Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 15 svi 2024, 05:54.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine? 
Autor/ica Poruka
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Nastavno na naslov.

Primjetio sam veliku količinu neprijateljstva između ljudi koji vole oružje.

Lovci smatraju da je večina ljudi koja se bavi IPSCom, citirat cu gospodina ''debili koji imitiraju Amerikance'' i dok sam upoznao lovaca koji nemaju taj stav, večina onih starijih ima upravo taj.

HSS je kao mlohava ćuna, samo sjede u uredu i raspravljaju se oko disciplina.

Relativno sam nov u IPSCu ali tu su ljudi nekako najviše otvorenog uma, ali opet radi lošeg zakona nema disciplina s puškom kod nas, čak ni u PCC ne smije ići spremnik sa više od 10 metaka.

IDPA ne znam jel postoji kod nas.

Član sam prva tri saveza.

Svaka policijska uprava tumači zakon na svoj način jer je napisan da svaki članak možeš tumačiti na 3 načina.

Nije mi jasno zašto ljudi koji vole oružje ne mogu raditi skupa, vjerujem da se sva tri saveza slože mogli bi promjeniti sve zakone o oružju, eksplozivnim tvarima i strelištima na bolje. Ili je u pitanju onaj mentalitet, rađe da nam oboje bude gore nego da tebi bude bolje.

Ukratko, ovaj post sam napravio da vidim šta ljudi misle o svemu ovome.


15 sij 2023, 22:41
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Puno se pisalo već o tome.....
Ne radi se o tome je li netko stariji,je li lovac ili što,već se radi da ljudi usko gledaju.
Savezi streljaštva vuku svaki na svoju stranu,postoje osobni interesi ,animoziteti.....
Uglavnom nije dobro...
Treba glave staviti skupa,ali ne ide.


15 sij 2023, 23:22
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Mirok je napisao/la:
Puno se pisalo već o tome.....
Ne radi se o tome je li netko stariji,je li lovac ili što,već se radi da ljudi usko gledaju.
Savezi streljaštva vuku svaki na svoju stranu,postoje osobni interesi ,animoziteti.....
Uglavnom nije dobro...
Treba glave staviti skupa,ali ne ide.


Mislim, imao sam jednu jako jako neugodnu situaciju s jednim lovcem u Petrinjskoj u ZG.

Došao sam registrirat novu AR-15 što sam uzeo, i bilo je još par ljudi, neki gospodin, i 2 lovca koji su prepisivali neku lovačku sacmaricu.
Stariji lovac koji je kupovao sacmaricu kad je vidio moju pušku je počeo voditi monolog kako je to oruzje debilno, kak je to amerikanizacija, kak on otvara lovačku streljanu u Karlovcu i da će zabranit da iko s takim oružjem dolazi tamo( što i je njegovo pravo), stvar je u tome da mlađem lovcu i drugom gospodinu bilo vidno neugodno dok je stariji lovac meni vodio monolog.

Ja sam se nakon monologa pukao smijat, a gospodin mi je opsovo, onda su me pozvali pa je priča završila.

Jel ne bi bila neka normalna ljudska reakcija da je gospodin rekao, ''fora puška, ali mene takve stvari ne zanimaju''.

Da ne kažem da sam imao generalno najviše negativnih iskustava s lovcima na streljani, od toga da piju i pucaju, do toga da postave metu, odu 5 metara uljevo i viču svojima da pucaju po meti.


15 sij 2023, 23:29
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Da,ima toga...
A što reći, budale.....


15 sij 2023, 23:33
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
I kada ti to kaže lovac,koji je valjda i ljubitelj oružja.....
On bi i takvu pušku i vlasnika zabranio.
I onda se mi čudimo svim tim anti gun pokretima......i pojedincima...


15 sij 2023, 23:41
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Zato sam se i pukao smijat.

Anti gun pokreti neće stati na sportskom oružju, kada zabrane sportsko, nakon toga će kreniti na lovačko.

A onda si taj gospodin može pustiti ''Kako to'' od Vojka V.


15 sij 2023, 23:47
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Naravno da anti gunovci ne razlikuju nikoga.
To je protiv svakoga oružja,a tom"gospodinu"bi još i spočitnuli ubijanje jadnih životinja i štošta još.....
Tako svakome možeš prikeljiti što hoćeš...
Umjesto da se ujedinimo,štitimo svoje interese i da svatko da za pravo drugome da se bavi aktivnošću koja je vezana i za oružje ,ako je u okvirima dopuštenog i u okvirima zakona.


15 sij 2023, 23:57
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Stargazer je napisao/la:
Nastavno na naslov.

Primjetio sam veliku količinu neprijateljstva između ljudi koji vole oružje.

Lovci smatraju da je večina ljudi koja se bavi IPSCom, citirat cu gospodina ''debili koji imitiraju Amerikance'' i dok sam upoznao lovaca koji nemaju taj stav, večina onih starijih ima upravo taj.

HSS je kao mlohava ćuna, samo sjede u uredu i raspravljaju se oko disciplina.

Relativno sam nov u IPSCu ali tu su ljudi nekako najviše otvorenog uma, ali opet radi lošeg zakona nema disciplina s puškom kod nas, čak ni u PCC ne smije ići spremnik sa više od 10 metaka.

IDPA ne znam jel postoji kod nas.

Član sam prva tri saveza.

Svaka policijska uprava tumači zakon na svoj način jer je napisan da svaki članak možeš tumačiti na 3 načina.

Nije mi jasno zašto ljudi koji vole oružje ne mogu raditi skupa, vjerujem da se sva tri saveza slože mogli bi promjeniti sve zakone o oružju, eksplozivnim tvarima i strelištima na bolje. Ili je u pitanju onaj mentalitet, rađe da nam oboje bude gore nego da tebi bude bolje.

Ukratko, ovaj post sam napravio da vidim šta ljudi misle o svemu ovome.



IDPA postoji, ali ne kao savez. Uclanis se kao fizicka osoba, online sa godisnjom clanarinom u njihov sustav. Nakon tog prati natjecanja.
Medjutim IDPA natjecanja se za sad ne desavaju u Hrvatskoj, dok prije jesu. Na Drenovi u RIjeci.
Sad se ide u Italiju i okolo na tekme. Primjer
https://www.novilist.hr/sport/ostali-sp ... stvu-idpa/

Ajmo dalje
Utipkaj u trazilicu na forumu o osnivanju Hvratske inacice NRA
Raspravljalo se o tome.

Zatim, nakon tih rasprava:
Udruga takve naravi je osnovana, i zadnji put kad sam bacio oko na registar udruga, jos je aktivna.
Nakon osnivanja te udruge, neko od njih se i registrirao na ovaj forum i obavijestio da postoje. Iskoristi trazilicu

U osnovi, takva udruga nije masovno prihvacena radi placanja clanarine, jer sta dobijas clanstvom u takvoj udruzi kao vlasnik oruzja?
(to je mentalitet pojedinaca, pitao si o mentalitetu)
Islo se od clansva fizickih osoba kao nukleusa udruge. Od ceg niko ne ostvaruje dodatna prava kao vlasnik oruzja, a placa clanarinu.

Da bi takva udruga ili organizacija funkcionirala, po mome sudu, treba krenuti od clanstva pravnih osoba, koji se bave oruzjem (streljacki savezi, lovacki savez, proizvodjaci i sl) kao glavne baze clanstva, a tek onda opcionalno i ko hoce, da se uclani i kao i fizicka osoba, i za fizicke osobe da clanarina bude besplatna.

To je da bi uopce funkcioniralo nekako. Po meni.
Ali takvu inicijativu ne vidim da uopce postoji. Velike nacionalne organizacije, krovni savezi nisu evoluirali jos do tog nivoa da formalno pokrenu inicijativu.

Medjutim, svi savezi su znali odrzati pojedine sastanke oko zajednickih problema sa zakonodavstvom, a tad je to bilo ozakonjenje reloadinga, i uspjeli su utjecati na zakonodavca. U javnosti su se nazvali koordinacija udruga
https://www.lovac.info/lovacki-portal-l ... ruzju.html

Ako govorimo o formalnoj organizaciji svih, Drugo pitanje je sta bi se s time uopce postiglo?
U Srbiji imaju NAOS vec godinama. Problemi isti. Nema ucinka.
https://www.naos.org.rs/index.php

Ono sto ne znam, da li po Evropi postoji neka slicna organizacija, a da je zaista utjecajna? Ne znam.
Amerika je zemlja daleka, pa imaju NRA.
Medjutim i UK ima NRA (osnovan prije americkog) pa je situacija u UK daleko losija za vlasnike oruzja, nego kod nas, a kamoli u Americi.

THROWBACK THURSDAY - VREMEPLOV - GODINA 2012, SASTANAK, OSNIVANJE UDRUGE ;)
Ovo su neki detalji sa osnivacke sastanka ove udruge. Ovo je citat, sa lovackog foruma.

Ja ne razumijem zašto ste se dohvatili jedne teme od dvadeset tema koje smo raspravljali na sastanku ?

Temu prava na posjedovanje i nošenje oružja je bila samo jedna od tema,ni više niti manje zastupljena u razgovoru od ostalih tema.


Cijenu članarine nisam izmislio sam od sebe nego sam u razgovoru sa nekoliko kolega i prijatelja tu temu prošao i zaključak je bio da u odnosu na članarine koje naplačuje HLS i HSS i mnoge druge Udruge,članarina od 150 kune je vrlo povoljna a omogućuje nam da sa relativno malim brojem članova , financijski budemo dovoljno jaki da pokrenemo stvari sa Odvjetnikom,i da ne moramo čekati da se skupi 10-15 tisuća članova.

Da li bi se sa članarinom od 50 kuna brže skupio veći broj članova ?

Ne znam,možda i bi.

Ali … to je dugotrajan proces koji traje i upitan je jer ..tko je siguran da ćemo uspjeti skupiti u razumnom roku 20.000 ili 30.000 članova ?

Ako ih ne skupimo toliko a nismo skupili dovoljno novaca da tu borbu i dobijemo,što onda ?

Smisao stvaranja Udruge je da što prije steknemo uvjete nužne za pokretanje promjena jer već u 1 mjesecu 2013 Zakon o 3 porezu na oružje ide u postupak usvajanja,a realno,u Saboru za to nikog nije briga.

Zato je cijena od 150 kn ( 0,41 kuna na dan ) postavljena kao optimalna za rad Udruge.


Imate li ideju koliko košta vrhunski Odvjetnik,koji u 80-90% slučajeva pobjeđuje na Sudu ?

Ne Odvjetnik ,bilo koji,pa nek je i najjeftiniji,nego Odvjetnik koji pobjeđuje.

Nemam se namjeru suditi i natezati godinama s upitnim učinkom nego angažirati nekog tko završava stvari u NAŠU KORIST.

A to košta.

Kako se broj članova Udruge bude povečavao,rasti će i bonitet Udruge pa se onda može krenuti u realizaciju nekih drugih ideja koje bi nam svima olakšale život.

Da li je bolje da kao Udruga imamo neku rezervu novaca na Banci ili je bolje da smo stalno oko nule ?

Od kad smeta da u slučaju da nekom članu zatreba pomoć bilo kakve vrste,da mu Udruga pomogne ?

Što se tiće prava Građana na samoobranu,dajte molim vas shvatite da ljudi koji žele imati pravo na samoobranu nisu hrpa poremečenih idiota koji žele legalno nositi oružje na način da ga se vidi,da ne žele po birtijama i disco klubovima započinjati sranja ( u takve lokale se niti ne može ući s oružjem jer je to najstrože zabranjeno ) niti je 99% tih ljudi pijanci.


Svi oni dečki koji su rekli da žele promjenu Zakona u tom segmentu žele imati ni manje niti više nego prava kakva imaju ljudi u Zapadnom Svijetu.

Od svih koje znam da nose oružje veći ili manji dio dana u godini,niti jedan nije problematičan niti pijanac koji maše pištoljem u bilo kojoj situaciji.

Dok lovci ne shvate da u ovoj zemlji postoje i strijelci i ljudi koji brinu o svojoj sigurnosti i kolekcionari i da nitko od svih nas nije manje vrijedan ili vredniji od drugog,nečemo napraviti niti korak naprijed.


_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 sij 2023, 00:18
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Stargazer je napisao/la:
Stariji lovac koji je kupovao sacmaricu kad je vidio moju pušku je počeo voditi monolog kako je to oruzje debilno, kak je to amerikanizacija, kak on otvara lovačku streljanu u Karlovcu i da će zabranit da iko s takim oružjem dolazi tamo( što i je njegovo pravo), stvar je u tome da mlađem lovcu i drugom gospodinu bilo vidno neugodno dok je stariji lovac meni vodio monolog.



Nije coek odradio istrazivanje trzista. On jadan misli, da ce mu na streljanu doci drugari iz lovackog drustva.
Samo nek otvori lovacku streljanu i ogranici na lovce, nece uspijeti financijski funkcionirati.
Najveci broj metaka ispale sportski strijelci. I rade natjecanja.
Prosjecan lovac ispali kutiju metaka godisnje, i dok ima mogucnost da isproba pusku u lovistu,izbjegavat ce placati streljanu.
Prosjecna streljana, kosta 50 do 100 kuna na sat.
Upravo identicni primjeri postoje.

Dobro koncipirana streljana mora imati minimalne tehnicke uvjete za odrzavanje najsireg broja disciplina, od stolova za upucavanje lovckog karabina, do mogucnosti za trostav. I za neki barem regionlani efekt, mora imati sirinu za 20 linija. Idealno bi bilo jos i par boxova sa strane za prakticno streljastvo.
Ko ne razmislja tako, a otvori privatnu streljanu, imat ce financijskih i poslovnih poteskoca.
Najisplativija je streljana za pistolj.
A nakon tog streljana za pistolj, pusku do 100 metara. Vec 300 metarska streljana, zapravo je neisplativa jer mali broj ljudi puca ili se natjece na 300 m, a ovo je zapravo prva zanimljiva udaljenost za long range. ALi kao privatna investicija, po povrsini zemljista i pratece infrastrurkture, neisplativo. Znaci privatni investitor bi trebao gledati za streliste od 100 metara, sa cim vecim rasponom tehnickih uvjeta za cim veci broj disciplina. I da bude usluzan, i da "trpi", sve profile legalnog oruzja, sportskih disciplina, i lovakog oruzja.#Ako selektira klijentelu, slab mu je posao.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


16 sij 2023, 00:48
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Hvala na jako puno informacija.
Americki NRA ne radi nista osim sto drka k***c, a vjerujem da i ovi koji su zahtjevali novce prije nego ista naprave da bi postigli isto.

Ne treba nam nikakva organizacija, potrebno nam je samo da se sva 3 saveza udruze i rade skupa,a ne jedni protiv drugih.


20 sij 2023, 14:08
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 669
Lokacija: Šibenik
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Stargazer je napisao/la:
Hvala na jako puno informacija.
Americki NRA ne radi nista osim sto drka k***c, ...
Istina, skoro sav posao obrane prava u Americi odrađuju manje organizacije tipa 2AF, FPC, GOA itd.. Ne treba se ugledati na NRA jer je to propala koncepcija, a isto se može vidjeti i kod nas gdje lovački i streljački savezi rade više protiv jedni drugih i samih vlasnika oružja nego za.

Stargazer je napisao/la:
Ne treba nam nikakva organizacija, potrebno nam je samo da se sva 3 saveza udruze i rade skupa,a ne jedni protiv drugih.
Ako ćemo gledati šta najbolje prolazi u Americi, potrebna nam je mala agilna organizacija motiviranih i sposobnih ljudi. Onih koji će nešto postići bez moljakanja za novcima i članovima. A kada pokažu rezultate, lako će se naći onih koji će donirati/učlaniti se.

Ali dok se mi organiziramo, prošla baba s kolačima. Ako želiš podržati organizaciju koja djeluje sada i koja se bori za naša prava, učlani se ovdje: https://firearms-united.com/
To je organizacija koja je originalno iz Poljske, a djeluje na području EU i koordinira nacionalne saveze i udruge. Oni stvarno djeluju i rade nešto korisno. Konkretno sada tuže Europsku uniju zbog zabrane olova u lovačkom streljivu i bore se da spriječe opću zabranu olova u EU.

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


20 sij 2023, 15:27
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5399
Lokacija: Zagreb
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Organiziranje putem organizacija/udruga je uvijek dobro i poželjno.
Naročito u današnje vrijeme.


20 sij 2023, 15:43
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Barut je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
Hvala na jako puno informacija.
Americki NRA ne radi nista osim sto drka k***c, ...
Istina, skoro sav posao obrane prava u Americi odrađuju manje organizacije tipa 2AF, FPC, GOA itd.. Ne treba se ugledati na NRA jer je to propala koncepcija, a isto se može vidjeti i kod nas gdje lovački i streljački savezi rade više protiv jedni drugih i samih vlasnika oružja nego za.

Stargazer je napisao/la:
Ne treba nam nikakva organizacija, potrebno nam je samo da se sva 3 saveza udruze i rade skupa,a ne jedni protiv drugih.
Ako ćemo gledati šta najbolje prolazi u Americi, potrebna nam je mala agilna organizacija motiviranih i sposobnih ljudi. Onih koji će nešto postići bez moljakanja za novcima i članovima. A kada pokažu rezultate, lako će se naći onih koji će donirati/učlaniti se.

Ali dok se mi organiziramo, prošla baba s kolačima. Ako želiš podržati organizaciju koja djeluje sada i koja se bori za naša prava, učlani se ovdje: https://firearms-united.com/
To je organizacija koja je originalno iz Poljske, a djeluje na području EU i koordinira nacionalne saveze i udruge. Oni stvarno djeluju i rade nešto korisno. Konkretno sada tuže Europsku uniju zbog zabrane olova u lovačkom streljivu i bore se da spriječe opću zabranu olova u EU.


Ja bi cak rekao da u Americi najbolje prolaze odredjene persone gun industrije.
Mislim da Lucas Botkin iz TREX arms radi bozji posao, doduse da netko pokusa isto radit i zagovarat u hrvatskoj, zavrsio bi u Remetincu instant.


20 sij 2023, 16:30
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Dodatak, mislim da uopce nije potrebna nikaka udruga, nego samo suranja vec postojecih udruga.


20 sij 2023, 23:21
Profil
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6763
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Stargazer je napisao/la:
Dodatak, mislim da uopce nije potrebna nikaka udruga, nego samo suranja vec postojecih udruga.


Da, praksa pokazuje da je taj model uspjesan, kako se reagiralo oko problema reloadinga, uz koordinaciju saveza.

Medjutim stvari i prilike evoluiraju, i sad kad je reloading zakonski reguliran, sta dalje?

Evo za pocetak, kad si vec otvorio temu, ajde napisi koje probleme mislis da bi trebalo koordinirano rjesavati, i na koji nacin? Sto te smeta u postojecem stanju, ili postojocem zakonodavstvu. Nacin rjesavanja problema, jednako je vazno navesti kao i definirati sam problem. I da to bude realno moguce. Nek se drugi slobodno prikljuce.

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


21 sij 2023, 09:46
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
jolly je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
Dodatak, mislim da uopce nije potrebna nikaka udruga, nego samo suranja vec postojecih udruga.


Da, praksa pokazuje da je taj model uspjesan, kako se reagiralo oko problema reloadinga, uz koordinaciju saveza.

Medjutim stvari i prilike evoluiraju, i sad kad je reloading zakonski reguliran, sta dalje?

Evo za pocetak, kad si vec otvorio temu, ajde napisi koje probleme mislis da bi trebalo koordinirano rjesavati, i na koji nacin? Sto te smeta u postojecem stanju, ili postojocem zakonodavstvu. Nacin rjesavanja problema, jednako je vazno navesti kao i definirati sam problem. I da to bude realno moguce. Nek se drugi slobodno prikljuce.


Vjerujem da bi vise manje cijeli zakon trebalo napisati ponovo.

1. Napisati zakon jasno da svaka osoba dodje do istog zakljucka.
2. Rekategorizacija oruzja, ne samo A,B,C,D kategorije nego i micanje onih limita duljine oruzja jer nemaju smisla( ne gleda se funkcionalna duljina oruzja vec kompletna)
3. Micanje restrikcija sa spremnika.
4. Legalizacija prigusivaca.
5. Vjerujem da bi bilo dobro da se svi zakoni objedine u jedan, a ne da moras provjeravat 3-4 zakona ( Zakon o lovu, oruzju, moderatorima zvuka(ako prodje), strelistima)
6. Jasno navesti koji su uvijeti s kojima se moze traziti dozvola za nosenje.
7. Maknit kod sportskog oruzja da moras odraditi jedno natjecanje godisnje, tj. da ljudi mogu kupit oruzje ako samo hoce rekreativno ic pucat bez da se moraju zivcirat sa udrugama/klubovima itd.

Ovo je nekak s vrha glave, ima jos par stvari al ne mogu se trenutno sijetiti.


23 sij 2023, 13:53
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 27 tra 2022, 10:51
Postovi: 63
Lokacija: Wild East
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Stargazer je napisao/la:
jolly je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
1. Napisati zakon jasno da svaka osoba dodje do istog zakljucka.
2. Rekategorizacija oruzja, ne samo A,B,C,D kategorije nego i micanje onih limita duljine oruzja jer nemaju smisla( ne gleda se funkcionalna duljina oruzja vec kompletna)
3. Micanje restrikcija sa spremnika.
4. Legalizacija prigusivaca.
5. Vjerujem da bi bilo dobro da se svi zakoni objedine u jedan, a ne da moras provjeravat 3-4 zakona ( Zakon o lovu, oruzju, moderatorima zvuka(ako prodje), strelistima)
6. Jasno navesti koji su uvijeti s kojima se moze traziti dozvola za nosenje.
7. Maknit kod sportskog oruzja da moras odraditi jedno natjecanje godisnje, tj. da ljudi mogu kupit oruzje ako samo hoce rekreativno ic pucat bez da se moraju zivcirat sa udrugama/klubovima itd.

Ovo je nekak s vrha glave, ima jos par stvari al ne mogu se trenutno sijetiti.


Dodao bih modificiranu verziju 2A zakona iz US Ustava - jednostavno kopirati češki model: https://en.wikipedia.org/wiki/Gun_law_in_the_Czech_Republic
Pravni okvir koji trenutno imamo je za Bogu plakat.


23 sij 2023, 14:21
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Ceski je dobar, al ja bi vise kombinirao. Ceski/Slovenski/Svicarski

I da treba nam pod hitno promjena zakona o eksplozivnim tvarima, mislim da pod njega spada uvoz streljiva.
Al i fascinantno mi je kak niko od nasih ne uvozi FMJ metke za trening, samo SP i te stvari.

Tipa .223 metak od istog proizvodjaca je u sloveniji 3.5 kn, dok je kod nas 6 kn.

Zadnji put kad sam bio u Sloveniji neki lik je kupio 9000 7.62x39 metaka. Mislim da osim Bojne ni jedna trgovina u Hrvatskoj ne proda tolko metaka.


23 sij 2023, 15:40
Profil
Poručnik
Poručnik

Pridružen/a: 23 tra 2009, 23:48
Postovi: 1047
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Dobro razmišljanje, ali mislim da nisi dovoljno informiran. Osobno spadam i znam ljude koji pucaju i troše pune streljiva. U Hrvatskoj. Za treninge i sl.

Evo linka grupe:
https://www.facebook.com/groups/1833409086831016

Jedan od članova koji najviše vuku je upravo nabavio balistički gel. Nakon što već neko vrijeme sam puni streljivo. Od oružja ima MPX i MCX Virtus i koristi ih.

Mi smo inače u jednoj drugoj trgovini ponudili surplus streljivo do kojeg smo mogli doći, nije ultra jefitno, ali nije ni 6kn. Mislim da je u jednom trenutku bilo ispod 3kn za .223. I onda većina kupaca kupuje po 50 komada. Ali da, ima i onih koji kupe po 5.000 odjednom, mislim da je rekord bio 8.000. Ali to su izuzeci. A kad se bude prodavalo drugačije osim na kapaljku, bit će i druge cijene.


27 sij 2023, 21:51
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 790
Post Re: Postoji li mogućnost da se svi vlasnici oružja ujedine?
Ariel je napisao/la:
Dobro razmišljanje, ali mislim da nisi dovoljno informiran. Osobno spadam i znam ljude koji pucaju i troše pune streljiva. U Hrvatskoj. Za treninge i sl.

Evo linka grupe:
https://www.facebook.com/groups/1833409086831016

Jedan od članova koji najviše vuku je upravo nabavio balistički gel. Nakon što već neko vrijeme sam puni streljivo. Od oružja ima MPX i MCX Virtus i koristi ih.

Mi smo inače u jednoj drugoj trgovini ponudili surplus streljivo do kojeg smo mogli doći, nije ultra jefitno, ali nije ni 6kn. Mislim da je u jednom trenutku bilo ispod 3kn za .223. I onda većina kupaca kupuje po 50 komada. Ali da, ima i onih koji kupe po 5.000 odjednom, mislim da je rekord bio 8.000. Ali to su izuzeci. A kad se bude prodavalo drugačije osim na kapaljku, bit će i druge cijene.


Poprilicno sam dobro informiran.

Nabavljo sam i ja streljivo od 2 kn do 3.50 u Sloveniji i svugdje.
I vidio sam po slovenskim trgovinama kolko ljudi odjednom uzmu metaka(10000+) tako da me fascinira da niko ne uvozi kod nas.


28 sij 2023, 14:58
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan