Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 15 svi 2024, 04:42.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Druga mjesta određena za vježbe gađanja 
Autor/ica Poruka
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Druga mjesta određena za vježbe gađanja
Marin223 je napisao/la:
Za ovo što piše jolly o nepopularnosti streljaštva i tome što 2400 ljudi ima sportski oružni list, dodao bi još neke razloge zašto je to tako. Velik dio prosječne populacije kad im kažeš streljaštvo stvara sliku u glavi: zračna puška na 10 m. Onda idu predrasude: zračna puška nije pravo oružje pa je zato bzvz... također većina takvih klubova koji su dio HSS-a ti neće ni dat da tamo dođeš sa svojom 4.5 ili 5.5 cal i pucaš, a najčešće nema niti uvjeta za dalje od 10m.

I sad usporedi pucanje na 10m u zatvorenom prostoru sa puškom kakve se mogu vidjeti na slikama streljačkih klubova i recimo pucanje negdje vani sa jačom puškom na kojoj je i optika. Meni to je razlika nebo i zemlja. Onda imaš "problem" kupovine zračnog oružja gdje se velik dio ljudi zapravo boji kupit oružje koje zahtjeva prijavu u MUP (mislim da je to negdje jolly spomenuo i ja to mogu potvrdit iz iskustva prodaje zračnog oružja). Valjda misle da će zbog te prijave morat... ne znam ni ja šta.

Također velik dio ljudi uopće niti ne zna da se streljaštvom možeš bavit i rekreativno i to koristeći vatreno oružje svih vrsta, pištolj VK, lovačke puške, pa i vojne verzije (AK/AR/VHS)... ne vidim nikakvo ograničenje po pitanju vrste oružja.
Sva ta neinformiranost utječe na malu zainteresiranost. Dodajmo još i bitnu stvar, a to je percepcija javnosti i mišljenje kad vide oružje. Na društvenim mrežama odma dobivaš ograničenja dosega kad algoritam nanjuši oružje na slici, dodaj u komentar "prodajem" i eto te u blokadi.


To je sve vezano za medijski prezentaciju sporta.
Na internet staviti sve relevantne podatke i zanimljivosti.
Nas klub ili savez, bavei se ovim i ovim disciplinama, imamo program za ove generacije, juniori, veterani, seniori.
Mogucnosti koje imamo su slijedece, treniramo tu i tu. Termini su ovdje i ovdje.
Za Mk treba vam to, za vk, ovo su mogucnosti.
Procedura za nabvnu dozvolu objasnjena po narodski.
To mogu raditi klubovi, savezi i slicno, na internetu.
Ali se ne radi.
Pa je javnost needucirana.
Jer se niko time ne bavi.

S druge strane kad kupujerm ves masinu, auto, klimu prvo pogledam na interentu sta se nudi i gdje i detalje.
I svi tako radimo
Ali o streljastvu, kad trazis ili lokalnom klubu di bi se uclanio nema nista, nigdje

(BTW to je PR, a velike firme placaju PR strucnjake. U streljstvu na pr u savezu postoje komisije za ovo ili ono, pa i za informiranje i publicistiku, ali ne bave se ovim detaljima, pitanje potkapacitiranosti kadrova mozda? I sad reci nekom visokopozicioniranom matorcu koji je u streljastvu 30 do 50 godina, na poziciji da nema pojma o sportskom menagmentu u svom sportu?)

Novine i novinari.
Zatim, na natjecanje koje je vazno za klub ili organizatora treba zvati novinare. Nece oni sami mrdnuti,
S tim u vezi, za jedna primjer, mozda najbolju medijsku kampanju pamtim sa natjecanja Grom, Osijek, 2019. Mislim da su tad imali i rekordan broj nastupa.
Izasli su u brojnim portalima, novinama, morh je podrzao manifestaciju, vojna i policijska izlozba opreme itd...

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


24 lis 2023, 16:58
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 61 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan