Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 15 svi 2024, 00:35.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Etika: kad gospoda biraju 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
zhrvoje je napisao/la:
Evo jedan video o lovackoj odjeći, dotakao sam se i lovne etike i ovog sto se pise u postovima iznad...

https://youtu.be/9UkToy9ygVQ


:A28:
Bas sam mislio kad ces se ukljuciti!

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


18 stu 2022, 20:47
Profil
Natporučnik
Natporučnik

Pridružen/a: 18 sij 2019, 16:31
Postovi: 1212
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Riješi se sve to stažiranjem. Ja sam protiv prisile, tko zna, zna, pusti čovjeka neka lovi. Ali kada netko očito srlja u samoozljeđivanje i ranjavanje divljači. Tada prvo na stažiranje. Lakše je i društvu, i divljači, i HGSSu, a na kraju i samoj toj osobi. Premda u datom trenutku ta osoba toga nije svjesna, jer ne zna. Nije lovačka odjeća i obuća samo oko izgleda i elitizma, kao što i lovačka etika nije samo oko tradicije.

Kada se sve nauči, ni lov poluatomatom nije neizvediv. U skladu sa važećim zakonima i pravilima. A hoće li ga društvo prihvatiti, to je na društvu i njegovom dress codu. Kao i stavu društva kakvu će percepciju u javnosti zaraditi.

Kada bi ovo bilo svima jasno, apsolutna liberalizacija uopće ne bi bila problem.


18 stu 2022, 22:06
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
U trenutnoj konstelaciji sustava, rjesenje je mentor. u LD.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


18 stu 2022, 22:16
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Pošto je zadnja tema.....
Iznimno koristim priliku javiti nekome sa foruma tko je tražio trocijevku,da se nešto pojavilo.
Neka mi se javi na PM.


19 stu 2022, 20:29
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 04 lip 2019, 13:48
Postovi: 312
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
jolly je napisao/la:
Lovacka kultura kod nas je zapravo lovacka kultura mittel Europe, jakog germanskog utjecaja, iz cega slijede nasi lovacki obicaji.

Ovo na filmu, jednako stara i nesto drugacija je "otocka" engleska lovna kultura, gdje su neki obicaji i dress code su drugaciji, ali odnos prema lovu, tradiciji, i cijeloj kulturi i bastini je zapravo isti. Paralele si identicne. Nacin oblacenja, sigurnost, etika, pravila ponasanja u grupnom lovu.


vrlo zanimljivo. ali tako kao si rekao, balkanska lovačka 'kultura' ne može se primerjati sa germanskom, a od engleske smo dalje nogo do Meseca.

a zašto je to tako?
jer prije 100 godina i kod nas je lov bio za gospodine, a sada lovci su obični seljaci koji su po večini vrlo glupi. u sloveniji je poslednjih 50 godina vidan pad u zaupanju u lovce i vrlo smo na slabome glasu u javnosti. to je tačno zaradi ovoga, jer imaju interesa u lovačkim društvama samo vrlo glupi ljudi i ovi ljudi sada preuzimaju upravljanje lovačkih društva u sloveniji. i tako je lov u sloveniji skoro pred propadom, jer mladi ne žele biti u takvim glupim društvima.

a u austriji i njemačkoj više ili manje lovci su ostali veleposestnici, i tako dalje drže tradiciju.

ali u britaniji ovo je i punije izraženo, jer oni su tako glup narod na nisu imali zemaljske reforme, i još danas grofi i lordovi su lastnici posjesti, kao njihovi prapra-dedki prije 500 godina. i tako je kod njih lov i više elitan, jer su to izključivo bogati veleposestnici, koji imaju svu pravo na divljač na njihovi zemlji.


28 stu 2022, 11:46
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Marko ti si brutalan! Hehe.
U engleskoj su cini mi se 1920 tih godina, izglasali porez veleposjednicima (lordovima).
Da bi oni prezivjeli, vrlo cesto se bave turizmom i slicnim aktivnostima.
Obitelji koje su zadrzale dvorce, da bi prezivjeli, i zadrzali imanja, dvorce otvaraju javnosti, turistickim posjetima i slicno.

Isto tako lovista, koja nisu prodali, moraju se isplatiti, a to se radi organiziranim skupnim lovovima.
Uzgajaju divljac, gospodare, ali imati novce ne znaci da se samo tako moze uletiti u lov i ponasati se bilo kako.
Dakle, lovovi se placaju, postoji neformalna lista lovista po kvaliteti i usluzi, ali dolazi se na poziv.
Ko zezne u ponasanju, neadekvatno se ponasa, ili oblaci, krsi pravila sigurnosti, vise ga ne zovu u lov. nema pristupa!

U njemackoj se lovi na privatnim ili zakupljenim lovistima, i uski je krug lovaca koji ima pristup lovistu, slican odnos.

Tesko je procjeniti kako ce se kod nas razvijati situacija. Ne znam kako je organizirano u Sloveniji, ali oni Slovenci koje sam vidio u Hrvatskoj po skupnim lovovima vrlo su na visokom nivou ponasanja. Cini mi se da je bolja situacija nego u HR.

Kod nas ne moras biti clan lovackog drustva, mozes loviti u lovu na placanje.
Ili mozes doci na poziv u lov za goste besplatno.
Dovoljno je biti clan Lovackog saveza. Ne moras biti clan lovackog drustva.

Ovo daje po meni solidnu osnovu za razvijanje lovnog turizma. To za sad nije previse razvijeno.

Takodjer su olaksali polaganje lovackog ispita, online, za cijenu 500 kn.
Ovo ce dovesti do stvaranja mladje generacije lovaca, bez lovackog drustva, i porasta potraznje za komercijalnom uslugom.
Lovacka drustva u vecini slucajeva su u prosjeku sa starijim clanovima, visokom godisnjom koncesijom, i restirktivnim pravilima clanstva, volonterskim obevzama za radove u lovistu, ili strogim pravilima lova. I po meni nisu bas privlacna mladjoj generaciji.

Tako da ja mislim da su se otvorila vrata daljnjoj komercijaliziaciji lovstva, i to mislim da je pozitivna varijanta.
Ako je problem sa mladjim lovcima, koji su tek polozili (online) , i nisu stazirali, u komercijalnom lovu imat ce pratioca. Pratioc je u tom slucaju u ulozi mentora, i strucnog savjetnika.
Zna se ko puca. Ako dodje do ranjavanja, zna se i ko odgovra. Ako je divljac placena, napravit ce se sve da se divljac pronadje, i kod kapitalne divljaci, pojavit ce se tu i krvosljednik.
u mnogim drustvima ovog nema.

Sad se postavlja pitanja cijene.
Oprema, puska, municija, kosta. Ovo nije jeftino. O tome smo raspravljali.

Koliko kosta lov, to je drugo pitanje.
Ali ako lovac lovi Ne-trofejnu divljac, lov nije nepristupacan, Ne-trofejna divljac, takodjer znaci da joj je osnovna vrijednost u mesu, i divljacini. A za kucne potrebe, meni je uvrh glave godisnje odstreliti tri grla. mozda jednog srnjaka, 2 nazimeta, dosta mi je.
To se moze financijski pokriti od prosjecnih primanja.

Kako je lovni turizam jos u povojima, tako su i ponude lova jos uvijek rijetke naci na internetu. Ali javne ponude drze hrvatske sume, lovacki savez, i poneka udruga.
Pa se moze procijeniti.

https://www.hls.com.hr/lovni-turizam/gr ... ii9-cjenik
https://jelen-jankovac.hr/cjenici-lova-jelen-jankovac/
https://www.hrsume.hr/index.php/hr/turi ... uga-u-lovu

Tako da je moje misljenje da ce se to sve vise razvijati u smjeru komercijalizacije lovstva, gdje ce mladja radno sposobna generacija lovaca sve vise traziti mogucnosti komercijalnog lova, pogotovu oni iz urbanih podrucja. Vidjet cemo u buducnosti da li sam bio u pravu.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


28 stu 2022, 16:08
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
nisam lovac ali evo primjer jednog lovca tu di ja živim, došla bogata gospoda iz zg- u goste bas tak roba skuplja neg puska od ovog lokalca a da nepričam o oružju kolko vrijedi i namjeste mu divljać i lik fula, ovaj lokalac mrtav ladan digne svoju "skalameriju" i u trku skine srnu koju je ovaj fulo a domačin u nekim žnj čizmama hv maskirnim hlačama itd. ovaj ostao paff... ali domacin je u ratu ispekao zanat sa snajperom tak da. mislim da treba imat neku kulturu i etiku al stvari se mjenjaju nove generacije novo doba kao sto je neko gore rekao na mladima svijet ostaje, stari trebaju mlade nauciti osnove ali ih pustiti da stvore svoj put i dat im mjesta da budu kreativni. ljudi prije sto godina su lovili tanđarama al nisu imali optike kao danas, zasto su onda moderne optike danas ok ali puske ne.


03 pro 2022, 21:01
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Kažeš .....skinuo srnu u pokretu.....cccccc, u HV maskirnim hlačama......cccccc, još i ako je imao obične crne gumene čizme.......ccccc, ne smije se to tako :A13:
A i kako si rekao......mogu danas moderne optike sa sto čuda,daljinomjerima,laserima,pa i noćne optike,biti će i prigušivači.......,ali oružje da bi bilo lovačko,mora biti klasičnije ili barem izgledom klasičnije......kažu to neki ...... :A00:
I to u današnje vrijeme kada već i crkve grade modernistički,a neke podsjećaju arhitekturom na svemirske brodove.


03 pro 2022, 21:52
Profil
Skupnik
Skupnik
Avatar

Pridružen/a: 31 ožu 2010, 18:05
Postovi: 265
Lokacija: Vukovar
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Bogata gospoda ne love srne...
A na srnu u pokretu je zabranjeno pucati po zakonu.
Eto toliko od mene...

_________________
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ


04 pro 2022, 08:18
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Zakon de definira "vojnu" ili "lovacku" pusku, osim naravno po upisu u lovacki list. Primjer moze biti m48, ili moderna ar15, ili ar10
Znao sam vidjeti i pap m59/66 u pogonskom lovu na svinje. (A sto cemo sa kalibrom?)


Isto tako ni jedan zakon ne definira u kojoj robi, mozes u lov.
Iz tog slijedi, mozes sa bilo cime, u bilo cemu u lov od robe, sve dok je kalibar puske zadovoljavajuci, ako je regana ko lovacka.

Prethodno sam spominjao gradjansku etiku, i nacin ponasanja, i jos uvijek mislim da je dobar primjer za usporediti. Paralela lovacke i gradjanske etike.

Zakon ne definira kako ces se ponasati u gradu, ili u drustvu.

Jel mozes hodati u isparanoj robi, masne kragne, i takav ici na posao u kancelariju?
Mozes.
Jel mozes doci u restoran, pa jesti rukama bez noza i vilice?
Mozes.
Jel mozes u kakav ured upasti bez kucanja?
Mozes.
Imati kapu na glavi, za stolom dok jedes?
Mozes.

Niko to ne brani.
Sve se moze.

Dapace, neki se tako i ponasaju, a ponasaju se tako jer nisu svjesni na kojem su nivou, jer se podrazumijeva da tako moze, ili ih jednostavno nije briga.

Koji dojam ostavljaju u svojoj okolini, to je drugo.

Dakle slazemo se!
Sve se moze!
Samo naprijed, sve se moze!
Sve o cemu pricamo nije zabranjeno.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


04 pro 2022, 08:32
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik

Pridružen/a: 05 tra 2020, 21:16
Postovi: 612
Lokacija: Pakrac
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
slažem se da da moraš biti pristojan i nepoderan u lovu na kraju krajeva to je nekakva kultura, i da se etika mora poštovati. ali primjera radi ovdje kod mene su ljudi znali nabavljat m76 na lovačko i morali prepravljat kundake jer u orginalnoj izvedbi nisu smjeli u lov nositi. i sad imamo hrpu prerađenih m76-tica tu di ja živim, mnoge sa super cijevima ali da ju vratiš u orginalno stanje ti se ne isplati. Pomicani su okidači prema nazad i prerađivani i takve stvari, a orginalna drvenarija pobacana.


04 pro 2022, 09:06
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Ja sam vise pobornik Americkog lezernijeg stila lovca koji je fakticki spretni prezivljavac u prirodi.Oruzje i odjeca su alat.Ne volim Evropske lovacke obicaje,ceremonije,pocasti, i oblekice, pa cak ni taj tip izgraviranog i nepotrebno preskupog oruzja itd itd,po meni je to sve "preseravanje",ali ne volim ni krajnosti bas da se lovii sa AR15 ,al sa M48 vec moze ili necim starijm.Volim da je lovacko oruzje malo tradicionalnije ,ali ne sad sa nekim gravurama kao na Turskoj dzezvi itd.Oblacenje lezernije,ne moraju biti farmerice ali ne mora biti ni Engleski sesiric,moze biti neki kaubojski :=).Ali sto ljudi sto cudi ,100 zena 200 sisa :D

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


04 pro 2022, 17:22
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Darko11 je napisao/la:
Ja sam vise pobornik Americkog lezernijeg stila lovca koji je fakticki spretni prezivljavac u prirodi.Oruzje i odjeca su alat.Ne volim Evropske lovacke obicaje,ceremonije,pocasti, i oblekice, pa cak ni taj tip izgraviranog i nepotrebno preskupog oruzja itd itd,po meni je to sve "preseravanje",ali ne volim ni krajnosti bas da se lovii sa AR15 ,al sa M48 vec moze ili necim starijm.Volim da je lovacko oruzje malo tradicionalnije ,ali ne sad sa nekim gravurama kao na Turskoj dzezvi itd.Oblacenje lezernije,ne moraju biti farmerice ali ne mora biti ni Engleski sesiric,moze biti neki kaubojski :=).Ali sto ljudi sto cudi ,100 zena 200 sisa :D


U americi ne mozes loviti Elka - wapiti jelena (slican nasem domacem jelenu), za manje od 10.000 usd, mozda i vise. Sve manje je opcija za radnog gradjanina za "slobodan lov". U texasu vise prakticki nema "public land", da se lovi sa markicom za sitne novce kupljenom u lokalnom ducanu.

Nemoj misliti da tamo bas u svemu cvatu ruze. U vecini slucajeva vrlo su kratke lovne sezone, podijeljene na lov lukom, lov crnim barotum, lov puskom... Razlicite zemlje, razlicita kultura lova, razliciti obicaji

Selektivna primjena pravila lova? Hmmm.... Ni to nije bas u redu.

Mozes tamo kupiti oruzje, povoljno, nije komplicirano, ici na streljanu, takodjer. Ali, lov. kosta sve vise.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


05 pro 2022, 20:02
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
jolly je napisao/la:
Darko11 je napisao/la:
Ja sam vise pobornik Americkog lezernijeg stila lovca koji je fakticki spretni prezivljavac u prirodi.Oruzje i odjeca su alat.Ne volim Evropske lovacke obicaje,ceremonije,pocasti, i oblekice, pa cak ni taj tip izgraviranog i nepotrebno preskupog oruzja itd itd,po meni je to sve "preseravanje",ali ne volim ni krajnosti bas da se lovii sa AR15 ,al sa M48 vec moze ili necim starijm.Volim da je lovacko oruzje malo tradicionalnije ,ali ne sad sa nekim gravurama kao na Turskoj dzezvi itd.Oblacenje lezernije,ne moraju biti farmerice ali ne mora biti ni Engleski sesiric,moze biti neki kaubojski :=).Ali sto ljudi sto cudi ,100 zena 200 sisa :D


U americi ne mozes loviti Elka - wapiti jelena (slican nasem domacem jelenu), za manje od 10.000 usd, mozda i vise. Sve manje je opcija za radnog gradjanina za "slobodan lov". U texasu vise prakticki nema "public land", da se lovi sa markicom za sitne novce kupljenom u lokalnom ducanu.

Nemoj misliti da tamo bas u svemu cvatu ruze. U vecini slucajeva vrlo su kratke lovne sezone, podijeljene na lov lukom, lov crnim barotum, lov puskom... Razlicite zemlje, razlicita kultura lova, razliciti obicaji

Selektivna primjena pravila lova? Hmmm.... Ni to nije bas u redu.

Mozes tamo kupiti oruzje, povoljno, nije komplicirano, ici na streljanu, takodjer. Ali, lov. kosta sve vise.


Narvno,u Americi postoje stroga pravila ,ali manje se promovira "elitizam" u lovu nego u Europi sto cijenim.Za mene je pravi lovac spretni domorodac koji zivi od lova(ili se pokriva dobrim djelom sto se tice zdrave hrane iz prirode),njima se najvise divim a takav je i americki"duh" tj njihova dominantna predozdba o lovcu ,iako Elitizma ima i tamo u izobilju.Elitizam nevolim inače, a posebno ne u lovu, iako ni ja ne podrzavam krajnosti.

Dakle ne odobravam krvave masakre nad divljaci sto se viđa na slikama na internetu( kod nas i u Turskoj obicno),cesto u vojnim uniformama i sa neprerađenim papovkama,nisam pobornik poluautomatskog oruzja u lovu itd itd, a kosa mi se dize na glavi kad vidim kako psi drpaju ranjenu divlju svinju koja je jos ziva a "lovac" citaj debil ,stoji i snima to sa mobitelom.Nisam ni za jednu krajnost i zato smatram da Amerika i Kanada mi tu nekako najbolje balansiraju.
Kao lovci moramo svatiti da medju nelovackom populacijom koja se sve vise buni protiv lova kao djelatnosti, najvise stetne reklame rade upravo te dvije krajnosti,elitizam i primitivizam.
Za lov je jednako stetna slika bogatasa koji je u Africi odstrijelio Zebru i to masno platio,kao i slika Mile iz donjeg Ljubica koji sa papovkom u ruci i HVO uniformom snima svinju koja vristi od bolova ranjena dok je drpaju psi.Obe krajnosti su jednako lose za lov.

Niko ne ostavlja negativne komentare na netu na lovca koji lezerno obucen i sa prosjecnim ali eticnim oruzjem eticno odstrijeli divljac, brineci se za brzu smrt i sugerira javnosti da ce je to meso pojesti i nahraniti svoju obitelj zdravim komadom mesa iz prirode ,i uz uvjet da te divljaci ima u poprilicnom broju.

Promoviranje elitizma i bogataskog lova kroz cijelo stoljece dovelo je do toga da danas u 2022 oj godini ta promocija u ocima sire javnosti stvara sliku da su svi lovci bogate prdonje ,direktori i pobjesnjeli sljam, koji imaju pare, i zato iz objesti svoje frustracije za pare izivljavaju na neduznim zivotinjama.

To je nazalost cinjenica, svidjalo se nama to ili ne.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


06 pro 2022, 15:14
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Darko11 je napisao/la:
Za lov je jednako stetna slika bogatasa koji je u Africi odstrijelio Zebru i to masno platio,kao i slika Mile iz donjeg Ljubica koji sa papovkom u ruci i HVO uniformom snima svinju koja vristi od bolova ranjena dok je drpaju psi.Obe krajnosti su jednako lose za lov.

Niko ne ostavlja negativne komentare na netu na lovca koji lezerno obucen i sa prosjecnim ali eticnim oruzjem eticno odstrijeli divljac, brineci se za brzu smrt i sugerira javnosti da ce je to meso pojesti i nahraniti svoju obitelj zdravim komadom mesa iz prirode ,i uz uvjet da te divljaci ima u poprilicnom broju.



Ovo si jako tocno napisao. :A25:

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


06 pro 2022, 20:53
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Nadovezao bih se na prethodno, pa bih rekao da su sve negativne kampanje protiv lova pokrenute na osnovu slika iz lova koje sami lovci postavljaju u medijima. Lovne organizacije bi trebale revidirati eticka pravila oko postavljanja fotografija u medije. (po meni)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 pro 2022, 00:02
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Pa mislim da bi trebalo nesto poduzeti, ali ni samom mi ne pada na um sta poduzeti po tom pitanju danas u doba interneta, osim apaela lovcima da fotografije i snimke budu eticne i da ne budu na sablazan javnosti ,sto je bas nedavno na faceboku apelirao HLS cini mi se.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


07 pro 2022, 19:40
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
U srbiji imaju formalni lovacki eticki kodeks, pisan kao zakon.
Dakle, definirano je sve, sto nije pokriveno zakonima.
Mi to nemamo.
Mi pricamo o etici, koju prenosimo ili tumacimo kako znamo i umijemo.
Etika u lovackom prirucniku, tek je marginalno dotaknuta na par strana prirucnika.
Po meni, HLS treba napisati eticki kodeks, uzimajuci u obzir tradiciju, i novonastale uvijete, medije itd i postaviti pravila i smjernice.

To je ono cemu si na tragu sa prethodnim postom.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


07 pro 2022, 20:34
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Treba jasno javnosti reći i naglasiti da ne budu licemjeri!
Neka pogledaju snimke ubijanja životinja u klaonicama.
Je li to lijep prizor ?
Meni nije.
Nije mi lijep prizor,a cijeli sam život lovac,ribolovac,pa i vojnik(malo manje),a i zdravstvani radnik.


07 pro 2022, 21:33
Profil
Natporučnik
Natporučnik
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 17:19
Postovi: 1467
Post Re: Etika: kad gospoda biraju
Mirok je napisao/la:
Treba jasno javnosti reći i naglasiti da ne budu licemjeri!
Neka pogledaju snimke ubijanja životinja u klaonicama.
Je li to lijep prizor ?
Meni nije.
Nije mi lijep prizor,a cijeli sam život lovac,ribolovac,pa i vojnik(malo manje),a i zdravstvani radnik.


To je puno gori prizor od lova ali nema puno snimki iz klaonica dok je net preplavljen snimkama iz lova ,a obicno lovce kritiziraju licemjeri koji jedu meso iz tih klaonica.Ako je neko bas vegetarijanac ja uvjek kazem svaka cast,bar ima pravo na da me kritikuje zbog lova,ali malo je takvih.

_________________
https://www.youtube.com/user/toniiii9/videos


08 pro 2022, 09:30
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 45 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan