Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: 13 svi 2024, 05:26.

ADS

Pravila foruma


Pravila foruma



Odgovori  [ 144 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Prebacivanje dozvola 
Autor/ica Poruka
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 780
Post Re: Prebacivanje dozvola
RANGER94 je napisao/la:
Čitam postove pa ne mogu a da se ne osvrnem. Ne znam da li je od uprave do uprave posto sam i sam svjedok raznih nejasnoca sa kojima se djelatnice susrecu, a upravo zbog toga jer su im neke stvari u rukama prvi put(npr. dozvola za sskupljanje kat. B), ali se svakako pri prebacivanju mora imati potvrda saveza da si aktivan član ili potvrda kluba koji je članica HSAS-a pa kao takav izdaje potvrdu koja vrijedi do opziva, a za sve mora biti friška provjera prema sudu koja u sustavu traje 6 mjeseci. Radi se o promjeni rezima iz sporta u lov, iz lova u sport, iz sakupljanja kat. B u sport, iz sakupljanja kat. B u lov za što sve moraju biti ispunjeni uvjeti. Dakle, ako je sudska provjera unutar 6 mj., ako si lovac sa vazecom markicom ili ako imas potvrdu saveza(bilo koju), oruzje se prebaci za 5 minuta. Nema izdavanja nabavne dozvole, već sam zahtjev na kojem se navede promjena rezima znaci nalog da se oruzje prebaci. Ako je netko to napravio nekom na drugi nacin, napravio je na krivi i netocan nacin.
Sto se tice oruzja koje je registrirano kao lovacko, s njim se uredno puca na streljani i uredno natjece sto potvrdjujem iz vlastitog iskustva! Nemojte pisati nesto sto nisu istine....


To znaci da ti se morala izdat nabavna dozvola da prebacis.

Samo sto je oni sebi odma ispune.


13 ožu 2024, 20:47
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 704
Post Re: Prebacivanje dozvola
file je napisao/la:
Mislim da je prekršaj nositi ikakvo oružje u lovište, osim lovačkoga u lovu.

Nije prekrsaj! Oruzje za samoobranu moze se nositi svakud osim na mjesta gdje je istaknuta zabrana unosa oruzja s tim da oruzje ne smije biti vidljivo. E sada, zasto ga onda ne nositi u lov. Jer hipotetski, ako imas opravdan razlog za dobiti takvu dozvolu, onda ti zivot moze biti ugrozen i u lovistu. Tko kaze da te bas netko tko te zeli naci nece bas taj dan potraziti u lovistu, a ti se nemas sa cim braniti....U lov se jedino ne smije nositi sportsko oruzje. Oruzje za samoobranu se smije imati skriveno, ali u druge svrhe, ne u svrhu lova!

_________________
BUM BUM...


13 ožu 2024, 21:05
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 31 sij 2009, 14:26
Postovi: 290
Post Re: Prebacivanje dozvola
Stargazer je napisao/la:
RANGER94 je napisao/la:
Čitam postove pa ne mogu a da se ne osvrnem. Ne znam da li je od uprave do uprave posto sam i sam svjedok raznih nejasnoca sa kojima se djelatnice susrecu, a upravo zbog toga jer su im neke stvari u rukama prvi put(npr. dozvola za sskupljanje kat. B), ali se svakako pri prebacivanju mora imati potvrda saveza da si aktivan član ili potvrda kluba koji je članica HSAS-a pa kao takav izdaje potvrdu koja vrijedi do opziva, a za sve mora biti friška provjera prema sudu koja u sustavu traje 6 mjeseci. Radi se o promjeni rezima iz sporta u lov, iz lova u sport, iz sakupljanja kat. B u sport, iz sakupljanja kat. B u lov za što sve moraju biti ispunjeni uvjeti. Dakle, ako je sudska provjera unutar 6 mj., ako si lovac sa vazecom markicom ili ako imas potvrdu saveza(bilo koju), oruzje se prebaci za 5 minuta. Nema izdavanja nabavne dozvole, već sam zahtjev na kojem se navede promjena rezima znaci nalog da se oruzje prebaci. Ako je netko to napravio nekom na drugi nacin, napravio je na krivi i netocan nacin.
Sto se tice oruzja koje je registrirano kao lovacko, s njim se uredno puca na streljani i uredno natjece sto potvrdjujem iz vlastitog iskustva! Nemojte pisati nesto sto nisu istine....


To znaci da ti se morala izdat nabavna dozvola da prebacis.

Samo sto je oni sebi odma ispune.

Nije se moralo izdati nista, nikakva fizicka nabavna dozvola. Zahtjev i obrazlozenje promjene rezima opravdavaju promjenu u kompjutoru. Znam jer to radim cesto!

_________________
SI VIS PACEM, PARA BELLUM!


13 ožu 2024, 21:09
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 12 sij 2023, 23:43
Postovi: 780
Post Re: Prebacivanje dozvola
RANGER94 je napisao/la:
Stargazer je napisao/la:
RANGER94 je napisao/la:
Čitam postove pa ne mogu a da se ne osvrnem. Ne znam da li je od uprave do uprave posto sam i sam svjedok raznih nejasnoca sa kojima se djelatnice susrecu, a upravo zbog toga jer su im neke stvari u rukama prvi put(npr. dozvola za sskupljanje kat. B), ali se svakako pri prebacivanju mora imati potvrda saveza da si aktivan član ili potvrda kluba koji je članica HSAS-a pa kao takav izdaje potvrdu koja vrijedi do opziva, a za sve mora biti friška provjera prema sudu koja u sustavu traje 6 mjeseci. Radi se o promjeni rezima iz sporta u lov, iz lova u sport, iz sakupljanja kat. B u sport, iz sakupljanja kat. B u lov za što sve moraju biti ispunjeni uvjeti. Dakle, ako je sudska provjera unutar 6 mj., ako si lovac sa vazecom markicom ili ako imas potvrdu saveza(bilo koju), oruzje se prebaci za 5 minuta. Nema izdavanja nabavne dozvole, već sam zahtjev na kojem se navede promjena rezima znaci nalog da se oruzje prebaci. Ako je netko to napravio nekom na drugi nacin, napravio je na krivi i netocan nacin.
Sto se tice oruzja koje je registrirano kao lovacko, s njim se uredno puca na streljani i uredno natjece sto potvrdjujem iz vlastitog iskustva! Nemojte pisati nesto sto nisu istine....


To znaci da ti se morala izdat nabavna dozvola da prebacis.

Samo sto je oni sebi odma ispune.

Nije se moralo izdati nista, nikakva fizicka nabavna dozvola. Zahtjev i obrazlozenje promjene rezima opravdavaju promjenu u kompjutoru. Znam jer to radim cesto!


Ako vam izdaju na temelju sudske provjere, to je nabavna dozvola.

Mozda je vi ne vidite, ali mora se izdat.


13 ožu 2024, 21:17
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 704
Post Re: Prebacivanje dozvola
Jedno je izdati, a drugo prebaciti iz rezima u rezim... Dakke, ako sam ja npr. prije mjesec dana imao nabavnu dozvolu za neko oruzje, znaci da imam vazecu sudsku provjeru. Zahtjevom trazim promjenu rezima i automatski se u referadi za par minuta sve rijesi. Ukoliko nemam vazecu sudsku provjeru(znaci od zadnje provjere je proslo 6 mjeseci), predajem zahtjev za promjenu rezima sto je dovoljno za pokrenuti sudski postupak(slicno kao kada cekamo sud da im dostavi urednu potvrdu da mogu izdati nabavnu, u ovom slucaju ne) i cekamo rjesenje suda nakon kojeg te referent-ica poziva u referadu da postupi po tvom zahtjevu. Dakle, nista se ne izdaje, samo se mijenja rezim unutar sustava! Nadam se da je sada jasnije!

_________________
BUM BUM...


13 ožu 2024, 23:07
Profil
Pozornik
Pozornik

Pridružen/a: 02 srp 2020, 13:32
Postovi: 37
Post Re: Prebacivanje dozvola
berbenn je napisao/la:
O tom se da diskutirati. Npr. napadne te migrant, a ti sa lovackim pistoljem. Ne smijes se braniti, a kuci si ostavio pistolj za samoobranu. Dakle, nositi dva pistolja tko ima takve dozvole. Tako ispada!


:A14:

Mislim da bi, ako bi se ne daj Bože našao u situaciji da moram braniti svoj život i odgovoriti na napad smrtonosnom silom koristio svim raspoloživim sredstvima koja bi mi bila dostupna. Pa i motornom pilom, makar nisam položio tečaj za rukovanje s njom.


14 ožu 2024, 10:15
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 704
Post Re: Prebacivanje dozvola
Ma jasna stvar, svatko bi, ali pricamo o zakonskim osnovama....

_________________
BUM BUM...


14 ožu 2024, 14:50
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
I u takvim slučajevima se smješ samoobraniti i sa lovačkim oružjem.


14 ožu 2024, 15:29
Profil
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik

Pridružen/a: 16 vel 2015, 14:13
Postovi: 704
Post Re: Prebacivanje dozvola
Mislis da bi po sudstvo bilo svejedno ako se u kuci branis lovackim ili sportskim pistoljem ili pistoljem koji ti je na dozvoli za drzanje ili drzanje i nosenje na SAMOOBRANU?

_________________
BUM BUM...


14 ožu 2024, 19:30
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
Potpuno je svejedno ako je samoobrana opravdana.


14 ožu 2024, 19:34
Profil
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Avatar

Pridružen/a: 17 sij 2010, 16:20
Postovi: 669
Lokacija: Šibenik
Post Re: Prebacivanje dozvola
Točno, za samu samoobranu nije bitno koji je pištolj (ili bilo koje drugo oružje) i kako je registriran, bitno je samo da je samoobrana opravdana po svim zakonskim elementima (istodobnost, proporcionalnost itd..).

Na koju vrstu dozvole je pištolj registriran je relevantno samo da definira kako i gdje se taj pištolj može imati/nositi.


Sent using Tapatalk Pro

_________________
The truth is hate to those who hate the truth.


14 ožu 2024, 20:13
Profil Web stranica
Brigadni General
Brigadni General
Avatar

Pridružen/a: 26 vel 2012, 13:10
Postovi: 6756
Post Re: Prebacivanje dozvola
Entuzijastima samoobraane bit ce problem objasniti zasto je sportsko ili lovacko oruzje bilo napunjeno, ako je do situacije doslo neocekivano u kuci. ;)

_________________
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”


14 ožu 2024, 20:25
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 srp 2022, 23:27
Postovi: 74
Post Re: Prebacivanje dozvola
berbenn je napisao/la:
Nije prekrsaj! Oruzje za samoobranu moze se nositi svakud osim na mjesta gdje je istaknuta zabrana unosa oruzja s tim da oruzje ne smije biti vidljivo. E sada, zasto ga onda ne nositi u lov. Jer hipotetski, ako imas opravdan razlog za dobiti takvu dozvolu, onda ti zivot moze biti ugrozen i u lovistu. Tko kaze da te bas netko tko te zeli naci nece bas taj dan potraziti u lovistu, a ti se nemas sa cim braniti....U lov se jedino ne smije nositi sportsko oruzje. Oruzje za samoobranu se smije imati skriveno, ali u druge svrhe, ne u svrhu lova!


Da, samo ne znam kako tko gleda na to, jer sve je podlozno individualnom tumacenju.
Lani u proljece sam imao susret sa medom u sumi dok sam bio sa klincem od par mjeseci, i odlucim podnijeti zahtjev za din. Znam da ih PUZg ne odobrava, al rekoh ajde, ako me neki iduci put rastrga nek zena ima osnovu tuziti drzavu, ako joj se da zafrkavati.
Obrazlazem ja tako šefici na oružju i objasniti mi ona da to jednostavno nije legalana osnova, budući se ne smije unositi oruzje u loviste. Na kraju sam odustao od zahtjeva po njenom savjetu, da u sustavu ne ostane da imam odbijen zahtjev za nabavnu.
Zadrzao sam, doduse, obrazac na koji su vec udarili pecat...

(Sad nosim sprej u sumu)


14 ožu 2024, 20:29
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
Ako bi dobio DiN,onda ga možeš nositi svugdje.
Iznimno ne smiješ na mjesta gdje je istaknuta zabrana unošenja oružja.
Dakle ,sa DiN možeš nositi i u šumu,jer i tamo se može dogoditi slučaj.


14 ožu 2024, 20:49
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
Druga je stvar što oni misle da ti to nije legalna osnova(obrana od divljači).
Ali to je ono.......diskreciono pravo :roll:


14 ožu 2024, 20:54
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
[quote="jolly"]Entuzijastima samoobraane bit ce problem objasniti zasto je sportsko ili lovacko oruzje bilo napunjeno, ako je do situacije doslo neocekivano u kuci. /quote]
Joj sada će se netko naći pa objasniti.... :lol:


14 ožu 2024, 20:57
Profil
Brigadni General
Brigadni General

Pridružen/a: 28 stu 2019, 15:43
Postovi: 5392
Lokacija: Zagreb
Post Re: Prebacivanje dozvola
file je napisao/la:
berbenn je napisao/la:
Nije prekrsaj! Oruzje za samoobranu moze se nositi svakud osim na mjesta gdje je istaknuta zabrana unosa oruzja s tim da oruzje ne smije biti vidljivo. E sada, zasto ga onda ne nositi u lov. Jer hipotetski, ako imas opravdan razlog za dobiti takvu dozvolu, onda ti zivot moze biti ugrozen i u lovistu. Tko kaze da te bas netko tko te zeli naci nece bas taj dan potraziti u lovistu, a ti se nemas sa cim braniti....U lov se jedino ne smije nositi sportsko oruzje. Oruzje za samoobranu se smije imati skriveno, ali u druge svrhe, ne u svrhu lova!


Da, samo ne znam kako tko gleda na to, jer sve je podlozno individualnom tumacenju.
Lani u proljece sam imao susret sa medom u sumi dok sam bio sa klincem od par mjeseci, i odlucim podnijeti zahtjev za din. Znam da ih PUZg ne odobrava, al rekoh ajde, ako me neki iduci put rastrga nek zena ima osnovu tuziti drzavu, ako joj se da zafrkavati.
Obrazlazem ja tako šefici na oružju i objasniti mi ona da to jednostavno nije legalana osnova, budući se ne smije unositi oruzje u loviste. Na kraju sam odustao od zahtjeva po njenom savjetu, da u sustavu ne ostane da imam odbijen zahtjev za nabavnu.
Zadrzao sam, doduse, obrazac na koji su vec udarili pecat...

(Sad nosim sprej u sumu)

Koje oružje si tražio ?
Tko je sada šefica oružja u PU ZG ?


14 ožu 2024, 20:59
Profil
Desetnik
Desetnik

Pridružen/a: 25 ruj 2023, 18:15
Postovi: 385
Post Re: Prebacivanje dozvola
Koja je tragedija imat u sustavu odbijen zahtjev ?


14 ožu 2024, 21:17
Profil
Skupnik
Skupnik

Pridružen/a: 31 sij 2009, 14:26
Postovi: 290
Post Re: Prebacivanje dozvola
Ako je svejedno kada dodje do samoobrane na kakvu je dozvolu oruzje registrirano, cemu onda oruzni list u svrhu samoobrane. Ispada da je bitno imati bilo kakvu dozvolu. Sada kada ovo citam shvacam zasto gro ljudi polaze lovacke ispite za 500 kuna. Zato da kupe oruzje za imati u kuci, a ne zato da brinu o divljaci. Jer ispada da je bitno imati bilo kakvu legalnu cijev. Po ovom sto citam, jedino odskace DiN za samoobranu jer ti nitko ne moze nista sto ga nosis, a ako nosis lovacki u kaficu mogu ti ga uzeti, ali ako dodje do ssmoobrane nece imati veze sto je lovacki. Ma glupost! Ne drzi ovo vodu, tj. ne bi tribalo drzati!

_________________
SI VIS PACEM, PARA BELLUM!


14 ožu 2024, 21:17
Profil
Razvodnik
Razvodnik

Pridružen/a: 13 srp 2022, 23:27
Postovi: 74
Post Re: Prebacivanje dozvola
@mirok Trazio sam nabavnu za pištolj, u teoriji da sam dobio, bio bi neki 10mm, i razgovarao sam s gdjom Lidijom, ne znam prezime.

@marin223 Nikad ne znas jel ce mozda nekome nekad biti bitno, a kad je slucaj takav da 100% nece odobriti, cemu onda da ostaje takva zabilješka.


14 ožu 2024, 21:26
Profil
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 144 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.
HR (CRO) by Ančica Sečan