točno, osiguranja se uplaćuju i nisu obavezna.


Posao drzave je da napise zakon koji se ne moze tumaciti i kojeg svatko moze razumjeti iz prve! Bukvalno to bi znacilo da si odgovoran za svu stetu koju napravis svojim postupcima te da je moras podmiriti u 100% iznosu, nema zastare, nema izgovora makar ti prodali dio organa.


Citat:
Što vam država više pomaže, veće vam poreze nabije.


Ne nuzno, ti barem letis naokolo po planeti, sto ti pise na upitniku kojeg moras ispuniti i predati vezano npr. uz drogu kada letis za Singapur ?? Nisam primjetio da je bilo hrabrih, ili onih "samo za svoje potrebe " !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


26 lis 2021, 19:40
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Ubojstvo i ranjavanje u Međimurju
Jesam. I susreo sam nebuloze kao i ti, pa odustao (previše uplata za malu isplatu u slučaju štete).
Nije masovno i boje se prevara, od tu sve nebuloze dolaze.

Kada pišem o pomoći države. Ne mislim na spriječavanje štete kroz jasne zakone. To joj je posao, nije pomoć. Nego na financijsku pomoć u slučaju štete ili u poslovanju i slično. Sve subvencije i pomoći se naplate od poreznih obveznika, to je svuda tako. Više pomoći = veći porezi. Naravno, ni u smanjivanju pomoći ne treba pretjerati, program socijalne pomoći je poželjan.
Sve u granicama razumnog.

Što se putovanja tiče. Jednostavno poštuješ zakone i kulturu sredine u kojoj jesi, bez obzira na kazne. Slično primjeniš i doma. Prilagodiš se okruženju, Singapoure ili doma, meni je isto. Takav stav riješi puno problema.

Zakone država treba provoditi, za sve građane jednako. Bez obzira, na naciju, rasu, stavove, status... Ne smije biti različitih, pred zakonom su svi jednaki. To se nekako zagubilo, i ne samo kod nas.


26 lis 2021, 21:06
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan