Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 15 svi 2024, 04:04.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
petarde 
Autor/ica Poruka
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: petarde
jolly je napisao/la:
... e savjetovanje je dobar i najdemokratskiji alat koji imamo, i koji je funkcionalan.

Stvarno se nebi složio s ovime. Iz mog iskustva, e-savjetovanje uopće ne funkcionira, bar ne u stvarima u kojima vlada ima neki svoj interes. Dobro se sijećam slučaja kad su stručnjaci pisali argumentirano.
Od preko 6000 prijedloga, niti jedan nije uvažen. Oko 2000 prijedloga je namjerno poslano navečer zadnjed dana, samo da im se da malo više posla, a svi su uredno slijedećeg dana dobili isti odgovor "Primljeno na znanje"
čak i ovih 2000 koji su poslali zadnji dan. E sad ti meni reci ko je to preko noći čitao tih bar 2000 prijedloga od koji su neki imali stručni tekst od nekoliko stranica?
E-savjetovanje je samo opravdanje vladi, ono kao pa dali smo vam priliku, a to nije prilika nego jeftino zavaravanje i ništa drugo.

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


18 pro 2021, 16:19
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: petarde
Imam psa. Od ranog djetinstva sam pucao sa svime što je bilo raspoloživo, a onda su došle petarde. ispucao sam ih na tone. Znači, skrivali smo se i bježali od svih, roditelja, učitelja, milicije,
ali to je i davalo posebnu draž pucanju. Zabrane su opasne, jer se pod zabranama to radi pod pritiscima neoprezno i nekontrolirano, a tu se onda događaju raznorazne pizdarije.
Ako su već nedavno bile ograničene na onih 4-5 dana, zašto ih sada zabranjivati? Koliko god neko tupio kako su one opasne, ja ću samo reći da su manje opasne od svih drugih načina pucanja koje sam isprobao.
Ne dozvoliti maloj djeci ni kupovati ni pucati petarde bez nadzora roditelja, ali potpuno zabraniti stvarno nema smisla, tek to stvara probleme. kako to rade u drugim zemljama uopće me se ne tiče.
E da, da ne zaboravim, onaj moj pas sa početka posta uopće nema problema s petardama, naprotiv uživa u njima, raspameti se. Naviknut je na cal.12 iznad ušiju :lol:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


18 pro 2021, 16:37
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: petarde
Kao i moja bretonka koju sam nekada imao,samo raspali,čim se više puca ona je veselija!
Samo gleda gdje,što,ima nešto u zraku,na zemlji.....samo zuji.... :lol:


18 pro 2021, 17:02
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: petarde
Mirok je napisao/la:
Kao i moja bretonka koju sam nekada imao,samo raspali,čim se više puca ona je veselija!
Samo gleda gdje,što,ima nešto u zraku,na zemlji.....samo zuji.... :lol:

Hahahaha, pa i ovo je breton. Moram ga vezat, jer bi trča za petardama, a to je opasno :lol:


Privitak/ci:
Arči-1.jpg
Arči-1.jpg [ 132.36 KIB | Pogledano 27937 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
18 pro 2021, 20:13
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: petarde
Pa Hawk,ovo kako dalje ide ti i ja smo sve sličniji :A03:
Oni noževi,pa bretonci,razmišljanje... :mrgreen:
To su inače odlični radni psi,odličan nos,markiranje,idu u vodu...


18 pro 2021, 20:24
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: petarde
Mirok je napisao/la:
Pa Hawk,ovo kako dalje ide ti i ja smo sve sličniji :A03:
Oni noževi,pa bretonci,razmišljanje... :mrgreen:
To su inače odlični radni psi,odličan nos,markiranje,idu u vodu...

Ovaj je povrh toga još i CH.HR, ima Povelju HKS, a pali se na petarde, to je neviđeno. Moram par baciti bar radi njega :lol:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


18 pro 2021, 20:32
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: petarde
Tebi bi trebalo posebnim zakonom onda omogućiti nabavu i pucanje petardama.......zbog psa naravno :A13:


18 pro 2021, 20:45
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 15 ožu 2016, 13:54
Postovi: 112
Lokacija: Rijeka
Post Re: petarde
Uvjek će biti I za i protiv, našim psima petarde nisu smetale ali danas moji dva mačka doživljavaju stresove, jedan čak i reži i bježi na kat a drugi se skriva ispod kauča, nije Im baš lijepo. Imam jednog poznanika sa ptsp i njemu nitko ne baca petarde kraj kuće !

_________________
Ploviti je potrebno, živjeti nije !


18 pro 2021, 22:16
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: petarde
Hawk je napisao/la:
Mirok je napisao/la:
Pa Hawk,ovo kako dalje ide ti i ja smo sve sličniji :A03:
Oni noževi,pa bretonci,razmišljanje... :mrgreen:
To su inače odlični radni psi,odličan nos,markiranje,idu u vodu...

Ovaj je povrh toga još i CH.HR, ima Povelju HKS, a pali se na petarde, to je neviđeno. Moram par baciti bar radi njega :lol:

Ne moraš hvaliti svoga psa,ni navoditi priznanja....
A pas je ko i gazda,zna se.... :A13:


19 pro 2021, 14:26
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: petarde
slika

_________________
Put your money where your mouth is.


20 pro 2021, 17:21
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: petarde
timmy75 je napisao/la:
Breki

Eto do čega je došlo :lol:
Zbog suvremenog Breki-a se mijenjaju zakoni, roditelji ostaju bez lipih uspomena iz djetinjstva, dica samo zure u mobitele, neće znat ni što je petarda,
pojma neće imat kako prsti mogu satima briditi i kako uho može dugo zvoniti :lol:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


20 pro 2021, 21:40
Profil
Pukovnik
Pukovnik
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2011, 23:32
Postovi: 3593
Lokacija: Srednja Istra
Post Re: petarde
Indokrtinacija sa Zapada nikada u povijesti nije tako dobro unistavala zdrav razum i kulturu na ovim prostorima kao zadnjih 30g. Jesu li oni toliko pametniji ,( znamo da nisu ), no mi smo dozvolili da zaglupe nas a pogotovu nasu djecu. Noramlano je biti Peder, Normalno je imati dva psa u stanu umjesto dvoje djece, svatko tko ima oruzje je manijak, nije pozeljno imati svoj vrti i svoju hranu, NIJE pozeljno koristiti SVOJ MOZAK !!

"Svatko treba postati LOJALAN I OVISAN POTROSAC "

Ekipa a da se malo probudite ???

Svakim danom sve vise imam osjecaj da ludim i da nesto nije u redu sa mojim razmisljanjem , onda prestanem gledati TV i shvatim da sam zapravo uvijek isti , nije problem u meni !!!

_________________
Nemoguće je Nemoguće


20 pro 2021, 23:09
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: petarde
Pa to znamo da se drustvo mijenja.
Kad sam bio klinac, od medija smo imali: radio u autu od roditelja, i TV sa dva (dosadna) programa.
Najbolje emisije su bile kockica, opstanak, (ujutro) i crtani film u 19.15 prije dnevnika.
Odrastao sam na TV u boji, ali sjecam se crno bijelog televizora.
Cudo tehnike je bio daljinski za TV, kad se jednom pojavio. (televizor RIZ, a daljinski se placao posebno ko je htio)
Diplomirao sam na fakultetu, pisuci diplomski na pisacoj masini.
Ovo je danas nezamislivo.

Naravno da smo se bavili drugacijim stvarima, i razvijali kreativnost. Jer ove stvari gore nisu mogle okupirati djecju potrebu za igrom.
Po zimi radili kucice u sumi, od fosfora i karbita smisljali kako napraviti petarde. Po ljeti smo isli na barke i lovili ribe.
Radili apgrejd na vlastitim biciklima u osnovnoj, a u srednjoj neki su montirali cilindre od 90 kubika na apn i automatik tomose.
Radionica u podrumu u kuci, je bila glavna IGRAONICA.

Sad je red na novim klincima, da pocnu smisljati petarde od karbita. Kad su im ovi zabranili prave petarde. Gledajuci iz ove perspetkive, izgleda mi da su im napravili uslugu.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 pro 2021, 07:17
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: petarde
jolly je napisao/la:
Sad je red na novim klincima, da pocnu smisljati petarde od karbita. Kad su im ovi zabranili prave petarde.

Ha ha ha, ma nema šanse, prvo što klinci pojma o tome nemaju, drugo nemaju oni više taj poriv, a treće nemaju ni sirovine.
U naše vrime bilo je relativno lako nabaviti karbit, moglo ga se naći, koristio se za razne upotrebe.
Mi smo krali barut, pogotovo crni iz didove škrinje sa komponentama i alatom za punjenje patrona, svi su imali barut rifuzo i sami punili patrone, a toga više nema.
Šibica je bilo na sve strane, skidali smo forsforne glave i trpali ih u raznorazne naprave za pucanje, dica danas i neznaju za šibice, a kamoli da mogu i pucati..
Lovci su znali ispaliti dvije patrone iza ponoćke u svom dvorištu. Ajde sada to napravi, zatvoriće te i ostaćeš bez oružja.
A za dizajnirati ovakve naprave tribalo je i volje i ideje, ali to je pumpalo adrenalin u ono vrime bolje nego Call of Duty :lol:


Privitak/ci:
Pucaljke.jpg
Pucaljke.jpg [ 131.44 KIB | Pogledano 27789 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
21 pro 2021, 09:04
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: petarde
Predjite vi zivit u nasu lijepu Hercegovinu i manite se te govedje EU.Kod nas je sve isto kao u stara dobra vremena.Petarde pucaju na sve strane i imamo sve bolji izbor.Pojavile su se neka crvene mega,stvarno deru kao dinamit.Na svakoj svadbi redovito vidis i cujes Kalasa,Zagija,84 ku i sada,policija ce doci jedino ako je nedaj boze neko ozlijedjen.Kad se blizi svadba svi me i sad pitaju imam li muncije za kalasa ,falovku...... jer eto u Subotu je svadba rodjaku.Ma znam reko ali nemam vise,ispucalo se ebga.Plinaši su popularni u zadnje vrijeme jer ne treba nikakva dozvola.I nema covid mjera ni covid potvrda.Ljepa moja BiH . :D

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


21 pro 2021, 09:28
Profil Web stranica
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: petarde
Darko11 je napisao/la:
...Predjite vi zivit u nasu lijepu Hercegovinu i manite se te govedje EU. :D

E moj Darko, uživajte još dok možete, nećete ni vi još dugo, ako Bog da. :lol:
Apropo toga, Evropska skijališta eno takoreći prazna, a u BiH ne moreš naći smještaj već dva miseca :lol:

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.


21 pro 2021, 09:37
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: petarde
Darko11 je napisao/la:
Predjite vi zivit u nasu lijepu Hercegovinu i manite se te govedje EU.Kod nas je sve isto kao u stara dobra vremena.

Darko, kakva je situacija kod vas sa streljanama, otvaranjem novih streljana za pistolj i pusku, odnosno odrzavanjem i upravljanjem sa starim streljanama? Bas bih volio znati da usporedim sa stanjem u HR.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 pro 2021, 09:41
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: petarde
jolly je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
Predjite vi zivit u nasu lijepu Hercegovinu i manite se te govedje EU.Kod nas je sve isto kao u stara dobra vremena.

Darko, kakva je situacija kod vas sa streljanama, otvaranjem novih streljana za pistolj i pusku, odnosno odrzavanjem i upravljanjem sa starim streljanama? Bas bih volio znati da usporedim sa stanjem u HR.


Ja sto znam u cijeloj Hercegovini ima jedna dobra zatvorena streljana za pistolj,dobro opremljena.Ima i jedno otvoreno streliste u Sirokom Brijegu do 100m daljine i to je to koliko sam ja upoznat.Odrze natjecanje lov karabin i mk na 100m jednom godisnje.Njihov klub puca IPSC i aktivno pucaju .Ja u krugu od 50km nemam nista.Kakvo je stanje u Bosni sa streljanama stvarno ne znam.Postoji li long range 300 i vise m u BiH ni to nisam siguran.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


21 pro 2021, 09:48
Profil Web stranica
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: petarde
Hawk je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
...Predjite vi zivit u nasu lijepu Hercegovinu i manite se te govedje EU. :D

E moj Darko, uživajte još dok možete, nećete ni vi još dugo, ako Bog da. :lol:
Apropo toga, Evropska skijališta eno takoreći prazna, a u BiH ne moreš naći smještaj već dva miseca :lol:


Znam Hawk kako to ide,kad nametnes nesto i slomis EU ,sa ostalima ce biti lako.U mene u Neumu kuca bila puna gostiju u ljeto 2020te,sezona gorila mozda cak i nikad bolja.Klubovi dupkom puni.Prijatelj u susjednom Kleku Hr ima vilu 4 metra od mora i izdao 2 sobe na par dana cijelu sezonu ,a ni lani mu nije bilo puno bolje.A eto,uzivat cemo dok traje.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


21 pro 2021, 09:55
Profil Web stranica
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: petarde
jolly je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
Predjite vi zivit u nasu lijepu Hercegovinu i manite se te govedje EU.Kod nas je sve isto kao u stara dobra vremena.

Darko, kakva je situacija kod vas sa streljanama, otvaranjem novih streljana za pistolj i pusku, odnosno odrzavanjem i upravljanjem sa starim streljanama? Bas bih volio znati da usporedim sa stanjem u HR.


Ja ne znam za pušku ali znam za IPSC pištolj. Situacija sa strelištima je puno bolja nego kod nas.
Imaju novo strelište u Tuzli, i novo u Cazinu, uz postojeće u Sarajevu, Š.B. je malo zaostao u zadnje vrijeme.
Npr: strelišta u Tuzli i Cazin su baš za IPSC handgun.

_________________
Put your money where your mouth is.


21 pro 2021, 18:34
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan