Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 13 svi 2024, 04:27.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 1344 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  Sljedeća
Invazija Ukrajine 
Autor/ica Poruka
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1042
Post Re: Invazija Ukrajine
Krenuo je narativ naoružavanja EU. Treba nam oružje, vojska, vojni rok, roboti, dronovi. Prednjače liberali i zeleni, dok su desničari suzdržaniji. I OK, ne bi to bilo čudno da mi se danas nije dogodilo nešto apsurdno. Zatražio sam mogućnosti kreditiranja u jednoj od najjačih banaka i dobio odbijenicu. "Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati." Nije da mi je to previše bitno, ali mogu samo konstatirati kako su neke pojave uzele i previše maha u društvu. Najviše instance EU moći nalažu naoružavanje, ali sustav su ti isti ljudi prije samo par godina posložili kako bi izolirali i marginializirali sve što ima veze s oružjem.


24 sij 2024, 15:29
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6756
Post Re: Invazija Ukrajine
Loviste gdje lovim u Africi, nije moglo dobiti kredit Evropske banke "jer se bavi lovom".

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


24 sij 2024, 15:34
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Invazija Ukrajine
"Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati."

A tek kad bi se ukinula gotovina kako neki spominju, pa kad ovi shvate kakvu tek onda moć imaju...
Također mi se čini da se negdje spominjalo da banke ljudima nisu htjele izdat kredit jer su vidjeli da je bilo transakcija prema kriptovalutama.


24 sij 2024, 16:14
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Invazija Ukrajine
Ariel je napisao/la:
Krenuo je narativ naoružavanja EU. Treba nam oružje, vojska, vojni rok, roboti, dronovi. Prednjače liberali i zeleni, dok su desničari suzdržaniji. I OK, ne bi to bilo čudno da mi se danas nije dogodilo nešto apsurdno. Zatražio sam mogućnosti kreditiranja u jednoj od najjačih banaka i dobio odbijenicu. "Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati." Nije da mi je to previše bitno, ali mogu samo konstatirati kako su neke pojave uzele i previše maha u društvu. Najviše instance EU moći nalažu naoružavanje, ali sustav su ti isti ljudi prije samo par godina posložili kako bi izolirali i marginializirali sve što ima veze s oružjem.


Bavim se izradom investicijskih studija za kredite i sl. Skoro svaki dan se čujem s bankarima koji odobravaju ili ne odobravaju kredite. Tako jednom objašnjavam prijatelju bankaru, recimo mikro tvornica streljiva, npr. samo 9mm, s minimalnim tehničkim uvjetima, dvije profesionalne prese, napravi 2 milijuna kom. streljiva bez problema i servisira kredit, amortizaciju, zaposlenika itd. Ali, banke imaju toliko novca da im se na bilo kakav signal reputacijskog rizika pali crveno.
Inače, Bullet d.o.o. je u 2022. u odnosu 2019. povećao prihode za preko 1000% (da, nije greška, prihod se i više nego UDESETOROSTRUČIO).

_________________
Put your money where your mouth is.


24 sij 2024, 18:20
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
timmy75 je napisao/la:
Ariel je napisao/la:
Krenuo je narativ naoružavanja EU. Treba nam oružje, vojska, vojni rok, roboti, dronovi. Prednjače liberali i zeleni, dok su desničari suzdržaniji. I OK, ne bi to bilo čudno da mi se danas nije dogodilo nešto apsurdno. Zatražio sam mogućnosti kreditiranja u jednoj od najjačih banaka i dobio odbijenicu. "Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati." Nije da mi je to previše bitno, ali mogu samo konstatirati kako su neke pojave uzele i previše maha u društvu. Najviše instance EU moći nalažu naoružavanje, ali sustav su ti isti ljudi prije samo par godina posložili kako bi izolirali i marginializirali sve što ima veze s oružjem.


Bavim se izradom investicijskih studija za kredite i sl. Skoro svaki dan se čujem s bankarima koji odobravaju ili ne odobravaju kredite. Tako jednom objašnjavam prijatelju bankaru, recimo mikro tvornica streljiva, npr. samo 9mm, s minimalnim tehničkim uvjetima, dvije profesionalne prese, napravi 2 milijuna kom. streljiva bez problema i servisira kredit, amortizaciju, zaposlenika itd. Ali, banke imaju toliko novca da im se na bilo kakav signal reputacijskog rizika pali crveno.
Inače, Bullet d.o.o. je u 2022. u odnosu 2019. povećao prihode za preko 1000% (da, nije greška, prihod se i više nego UDESETOROSTRUČIO).

Udeseterostručilo,da,ne čudim se.
Kada će ako ne sada.
Čudim se jedino kako se kod nas "ne isplati" proizvoditi streljivo....
Pisali smo već o tome,a i neki na forumu su zauzeli takav stav...


24 sij 2024, 18:43
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Ariel je napisao/la:
Krenuo je narativ naoružavanja EU. Treba nam oružje, vojska, vojni rok, roboti, dronovi. Prednjače liberali i zeleni, dok su desničari suzdržaniji. I OK, ne bi to bilo čudno da mi se danas nije dogodilo nešto apsurdno. Zatražio sam mogućnosti kreditiranja u jednoj od najjačih banaka i dobio odbijenicu. "Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati." Nije da mi je to previše bitno, ali mogu samo konstatirati kako su neke pojave uzele i previše maha u društvu. Najviše instance EU moći nalažu naoružavanje, ali sustav su ti isti ljudi prije samo par godina posložili kako bi izolirali i marginializirali sve što ima veze s oružjem.

Možda bi bilo dobro da takav stav banke dođe u javnost ?
Kad bi bio kakav novinar da to malo secira...?
U smislu da se prezentira da smo sigurniji sa oružjem i našim trgovcima ,koji time i privređivanjem,pridonose i sigurnosti,a i punjenju proračuna...
Banke od toga bježe,a situacija se u svijetu,a i u susjedstvu komplicira.
Sutra već može biti kasno.....


24 sij 2024, 18:55
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Marin223 je napisao/la:
"Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati."

A tek kad bi se ukinula gotovina kako neki spominju, pa kad ovi shvate kakvu tek onda moć imaju...
Također mi se čini da se negdje spominjalo da banke ljudima nisu htjele izdat kredit jer su vidjeli da je bilo transakcija prema kriptovalutama.

Nažalost naši idu na ukidanje gotovine i na uvođenje digitalnog,programiranoga eura .
Katastrofa!
Moramo se tome oduprijeti.


24 sij 2024, 20:35
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1042
Post Re: Invazija Ukrajine
Već godinama od banaka doživljavam slične stvari. Počelo je s odbijanjem prihvata kartica na rate, pa odbijanjem online i sl. Najprije RBA, pa Zaba, sad i PBZ. I dalje poslujemo, ali uvijek neki "ali" i sumnja. Što se reputacijskog rizika tiče, mislim da banke u HR imaju itekakav problem s reputacijom, ali isti nemaju baš nikakve veze s oružjem.

Stavio sam to u ovu temu jer vidimo što EU čelnici pričaju o oružju, a kakva je situacija na terenu. ALi bojim se da odlazimo u off topic.


24 sij 2024, 21:07
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Invazija Ukrajine
Novi razvoj u Rusiji. Zna li se koliko ode ima istine?

"Preminuo je vođa ruske oporbe i najveći kritičar predsjednika Vladimira Putina, Aleksej Navaljni. Vijest o njegovoj smrti objavila je zatvorska služba. U priopćenju na stranicama
Federalne zatvorske službe autonomnog okruga Jamalo-Neneckog navodi se da se Navaljni “osjećao loše” nakon šetnje u petak i da je “gotovo odmah izgubio svijest”.
Odmah je pozvano medicinsko osoblje, koje je bezuspješno pokušavalo reanimirati oporbenog političara. Uzrok smrti, kažu, još uvijek se utvrđuje.


Privitak/ci:
Navalny.jpg
Navalny.jpg [ 23.83 KIB | Pogledano 974 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
16 vel 2024, 19:27
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Moš mislit.....


16 vel 2024, 19:50
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
ISKRENA SUĆUT obitelji Navaljni !
Što reći...?
Taj čovjek je život žrtvovao!
Istinski heroj!


16 vel 2024, 20:18
Profil
Satnik
Satnik
Avatar

Pridružen/a: 07 pro 2011, 15:27
Postovi: 1887
Lokacija: Nin
Post Re: Invazija Ukrajine
Ameri nakon 60 godina ne znaju ko je ubio Kenedija, ali trenutno znaju kako je umro Navaljni u ruskom zatvoru.


Privitak/ci:
ameri.jpg
ameri.jpg [ 99.42 KIB | Pogledano 773 put/a. ]

_________________
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
06 ožu 2024, 16:18
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1042
Post Re: Invazija Ukrajine
https://www.youtube.com/watch?v=Tge7YMi4gJs


10 ožu 2024, 13:22
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Invazija Ukrajine
Masovna upotreba dronova je ratovanju dala potpuno drugu dimenziju.


10 ožu 2024, 13:44
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1042
Post Re: Invazija Ukrajine
Ima tu puno stvari i sitnih detalja. Npr. automatski sustav detekcije odbljeska (red dot, optički ciljnik), kompjuter sve radi i aktivira laser koji oštećuje vid strijelcu Sustavi navigacije, koordinacije, kontrole vatre. Razne razine obučenosti protivnika. Vrijedi pogledati, pogotovo oni koji donose odluke.


10 ožu 2024, 14:02
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Avatar

Pridružen/a: 18 stu 2010, 22:52
Postovi: 705
Post Re: Invazija Ukrajine
Ariel je napisao/la:
... danas nije dogodilo nešto apsurdno. Zatražio sam mogućnosti kreditiranja u jednoj od najjačih banaka i dobio odbijenicu. "Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati." Nije da mi je to previše bitno, ali mogu samo konstatirati kako su neke pojave uzele i previše maha u društvu. Najviše instance EU moći nalažu naoružavanje, ali sustav su ti isti ljudi prije samo par godina posložili kako bi izolirali i marginializirali sve što ima veze s oružjem.



Nije vezano za temu ali nadovezujem se na ovaj post člana Ariel...ionak je ova tema kao chat.

Imamo dvije odgovorne osobe u klubu praktičnog streljaštva. I dobili smo mail od banke u kojoj je otvoren račun kluba, da kao odgovorne osobe moramo pristupiti "reprocjeni i reviziji dubinske analize poslovanja" na temelju zakona o sprečavanju pranja novca i financiranja terorizma...u biti svaki put kad dođem u banku kao odgovorna osoba kluba, uredno mi opet kopira osobnu i provodi neku "analizu", provjerava...Sad su rekli da će to morati raditi svake godine. Na pitanje zašto, odgovor je da smo "rizičan sport".

Ova država je totalno skrenula.

_________________
Put your money where your mouth is.


15 ožu 2024, 19:05
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6756
Post Re: Invazija Ukrajine
timmy75 je napisao/la:
Ariel je napisao/la:
... danas nije dogodilo nešto apsurdno. Zatražio sam mogućnosti kreditiranja u jednoj od najjačih banaka i dobio odbijenicu. "Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati." Nije da mi je to previše bitno, ali mogu samo konstatirati kako su neke pojave uzele i previše maha u društvu. Najviše instance EU moći nalažu naoružavanje, ali sustav su ti isti ljudi prije samo par godina posložili kako bi izolirali i marginializirali sve što ima veze s oružjem.



Nije vezano za temu ali nadovezujem se na ovaj post člana Ariel...ionak je ova tema kao chat.

Imamo dvije odgovorne osobe u klubu praktičnog streljaštva. I dobili smo mail od banke u kojoj je otvoren račun kluba, da kao odgovorne osobe moramo pristupiti "reprocjeni i reviziji dubinske analize poslovanja" na temelju zakona o sprečavanju pranja novca i financiranja terorizma...u biti svaki put kad dođem u banku kao odgovorna osoba kluba, uredno mi opet kopira osobnu i provodi neku "analizu", provjerava...Sad su rekli da će to morati raditi svake godine. Na pitanje zašto, odgovor je da smo "rizičan sport".

Ova država je totalno skrenula.


Rizican po cemu, i po kojem zakonu?
Bilo bi zanimljivo traziti pojasnjenje.
Sportski strijelci, po svim savezima imaju NULA evidentiranih nesreca i ranjavanja, osim sto klasicno streljastov spada i u olimpijske sportove. (za razliku od lova, gdje se svako malo desi nesreca o cemu citano po crnoj kronici)

Medjutim, nije ovo jedini slucaj.
Loviste u kojem lovim u Africi, nije moglo dobiti kredit od Evropske banke, jer se bave poslom, lovnim mengamentom. Za to nema kredita.
Kako, zasto?

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 ožu 2024, 19:40
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 780
Post Re: Invazija Ukrajine
jolly je napisao/la:
timmy75 je napisao/la:
Ariel je napisao/la:
... danas nije dogodilo nešto apsurdno. Zatražio sam mogućnosti kreditiranja u jednoj od najjačih banaka i dobio odbijenicu. "Financijski je sve OK, ali se bavite prometom oružja i zbog toga vas ne možemo kreditirati." Nije da mi je to previše bitno, ali mogu samo konstatirati kako su neke pojave uzele i previše maha u društvu. Najviše instance EU moći nalažu naoružavanje, ali sustav su ti isti ljudi prije samo par godina posložili kako bi izolirali i marginializirali sve što ima veze s oružjem.



Nije vezano za temu ali nadovezujem se na ovaj post člana Ariel...ionak je ova tema kao chat.

Imamo dvije odgovorne osobe u klubu praktičnog streljaštva. I dobili smo mail od banke u kojoj je otvoren račun kluba, da kao odgovorne osobe moramo pristupiti "reprocjeni i reviziji dubinske analize poslovanja" na temelju zakona o sprečavanju pranja novca i financiranja terorizma...u biti svaki put kad dođem u banku kao odgovorna osoba kluba, uredno mi opet kopira osobnu i provodi neku "analizu", provjerava...Sad su rekli da će to morati raditi svake godine. Na pitanje zašto, odgovor je da smo "rizičan sport".

Ova država je totalno skrenula.


Rizican po cemu, i po kojem zakonu?
Bilo bi zanimljivo traziti pojasnjenje.
Sportski strijelci, po svim savezima imaju NULA evidentiranih nesreca i ranjavanja, osim sto klasicno streljastov spada i u olimpijske sportove. (za razliku od lova, gdje se svako malo desi nesreca o cemu citano po crnoj kronici)

Medjutim, nije ovo jedini slucaj.
Loviste u kojem lovim u Africi, nije moglo dobiti kredit od Evropske banke, jer se bave poslom, lovnim mengamentom. Za to nema kredita.
Kako, zasto?


Htio bi se ovdje ubaciti kao strucnjak i reci da je bilo smrti u IPSCu, sjecam se jedne.

https://vancouversun.com/news/local-new ... ol-contest

Bio je jos jedan slucaj di je Range Officer upucan i umro na USPSA natjecanju.

https://pistol-forum.com/archive/index.php/t-45380.html



A za ovo drugo. Banke prijavljuju "sumnjive" transakcije MUPu, tipa ako vide da ste potrosili vece kolicine u nekoj trgovini oruzja itd. Amazon isto prijavljuje "sumnjive" kupnje lokalnoj policiji.
I odjednom su razvile savjest pa im je stalo do ljudi. Ili moguce da je EU politika kako bi sprjecili razvoj toga.


Privitak/ci:
8je4q1.jpg
8je4q1.jpg [ 69.38 KIB | Pogledano 568 put/a. ]
15 ožu 2024, 20:55
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6756
Post Re: Invazija Ukrajine
Bilo i u Srbiji, ali ne u Hravtskoj.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


15 ožu 2024, 21:10
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 780
Post Re: Invazija Ukrajine
jolly je napisao/la:
Bilo i u Srbiji, ali ne u Hravtskoj.


U Hrvatskoj ima tolko malo natjecanja u IPSCu trenutno da su statisticke sanse za ikakvu nezgodu jako male.


15 ožu 2024, 21:17
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 1344 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan